N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2013 Bahtin kurssi 2013

Euro vahvistui bahtia vastaan 11,97 % vuonna 2013

Vuonna 2013 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 40,8297 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 45,4140 27.12.2013 ja matalimmillaan 37,3770 22.4.2013. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2013 oli 45,1780.

Keskikurssi 2013
40,8297
Muutos vuoden aikana
▲ +11,97 %
Ylin
45,4140 27.12.2013
Alin
37,3770 22.4.2013

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2013

255 julkaisua 2.1.2013–31.12.2013.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2013

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2013

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2013
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu39,924439,605040,420040,420022
Helmikuu39,839139,009040,659039,085020
Maaliskuu38,264137,410038,903037,423020
Huhtikuu37,856737,377038,382038,301021
Toukokuu38,667038,270039,480039,480022
Kesäkuu40,663639,622041,259040,613020
Heinäkuu40,713740,066041,539041,537023
Elokuu42,072041,402043,111042,557022
Syyskuu42,312241,920042,695042,264021
Lokakuu42,548842,206042,986042,462023
Marraskuu42,695441,870043,670043,644021
Joulukuu44,322943,505045,414045,178020
Koko vuosi40,829737,377045,414045,1780255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2013

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2013
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.40,23700,02485−0,27 %
to 3.1.39,79100,02513−1,11 %
pe 4.1.39,70000,02519−0,23 %
ma 7.1.39,69100,02519−0,02 %
ti 8.1.39,83400,02510+0,36 %
ke 9.1.39,65100,02522−0,46 %
to 10.1.39,73200,02517+0,20 %
pe 11.1.40,18000,02489+1,13 %
ma 14.1.40,34300,02479+0,41 %
ti 15.1.40,00800,02500−0,83 %
ke 16.1.39,64500,02522−0,91 %
to 17.1.39,79700,02513+0,38 %
pe 18.1.39,62600,02524−0,43 %
ma 21.1.39,62300,02524−0,01 %
ti 22.1.39,60500,02525−0,05 %
ke 23.1.39,71000,02518+0,27 %
to 24.1.39,78000,02514+0,18 %
pe 25.1.40,30400,02481+1,32 %
ma 28.1.40,27800,02483−0,06 %
ti 29.1.40,09800,02494−0,45 %
ke 30.1.40,28400,02482+0,46 %
to 31.1.40,42000,02474+0,34 %
Helmikuu
pe 1.2.40,65900,02459+0,59 %
ma 4.2.40,34400,02479−0,77 %
ti 5.2.40,27300,02483−0,18 %
ke 6.2.40,26700,02483−0,01 %
to 7.2.40,34000,02479+0,18 %
pe 8.2.39,84100,02510−1,24 %
ma 11.2.39,97200,02502+0,33 %
ti 12.2.40,13900,02491+0,42 %
ke 13.2.40,19700,02488+0,14 %
to 14.2.39,72800,02517−1,17 %
pe 15.2.39,80200,02512+0,19 %
ma 18.2.39,90900,02506+0,27 %
ti 19.2.39,87300,02508−0,09 %
ke 20.2.39,86900,02508−0,01 %
to 21.2.39,37300,02540−1,24 %
pe 22.2.39,34700,02541−0,07 %
ma 25.2.39,67300,02521+0,83 %
ti 26.2.39,00900,02564−1,67 %
ke 27.2.39,08100,02559+0,18 %
to 28.2.39,08500,02559+0,01 %
Maaliskuu
pe 1.3.38,72700,02582−0,92 %
ma 4.3.38,80000,02577+0,19 %
ti 5.3.38,84100,02575+0,11 %
ke 6.3.38,79200,02578−0,13 %
to 7.3.38,70500,02584−0,22 %
pe 8.3.38,90300,02570+0,51 %
ma 11.3.38,63100,02589−0,70 %
ti 12.3.38,62400,02589−0,02 %
ke 13.3.38,42400,02603−0,52 %
to 14.3.38,35800,02607−0,17 %
pe 15.3.38,65600,02587+0,78 %
ma 18.3.38,17900,02619−1,23 %
ti 19.3.37,90000,02639−0,73 %
ke 20.3.37,69600,02653−0,54 %
to 21.3.37,65800,02655−0,10 %
pe 22.3.37,96400,02634+0,81 %
ma 25.3.37,90800,02638−0,15 %
ti 26.3.37,68400,02654−0,59 %
ke 27.3.37,41000,02673−0,73 %
to 28.3.37,42300,02672+0,03 %
Huhtikuu
ti 2.4.37,62100,02658+0,53 %
ke 3.4.37,67600,02654+0,15 %
to 4.4.37,64600,02656−0,08 %
pe 5.4.37,93900,02636+0,78 %
ma 8.4.38,06600,02627+0,33 %
ti 9.4.37,86800,02641−0,52 %
ke 10.4.37,97600,02633+0,29 %
to 11.4.38,08400,02626+0,28 %
pe 12.4.37,89000,02639−0,51 %
ma 15.4.38,04000,02629+0,40 %
ti 16.4.38,03500,02629−0,01 %
ke 17.4.37,89000,02639−0,38 %
to 18.4.37,45200,02670−1,16 %
pe 19.4.37,50900,02666+0,15 %
ma 22.4.37,37700,02675−0,35 %
ti 23.4.37,45000,02670+0,20 %
ke 24.4.37,62600,02658+0,47 %
to 25.4.38,07600,02626+1,20 %
pe 26.4.38,08700,02626+0,03 %
ma 29.4.38,38200,02605+0,77 %
ti 30.4.38,30100,02611−0,21 %
Toukokuu
to 2.5.38,82100,02576+1,36 %
pe 3.5.38,79100,02578−0,08 %
ma 6.5.38,74400,02581−0,12 %
ti 7.5.38,71800,02583−0,07 %
ke 8.5.38,55100,02594−0,43 %
to 9.5.38,66400,02586+0,29 %
pe 10.5.38,67800,02585+0,04 %
ma 13.5.38,50400,02597−0,45 %
ti 14.5.38,55500,02594+0,13 %
ke 15.5.38,27000,02613−0,74 %
to 16.5.38,41200,02603+0,37 %
pe 17.5.38,32400,02609−0,23 %
ma 20.5.38,31500,02610−0,02 %
ti 21.5.38,36600,02606+0,13 %
ke 22.5.38,51100,02597+0,38 %
to 23.5.38,56100,02593+0,13 %
pe 24.5.38,71300,02583+0,39 %
ma 27.5.38,63600,02588−0,20 %
ti 28.5.38,84000,02575+0,53 %
ke 29.5.39,08900,02558+0,64 %
to 30.5.39,13000,02556+0,10 %
pe 31.5.39,48000,02533+0,89 %
Kesäkuu
ma 3.6.39,62200,02524+0,36 %
ti 4.6.39,81300,02512+0,48 %
ke 5.6.39,88000,02508+0,17 %
to 6.6.40,21200,02487+0,83 %
pe 7.6.40,56200,02465+0,87 %
ma 10.6.40,67100,02459+0,27 %
ti 11.6.41,13300,02431+1,14 %
ke 12.6.41,10600,02433−0,07 %
to 13.6.40,99700,02439−0,27 %
pe 14.6.40,68100,02458−0,77 %
ma 17.6.40,90500,02445+0,55 %
ti 18.6.41,25900,02424+0,87 %
ke 19.6.41,19700,02427−0,15 %
to 20.6.41,07800,02434−0,29 %
pe 21.6.41,00300,02439−0,18 %
ma 24.6.40,72400,02456−0,68 %
ti 25.6.40,65000,02460−0,18 %
ke 26.6.40,60900,02463−0,10 %
to 27.6.40,55600,02466−0,13 %
pe 28.6.40,61300,02462+0,14 %
Heinäkuu
ma 1.7.40,38200,02476−0,57 %
ti 2.7.40,31400,02481−0,17 %
ke 3.7.40,29000,02482−0,06 %
to 4.7.40,39300,02476+0,26 %
pe 5.7.40,13100,02492−0,65 %
ma 8.7.40,41300,02474+0,70 %
ti 9.7.40,23000,02486−0,45 %
ke 10.7.40,06600,02496−0,41 %
to 11.7.40,61900,02462+1,38 %
pe 12.7.40,64000,02461+0,05 %
ma 15.7.40,57100,02465−0,17 %
ti 16.7.40,73100,02455+0,39 %
ke 17.7.40,84000,02449+0,27 %
to 18.7.40,70600,02457−0,33 %
pe 19.7.40,72400,02456+0,04 %
ma 22.7.40,76200,02453+0,09 %
ti 23.7.40,80500,02451+0,11 %
ke 24.7.40,98300,02440+0,44 %
to 25.7.41,08500,02434+0,25 %
pe 26.7.41,29200,02422+0,50 %
ma 29.7.41,36300,02418+0,17 %
ti 30.7.41,53900,02407+0,43 %
ke 31.7.41,53700,02407±0,00 %
Elokuu
to 1.8.41,40200,02415−0,33 %
pe 2.8.41,44400,02413+0,10 %
ma 5.8.41,52100,02408+0,19 %
ti 6.8.41,69900,02398+0,43 %
ke 7.8.41,83100,02391+0,32 %
to 8.8.41,75000,02395−0,19 %
pe 9.8.41,81700,02391+0,16 %
ma 12.8.41,48700,02410−0,79 %
ti 13.8.41,53100,02408+0,11 %
ke 14.8.41,50400,02409−0,07 %
to 15.8.41,59300,02404+0,21 %
pe 16.8.41,72800,02396+0,32 %
ma 19.8.41,87300,02388+0,35 %
ti 20.8.42,39900,02359+1,26 %
ke 21.8.42,60100,02347+0,48 %
to 22.8.42,68700,02343+0,20 %
pe 23.8.42,74900,02339+0,15 %
ma 26.8.42,67500,02343−0,17 %
ti 27.8.42,93500,02329+0,61 %
ke 28.8.43,11100,02320+0,41 %
to 29.8.42,69000,02342−0,98 %
pe 30.8.42,55700,02350−0,31 %
Syyskuu
ma 2.9.42,30900,02364−0,58 %
ti 3.9.42,34000,02362+0,07 %
ke 4.9.42,41700,02358+0,18 %
to 5.9.42,69500,02342+0,66 %
pe 6.9.42,44000,02356−0,60 %
ma 9.9.42,47800,02354+0,09 %
ti 10.9.42,58600,02348+0,25 %
ke 11.9.42,44400,02356−0,33 %
to 12.9.42,17600,02371−0,63 %
pe 13.9.42,36200,02361+0,44 %
ma 16.9.42,34200,02362−0,05 %
ti 17.9.42,37900,02360+0,09 %
ke 18.9.42,27200,02366−0,25 %
to 19.9.41,93500,02385−0,80 %
pe 20.9.41,92000,02385−0,04 %
ma 23.9.42,24800,02367+0,78 %
ti 24.9.42,22400,02368−0,06 %
ke 25.9.42,25100,02367+0,06 %
to 26.9.42,13000,02374−0,29 %
pe 27.9.42,34400,02362+0,51 %
ma 30.9.42,26400,02366−0,19 %
Lokakuu
ti 1.10.42,23400,02368−0,07 %
ke 2.10.42,28700,02365+0,13 %
to 3.10.42,52200,02352+0,56 %
pe 4.10.42,54600,02350+0,06 %
ma 7.10.42,59200,02348+0,11 %
ti 8.10.42,56500,02349−0,06 %
ke 9.10.42,48800,02354−0,18 %
to 10.10.42,45000,02356−0,09 %
pe 11.10.42,43400,02357−0,04 %
ma 14.10.42,46200,02355+0,07 %
ti 15.10.42,20600,02369−0,60 %
ke 16.10.42,41200,02358+0,49 %
to 17.10.42,38000,02360−0,08 %
pe 18.10.42,48900,02354+0,26 %
ma 21.10.42,50000,02353+0,03 %
ti 22.10.42,61200,02347+0,26 %
ke 23.10.42,86500,02333+0,59 %
to 24.10.42,98600,02326+0,28 %
pe 25.10.42,84200,02334−0,33 %
ma 28.10.42,81700,02336−0,06 %
ti 29.10.42,76300,02338−0,13 %
ke 30.10.42,70900,02341−0,13 %
to 31.10.42,46200,02355−0,58 %
Marraskuu
pe 1.11.42,13400,02373−0,77 %
ma 4.11.42,24400,02367+0,26 %
ti 5.11.42,15500,02372−0,21 %
ke 6.11.42,26100,02366+0,25 %
to 7.11.41,87000,02388−0,93 %
pe 8.11.42,09300,02376+0,53 %
ma 11.11.42,35900,02361+0,63 %
ti 12.11.42,41800,02357+0,14 %
ke 13.11.42,36500,02360−0,12 %
to 14.11.42,44400,02356+0,19 %
pe 15.11.42,52700,02351+0,20 %
ma 18.11.42,68700,02343+0,38 %
ti 19.11.42,65600,02344−0,07 %
ke 20.11.42,84000,02334+0,43 %
to 21.11.42,85800,02333+0,04 %
pe 22.11.43,03500,02324+0,41 %
ma 25.11.43,21800,02314+0,43 %
ti 26.11.43,46300,02301+0,57 %
ke 27.11.43,67000,02290+0,48 %
to 28.11.43,66200,02290−0,02 %
pe 29.11.43,64400,02291−0,04 %
Joulukuu
ma 2.12.43,50500,02299−0,32 %
ti 3.12.43,69500,02289+0,44 %
ke 4.12.43,82600,02282+0,30 %
to 5.12.43,88100,02279+0,13 %
pe 6.12.44,13300,02266+0,57 %
ma 9.12.44,08900,02268−0,10 %
ti 10.12.44,09900,02268+0,02 %
ke 11.12.44,11400,02267+0,03 %
to 12.12.44,20100,02262+0,20 %
pe 13.12.44,00200,02273−0,45 %
ma 16.12.44,12500,02266+0,28 %
ti 17.12.44,16500,02264+0,09 %
ke 18.12.44,36500,02254+0,45 %
to 19.12.44,37000,02254+0,01 %
pe 20.12.44,51500,02246+0,33 %
ma 23.12.44,78000,02233+0,60 %
ti 24.12.44,77000,02234−0,02 %
pe 27.12.45,41400,02202+1,44 %
ma 30.12.45,23000,02211−0,41 %
ti 31.12.45,17800,02213−0,11 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026