N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2014 Bahtin kurssi 2014

Euro heikkeni bahtia vastaan 11,66 % vuonna 2014

Vuonna 2014 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 43,1469 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 45,3260 8.5.2014 ja matalimmillaan 39,9100 31.12.2014. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2014 oli 39,9100.

Keskikurssi 2014
43,1469
Muutos vuoden aikana
▼ −11,66 %
Ylin
45,3260 8.5.2014
Alin
39,9100 31.12.2014

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2014

255 julkaisua 2.1.2014–31.12.2014.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2014

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2014

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2014
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu44,822044,518045,134044,599022
Helmikuu44,567544,161045,068045,068020
Maaliskuu44,764744,349045,061044,709021
Huhtikuu44,656744,520044,826044,826020
Toukokuu44,686344,333045,326044,695021
Kesäkuu44,194543,781044,739044,323021
Heinäkuu43,470342,720044,367042,959023
Elokuu42,644042,056043,200042,141021
Syyskuu41,536140,800042,140040,800022
Lokakuu41,138740,832041,521040,832023
Marraskuu40,908040,663041,147040,992020
Joulukuu40,563939,910041,302039,910021
Koko vuosi43,146939,910045,326039,9100255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2014

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2014
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.45,01700,02221−0,36 %
pe 3.1.45,02200,02221+0,01 %
ma 6.1.44,98700,02223−0,08 %
ti 7.1.45,13400,02216+0,33 %
ke 8.1.44,90600,02227−0,51 %
to 9.1.44,94400,02225+0,08 %
pe 10.1.44,92900,02226−0,03 %
ma 13.1.45,04700,02220+0,26 %
ti 14.1.44,72300,02236−0,72 %
ke 15.1.44,68900,02238−0,08 %
to 16.1.44,59500,02242−0,21 %
pe 17.1.44,61700,02241+0,05 %
ma 20.1.44,51800,02246−0,22 %
ti 21.1.44,52900,02246+0,02 %
ke 22.1.44,63200,02241+0,23 %
to 23.1.44,84500,02230+0,48 %
pe 24.1.44,98600,02223+0,31 %
ma 27.1.44,92100,02226−0,14 %
ti 28.1.44,90700,02227−0,03 %
ke 29.1.44,79100,02233−0,26 %
to 30.1.44,74500,02235−0,10 %
pe 31.1.44,59900,02242−0,33 %
Helmikuu
ma 3.2.44,80600,02232+0,46 %
ti 4.2.44,30200,02257−1,12 %
ke 5.2.44,36700,02254+0,15 %
to 6.2.44,27700,02259−0,20 %
pe 7.2.44,61200,02242+0,76 %
ma 10.2.44,75000,02235+0,31 %
ti 11.2.44,75700,02234+0,02 %
ke 12.2.44,19100,02263−1,26 %
to 13.2.44,56700,02244+0,85 %
pe 14.2.44,29600,02258−0,61 %
ma 17.2.44,16100,02264−0,30 %
ti 18.2.44,55700,02244+0,90 %
ke 19.2.44,73900,02235+0,41 %
to 20.2.44,68000,02238−0,13 %
pe 21.2.44,60300,02242−0,17 %
ma 24.2.44,71100,02237+0,24 %
ti 25.2.44,77200,02234+0,14 %
ke 26.2.44,68100,02238−0,20 %
to 27.2.44,45300,02250−0,51 %
pe 28.2.45,06800,02219+1,38 %
Maaliskuu
ma 3.3.44,81800,02231−0,55 %
ti 4.3.44,62900,02241−0,42 %
ke 5.3.44,34900,02255−0,63 %
to 6.3.44,38300,02253+0,08 %
pe 7.3.44,83300,02230+1,01 %
ma 10.3.44,94500,02225+0,25 %
ti 11.3.44,71800,02236−0,51 %
ke 12.3.45,04900,02220+0,74 %
to 13.3.45,06100,02219+0,03 %
pe 14.3.44,82900,02231−0,51 %
ma 17.3.44,84300,02230+0,03 %
ti 18.3.44,67100,02239−0,38 %
ke 19.3.44,75400,02234+0,19 %
to 20.3.44,75400,02234±0,00 %
pe 21.3.44,59200,02243−0,36 %
ma 24.3.44,73800,02235+0,33 %
ti 25.3.44,91900,02226+0,40 %
ke 26.3.44,94500,02225+0,06 %
to 27.3.44,80300,02232−0,32 %
pe 28.3.44,71700,02236−0,19 %
ma 31.3.44,70900,02237−0,02 %
Huhtikuu
ti 1.4.44,63200,02241−0,17 %
ke 2.4.44,68500,02238+0,12 %
to 3.4.44,72600,02236+0,09 %
pe 4.4.44,59800,02242−0,29 %
ma 7.4.44,58100,02243−0,04 %
ti 8.4.44,52700,02246−0,12 %
ke 9.4.44,52000,02246−0,02 %
to 10.4.44,70000,02237+0,40 %
pe 11.4.44,81500,02231+0,26 %
ma 14.4.44,63800,02240−0,39 %
ti 15.4.44,55500,02244−0,19 %
ke 16.4.44,64100,02240+0,19 %
to 17.4.44,59100,02243−0,11 %
ti 22.4.44,65800,02239+0,15 %
ke 23.4.44,73800,02235+0,18 %
to 24.4.44,74600,02235+0,02 %
pe 25.4.44,61900,02241−0,28 %
ma 28.4.44,69500,02237+0,17 %
ti 29.4.44,64300,02240−0,12 %
ke 30.4.44,82600,02231+0,41 %
Toukokuu
pe 2.5.44,85200,02230+0,06 %
ma 5.5.44,88200,02228+0,07 %
ti 6.5.45,09400,02218+0,47 %
ke 7.5.45,10100,02217+0,02 %
to 8.5.45,32600,02206+0,50 %
pe 9.5.44,93400,02225−0,86 %
ma 12.5.44,89900,02227−0,08 %
ti 13.5.44,69900,02237−0,45 %
ke 14.5.44,48400,02248−0,48 %
to 15.5.44,33300,02256−0,34 %
pe 16.5.44,51200,02247+0,40 %
ma 19.5.44,53400,02245+0,05 %
ti 20.5.44,61600,02241+0,18 %
ke 21.5.44,41100,02252−0,46 %
to 22.5.44,52100,02246+0,25 %
pe 23.5.44,43400,02251−0,20 %
ma 26.5.44,43200,02251±0,00 %
ti 27.5.44,50900,02247+0,17 %
ke 28.5.44,50400,02247−0,01 %
to 29.5.44,64100,02240+0,31 %
pe 30.5.44,69500,02237+0,12 %
Kesäkuu
ma 2.6.44,73900,02235+0,10 %
ti 3.6.44,57100,02244−0,38 %
ke 4.6.44,52900,02246−0,09 %
to 5.6.44,31900,02256−0,47 %
pe 6.6.44,42000,02251+0,23 %
ma 9.6.44,12400,02266−0,67 %
ti 10.6.44,03000,02271−0,21 %
ke 11.6.44,04100,02271+0,02 %
to 12.6.43,90500,02278−0,31 %
pe 13.6.43,85800,02280−0,11 %
ma 16.6.43,78100,02284−0,18 %
ti 17.6.44,02000,02272+0,55 %
ke 18.6.44,09300,02268+0,17 %
to 19.6.44,33000,02256+0,54 %
pe 20.6.44,09700,02268−0,53 %
ma 23.6.44,13100,02266+0,08 %
ti 24.6.44,15400,02265+0,05 %
ke 25.6.44,20800,02262+0,12 %
to 26.6.44,19100,02263−0,04 %
pe 27.6.44,22100,02261+0,07 %
ma 30.6.44,32300,02256+0,23 %
Heinäkuu
ti 1.7.44,36700,02254+0,10 %
ke 2.7.44,20400,02262−0,37 %
to 3.7.44,21200,02262+0,02 %
pe 4.7.44,00900,02272−0,46 %
ma 7.7.44,05100,02270+0,10 %
ti 8.7.44,01100,02272−0,09 %
ke 9.7.43,84400,02281−0,38 %
to 10.7.43,78600,02284−0,13 %
pe 11.7.43,71500,02288−0,16 %
ma 14.7.43,78400,02284+0,16 %
ti 15.7.43,75100,02286−0,08 %
ke 16.7.43,45300,02301−0,68 %
to 17.7.43,50500,02299+0,12 %
pe 18.7.43,46300,02301−0,10 %
ma 21.7.43,14500,02318−0,73 %
ti 22.7.42,86700,02333−0,64 %
ke 23.7.42,81300,02336−0,13 %
to 24.7.42,89100,02331+0,18 %
pe 25.7.42,78000,02338−0,26 %
ma 28.7.42,72000,02341−0,14 %
ti 29.7.42,73100,02340+0,03 %
ke 30.7.42,75700,02339+0,06 %
to 31.7.42,95900,02328+0,47 %
Elokuu
pe 1.8.43,20000,02315+0,56 %
ma 4.8.43,17300,02316−0,06 %
ti 5.8.43,01000,02325−0,38 %
ke 6.8.43,06000,02322+0,12 %
to 7.8.43,13900,02318+0,18 %
pe 8.8.43,02200,02324−0,27 %
ma 11.8.42,97000,02327−0,12 %
ti 12.8.42,84200,02334−0,30 %
ke 13.8.42,74900,02339−0,22 %
to 14.8.42,62500,02346−0,29 %
pe 15.8.42,67000,02344+0,11 %
ma 18.8.42,60100,02347−0,16 %
ti 19.8.42,54600,02350−0,13 %
ke 20.8.42,46100,02355−0,20 %
to 21.8.42,41200,02358−0,12 %
pe 22.8.42,39500,02359−0,04 %
ma 25.8.42,21900,02369−0,42 %
ti 26.8.42,11400,02375−0,25 %
ke 27.8.42,05600,02378−0,14 %
to 28.8.42,12000,02374+0,15 %
pe 29.8.42,14100,02373+0,05 %
Syyskuu
ma 1.9.41,99300,02381−0,35 %
ti 2.9.42,09700,02375+0,25 %
ke 3.9.42,14000,02373+0,10 %
to 4.9.41,69900,02398−1,05 %
pe 5.9.41,53600,02408−0,39 %
ma 8.9.41,46000,02412−0,18 %
ti 9.9.41,42800,02414−0,08 %
ke 10.9.41,60000,02404+0,42 %
to 11.9.41,62800,02402+0,07 %
pe 12.9.41,63100,02402+0,01 %
ma 15.9.41,68300,02399+0,12 %
ti 16.9.41,74800,02395+0,16 %
ke 17.9.41,77100,02394+0,06 %
to 18.9.41,58800,02405−0,44 %
pe 19.9.41,39900,02416−0,45 %
ma 22.9.41,38500,02416−0,03 %
ti 23.9.41,52400,02408+0,34 %
ke 24.9.41,33700,02419−0,45 %
to 25.9.41,08300,02434−0,61 %
pe 26.9.41,13300,02431+0,12 %
ma 29.9.41,13200,02431±0,00 %
ti 30.9.40,80000,02451−0,81 %
Lokakuu
ke 1.10.40,94000,02443+0,34 %
to 2.10.40,97600,02440+0,09 %
pe 3.10.41,02800,02437+0,13 %
ma 6.10.40,98600,02440−0,10 %
ti 7.10.41,12900,02431+0,35 %
ke 8.10.41,23800,02425+0,27 %
to 9.10.41,34200,02419+0,25 %
pe 10.10.41,02800,02437−0,76 %
ma 13.10.41,11300,02432+0,21 %
ti 14.10.41,11600,02432+0,01 %
ke 15.10.41,18000,02428+0,16 %
to 16.10.41,42300,02414+0,59 %
pe 17.10.41,52100,02408+0,24 %
ma 20.10.41,26300,02423−0,62 %
ti 21.10.41,19600,02427−0,16 %
ke 22.10.41,01700,02438−0,43 %
to 23.10.40,99300,02439−0,06 %
pe 24.10.41,02500,02438+0,08 %
ma 27.10.41,11800,02432+0,23 %
ti 28.10.41,34800,02418+0,56 %
ke 29.10.41,35300,02418+0,01 %
to 30.10.41,02500,02438−0,79 %
pe 31.10.40,83200,02449−0,47 %
Marraskuu
ma 3.11.40,81500,02450−0,04 %
ti 4.11.40,88300,02446+0,17 %
ke 5.11.40,99300,02439+0,27 %
to 6.11.41,08500,02434+0,22 %
pe 7.11.40,74500,02454−0,83 %
ma 10.11.40,93900,02443+0,48 %
ti 11.11.40,84800,02448−0,22 %
ke 12.11.40,94400,02442+0,24 %
to 13.11.40,86200,02447−0,20 %
pe 14.11.40,86500,02447+0,01 %
ma 17.11.40,94300,02442+0,19 %
ti 18.11.41,00600,02439+0,15 %
ke 19.11.41,13600,02431+0,32 %
to 20.11.41,14700,02430+0,03 %
pe 21.11.40,66300,02459−1,18 %
ma 24.11.40,73700,02455+0,18 %
ti 25.11.40,76700,02453+0,07 %
ke 26.11.40,89300,02445+0,31 %
to 27.11.40,89700,02445+0,01 %
pe 28.11.40,99200,02440+0,23 %
Joulukuu
ma 1.12.40,95800,02442−0,08 %
ti 2.12.40,82500,02449−0,32 %
ke 3.12.40,51100,02468−0,77 %
to 4.12.40,51800,02468+0,02 %
pe 5.12.40,71700,02456+0,49 %
ma 8.12.40,51500,02468−0,50 %
ti 9.12.40,73100,02455+0,53 %
ke 10.12.40,65800,02460−0,18 %
to 11.12.40,79200,02451+0,33 %
pe 12.12.40,82400,02450+0,08 %
ma 15.12.40,93100,02443+0,26 %
ti 16.12.41,30200,02421+0,91 %
ke 17.12.41,03500,02437−0,65 %
to 18.12.40,37600,02477−1,61 %
pe 19.12.40,36100,02478−0,04 %
ma 22.12.40,28200,02482−0,20 %
ti 23.12.40,18400,02489−0,24 %
ke 24.12.40,16900,02489−0,04 %
ma 29.12.40,22300,02486+0,13 %
ti 30.12.40,01900,02499−0,51 %
ke 31.12.39,91000,02506−0,27 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026