N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/CAD · Kanadan dollari · vuosi 2007 Kanadan dollarin kurssi 2007

Euro heikkeni Kanadan dollaria vastaan 5,44 % vuonna 2007

Vuonna 2007 EKP julkaisi Kanadan dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,4678 Kanadan dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,5637 16.3.2007 ja matalimmillaan 1,3354 7.11.2007. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2007 oli 1,4449.

Keskikurssi 2007
1,4678
Muutos vuoden aikana
▼ −5,44 %
Ylin
1,5637 16.3.2007
Alin
1,3354 7.11.2007

Kurssikehitys

EUR/CAD vuonna 2007

255 julkaisua 2.1.2007–31.12.2007.

Näin monta Kanadan dollaria eurolla sai vuonna 2007

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2007

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/CAD: kuukausien keskikurssit 2007
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,52851,51081,54571,532522
Helmikuu1,53091,51771,54191,541920
Maaliskuu1,54721,53661,56371,536622
Huhtikuu1,53341,51871,54671,518719
Toukokuu1,47961,43881,50961,438822
Kesäkuu1,42931,41591,44241,424521
Heinäkuu1,44171,42641,46001,454022
Elokuu1,44201,42501,45691,444623
Syyskuu1,42731,40371,45691,412220
Lokakuu1,38911,37341,41421,376823
Marraskuu1,41631,33541,47671,469522
Joulukuu1,46201,42171,49751,444919
Koko vuosi1,46781,33541,56371,4449255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2007

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/CAD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2007
Päivä1 EUR = CAD1 CAD = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.1,54520,6472+1,12 %
ke 3.1.1,54570,6470+0,03 %
to 4.1.1,53900,6498−0,43 %
pe 5.1.1,53740,6504−0,10 %
ma 8.1.1,52820,6544−0,60 %
ti 9.1.1,53270,6524+0,29 %
ke 10.1.1,53010,6536−0,17 %
to 11.1.1,52960,6538−0,03 %
pe 12.1.1,51360,6607−1,05 %
ma 15.1.1,51080,6619−0,18 %
ti 16.1.1,51270,6611+0,13 %
ke 17.1.1,51660,6594+0,26 %
to 18.1.1,52070,6576+0,27 %
pe 19.1.1,51890,6584−0,12 %
ma 22.1.1,52030,6578+0,09 %
ti 23.1.1,53990,6494+1,29 %
ke 24.1.1,53360,6521−0,41 %
to 25.1.1,52870,6542−0,32 %
pe 26.1.1,52550,6555−0,21 %
ma 29.1.1,53060,6533+0,33 %
ti 30.1.1,53420,6518+0,24 %
ke 31.1.1,53250,6525−0,11 %
Helmikuu
to 1.2.1,53310,6523+0,04 %
pe 2.2.1,54100,6489+0,52 %
ma 5.2.1,53120,6531−0,64 %
ti 6.2.1,53220,6527+0,07 %
ke 7.2.1,53700,6506+0,31 %
to 8.2.1,54130,6488+0,28 %
pe 9.2.1,52960,6538−0,76 %
ma 12.2.1,51770,6589−0,78 %
ti 13.2.1,52530,6556+0,50 %
ke 14.2.1,52650,6551+0,08 %
to 15.2.1,53260,6525+0,40 %
pe 16.2.1,52590,6554−0,44 %
ma 19.2.1,53080,6533+0,32 %
ti 20.2.1,53230,6526+0,10 %
ke 21.2.1,53490,6515+0,17 %
to 22.2.1,52140,6573−0,88 %
pe 23.2.1,52200,6570+0,04 %
ma 26.2.1,52560,6555+0,24 %
ti 27.2.1,53590,6511+0,68 %
ke 28.2.1,54190,6486+0,39 %
Maaliskuu
to 1.3.1,54970,6453+0,51 %
pe 2.3.1,54560,6470−0,26 %
ma 5.3.1,54500,6472−0,04 %
ti 6.3.1,54340,6479−0,10 %
ke 7.3.1,54510,6472+0,11 %
to 8.3.1,54940,6454+0,28 %
pe 9.3.1,54690,6465−0,16 %
ma 12.3.1,53870,6499−0,53 %
ti 13.3.1,54530,6471+0,43 %
ke 14.3.1,54950,6454+0,27 %
to 15.3.1,55480,6432+0,34 %
pe 16.3.1,56370,6395+0,57 %
ma 19.3.1,56260,6400−0,07 %
ti 20.3.1,55220,6442−0,67 %
ke 21.3.1,54090,6490−0,73 %
to 22.3.1,54500,6472+0,27 %
pe 23.3.1,54320,6480−0,12 %
ma 26.3.1,54160,6487−0,10 %
ti 27.3.1,54290,6481+0,08 %
ke 28.3.1,54770,6461+0,31 %
to 29.3.1,54870,6457+0,06 %
pe 30.3.1,53660,6508−0,78 %
Huhtikuu
ma 2.4.1,54590,6469+0,61 %
ti 3.4.1,54670,6465+0,05 %
ke 4.4.1,54410,6476−0,17 %
to 5.4.1,54100,6489−0,20 %
ti 10.4.1,54240,6483+0,09 %
ke 11.4.1,53480,6516−0,49 %
to 12.4.1,53280,6524−0,13 %
pe 13.4.1,53510,6514+0,15 %
ma 16.4.1,53520,6514+0,01 %
ti 17.4.1,53330,6522−0,12 %
ke 18.4.1,53860,6499+0,35 %
to 19.4.1,53120,6531−0,48 %
pe 20.4.1,53340,6521+0,14 %
ma 23.4.1,52250,6568−0,71 %
ti 24.4.1,52230,6569−0,01 %
ke 25.4.1,52980,6537+0,49 %
to 26.4.1,52360,6563−0,41 %
pe 27.4.1,52350,6564−0,01 %
ma 30.4.1,51870,6585−0,32 %
Toukokuu
ke 2.5.1,50960,6624−0,60 %
to 3.5.1,50860,6629−0,07 %
pe 4.5.1,49850,6673−0,67 %
ma 7.5.1,50280,6654+0,29 %
ti 8.5.1,49460,6691−0,55 %
ke 9.5.1,49840,6674+0,25 %
to 10.5.1,49830,6674−0,01 %
pe 11.5.1,50360,6651+0,35 %
ma 14.5.1,50120,6661−0,16 %
ti 15.5.1,49310,6697−0,54 %
ke 16.5.1,49310,6697±0,00 %
to 17.5.1,48620,6729−0,46 %
pe 18.5.1,47670,6772−0,64 %
ma 21.5.1,46110,6844−1,06 %
ti 22.5.1,45790,6859−0,22 %
ke 23.5.1,46100,6845+0,21 %
to 24.5.1,45520,6872−0,40 %
pe 25.5.1,45700,6863+0,12 %
ma 28.5.1,45410,6877−0,20 %
ti 29.5.1,46140,6843+0,50 %
ke 30.5.1,43980,6945−1,48 %
to 31.5.1,43880,6950−0,07 %
Kesäkuu
pe 1.6.1,43350,6976−0,37 %
ma 4.6.1,42520,7017−0,58 %
ti 5.6.1,43050,6991+0,37 %
ke 6.6.1,43410,6973+0,25 %
to 7.6.1,42670,7009−0,52 %
pe 8.6.1,42610,7012−0,04 %
ma 11.6.1,41860,7049−0,53 %
ti 12.6.1,41750,7055−0,08 %
ke 13.6.1,42300,7027+0,39 %
to 14.6.1,42020,7041−0,20 %
pe 15.6.1,41590,7063−0,30 %
ma 18.6.1,43730,6957+1,51 %
ti 19.6.1,43020,6992−0,49 %
ke 20.6.1,43100,6988+0,06 %
to 21.6.1,43030,6992−0,05 %
pe 22.6.1,44110,6939+0,76 %
ma 25.6.1,44240,6933+0,09 %
ti 26.6.1,44020,6943−0,15 %
ke 27.6.1,43840,6952−0,12 %
to 28.6.1,42930,6996−0,63 %
pe 29.6.1,42450,7020−0,34 %
Heinäkuu
ma 2.7.1,43950,6947+1,05 %
ti 3.7.1,43800,6954−0,10 %
ke 4.7.1,44150,6937+0,24 %
to 5.7.1,44260,6932+0,08 %
pe 6.7.1,43030,6992−0,85 %
ma 9.7.1,42640,7011−0,27 %
ti 10.7.1,43290,6979+0,46 %
ke 11.7.1,45690,6864+1,67 %
to 12.7.1,44840,6904−0,58 %
pe 13.7.1,44140,6938−0,48 %
ma 16.7.1,44190,6935+0,03 %
ti 17.7.1,43800,6954−0,27 %
ke 18.7.1,44170,6936+0,26 %
to 19.7.1,44200,6935+0,02 %
pe 20.7.1,44050,6942−0,10 %
ma 23.7.1,44360,6927+0,22 %
ti 24.7.1,44560,6918+0,14 %
ke 25.7.1,42760,7005−1,25 %
to 26.7.1,43960,6946+0,84 %
pe 27.7.1,44560,6918+0,42 %
ma 30.7.1,46000,6849+1,00 %
ti 31.7.1,45400,6878−0,41 %
Elokuu
ke 1.8.1,45570,6870+0,12 %
to 2.8.1,44440,6923−0,78 %
pe 3.8.1,44730,6909+0,20 %
ma 6.8.1,45500,6873+0,53 %
ti 7.8.1,45690,6864+0,13 %
ke 8.8.1,44960,6898−0,50 %
to 9.8.1,44790,6907−0,12 %
pe 10.8.1,43990,6945−0,55 %
ma 13.8.1,43720,6958−0,19 %
ti 14.8.1,43520,6968−0,14 %
ke 15.8.1,45080,6893+1,09 %
to 16.8.1,44690,6911−0,27 %
pe 17.8.1,44160,6937−0,37 %
ma 20.8.1,42980,6994−0,82 %
ti 21.8.1,42970,6994−0,01 %
ke 22.8.1,42990,6993+0,01 %
to 23.8.1,42500,7018−0,34 %
pe 24.8.1,43280,6979+0,55 %
ma 27.8.1,43270,6980−0,01 %
ti 28.8.1,44210,6934+0,66 %
ke 29.8.1,44640,6914+0,30 %
to 30.8.1,44540,6919−0,07 %
pe 31.8.1,44460,6922−0,06 %
Syyskuu
ma 3.9.1,43620,6963−0,58 %
ti 4.9.1,43050,6991−0,40 %
ke 5.9.1,43290,6979+0,17 %
to 6.9.1,44330,6929+0,73 %
pe 7.9.1,43980,6945−0,24 %
ma 10.9.1,45690,6864+1,19 %
ti 11.9.1,44670,6912−0,70 %
ke 12.9.1,44610,6915−0,04 %
to 13.9.1,43600,6964−0,70 %
pe 14.9.1,42860,7000−0,52 %
ma 17.9.1,42520,7017−0,24 %
ti 18.9.1,42260,7029−0,18 %
ke 19.9.1,41550,7065−0,50 %
to 20.9.1,40370,7124−0,83 %
pe 21.9.1,40710,7107+0,24 %
ma 24.9.1,41130,7086+0,30 %
ti 25.9.1,41370,7074+0,17 %
ke 26.9.1,42080,7038+0,50 %
to 27.9.1,41630,7061−0,32 %
pe 28.9.1,41220,7081−0,29 %
Lokakuu
ma 1.10.1,41420,7071+0,14 %
ti 2.10.1,41220,7081−0,14 %
ke 3.10.1,41310,7077+0,06 %
to 4.10.1,40820,7101−0,35 %
pe 5.10.1,39470,7170−0,96 %
ma 8.10.1,38630,7213−0,60 %
ti 9.10.1,38690,7210+0,04 %
ke 10.10.1,38800,7205+0,08 %
to 11.10.1,38740,7208−0,04 %
pe 12.10.1,38650,7212−0,06 %
ma 15.10.1,38350,7228−0,22 %
ti 16.10.1,38780,7206+0,31 %
ke 17.10.1,38700,7210−0,06 %
to 18.10.1,39500,7168+0,58 %
pe 19.10.1,38090,7242−1,01 %
ma 22.10.1,38660,7212+0,41 %
ti 23.10.1,37340,7281−0,95 %
ke 24.10.1,37970,7248+0,46 %
to 25.10.1,37850,7254−0,09 %
pe 26.10.1,38300,7231+0,33 %
ma 29.10.1,38220,7235−0,06 %
ti 30.10.1,37630,7266−0,43 %
ke 31.10.1,37680,7263+0,04 %
Marraskuu
to 1.11.1,36640,7319−0,76 %
pe 2.11.1,35310,7390−0,97 %
ma 5.11.1,35270,7393−0,03 %
ti 6.11.1,34820,7417−0,33 %
ke 7.11.1,33540,7488−0,95 %
to 8.11.1,36290,7337+2,06 %
pe 9.11.1,37900,7252+1,18 %
ma 12.11.1,39560,7165+1,20 %
ti 13.11.1,39450,7171−0,08 %
ke 14.11.1,40410,7122+0,69 %
to 15.11.1,42730,7006+1,65 %
pe 16.11.1,43020,6992+0,20 %
ma 19.11.1,43180,6984+0,11 %
ti 20.11.1,45250,6885+1,45 %
ke 21.11.1,46390,6831+0,78 %
to 22.11.1,46280,6836−0,08 %
pe 23.11.1,46160,6842−0,08 %
ma 26.11.1,46330,6834+0,12 %
ti 27.11.1,47670,6772+0,92 %
ke 28.11.1,46760,6814−0,62 %
to 29.11.1,46050,6847−0,48 %
pe 30.11.1,46950,6805+0,62 %
Joulukuu
ma 3.12.1,46820,6811−0,09 %
ti 4.12.1,48150,6750+0,91 %
ke 5.12.1,49750,6678+1,08 %
to 6.12.1,48170,6749−1,06 %
pe 7.12.1,47080,6799−0,74 %
ma 10.12.1,48000,6757+0,63 %
ti 11.12.1,48200,6748+0,14 %
ke 12.12.1,48600,6729+0,27 %
to 13.12.1,49150,6705+0,37 %
pe 14.12.1,48500,6734−0,44 %
ma 17.12.1,45610,6868−1,95 %
ti 18.12.1,45030,6895−0,40 %
ke 19.12.1,44610,6915−0,29 %
to 20.12.1,43380,6974−0,85 %
pe 21.12.1,43560,6966+0,13 %
ma 24.12.1,42170,7034−0,97 %
to 27.12.1,42650,7010+0,34 %
pe 28.12.1,43890,6950+0,87 %
ma 31.12.1,44490,6921+0,42 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Kanadan dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026