N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/CAD · Kanadan dollari · vuosi 2006 Kanadan dollarin kurssi 2006

Euro vahvistui Kanadan dollaria vastaan 11,34 % vuonna 2006

Vuonna 2006 EKP julkaisi Kanadan dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,4237 Kanadan dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,5297 27.12.2006 ja matalimmillaan 1,3524 2.3.2006. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2006 oli 1,5281.

Keskikurssi 2006
1,4237
Muutos vuoden aikana
▲ +11,34 %
Ylin
1,5297 27.12.2006
Alin
1,3524 2.3.2006

Kurssikehitys

EUR/CAD vuonna 2006

255 julkaisua 2.1.2006–29.12.2006.

Näin monta Kanadan dollaria eurolla sai vuonna 2006

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2006

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/CAD: kuukausien keskikurssit 2006
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,40251,37371,42231,387022
Helmikuu1,37231,35321,38211,353220
Maaliskuu1,39191,35241,42131,408423
Huhtikuu1,40521,38641,42811,409718
Toukokuu1,41731,39791,44181,410722
Kesäkuu1,40891,38711,42641,413222
Heinäkuu1,43031,41521,44521,434621
Elokuu1,43381,41221,44921,423023
Syyskuu1,42031,40661,43021,413621
Lokakuu1,42351,41541,43311,433122
Marraskuu1,46351,43851,50531,505322
Joulukuu1,52121,51141,52971,528119
Koko vuosi1,42371,35241,52971,5281255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2006

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/CAD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2006
Päivä1 EUR = CAD1 CAD = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.1,37370,7280+0,09 %
ti 3.1.1,38090,7242+0,52 %
ke 4.1.1,39340,7177+0,91 %
to 5.1.1,39410,7173+0,05 %
pe 6.1.1,41580,7063+1,56 %
ma 9.1.1,41420,7071−0,11 %
ti 10.1.1,40920,7096−0,35 %
ke 11.1.1,40730,7106−0,13 %
to 12.1.1,40490,7118−0,17 %
pe 13.1.1,39720,7157−0,55 %
ma 16.1.1,40550,7115+0,59 %
ti 17.1.1,39960,7145−0,42 %
ke 18.1.1,41220,7081+0,90 %
to 19.1.1,42230,7031+0,72 %
pe 20.1.1,40300,7128−1,36 %
ma 23.1.1,41330,7076+0,73 %
ti 24.1.1,41230,7081−0,07 %
ke 25.1.1,41500,7067+0,19 %
to 26.1.1,41490,7068−0,01 %
pe 27.1.1,39600,7163−1,34 %
ma 30.1.1,38260,7233−0,96 %
ti 31.1.1,38700,7210+0,32 %
Helmikuu
ke 1.2.1,37820,7256−0,63 %
to 2.2.1,37860,7254+0,03 %
pe 3.2.1,38210,7235+0,25 %
ma 6.2.1,37060,7296−0,83 %
ti 7.2.1,37340,7281+0,20 %
ke 8.2.1,38080,7242+0,54 %
to 9.2.1,37610,7267−0,34 %
pe 10.2.1,37550,7270−0,04 %
ma 13.2.1,37410,7277−0,10 %
ti 14.2.1,37880,7253+0,34 %
ke 15.2.1,37340,7281−0,39 %
to 16.2.1,37420,7277+0,06 %
pe 17.2.1,37250,7286−0,12 %
ma 20.2.1,37150,7291−0,07 %
ti 21.2.1,36680,7316−0,34 %
ke 22.2.1,36400,7331−0,20 %
to 23.2.1,37180,7290+0,57 %
pe 24.2.1,37150,7291−0,02 %
ma 27.2.1,35900,7358−0,91 %
ti 28.2.1,35320,7390−0,43 %
Maaliskuu
ke 1.3.1,36070,7349+0,55 %
to 2.3.1,35240,7394−0,61 %
pe 3.3.1,36270,7338+0,76 %
ma 6.3.1,36860,7307+0,43 %
ti 7.3.1,36360,7334−0,37 %
ke 8.3.1,37330,7282+0,71 %
to 9.3.1,37930,7250+0,44 %
pe 10.3.1,38670,7211+0,54 %
ma 13.3.1,38410,7225−0,19 %
ti 14.3.1,38640,7213+0,17 %
ke 15.3.1,38850,7202+0,15 %
to 16.3.1,39900,7148+0,76 %
pe 17.3.1,40720,7106+0,59 %
ma 20.3.1,42130,7036+1,00 %
ti 21.3.1,41430,7071−0,49 %
ke 22.3.1,41390,7073−0,03 %
to 23.3.1,40490,7118−0,64 %
pe 24.3.1,39950,7145−0,38 %
ma 27.3.1,41000,7092+0,75 %
ti 28.3.1,40800,7102−0,14 %
ke 29.3.1,40980,7093+0,13 %
to 30.3.1,41080,7088+0,07 %
pe 31.3.1,40840,7100−0,17 %
Huhtikuu
ma 3.4.1,41720,7056+0,62 %
ti 4.4.1,42810,7002+0,77 %
ke 5.4.1,42400,7022−0,29 %
to 6.4.1,42250,7030−0,11 %
pe 7.4.1,39750,7156−1,76 %
ma 10.4.1,38780,7206−0,69 %
ti 11.4.1,38640,7213−0,10 %
ke 12.4.1,38830,7203+0,14 %
to 13.4.1,38850,7202+0,01 %
ti 18.4.1,40290,7128+1,04 %
ke 19.4.1,40630,7111+0,24 %
to 20.4.1,40390,7123−0,17 %
pe 21.4.1,40080,7139−0,22 %
ma 24.4.1,40640,7110+0,40 %
ti 25.4.1,41300,7077+0,47 %
ke 26.4.1,40580,7113−0,51 %
to 27.4.1,40430,7121−0,11 %
pe 28.4.1,40970,7094+0,38 %
Toukokuu
ti 2.5.1,40050,7140−0,65 %
ke 3.5.1,39790,7154−0,19 %
to 4.5.1,40030,7141+0,17 %
pe 5.5.1,40630,7111+0,43 %
ma 8.5.1,41370,7074+0,53 %
ti 9.5.1,41140,7085−0,16 %
ke 10.5.1,40470,7119−0,47 %
to 11.5.1,40440,7120−0,02 %
pe 12.5.1,42140,7035+1,21 %
ma 15.5.1,43050,6991+0,64 %
ti 16.5.1,42630,7011−0,29 %
ke 17.5.1,42200,7032−0,30 %
to 18.5.1,42350,7025+0,11 %
pe 19.5.1,43210,6983+0,60 %
ma 22.5.1,43520,6968+0,22 %
ti 23.5.1,43270,6980−0,17 %
ke 24.5.1,44180,6936+0,64 %
to 25.5.1,42350,7025−1,27 %
pe 26.5.1,41820,7051−0,37 %
ma 29.5.1,40880,7098−0,66 %
ti 30.5.1,41380,7073+0,35 %
ke 31.5.1,41070,7089−0,22 %
Kesäkuu
to 1.6.1,40990,7093−0,06 %
pe 2.6.1,41480,7068+0,35 %
ma 5.6.1,42350,7025+0,61 %
ti 6.6.1,42570,7014+0,15 %
ke 7.6.1,42640,7011+0,05 %
to 8.6.1,42400,7022−0,17 %
pe 9.6.1,40670,7109−1,21 %
ma 12.6.1,38710,7209−1,39 %
ti 13.6.1,39050,7192+0,25 %
ke 14.6.1,39930,7146+0,63 %
to 15.6.1,40450,7120+0,37 %
pe 16.6.1,41010,7092+0,40 %
ma 19.6.1,41300,7077+0,21 %
ti 20.6.1,40260,7130−0,74 %
ke 21.6.1,40510,7117+0,18 %
to 22.6.1,40230,7131−0,20 %
pe 23.6.1,40410,7122+0,13 %
ma 26.6.1,40560,7114+0,11 %
ti 27.6.1,41120,7086+0,40 %
ke 28.6.1,41380,7073+0,18 %
to 29.6.1,40250,7130−0,80 %
pe 30.6.1,41320,7076+0,76 %
Heinäkuu
ma 3.7.1,42120,7036+0,57 %
ti 4.7.1,42050,7040−0,05 %
ke 5.7.1,41520,7066−0,37 %
to 6.7.1,41820,7051+0,21 %
pe 7.7.1,42280,7028+0,32 %
ma 10.7.1,43350,6976+0,75 %
ti 11.7.1,43570,6965+0,15 %
ke 12.7.1,44520,6919+0,66 %
to 13.7.1,43780,6955−0,51 %
pe 14.7.1,42890,6998−0,62 %
ma 17.7.1,41860,7049−0,72 %
ti 18.7.1,42130,7036+0,19 %
ke 19.7.1,42140,7035+0,01 %
to 20.7.1,43340,6976+0,84 %
pe 21.7.1,43470,6970+0,09 %
ma 24.7.1,44050,6942+0,40 %
ti 25.7.1,44060,6942+0,01 %
ke 26.7.1,43230,6982−0,58 %
to 27.7.1,44200,6935+0,68 %
pe 28.7.1,43870,6951−0,23 %
ma 31.7.1,43460,6971−0,28 %
Elokuu
ti 1.8.1,44570,6917+0,77 %
ke 2.8.1,44410,6925−0,11 %
to 3.8.1,43800,6954−0,42 %
pe 4.8.1,44920,6900+0,78 %
ma 7.8.1,44700,6911−0,15 %
ti 8.8.1,43690,6959−0,70 %
ke 9.8.1,44200,6935+0,35 %
to 10.8.1,43910,6949−0,20 %
pe 11.8.1,43530,6967−0,26 %
ma 14.8.1,43380,6974−0,10 %
ti 15.8.1,43930,6948+0,38 %
ke 16.8.1,43420,6973−0,35 %
to 17.8.1,43840,6952+0,29 %
pe 18.8.1,43720,6958−0,08 %
ma 21.8.1,44400,6925+0,47 %
ti 22.8.1,43170,6985−0,85 %
ke 23.8.1,42430,7021−0,52 %
to 24.8.1,42350,7025−0,06 %
pe 25.8.1,41220,7081−0,79 %
ma 28.8.1,41840,7050+0,44 %
ti 29.8.1,42060,7039+0,16 %
ke 30.8.1,41900,7047−0,11 %
to 31.8.1,42300,7027+0,28 %
Syyskuu
pe 1.9.1,41630,7061−0,47 %
ma 4.9.1,42190,7033+0,40 %
ti 5.9.1,42420,7021+0,16 %
ke 6.9.1,42280,7028−0,10 %
to 7.9.1,40660,7109−1,14 %
pe 8.9.1,41550,7065+0,63 %
ma 11.9.1,42450,7020+0,64 %
ti 12.9.1,42270,7029−0,13 %
ke 13.9.1,42280,7028+0,01 %
to 14.9.1,42070,7039−0,15 %
pe 15.9.1,42030,7041−0,03 %
ma 18.9.1,42000,7042−0,02 %
ti 19.9.1,42010,7042+0,01 %
ke 20.9.1,42990,6993+0,69 %
to 21.9.1,43020,6992+0,02 %
pe 22.9.1,42640,7011−0,27 %
ma 25.9.1,42590,7013−0,04 %
ti 26.9.1,41490,7068−0,77 %
ke 27.9.1,41430,7071−0,04 %
to 28.9.1,41320,7076−0,08 %
pe 29.9.1,41360,7074+0,03 %
Lokakuu
ma 2.10.1,42260,7029+0,64 %
ti 3.10.1,42460,7020+0,14 %
ke 4.10.1,42990,6993+0,37 %
to 5.10.1,43210,6983+0,15 %
pe 6.10.1,42340,7025−0,61 %
ma 9.10.1,41540,7065−0,56 %
ti 10.10.1,41540,7065±0,00 %
ke 11.10.1,42390,7023+0,60 %
to 12.10.1,42510,7017+0,08 %
pe 13.10.1,42460,7020−0,04 %
ma 16.10.1,42310,7027−0,11 %
ti 17.10.1,42320,7026+0,01 %
ke 18.10.1,42860,7000+0,38 %
to 19.10.1,42660,7010−0,14 %
pe 20.10.1,41560,7064−0,77 %
ma 23.10.1,41580,7063+0,01 %
ti 24.10.1,41800,7052+0,16 %
ke 25.10.1,41910,7047+0,08 %
to 26.10.1,42590,7013+0,48 %
pe 27.10.1,42620,7012+0,02 %
ma 30.10.1,42550,7015−0,05 %
ti 31.10.1,43310,6978+0,53 %
Marraskuu
ke 1.11.1,44710,6910+0,98 %
to 2.11.1,44890,6902+0,12 %
pe 3.11.1,44020,6943−0,60 %
ma 6.11.1,44180,6936+0,11 %
ti 7.11.1,43850,6952−0,23 %
ke 8.11.1,44480,6921+0,44 %
to 9.11.1,44890,6902+0,28 %
pe 10.11.1,45310,6882+0,29 %
ma 13.11.1,45720,6862+0,28 %
ti 14.11.1,46020,6848+0,21 %
ke 15.11.1,45720,6862−0,21 %
to 16.11.1,45720,6862±0,00 %
pe 17.11.1,46510,6825+0,54 %
ma 20.11.1,46760,6814+0,17 %
ti 21.11.1,46760,6814±0,00 %
ke 22.11.1,46860,6809+0,07 %
to 23.11.1,47690,6771+0,57 %
pe 24.11.1,48170,6749+0,33 %
ma 27.11.1,48660,6727+0,33 %
ti 28.11.1,48630,6728−0,02 %
ke 29.11.1,49530,6688+0,61 %
to 30.11.1,50530,6643+0,67 %
Joulukuu
pe 1.12.1,51390,6605+0,57 %
ma 4.12.1,52080,6575+0,46 %
ti 5.12.1,52040,6577−0,03 %
ke 6.12.1,51770,6589−0,18 %
to 7.12.1,52750,6547+0,65 %
pe 8.12.1,52690,6549−0,04 %
ma 11.12.1,51350,6607−0,88 %
ti 12.12.1,52460,6559+0,73 %
ke 13.12.1,52730,6548+0,18 %
to 14.12.1,52420,6561−0,20 %
pe 15.12.1,51510,6600−0,60 %
ma 18.12.1,51140,6616−0,24 %
ti 19.12.1,52170,6572+0,68 %
ke 20.12.1,51370,6606−0,53 %
to 21.12.1,51550,6598+0,12 %
pe 22.12.1,52400,6562+0,56 %
ke 27.12.1,52970,6537+0,37 %
to 28.12.1,52680,6550−0,19 %
pe 29.12.1,52810,6544+0,09 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Kanadan dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026