N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/CAD · Kanadan dollari · vuosi 2010 Kanadan dollarin kurssi 2010

Euro heikkeni Kanadan dollaria vastaan 11,94 % vuonna 2010

Vuonna 2010 EKP julkaisi Kanadan dollarin viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,3651 Kanadan dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,5065 13.1.2010 ja matalimmillaan 1,2486 10.6.2010. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2010 oli 1,3322.

Keskikurssi 2010
1,3651
Muutos vuoden aikana
▼ −11,94 %
Ylin
1,5065 13.1.2010
Alin
1,2486 10.6.2010

Kurssikehitys

EUR/CAD vuonna 2010

258 julkaisua 4.1.2010–31.12.2010.

Näin monta Kanadan dollaria eurolla sai vuonna 2010

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2010

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/CAD: kuukausien keskikurssit 2010
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,48791,47231,50651,492420
Helmikuu1,44541,41331,48681,435420
Maaliskuu1,38891,35901,42661,368723
Huhtikuu1,34671,32921,36881,337920
Toukokuu1,30601,27601,34221,289421
Kesäkuu1,26741,24861,28901,289022
Heinäkuu1,33221,29781,36671,345422
Elokuu1,34111,31801,36331,348922
Syyskuu1,35151,31181,40731,407322
Lokakuu1,41521,39981,43001,415021
Marraskuu1,38311,33061,42691,330622
Joulukuu1,33271,31551,35311,332223
Koko vuosi1,36511,24861,50651,3322258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2010

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/CAD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2010
Päivä1 EUR = CAD1 CAD = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.1,49530,6688−1,16 %
ti 5.1.1,49520,6688−0,01 %
ke 6.1.1,49200,6702−0,21 %
to 7.1.1,47890,6762−0,88 %
pe 8.1.1,47810,6765−0,05 %
ma 11.1.1,49280,6699+0,99 %
ti 12.1.1,49590,6685+0,21 %
ke 13.1.1,50650,6638+0,71 %
to 14.1.1,49420,6693−0,82 %
pe 15.1.1,47520,6779−1,27 %
ma 18.1.1,47410,6784−0,07 %
ti 19.1.1,47230,6792−0,12 %
ke 20.1.1,47710,6770+0,33 %
to 21.1.1,47400,6784−0,21 %
pe 22.1.1,48910,6715+1,02 %
ma 25.1.1,49960,6668+0,71 %
ti 26.1.1,49650,6682−0,21 %
ke 27.1.1,49730,6679+0,05 %
to 28.1.1,48240,6746−1,00 %
pe 29.1.1,49240,6701+0,67 %
Helmikuu
ma 1.2.1,48680,6726−0,38 %
ti 2.2.1,47680,6771−0,67 %
ke 3.2.1,48320,6742+0,43 %
to 4.2.1,47010,6802−0,88 %
pe 5.2.1,46980,6804−0,02 %
ma 8.2.1,46400,6831−0,39 %
ti 9.2.1,46800,6812+0,27 %
ke 10.2.1,46670,6818−0,09 %
to 11.2.1,45020,6896−1,12 %
pe 12.2.1,42690,7008−1,61 %
ma 15.2.1,42530,7016−0,11 %
ti 16.2.1,42640,7011+0,08 %
ke 17.2.1,43060,6990+0,29 %
to 18.2.1,41770,7054−0,90 %
pe 19.2.1,42150,7035+0,27 %
ma 22.2.1,41330,7076−0,58 %
ti 23.2.1,41720,7056+0,28 %
ke 24.2.1,43060,6990+0,95 %
to 25.2.1,42780,7004−0,20 %
pe 26.2.1,43540,6967+0,53 %
Maaliskuu
ma 1.3.1,42660,7010−0,61 %
ti 2.3.1,40290,7128−1,66 %
ke 3.3.1,40970,7094+0,48 %
to 4.3.1,40710,7107−0,18 %
pe 5.3.1,40110,7137−0,43 %
ma 8.3.1,40230,7131+0,09 %
ti 9.3.1,39620,7162−0,43 %
ke 10.3.1,39690,7159+0,05 %
to 11.3.1,40270,7129+0,42 %
pe 12.3.1,40130,7136−0,10 %
ma 15.3.1,39720,7157−0,29 %
ti 16.3.1,39440,7172−0,20 %
ke 17.3.1,39020,7193−0,30 %
to 18.3.1,38010,7246−0,73 %
pe 19.3.1,36660,7317−0,98 %
ma 22.3.1,37880,7253+0,89 %
ti 23.3.1,37770,7258−0,08 %
ke 24.3.1,36510,7325−0,91 %
to 25.3.1,35900,7358−0,45 %
pe 26.3.1,37210,7288+0,96 %
ma 29.3.1,37500,7273+0,21 %
ti 30.3.1,37310,7283−0,14 %
ke 31.3.1,36870,7306−0,32 %
Huhtikuu
to 1.4.1,36220,7341−0,47 %
ti 6.4.1,34080,7458−1,57 %
ke 7.4.1,33630,7483−0,34 %
to 8.4.1,34070,7459+0,33 %
pe 9.4.1,34660,7426+0,44 %
ma 12.4.1,36880,7306+1,65 %
ti 13.4.1,36300,7337−0,42 %
ke 14.4.1,35710,7369−0,43 %
to 15.4.1,35360,7388−0,26 %
pe 16.4.1,35670,7371+0,23 %
ma 19.4.1,36800,7310+0,83 %
ti 20.4.1,36650,7318−0,11 %
ke 21.4.1,33350,7499−2,41 %
to 22.4.1,33410,7496+0,04 %
pe 23.4.1,33370,7498−0,03 %
ma 26.4.1,33100,7513−0,20 %
ti 27.4.1,33400,7496+0,23 %
ke 28.4.1,34020,7462+0,46 %
to 29.4.1,32920,7523−0,82 %
pe 30.4.1,33790,7474+0,65 %
Toukokuu
ma 3.5.1,34220,7450+0,32 %
ti 4.5.1,33290,7502−0,69 %
ke 5.5.1,32800,7530−0,37 %
to 6.5.1,31420,7609−1,04 %
pe 7.5.1,32290,7559+0,66 %
ma 10.5.1,32490,7548+0,15 %
ti 11.5.1,30310,7674−1,65 %
ke 12.5.1,28900,7758−1,08 %
to 13.5.1,27800,7825−0,85 %
pe 14.5.1,28320,7793+0,41 %
ma 17.5.1,27920,7817−0,31 %
ti 18.5.1,27600,7837−0,25 %
ke 19.5.1,28370,7790+0,60 %
to 20.5.1,31200,7622+2,20 %
pe 21.5.1,34070,7459+2,19 %
ma 24.5.1,30950,7637−2,33 %
ti 25.5.1,32040,7573+0,83 %
ke 26.5.1,30900,7639−0,86 %
to 27.5.1,29190,7741−1,31 %
pe 28.5.1,29540,7720+0,27 %
ma 31.5.1,28940,7756−0,46 %
Kesäkuu
ti 1.6.1,27660,7833−0,99 %
ke 2.6.1,28480,7783+0,64 %
to 3.6.1,27340,7853−0,89 %
pe 4.6.1,25950,7940−1,09 %
ma 7.6.1,26720,7891+0,61 %
ti 8.6.1,25760,7952−0,76 %
ke 9.6.1,25290,7981−0,37 %
to 10.6.1,24860,8009−0,34 %
pe 11.6.1,25010,7999+0,12 %
ma 14.6.1,25830,7947+0,66 %
ti 15.6.1,26290,7918+0,37 %
ke 16.6.1,26310,7917+0,02 %
to 17.6.1,26680,7894+0,29 %
pe 18.6.1,27230,7860+0,43 %
ma 21.6.1,26010,7936−0,96 %
ti 22.6.1,25330,7979−0,54 %
ke 23.6.1,26800,7886+1,17 %
to 24.6.1,28100,7806+1,03 %
pe 25.6.1,27990,7813−0,09 %
ma 28.6.1,27570,7839−0,33 %
ti 29.6.1,28120,7805+0,43 %
ke 30.6.1,28900,7758+0,61 %
Heinäkuu
to 1.7.1,31240,7620+1,82 %
pe 2.7.1,33400,7496+1,65 %
ma 5.7.1,33430,7495+0,02 %
ti 6.7.1,33390,7497−0,03 %
ke 7.7.1,33110,7513−0,21 %
to 8.7.1,32130,7568−0,74 %
pe 9.7.1,30720,7650−1,07 %
ma 12.7.1,29860,7701−0,66 %
ti 13.7.1,29780,7705−0,06 %
ke 14.7.1,31570,7601+1,38 %
to 15.7.1,32010,7575+0,33 %
pe 16.7.1,35860,7361+2,92 %
ma 19.7.1,36670,7317+0,60 %
ti 20.7.1,35830,7362−0,61 %
ke 21.7.1,32840,7528−2,20 %
to 22.7.1,33880,7469+0,78 %
pe 23.7.1,33860,7470−0,01 %
ma 26.7.1,33950,7465+0,07 %
ti 27.7.1,33820,7473−0,10 %
ke 28.7.1,33910,7468+0,07 %
to 29.7.1,35040,7405+0,84 %
pe 30.7.1,34540,7433−0,37 %
Elokuu
ma 2.8.1,33720,7478−0,61 %
ti 3.8.1,35430,7384+1,28 %
ke 4.8.1,35080,7403−0,26 %
to 5.8.1,33580,7486−1,11 %
pe 6.8.1,34670,7426+0,82 %
ma 9.8.1,36330,7335+1,23 %
ti 10.8.1,35950,7356−0,28 %
ke 11.8.1,35040,7405−0,67 %
to 12.8.1,33980,7464−0,78 %
pe 13.8.1,33290,7502−0,52 %
ma 16.8.1,33660,7482+0,28 %
ti 17.8.1,33410,7496−0,19 %
ke 18.8.1,32360,7555−0,79 %
to 19.8.1,31800,7587−0,42 %
pe 20.8.1,33260,7504+1,11 %
ma 23.8.1,32920,7523−0,26 %
ti 24.8.1,34090,7458+0,88 %
ke 25.8.1,34490,7435+0,30 %
to 26.8.1,34250,7449−0,18 %
pe 27.8.1,34870,7415+0,46 %
ma 30.8.1,33330,7500−1,14 %
ti 31.8.1,34890,7413+1,17 %
Syyskuu
ke 1.9.1,35600,7375+0,53 %
to 2.9.1,34510,7434−0,80 %
pe 3.9.1,35610,7374+0,82 %
ma 6.9.1,33200,7508−1,78 %
ti 7.9.1,32860,7527−0,26 %
ke 8.9.1,33100,7513+0,18 %
to 9.9.1,31310,7616−1,34 %
pe 10.9.1,31180,7623−0,10 %
ma 13.9.1,31850,7584+0,51 %
ti 14.9.1,31990,7576+0,11 %
ke 15.9.1,33350,7499+1,03 %
to 16.9.1,34230,7450+0,66 %
pe 17.9.1,34100,7457−0,10 %
ma 20.9.1,34870,7415+0,57 %
ti 21.9.1,35360,7388+0,36 %
ke 22.9.1,36780,7311+1,05 %
to 23.9.1,37950,7249+0,86 %
pe 24.9.1,38010,7246+0,04 %
ma 27.9.1,37950,7249−0,04 %
ti 28.9.1,38970,7196+0,74 %
ke 29.9.1,39780,7154+0,58 %
to 30.9.1,40730,7106+0,68 %
Lokakuu
pe 1.10.1,40850,7100+0,09 %
ma 4.10.1,39980,7144−0,62 %
ti 5.10.1,40700,7107+0,51 %
ke 6.10.1,40180,7134−0,37 %
to 7.10.1,41200,7082+0,73 %
pe 8.10.1,41680,7058+0,34 %
ma 11.10.1,41000,7092−0,48 %
ti 12.10.1,40230,7131−0,55 %
ke 13.10.1,39990,7143−0,17 %
to 14.10.1,40880,7098+0,64 %
pe 15.10.1,41650,7060+0,55 %
ma 18.10.1,41920,7046+0,19 %
ti 19.10.1,42170,7034+0,18 %
ke 20.10.1,42600,7013+0,30 %
to 21.10.1,43000,6993+0,28 %
pe 22.10.1,42990,6993−0,01 %
ma 25.10.1,42910,6997−0,06 %
ti 26.10.1,42450,7020−0,32 %
ke 27.10.1,42100,7037−0,25 %
to 28.10.1,41950,7045−0,11 %
pe 29.10.1,41500,7067−0,32 %
Marraskuu
ma 1.11.1,41600,7062+0,07 %
ti 2.11.1,41680,7058+0,06 %
ke 3.11.1,41360,7074−0,23 %
to 4.11.1,42690,7008+0,94 %
pe 5.11.1,41000,7092−1,18 %
ma 8.11.1,39600,7163−0,99 %
ti 9.11.1,39310,7178−0,21 %
ke 10.11.1,38320,7230−0,71 %
to 11.11.1,37420,7277−0,65 %
pe 12.11.1,38510,7220+0,79 %
ma 15.11.1,37490,7273−0,74 %
ti 16.11.1,38170,7237+0,49 %
ke 17.11.1,37780,7258−0,28 %
to 18.11.1,38950,7197+0,85 %
pe 19.11.1,39570,7165+0,45 %
ma 22.11.1,38650,7212−0,66 %
ti 23.11.1,37990,7247−0,48 %
ke 24.11.1,35560,7377−1,76 %
to 25.11.1,34540,7433−0,75 %
pe 26.11.1,35230,7395+0,51 %
ma 29.11.1,34290,7447−0,70 %
ti 30.11.1,33060,7515−0,92 %
Joulukuu
ke 1.12.1,33600,7485+0,41 %
to 2.12.1,32910,7524−0,52 %
pe 3.12.1,32690,7536−0,17 %
ma 6.12.1,33660,7482+0,73 %
ti 7.12.1,33860,7470+0,15 %
ke 8.12.1,33610,7484−0,19 %
to 9.12.1,33540,7488−0,05 %
pe 10.12.1,33710,7479+0,13 %
ma 13.12.1,33590,7486−0,09 %
ti 14.12.1,35310,7390+1,29 %
ke 15.12.1,34400,7440−0,67 %
to 16.12.1,32970,7520−1,06 %
pe 17.12.1,33580,7486+0,46 %
ma 20.12.1,33160,7510−0,31 %
ti 21.12.1,34100,7457+0,71 %
ke 22.12.1,33220,7506−0,66 %
to 23.12.1,32730,7534−0,37 %
pe 24.12.1,32360,7555−0,28 %
ma 27.12.1,32400,7553+0,03 %
ti 28.12.1,32210,7564−0,14 %
ke 29.12.1,31550,7602−0,50 %
to 30.12.1,32750,7533+0,91 %
pe 31.12.1,33220,7506+0,35 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Kanadan dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026