N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2003 Bahtin kurssi 2003

Euro vahvistui bahtia vastaan 10,62 % vuonna 2003

Vuonna 2003 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 46,9232 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 50,0406 31.12.2003 ja matalimmillaan 44,0506 3.9.2003. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2003 oli 50,0406.

Keskikurssi 2003
46,9232
Muutos vuoden aikana
▲ +10,62 %
Ylin
50,0406 31.12.2003
Alin
44,0506 3.9.2003

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2003

255 julkaisua 2.1.2003–31.12.2003.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2003

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2003

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2003
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu45,424144,421846,372846,229622
Helmikuu46,203645,915846,595546,121020
Maaliskuu46,223745,393947,138746,739621
Huhtikuu46,567545,780147,695547,695520
Toukokuu48,829247,895349,523749,289421
Kesäkuu48,580547,615849,215848,047621
Heinäkuu47,517246,388448,435547,469823
Elokuu46,412444,611147,954444,937421
Syyskuu45,422144,050646,561846,561822
Lokakuu46,463245,876646,988346,376023
Marraskuu46,712545,606147,892147,892120
Joulukuu48,791547,797350,040650,040621
Koko vuosi46,923244,050650,040650,0406255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2003

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2003
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.45,07800,02218−0,35 %
pe 3.1.44,71630,02236−0,80 %
ma 6.1.44,90110,02227+0,41 %
ti 7.1.44,66530,02239−0,53 %
ke 8.1.44,42180,02251−0,55 %
to 9.1.44,87130,02229+1,01 %
pe 10.1.45,00110,02222+0,29 %
ma 13.1.45,09330,02218+0,20 %
ti 14.1.45,09520,02218±0,00 %
ke 15.1.44,91130,02227−0,41 %
to 16.1.45,10850,02217+0,44 %
pe 17.1.45,53090,02196+0,94 %
ma 20.1.45,55220,02195+0,05 %
ti 21.1.45,64500,02191+0,20 %
ke 22.1.45,72540,02187+0,18 %
to 23.1.45,91730,02178+0,42 %
pe 24.1.46,03680,02172+0,26 %
ma 27.1.46,30290,02160+0,58 %
ti 28.1.46,19760,02165−0,23 %
ke 29.1.46,37280,02156+0,38 %
to 30.1.45,95630,02176−0,90 %
pe 31.1.46,22960,02163+0,59 %
Helmikuu
ma 3.2.45,91580,02178−0,68 %
ti 4.2.46,26410,02162+0,76 %
ke 5.2.46,56650,02147+0,65 %
to 6.2.46,26660,02161−0,64 %
pe 7.2.46,27730,02161+0,02 %
ma 10.2.46,59550,02146+0,69 %
ti 11.2.46,13210,02168−0,99 %
ke 12.2.46,15840,02166+0,06 %
to 13.2.46,30460,02160+0,32 %
pe 14.2.46,56740,02147+0,57 %
ma 17.2.46,21390,02164−0,76 %
ti 18.2.46,07670,02170−0,30 %
ke 19.2.46,10670,02169+0,07 %
to 20.2.46,17100,02166+0,14 %
pe 21.2.46,44300,02153+0,59 %
ma 24.2.45,92560,02177−1,11 %
ti 25.2.45,95260,02176+0,06 %
ke 26.2.45,95090,02176±0,00 %
to 27.2.46,06270,02171+0,24 %
pe 28.2.46,12100,02168+0,13 %
Maaliskuu
ma 3.3.46,11590,02168−0,01 %
ti 4.3.46,53280,02149+0,90 %
ke 5.3.46,68480,02142+0,33 %
to 6.3.46,71490,02141+0,06 %
pe 7.3.46,97910,02129+0,57 %
ma 10.3.46,89880,02132−0,17 %
ti 11.3.46,98870,02128+0,19 %
ke 12.3.47,13870,02121+0,32 %
to 13.3.46,49580,02151−1,36 %
pe 14.3.46,08680,02170−0,88 %
ma 17.3.46,10740,02169+0,04 %
ti 18.3.45,49040,02198−1,34 %
ke 19.3.45,39390,02203−0,21 %
to 20.3.45,56680,02195+0,38 %
pe 21.3.45,54260,02196−0,05 %
ma 24.3.45,60820,02193+0,14 %
ti 25.3.45,75640,02185+0,32 %
ke 26.3.45,74760,02186−0,02 %
to 27.3.45,98880,02174+0,53 %
pe 28.3.46,11970,02168+0,28 %
ma 31.3.46,73960,02140+1,34 %
Huhtikuu
ti 1.4.46,66470,02143−0,16 %
ke 2.4.46,48030,02151−0,40 %
to 3.4.46,00340,02174−1,03 %
pe 4.4.46,22050,02164+0,47 %
ma 7.4.45,78010,02184−0,95 %
ti 8.4.45,90390,02178+0,27 %
ke 9.4.46,17560,02166+0,59 %
to 10.4.46,32980,02158+0,33 %
pe 11.4.46,15090,02167−0,39 %
ma 14.4.46,06820,02171−0,18 %
ti 15.4.46,28070,02161+0,46 %
ke 16.4.46,39770,02155+0,25 %
to 17.4.46,73080,02140+0,72 %
ti 22.4.46,93010,02131+0,43 %
ke 23.4.46,79440,02137−0,29 %
to 24.4.47,08370,02124+0,62 %
pe 25.4.47,28010,02115+0,42 %
ma 28.4.47,29240,02115+0,03 %
ti 29.4.47,08780,02124−0,43 %
ke 30.4.47,69550,02097+1,29 %
Toukokuu
pe 2.5.48,00110,02083+0,64 %
ma 5.5.47,89530,02088−0,22 %
ti 6.5.48,31910,02070+0,88 %
ke 7.5.48,56570,02059+0,51 %
to 8.5.48,54080,02060−0,05 %
pe 9.5.48,81650,02048+0,57 %
ma 12.5.49,14230,02035+0,67 %
ti 13.5.48,80260,02049−0,69 %
ke 14.5.48,55090,02060−0,52 %
to 15.5.48,17120,02076−0,78 %
pe 16.5.48,44780,02064+0,57 %
ma 19.5.49,01530,02040+1,17 %
ti 20.5.49,02870,02040+0,03 %
ke 21.5.49,02280,02040−0,01 %
to 22.5.49,18850,02033+0,34 %
pe 23.5.49,40260,02024+0,44 %
ma 26.5.49,37450,02025−0,06 %
ti 27.5.49,52370,02019+0,30 %
ke 28.5.49,08450,02037−0,89 %
to 29.5.49,23030,02031+0,30 %
pe 30.5.49,28940,02029+0,12 %
Kesäkuu
ma 2.6.48,65140,02055−1,29 %
ti 3.6.48,86190,02047+0,43 %
ke 4.6.48,70230,02053−0,33 %
to 5.6.48,93210,02044+0,47 %
pe 6.6.48,93210,02044±0,00 %
ma 9.6.48,90200,02045−0,06 %
ti 10.6.48,93110,02044+0,06 %
ke 11.6.49,04840,02039+0,24 %
to 12.6.48,90530,02045−0,29 %
pe 13.6.48,91320,02044+0,02 %
ma 16.6.49,21580,02032+0,62 %
ti 17.6.48,98260,02042−0,47 %
ke 18.6.48,71300,02053−0,55 %
to 19.6.48,51440,02061−0,41 %
pe 20.6.48,48900,02062−0,05 %
ma 23.6.47,93160,02086−1,15 %
ti 24.6.48,02160,02082+0,19 %
ke 25.6.47,93880,02086−0,17 %
to 26.6.47,61580,02100−0,67 %
pe 27.6.47,94150,02086+0,68 %
ma 30.6.48,04760,02081+0,22 %
Heinäkuu
ti 1.7.48,43550,02065+0,81 %
ke 2.7.48,36050,02068−0,15 %
to 3.7.47,78300,02093−1,19 %
pe 4.7.47,78200,02093±0,00 %
ma 7.7.47,24930,02116−1,11 %
ti 8.7.47,18320,02119−0,14 %
ke 9.7.47,31630,02113+0,28 %
to 10.7.47,23950,02117−0,16 %
pe 11.7.47,09660,02123−0,30 %
ma 14.7.47,01570,02127−0,17 %
ti 15.7.46,99600,02128−0,04 %
ke 16.7.46,38840,02156−1,29 %
to 17.7.46,78750,02137+0,86 %
pe 18.7.46,79560,02137+0,02 %
ma 21.7.47,05370,02125+0,55 %
ti 22.7.47,47670,02106+0,90 %
ke 23.7.47,95470,02085+1,01 %
to 24.7.48,02020,02082+0,14 %
pe 25.7.48,14240,02077+0,25 %
ma 28.7.48,24540,02073+0,21 %
ti 29.7.48,16240,02076−0,17 %
ke 30.7.47,94060,02086−0,46 %
to 31.7.47,46980,02107−0,98 %
Elokuu
pe 1.8.46,97900,02129−1,03 %
ma 4.8.47,46370,02107+1,03 %
ti 5.8.47,69840,02097+0,49 %
ke 6.8.47,95440,02085+0,54 %
to 7.8.47,61870,02100−0,70 %
pe 8.8.47,44670,02108−0,36 %
ma 11.8.47,21480,02118−0,49 %
ti 12.8.47,29640,02114+0,17 %
ke 13.8.47,09280,02123−0,43 %
to 14.8.46,98590,02128−0,23 %
pe 15.8.46,84210,02135−0,31 %
ma 18.8.46,55680,02148−0,61 %
ti 19.8.46,15560,02167−0,86 %
ke 20.8.46,26760,02161+0,24 %
to 21.8.45,72810,02187−1,17 %
pe 22.8.45,05890,02219−1,46 %
ma 25.8.45,08130,02218+0,05 %
ti 26.8.44,73830,02235−0,76 %
ke 27.8.44,93260,02226+0,43 %
to 28.8.44,61110,02242−0,72 %
pe 29.8.44,93740,02225+0,73 %
Syyskuu
ma 1.9.44,87490,02228−0,14 %
ti 2.9.44,56430,02244−0,69 %
ke 3.9.44,05060,02270−1,15 %
to 4.9.44,16860,02264+0,27 %
pe 5.9.44,45460,02249+0,65 %
ma 8.9.45,04680,02220+1,33 %
ti 9.9.45,09580,02218+0,11 %
ke 10.9.45,12780,02216+0,07 %
to 11.9.45,68690,02189+1,24 %
pe 12.9.45,49500,02198−0,42 %
ma 15.9.45,91060,02178+0,91 %
ti 16.9.45,48740,02198−0,92 %
ke 17.9.45,53850,02196+0,11 %
to 18.9.45,77900,02184+0,53 %
pe 19.9.45,81000,02183+0,07 %
ma 22.9.45,91510,02178+0,23 %
ti 23.9.45,85630,02181−0,13 %
ke 24.9.45,93310,02177+0,17 %
to 25.9.46,06920,02171+0,30 %
pe 26.9.46,11660,02168+0,10 %
ma 29.9.45,74300,02186−0,81 %
ti 30.9.46,56180,02148+1,79 %
Lokakuu
ke 1.10.46,48560,02151−0,16 %
to 2.10.46,37840,02156−0,23 %
pe 3.10.46,11890,02168−0,56 %
ma 6.10.45,87660,02180−0,53 %
ti 7.10.46,40720,02155+1,16 %
ke 8.10.46,27780,02161−0,28 %
to 9.10.46,16970,02166−0,23 %
pe 10.10.46,09110,02170−0,17 %
ma 13.10.45,99820,02174−0,20 %
ti 14.10.46,62250,02145+1,36 %
ke 15.10.46,59050,02146−0,07 %
to 16.10.46,32260,02159−0,58 %
pe 17.10.46,13860,02167−0,40 %
ma 20.10.46,51790,02150+0,82 %
ti 21.10.46,49860,02151−0,04 %
ke 22.10.46,74110,02139+0,52 %
to 23.10.46,93000,02131+0,40 %
pe 24.10.46,98830,02128+0,12 %
ma 27.10.46,92740,02131−0,13 %
ti 28.10.46,64180,02144−0,61 %
ke 29.10.46,70480,02141+0,14 %
to 30.10.46,85050,02134+0,31 %
pe 31.10.46,37600,02156−1,01 %
Marraskuu
ma 3.11.46,29830,02160−0,17 %
ti 4.11.45,79950,02183−1,08 %
ke 5.11.45,76410,02185−0,08 %
to 6.11.45,67530,02189−0,19 %
pe 7.11.45,60610,02193−0,15 %
ma 10.11.45,78050,02184+0,38 %
ti 11.11.45,85730,02181+0,17 %
ke 12.11.46,35580,02157+1,09 %
to 13.11.46,64640,02144+0,63 %
pe 14.11.46,96030,02129+0,67 %
ma 17.11.47,07430,02124+0,24 %
ti 18.11.47,01790,02127−0,12 %
ke 19.11.47,54880,02103+1,13 %
to 20.11.47,56270,02102+0,03 %
pe 21.11.47,53660,02104−0,05 %
ma 24.11.47,16390,02120−0,78 %
ti 25.11.46,98180,02128−0,39 %
ke 26.11.47,21550,02118+0,50 %
to 27.11.47,51280,02105+0,63 %
pe 28.11.47,89210,02088+0,80 %
Joulukuu
ma 1.12.47,95790,02085+0,14 %
ti 2.12.47,79730,02092−0,33 %
ke 3.12.48,28470,02071+1,02 %
to 4.12.48,19140,02075−0,19 %
pe 5.12.48,21920,02074+0,06 %
ma 8.12.48,69700,02054+0,99 %
ti 9.12.48,79300,02049+0,20 %
ke 10.12.48,71970,02053−0,15 %
to 11.12.48,47210,02063−0,51 %
pe 12.12.48,57130,02059+0,20 %
ma 15.12.48,53860,02060−0,07 %
ti 16.12.48,88650,02046+0,72 %
ke 17.12.48,92860,02044+0,09 %
to 18.12.49,15960,02034+0,47 %
pe 19.12.49,20160,02032+0,09 %
ma 22.12.49,30480,02028+0,21 %
ti 23.12.49,09910,02037−0,42 %
ke 24.12.49,11740,02036+0,04 %
ma 29.12.49,11740,02036±0,00 %
ti 30.12.49,52370,02019+0,83 %
ke 31.12.50,04060,01998+1,04 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026