N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2012 Bahtin kurssi 2012

Euro heikkeni bahtia vastaan 1,57 % vuonna 2012

Vuonna 2012 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 256 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 39,9276 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 41,1770 30.3.2012 ja matalimmillaan 38,4310 24.7.2012. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2012 oli 40,3470.

Keskikurssi 2012
39,9276
Muutos vuoden aikana
▼ −1,57 %
Ylin
41,1770 30.3.2012
Alin
38,4310 24.7.2012

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2012

256 julkaisua 2.1.2012–31.12.2012.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2012

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2012

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2012
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu40,717640,401041,118040,753022
Helmikuu40,614440,114040,861040,665021
Maaliskuu40,557140,033041,177041,177022
Huhtikuu40,638640,126041,082040,620019
Toukokuu40,077439,516040,630039,516022
Kesäkuu39,640239,226040,177039,873021
Heinäkuu38,872738,431039,819038,670022
Elokuu38,973738,589039,510039,510023
Syyskuu39,842239,246040,318039,811020
Lokakuu39,810539,564040,207039,876023
Marraskuu39,391138,907039,905039,867022
Joulukuu40,187139,593040,717040,347019
Koko vuosi39,927638,431041,177040,3470256

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2012

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 256 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2012
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.40,75800,02454−0,57 %
ti 3.1.40,91600,02444+0,39 %
ke 4.1.40,82500,02449−0,22 %
to 5.1.40,58800,02464−0,58 %
pe 6.1.40,47400,02471−0,28 %
ma 9.1.40,45000,02472−0,06 %
ti 10.1.40,51200,02468+0,15 %
ke 11.1.40,46900,02471−0,11 %
to 12.1.40,50000,02469+0,08 %
pe 13.1.40,57300,02465+0,18 %
ma 16.1.40,40100,02475−0,42 %
ti 17.1.40,66900,02459+0,66 %
ke 18.1.40,72600,02455+0,14 %
to 19.1.40,83700,02449+0,27 %
pe 20.1.40,71900,02456−0,29 %
ma 23.1.40,86000,02447+0,35 %
ti 24.1.40,92000,02444+0,15 %
ke 25.1.40,89700,02445−0,06 %
to 26.1.41,11800,02432+0,54 %
pe 27.1.40,92000,02444−0,48 %
ma 30.1.40,90300,02445−0,04 %
ti 31.1.40,75300,02454−0,37 %
Helmikuu
ke 1.2.40,76300,02453+0,02 %
to 2.2.40,50000,02469−0,65 %
pe 3.2.40,63800,02461+0,34 %
ma 6.2.40,40400,02475−0,58 %
ti 7.2.40,61100,02462+0,51 %
ke 8.2.40,79100,02452+0,44 %
to 9.2.40,86100,02447+0,17 %
pe 10.2.40,74100,02455−0,29 %
ma 13.2.40,83600,02449+0,23 %
ti 14.2.40,61300,02462−0,55 %
ke 15.2.40,29700,02482−0,78 %
to 16.2.40,11400,02493−0,45 %
pe 17.2.40,51700,02468+1,00 %
ma 20.2.40,79300,02451+0,68 %
ti 21.2.40,67100,02459−0,30 %
ke 22.2.40,43100,02473−0,59 %
to 23.2.40,33900,02479−0,23 %
pe 24.2.40,73200,02455+0,97 %
ma 27.2.40,75300,02454+0,05 %
ti 28.2.40,83300,02449+0,20 %
ke 29.2.40,66500,02459−0,41 %
Maaliskuu
to 1.3.40,73500,02455+0,17 %
pe 2.3.40,40400,02475−0,81 %
ma 5.3.40,50600,02469+0,25 %
ti 6.3.40,48500,02470−0,05 %
ke 7.3.40,37000,02477−0,28 %
to 8.3.40,44100,02473+0,18 %
pe 9.3.40,31200,02481−0,32 %
ma 12.3.40,21000,02487−0,25 %
ti 13.3.40,03300,02498−0,44 %
ke 14.3.40,20500,02487+0,43 %
to 15.3.40,17600,02489−0,07 %
pe 16.3.40,33200,02479+0,39 %
ma 19.3.40,41000,02475+0,19 %
ti 20.3.40,63700,02461+0,56 %
ke 21.3.40,69300,02457+0,14 %
to 22.3.40,60700,02463−0,21 %
pe 23.3.40,73200,02455+0,31 %
ma 26.3.40,83700,02449+0,26 %
ti 27.3.40,94600,02442+0,27 %
ke 28.3.41,03800,02437+0,22 %
to 29.3.40,97100,02441−0,16 %
pe 30.3.41,17700,02429+0,50 %
Huhtikuu
ma 2.4.41,08200,02434−0,23 %
ti 3.4.41,03700,02437−0,11 %
ke 4.4.40,78000,02452−0,63 %
to 5.4.40,51100,02468−0,66 %
ti 10.4.40,58800,02464+0,19 %
ke 11.4.40,56200,02465−0,06 %
to 12.4.40,56400,02465+0,00 %
pe 13.4.40,40400,02475−0,39 %
ma 16.4.40,12600,02492−0,69 %
ti 17.4.40,43300,02473+0,77 %
ke 18.4.40,39200,02476−0,10 %
to 19.4.40,44900,02472+0,14 %
pe 20.4.40,74700,02454+0,74 %
ma 23.4.40,70600,02457−0,10 %
ti 24.4.40,74600,02454+0,10 %
ke 25.4.40,85900,02447+0,28 %
to 26.4.40,80800,02450−0,12 %
pe 27.4.40,71900,02456−0,22 %
ma 30.4.40,62000,02462−0,24 %
Toukokuu
ke 2.5.40,53500,02467−0,21 %
to 3.5.40,57600,02465+0,10 %
pe 4.5.40,63000,02461+0,13 %
ma 7.5.40,40200,02475−0,56 %
ti 8.5.40,37800,02477−0,06 %
ke 9.5.40,28700,02482−0,23 %
to 10.5.40,33500,02479+0,12 %
pe 11.5.40,34600,02479+0,03 %
ma 14.5.40,31300,02481−0,08 %
ti 15.5.40,23700,02485−0,19 %
ke 16.5.40,04800,02497−0,47 %
to 17.5.39,83400,02510−0,53 %
pe 18.5.39,85500,02509+0,05 %
ma 21.5.39,95900,02503+0,26 %
ti 22.5.40,06600,02496+0,27 %
ke 23.5.39,88900,02507−0,44 %
to 24.5.39,65500,02522−0,59 %
pe 25.5.39,75800,02515+0,26 %
ma 28.5.39,72100,02518−0,09 %
ti 29.5.39,73500,02517+0,04 %
ke 30.5.39,62700,02524−0,27 %
to 31.5.39,51600,02531−0,28 %
Kesäkuu
pe 1.6.39,30700,02544−0,53 %
ma 4.6.39,22600,02549−0,21 %
ti 5.6.39,30000,02545+0,19 %
ke 6.6.39,29000,02545−0,03 %
to 7.6.39,64900,02522+0,91 %
pe 8.6.39,52400,02530−0,32 %
ma 11.6.39,68900,02520+0,42 %
ti 12.6.39,56200,02528−0,32 %
ke 13.6.39,57000,02527+0,02 %
to 14.6.39,58600,02526+0,04 %
pe 15.6.39,65200,02522+0,17 %
ma 18.6.39,70900,02518+0,14 %
ti 19.6.39,58600,02526−0,31 %
ke 20.6.40,01800,02499+1,09 %
to 21.6.40,17700,02489+0,40 %
pe 22.6.39,83800,02510−0,84 %
ma 25.6.39,82400,02511−0,04 %
ti 26.6.39,70800,02518−0,29 %
ke 27.6.39,76700,02515+0,15 %
to 28.6.39,58900,02526−0,45 %
pe 29.6.39,87300,02508+0,72 %
Heinäkuu
ma 2.7.39,81900,02511−0,14 %
ti 3.7.39,56100,02528−0,65 %
ke 4.7.39,53300,02530−0,07 %
to 5.7.39,19200,02552−0,86 %
pe 6.7.39,13800,02555−0,14 %
ma 9.7.39,04300,02561−0,24 %
ti 10.7.38,87000,02573−0,44 %
ke 11.7.38,86400,02573−0,02 %
to 12.7.38,75000,02581−0,29 %
pe 13.7.38,56000,02593−0,49 %
ma 16.7.38,53000,02595−0,08 %
ti 17.7.38,78300,02578+0,66 %
ke 18.7.38,79400,02578+0,03 %
to 19.7.38,82700,02576+0,09 %
pe 20.7.38,67400,02586−0,39 %
ma 23.7.38,47000,02599−0,53 %
ti 24.7.38,43100,02602−0,10 %
ke 25.7.38,45300,02601+0,06 %
to 26.7.38,72900,02582+0,72 %
pe 27.7.38,83600,02575+0,28 %
ma 30.7.38,67300,02586−0,42 %
ti 31.7.38,67000,02586−0,01 %
Elokuu
ke 1.8.38,72600,02582+0,14 %
to 2.8.38,90200,02571+0,45 %
pe 3.8.38,65700,02587−0,63 %
ma 6.8.38,96900,02566+0,81 %
ti 7.8.39,14900,02554+0,46 %
ke 8.8.38,88300,02572−0,68 %
to 9.8.38,76000,02580−0,32 %
pe 10.8.38,58900,02591−0,44 %
ma 13.8.38,76900,02579+0,47 %
ti 14.8.38,81000,02577+0,11 %
ke 15.8.38,74300,02581−0,17 %
to 16.8.38,75300,02580+0,03 %
pe 17.8.38,88600,02572+0,34 %
ma 20.8.38,77100,02579−0,30 %
ti 21.8.39,08600,02558+0,81 %
ke 22.8.39,06200,02560−0,06 %
to 23.8.39,18700,02552+0,32 %
pe 24.8.39,05900,02560−0,33 %
ma 27.8.39,15600,02554+0,25 %
ti 28.8.39,28800,02545+0,34 %
ke 29.8.39,31600,02543+0,07 %
to 30.8.39,36300,02540+0,12 %
pe 31.8.39,51000,02531+0,37 %
Syyskuu
ma 3.9.39,25000,02548−0,66 %
ti 4.9.39,24600,02548−0,01 %
ke 5.9.39,33100,02543+0,22 %
to 6.9.39,46800,02534+0,35 %
pe 7.9.39,64300,02523+0,44 %
ma 10.9.39,72100,02518+0,20 %
ti 11.9.39,74200,02516+0,05 %
ke 12.9.39,92600,02505+0,46 %
to 13.9.40,04700,02497+0,30 %
pe 14.9.40,28000,02483+0,58 %
ma 17.9.40,31800,02480+0,09 %
ti 18.9.40,31100,02481−0,02 %
ke 19.9.40,08500,02495−0,56 %
to 20.9.40,02400,02499−0,15 %
pe 21.9.40,01600,02499−0,02 %
ma 24.9.39,94900,02503−0,17 %
ti 25.9.39,99900,02500+0,13 %
ke 26.9.39,80700,02512−0,48 %
to 27.9.39,87100,02508+0,16 %
pe 28.9.39,81100,02512−0,15 %
Lokakuu
ma 1.10.39,64800,02522−0,41 %
ti 2.10.39,63000,02523−0,05 %
ke 3.10.39,56400,02528−0,17 %
to 4.10.39,61700,02524+0,13 %
pe 5.10.39,72100,02518+0,26 %
ma 8.10.39,78500,02514+0,16 %
ti 9.10.39,70100,02519−0,21 %
ke 10.10.39,58200,02526−0,30 %
to 11.10.39,67100,02521+0,22 %
pe 12.10.39,74000,02516+0,17 %
ma 15.10.39,78200,02514+0,11 %
ti 16.10.40,01200,02499+0,58 %
ke 17.10.40,18700,02488+0,44 %
to 18.10.40,20700,02487+0,05 %
pe 19.10.40,04400,02497−0,41 %
ma 22.10.40,15600,02490+0,28 %
ti 23.10.39,99000,02501−0,41 %
ke 24.10.39,75800,02515−0,58 %
to 25.10.39,87600,02508+0,30 %
pe 26.10.39,67900,02520−0,49 %
ma 29.10.39,63600,02523−0,11 %
ti 30.10.39,78000,02514+0,36 %
ke 31.10.39,87600,02508+0,24 %
Marraskuu
to 1.11.39,84600,02510−0,08 %
pe 2.11.39,51400,02531−0,83 %
ma 5.11.39,37900,02539−0,34 %
ti 6.11.39,37300,02540−0,02 %
ke 7.11.39,11700,02556−0,65 %
to 8.11.39,10000,02558−0,04 %
pe 9.11.38,90700,02570−0,49 %
ma 12.11.39,02000,02563+0,29 %
ti 13.11.38,95100,02567−0,18 %
ke 14.11.39,08200,02559+0,34 %
to 15.11.39,18600,02552+0,27 %
pe 16.11.39,19100,02552+0,01 %
ma 19.11.39,20500,02551+0,04 %
ti 20.11.39,28500,02546+0,20 %
ke 21.11.39,31100,02544+0,07 %
to 22.11.39,58200,02526+0,69 %
pe 23.11.39,63100,02523+0,12 %
ma 26.11.39,77400,02514+0,36 %
ti 27.11.39,76400,02515−0,03 %
ke 28.11.39,61400,02524−0,38 %
to 29.11.39,90500,02506+0,73 %
pe 30.11.39,86700,02508−0,10 %
Joulukuu
ma 3.12.40,02000,02499+0,38 %
ti 4.12.40,17900,02489+0,40 %
ke 5.12.40,08300,02495−0,24 %
to 6.12.40,07900,02495−0,01 %
pe 7.12.39,59300,02526−1,21 %
ma 10.12.39,63000,02523+0,09 %
ti 11.12.39,78500,02514+0,39 %
ke 12.12.39,92800,02505+0,36 %
to 13.12.40,08100,02495+0,38 %
pe 14.12.40,06700,02496−0,03 %
ma 17.12.40,27000,02483+0,51 %
ti 18.12.40,28500,02482+0,04 %
ke 19.12.40,71700,02456+1,07 %
to 20.12.40,55900,02466−0,39 %
pe 21.12.40,45900,02472−0,25 %
ma 24.12.40,46000,02472±0,00 %
to 27.12.40,66000,02459+0,49 %
pe 28.12.40,35300,02478−0,76 %
ma 31.12.40,34700,02478−0,01 %

Lataa CSV-tiedostona 256 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026