N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/NOK · Norjan kruunu · vuosi 2007 Norjan kruunun kurssi 2007

Euro heikkeni Norjan kruunua vastaan 3,40 % vuonna 2007

Vuonna 2007 EKP julkaisi Norjan kruunun viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 8,0165 Norjan kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 8,3680 19.1.2007 ja matalimmillaan 7,6490 12.10.2007. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2007 oli 7,9580.

Keskikurssi 2007
8,0165
Muutos vuoden aikana
▼ −3,40 %
Ylin
8,3680 19.1.2007
Alin
7,6490 12.10.2007

Kurssikehitys

EUR/NOK vuonna 2007

255 julkaisua 2.1.2007–31.12.2007.

Näin monta Norjan kruunua eurolla sai vuonna 2007

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2007

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/NOK: kuukausien keskikurssit 2007
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu8,27808,14808,36808,148022
Helmikuu8,08758,04158,13558,120020
Maaliskuu8,13408,08708,19508,119022
Huhtikuu8,11948,07908,17008,126519
Toukokuu8,13948,09458,19858,119522
Kesäkuu8,05907,95208,11957,972521
Heinäkuu7,93807,88458,04007,959522
Elokuu7,97357,93058,03757,944023
Syyskuu7,83067,71857,93157,718520
Lokakuu7,69637,64907,79107,791023
Marraskuu7,95197,74108,11408,114022
Joulukuu8,01177,93208,10907,958019
Koko vuosi8,01657,64908,36807,9580255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2007

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/NOK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2007
Päivä1 EUR = NOK1 NOK = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.8,20800,1218−0,36 %
ke 3.1.8,23850,1214+0,37 %
to 4.1.8,27300,1209+0,42 %
pe 5.1.8,28300,1207+0,12 %
ma 8.1.8,26400,1210−0,23 %
ti 9.1.8,25550,1211−0,10 %
ke 10.1.8,29850,1205+0,52 %
to 11.1.8,35250,1197+0,65 %
pe 12.1.8,34350,1199−0,11 %
ma 15.1.8,32900,1201−0,17 %
ti 16.1.8,31400,1203−0,18 %
ke 17.1.8,34800,1198+0,41 %
to 18.1.8,36400,1196+0,19 %
pe 19.1.8,36800,1195+0,05 %
ma 22.1.8,36750,1195−0,01 %
ti 23.1.8,35000,1198−0,21 %
ke 24.1.8,26350,1210−1,04 %
to 25.1.8,21200,1218−0,62 %
pe 26.1.8,19350,1220−0,23 %
ma 29.1.8,17500,1223−0,23 %
ti 30.1.8,16800,1224−0,09 %
ke 31.1.8,14800,1227−0,24 %
Helmikuu
to 1.2.8,12550,1231−0,28 %
pe 2.2.8,13550,1229+0,12 %
ma 5.2.8,12000,1232−0,19 %
ti 6.2.8,11200,1233−0,10 %
ke 7.2.8,08950,1236−0,28 %
to 8.2.8,09550,1235+0,07 %
pe 9.2.8,13100,1230+0,44 %
ma 12.2.8,09550,1235−0,44 %
ti 13.2.8,11100,1233+0,19 %
ke 14.2.8,08900,1236−0,27 %
to 15.2.8,08250,1237−0,08 %
pe 16.2.8,04450,1243−0,47 %
ma 19.2.8,04400,1243−0,01 %
ti 20.2.8,04150,1244−0,03 %
ke 21.2.8,06250,1240+0,26 %
to 22.2.8,06350,1240+0,01 %
pe 23.2.8,06600,1240+0,03 %
ma 26.2.8,06300,1240−0,04 %
ti 27.2.8,05900,1241−0,05 %
ke 28.2.8,12000,1232+0,76 %
Maaliskuu
to 1.3.8,10900,1233−0,14 %
pe 2.3.8,11600,1232+0,09 %
ma 5.3.8,18300,1222+0,83 %
ti 6.3.8,16150,1225−0,26 %
ke 7.3.8,14750,1227−0,17 %
to 8.3.8,15300,1227+0,07 %
pe 9.3.8,11200,1233−0,50 %
ma 12.3.8,12200,1231+0,12 %
ti 13.3.8,09450,1235−0,34 %
ke 14.3.8,12250,1231+0,35 %
to 15.3.8,08700,1237−0,44 %
pe 16.3.8,13950,1229+0,65 %
ma 19.3.8,14800,1227+0,10 %
ti 20.3.8,16500,1225+0,21 %
ke 21.3.8,19500,1220+0,37 %
to 22.3.8,16800,1224−0,33 %
pe 23.3.8,11500,1232−0,65 %
ma 26.3.8,12700,1230+0,15 %
ti 27.3.8,12700,1230±0,00 %
ke 28.3.8,13350,1229+0,08 %
to 29.3.8,10200,1234−0,39 %
pe 30.3.8,11900,1232+0,21 %
Huhtikuu
ma 2.4.8,15850,1226+0,49 %
ti 3.4.8,17000,1224+0,14 %
ke 4.4.8,16750,1224−0,03 %
to 5.4.8,13300,1230−0,42 %
ti 10.4.8,10600,1234−0,33 %
ke 11.4.8,09300,1236−0,16 %
to 12.4.8,08850,1236−0,06 %
pe 13.4.8,09850,1235+0,12 %
ma 16.4.8,09250,1236−0,07 %
ti 17.4.8,07900,1238−0,17 %
ke 18.4.8,11000,1233+0,38 %
to 19.4.8,10750,1233−0,03 %
pe 20.4.8,10750,1233±0,00 %
ma 23.4.8,10700,1234−0,01 %
ti 24.4.8,10300,1234−0,05 %
ke 25.4.8,16400,1225+0,75 %
to 26.4.8,11850,1232−0,56 %
pe 27.4.8,13800,1229+0,24 %
ma 30.4.8,12650,1231−0,14 %
Toukokuu
ke 2.5.8,12650,1231±0,00 %
to 3.5.8,12200,1231−0,06 %
pe 4.5.8,12800,1230+0,07 %
ma 7.5.8,12200,1231−0,07 %
ti 8.5.8,13600,1229+0,17 %
ke 9.5.8,13400,1229−0,02 %
to 10.5.8,15900,1226+0,31 %
pe 11.5.8,17700,1223+0,22 %
ma 14.5.8,19850,1220+0,26 %
ti 15.5.8,19350,1220−0,06 %
ke 16.5.8,17250,1224−0,26 %
to 17.5.8,17210,1224±0,00 %
pe 18.5.8,17500,1223+0,04 %
ma 21.5.8,16700,1224−0,10 %
ti 22.5.8,13250,1230−0,42 %
ke 23.5.8,12100,1231−0,14 %
to 24.5.8,10550,1234−0,19 %
pe 25.5.8,09450,1235−0,14 %
ma 28.5.8,09510,1235+0,01 %
ti 29.5.8,09900,1235+0,05 %
ke 30.5.8,11750,1232+0,23 %
to 31.5.8,11950,1232+0,02 %
Kesäkuu
pe 1.6.8,11100,1233−0,10 %
ma 4.6.8,10850,1233−0,03 %
ti 5.6.8,08400,1237−0,30 %
ke 6.6.8,08000,1238−0,05 %
to 7.6.8,08200,1237+0,02 %
pe 8.6.8,10050,1234+0,23 %
ma 11.6.8,11950,1232+0,23 %
ti 12.6.8,11150,1233−0,10 %
ke 13.6.8,10100,1234−0,13 %
to 14.6.8,10750,1233+0,08 %
pe 15.6.8,09350,1236−0,17 %
ma 18.6.8,07500,1238−0,23 %
ti 19.6.8,07900,1238+0,05 %
ke 20.6.8,05250,1242−0,33 %
to 21.6.8,03450,1245−0,22 %
pe 22.6.7,98700,1252−0,59 %
ma 25.6.8,00400,1249+0,21 %
ti 26.6.8,01000,1248+0,07 %
ke 27.6.7,97250,1254−0,47 %
to 28.6.7,95200,1258−0,26 %
pe 29.6.7,97250,1254+0,26 %
Heinäkuu
ma 2.7.7,96900,1255−0,04 %
ti 3.7.7,93800,1260−0,39 %
ke 4.7.7,93650,1260−0,02 %
to 5.7.7,92400,1262−0,16 %
pe 6.7.7,91250,1264−0,15 %
ma 9.7.7,91300,1264+0,01 %
ti 10.7.7,96600,1255+0,67 %
ke 11.7.7,96550,1255−0,01 %
to 12.7.7,93250,1261−0,41 %
pe 13.7.7,91300,1264−0,25 %
ma 16.7.7,90250,1265−0,13 %
ti 17.7.7,88450,1268−0,23 %
ke 18.7.7,92250,1262+0,48 %
to 19.7.7,90350,1265−0,24 %
pe 20.7.7,90200,1266−0,02 %
ma 23.7.7,91200,1264+0,13 %
ti 24.7.7,91350,1264+0,02 %
ke 25.7.7,95100,1258+0,47 %
to 26.7.7,97600,1254+0,31 %
pe 27.7.8,04000,1244+0,80 %
ma 30.7.8,00000,1250−0,50 %
ti 31.7.7,95950,1256−0,51 %
Elokuu
ke 1.8.7,99300,1251+0,42 %
to 2.8.7,96350,1256−0,37 %
pe 3.8.7,93050,1261−0,41 %
ma 6.8.7,94250,1259+0,15 %
ti 7.8.7,97650,1254+0,43 %
ke 8.8.7,96250,1256−0,18 %
to 9.8.7,94200,1259−0,26 %
pe 10.8.7,99850,1250+0,71 %
ma 13.8.7,98450,1252−0,18 %
ti 14.8.7,97500,1254−0,12 %
ke 15.8.7,99100,1251+0,20 %
to 16.8.8,03500,1245+0,55 %
pe 17.8.8,03750,1244+0,03 %
ma 20.8.7,99100,1251−0,58 %
ti 21.8.7,99850,1250+0,09 %
ke 22.8.7,99200,1251−0,08 %
to 23.8.7,96450,1256−0,34 %
pe 24.8.7,95400,1257−0,13 %
ma 27.8.7,95150,1258−0,03 %
ti 28.8.7,94750,1258−0,05 %
ke 29.8.7,95650,1257+0,11 %
to 30.8.7,95900,1256+0,03 %
pe 31.8.7,94400,1259−0,19 %
Syyskuu
ma 3.9.7,93150,1261−0,16 %
ti 4.9.7,92900,1261−0,03 %
ke 5.9.7,91050,1264−0,23 %
to 6.9.7,90750,1265−0,04 %
pe 7.9.7,90850,1264+0,01 %
ma 10.9.7,89600,1266−0,16 %
ti 11.9.7,85150,1274−0,56 %
ke 12.9.7,83250,1277−0,24 %
to 13.9.7,83450,1276+0,03 %
pe 14.9.7,82750,1278−0,09 %
ma 17.9.7,80200,1282−0,33 %
ti 18.9.7,80700,1281+0,06 %
ke 19.9.7,77750,1286−0,38 %
to 20.9.7,78150,1285+0,05 %
pe 21.9.7,78650,1284+0,06 %
ma 24.9.7,78300,1285−0,04 %
ti 25.9.7,80600,1281+0,30 %
ke 26.9.7,77100,1287−0,45 %
to 27.9.7,75000,1290−0,27 %
pe 28.9.7,71850,1296−0,41 %
Lokakuu
ma 1.10.7,68750,1301−0,40 %
ti 2.10.7,69650,1299+0,12 %
ke 3.10.7,69900,1299+0,03 %
to 4.10.7,69300,1300−0,08 %
pe 5.10.7,65300,1307−0,52 %
ma 8.10.7,67000,1304+0,22 %
ti 9.10.7,70550,1298+0,46 %
ke 10.10.7,69700,1299−0,11 %
to 11.10.7,68150,1302−0,20 %
pe 12.10.7,64900,1307−0,42 %
ma 15.10.7,66100,1305+0,16 %
ti 16.10.7,66600,1304+0,07 %
ke 17.10.7,67200,1303+0,08 %
to 18.10.7,67050,1304−0,02 %
pe 19.10.7,67150,1304+0,01 %
ma 22.10.7,73350,1293+0,81 %
ti 23.10.7,69000,1300−0,56 %
ke 24.10.7,74550,1291+0,72 %
to 25.10.7,73000,1294−0,20 %
pe 26.10.7,70950,1297−0,27 %
ma 29.10.7,72200,1295+0,16 %
ti 30.10.7,72100,1295−0,01 %
ke 31.10.7,79100,1284+0,91 %
Marraskuu
to 1.11.7,82950,1277+0,49 %
pe 2.11.7,84300,1275+0,17 %
ma 5.11.7,81550,1280−0,35 %
ti 6.11.7,78000,1285−0,45 %
ke 7.11.7,76600,1288−0,18 %
to 8.11.7,74100,1292−0,32 %
pe 9.11.7,81150,1280+0,91 %
ma 12.11.7,87400,1270+0,80 %
ti 13.11.7,90900,1264+0,44 %
ke 14.11.7,92750,1261+0,23 %
to 15.11.7,99350,1251+0,83 %
pe 16.11.8,03150,1245+0,48 %
ma 19.11.8,07800,1238+0,58 %
ti 20.11.7,99500,1251−1,03 %
ke 21.11.8,04150,1244+0,58 %
to 22.11.8,02550,1246−0,20 %
pe 23.11.8,04850,1242+0,29 %
ma 26.11.8,03750,1244−0,14 %
ti 27.11.8,08000,1238+0,53 %
ke 28.11.8,10750,1233+0,34 %
to 29.11.8,09250,1236−0,19 %
pe 30.11.8,11400,1232+0,27 %
Joulukuu
ma 3.12.8,10200,1234−0,15 %
ti 4.12.8,10900,1233+0,09 %
ke 5.12.8,07000,1239−0,48 %
to 6.12.8,04600,1243−0,30 %
pe 7.12.8,01700,1247−0,36 %
ma 10.12.7,99200,1251−0,31 %
ti 11.12.7,99750,1250+0,07 %
ke 12.12.7,95650,1257−0,51 %
to 13.12.7,93200,1261−0,31 %
pe 14.12.7,97500,1254+0,54 %
ma 17.12.7,97800,1253+0,04 %
ti 18.12.8,02600,1246+0,60 %
ke 19.12.8,03850,1244+0,16 %
to 20.12.8,03000,1245−0,11 %
pe 21.12.8,03400,1245+0,05 %
ma 24.12.7,99180,1251−0,53 %
to 27.12.7,99550,1251+0,05 %
pe 28.12.7,97400,1254−0,27 %
ma 31.12.7,95800,1257−0,20 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Norjan kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026