N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2000 Bahtin kurssi 2000

Euro vahvistui bahtia vastaan 7,16 % vuonna 2000

Vuonna 2000 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 37,0315 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 40,2912 29.12.2000 ja matalimmillaan 34,2579 3.5.2000. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2000 oli 40,2912.

Keskikurssi 2000
37,0315
Muutos vuoden aikana
▲ +7,16 %
Ylin
40,2912 29.12.2000
Alin
34,2579 3.5.2000

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2000

255 julkaisua 3.1.2000–29.12.2000.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2000

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2000

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2000
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu37,861936,709139,073436,709121
Helmikuu37,131536,388638,323837,028921
Maaliskuu36,545436,124936,914336,149723
Huhtikuu35,967834,547436,757134,547418
Toukokuu35,297534,257936,777636,407322
Kesäkuu37,093036,476437,764937,444522
Heinäkuu37,832737,032038,582738,248421
Elokuu36,964236,343338,085936,391523
Syyskuu36,543535,592137,987736,919121
Lokakuu37,012336,246837,666036,996222
Marraskuu37,447436,522537,959437,959422
Joulukuu38,812138,154340,291240,291219
Koko vuosi37,031534,257940,291240,2912255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2000

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2000
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.37,27930,02682−0,85 %
ti 4.1.38,20780,02617+2,49 %
ke 5.1.38,53750,02595+0,86 %
to 6.1.39,07340,02559+1,39 %
pe 7.1.38,42990,02602−1,65 %
ma 10.1.38,03280,02629−1,03 %
ti 11.1.38,65920,02587+1,65 %
ke 12.1.38,64610,02588−0,03 %
to 13.1.38,49070,02598−0,40 %
pe 14.1.38,27270,02613−0,57 %
ma 17.1.37,81460,02644−1,20 %
ti 18.1.37,65910,02655−0,41 %
ke 19.1.37,83300,02643+0,46 %
to 20.1.37,55370,02663−0,74 %
pe 21.1.37,50160,02667−0,14 %
ma 24.1.37,35760,02677−0,38 %
ti 25.1.37,30160,02681−0,15 %
ke 26.1.37,52110,02665+0,59 %
to 27.1.37,20870,02688−0,83 %
pe 28.1.37,01000,02702−0,53 %
ma 31.1.36,70910,02724−0,81 %
Helmikuu
ti 1.2.36,38860,02748−0,87 %
ke 2.2.36,57720,02734+0,52 %
to 3.2.36,74130,02722+0,45 %
pe 4.2.36,95650,02706+0,59 %
ma 7.2.36,78790,02718−0,46 %
ti 8.2.37,26760,02683+1,30 %
ke 9.2.37,21920,02687−0,13 %
to 10.2.36,89960,02710−0,86 %
pe 11.2.36,75260,02721−0,40 %
ma 14.2.36,95170,02706+0,54 %
ti 15.2.36,70590,02724−0,67 %
ke 16.2.36,92340,02708+0,59 %
to 17.2.37,46330,02669+1,46 %
pe 18.2.37,48780,02668+0,07 %
ma 21.2.37,63610,02657+0,40 %
ti 22.2.38,21080,02617+1,53 %
ke 23.2.38,32380,02609+0,30 %
to 24.2.37,76170,02648−1,47 %
pe 25.2.37,15850,02691−1,60 %
ma 28.2.36,51990,02738−1,72 %
ti 29.2.37,02890,02701+1,39 %
Maaliskuu
ke 1.3.36,80540,02717−0,60 %
to 2.3.36,87800,02712+0,20 %
pe 3.3.36,65890,02728−0,59 %
ma 6.3.36,73860,02722+0,22 %
ti 7.3.36,55790,02735−0,49 %
ke 8.3.36,19960,02762−0,98 %
to 9.3.36,48980,02740+0,80 %
pe 10.3.36,33470,02752−0,43 %
ma 13.3.36,76340,02720+1,18 %
ti 14.3.36,43590,02745−0,89 %
ke 15.3.36,66360,02728+0,62 %
to 16.3.36,71900,02723+0,15 %
pe 17.3.36,74210,02722+0,06 %
ma 20.3.36,91430,02709+0,47 %
ti 21.3.36,74830,02721−0,45 %
ke 22.3.36,32540,02753−1,15 %
to 23.3.36,26740,02757−0,16 %
pe 24.3.36,68630,02726+1,16 %
ma 27.3.36,69660,02725+0,03 %
ti 28.3.36,49550,02740−0,55 %
ke 29.3.36,14880,02766−0,95 %
to 30.3.36,12490,02768−0,07 %
pe 31.3.36,14970,02766+0,07 %
Huhtikuu
ma 3.4.36,07150,02772−0,22 %
ti 4.4.36,10210,02770+0,08 %
ke 5.4.36,75710,02721+1,81 %
to 6.4.36,64370,02729−0,31 %
pe 7.4.36,36120,02750−0,77 %
ma 10.4.36,40690,02747+0,13 %
ti 11.4.36,51560,02739+0,30 %
ke 12.4.36,36890,02750−0,40 %
to 13.4.36,17090,02765−0,54 %
pe 14.4.36,14230,02767−0,08 %
ma 17.4.36,39890,02747+0,71 %
ti 18.4.36,04020,02775−0,99 %
ke 19.4.35,97190,02780−0,19 %
to 20.4.35,58130,02810−1,09 %
ti 25.4.35,38210,02826−0,56 %
ke 26.4.35,03030,02855−0,99 %
to 27.4.34,92740,02863−0,29 %
pe 28.4.34,54740,02895−1,09 %
Toukokuu
ti 2.5.34,92270,02863+1,09 %
ke 3.5.34,25790,02919−1,90 %
to 4.5.34,45550,02902+0,58 %
pe 5.5.34,59870,02890+0,42 %
ma 8.5.34,38390,02908−0,62 %
ti 9.5.34,61120,02889+0,66 %
ke 10.5.35,14770,02845+1,55 %
to 11.5.35,36270,02828+0,61 %
pe 12.5.35,17030,02843−0,54 %
ma 15.5.35,91120,02785+2,11 %
ti 16.5.35,68940,02802−0,62 %
ke 17.5.35,06690,02852−1,74 %
to 18.5.35,18540,02842+0,34 %
pe 19.5.34,58380,02892−1,71 %
ma 22.5.35,11320,02848+1,53 %
ti 23.5.35,76260,02796+1,85 %
ke 24.5.35,81530,02792+0,15 %
to 25.5.35,22270,02839−1,65 %
pe 26.5.35,74660,02797+1,49 %
ma 29.5.36,35180,02751+1,69 %
ti 30.5.36,77760,02719+1,17 %
ke 31.5.36,40730,02747−1,01 %
Kesäkuu
to 1.6.36,51340,02739+0,29 %
pe 2.6.36,47640,02741−0,10 %
ma 5.6.36,65550,02728+0,49 %
ti 6.6.36,86450,02713+0,57 %
ke 7.6.37,22990,02686+0,99 %
to 8.6.37,71710,02651+1,31 %
pe 9.6.37,15500,02691−1,49 %
ma 12.6.37,18850,02689+0,09 %
ti 13.6.37,28630,02682+0,26 %
ke 14.6.37,55360,02663+0,72 %
to 15.6.37,16550,02691−1,03 %
pe 16.6.37,46160,02669+0,80 %
ma 19.6.37,76490,02648+0,81 %
ti 20.6.37,33120,02679−1,15 %
ke 21.6.37,09520,02696−0,63 %
to 22.6.36,94640,02707−0,40 %
pe 23.6.36,78330,02719−0,44 %
ma 26.6.36,51490,02739−0,73 %
ti 27.6.36,81080,02717+0,81 %
ke 28.6.36,82250,02716+0,03 %
to 29.6.37,26470,02684+1,20 %
pe 30.6.37,44450,02671+0,48 %
Heinäkuu
ma 3.7.37,39250,02674−0,14 %
ti 4.7.37,34830,02677−0,12 %
ke 5.7.37,81810,02644+1,26 %
to 6.7.37,82450,02644+0,02 %
pe 7.7.37,69710,02653−0,34 %
ma 10.7.38,00860,02631+0,83 %
ti 11.7.38,11630,02624+0,28 %
ke 12.7.38,06630,02627−0,13 %
to 13.7.37,38270,02675−1,80 %
pe 14.7.37,47950,02668+0,26 %
ma 17.7.37,77990,02647+0,80 %
ti 18.7.37,69270,02653−0,23 %
ke 19.7.37,03200,02700−1,75 %
to 20.7.37,06140,02698+0,08 %
pe 21.7.37,71070,02652+1,75 %
ma 24.7.38,02360,02630+0,83 %
ti 25.7.38,51040,02597+1,28 %
ke 26.7.38,58270,02592+0,19 %
to 27.7.38,46410,02600−0,31 %
pe 28.7.38,24650,02615−0,57 %
ma 31.7.38,24840,02614+0,00 %
Elokuu
ti 1.8.38,08590,02626−0,42 %
ke 2.8.37,29230,02682−2,08 %
to 3.8.36,79490,02718−1,33 %
pe 4.8.36,74790,02721−0,13 %
ma 7.8.37,42860,02672+1,85 %
ti 8.8.37,14330,02692−0,76 %
ke 9.8.36,74200,02722−1,08 %
to 10.8.36,88660,02711+0,39 %
pe 11.8.37,23370,02686+0,94 %
ma 14.8.36,63130,02730−1,62 %
ti 15.8.37,32790,02679+1,90 %
ke 16.8.37,01260,02702−0,84 %
to 17.8.37,26860,02683+0,69 %
pe 18.8.37,45380,02670+0,50 %
ma 21.8.36,88390,02711−1,52 %
ti 22.8.36,60740,02732−0,75 %
ke 23.8.36,34330,02752−0,72 %
to 24.8.36,95950,02706+1,70 %
pe 25.8.36,87750,02712−0,22 %
ma 28.8.36,73710,02722−0,38 %
ti 29.8.36,73950,02722+0,01 %
ke 30.8.36,58680,02733−0,42 %
to 31.8.36,39150,02748−0,53 %
Syyskuu
pe 1.9.36,45540,02743+0,18 %
ma 4.9.37,01380,02702+1,53 %
ti 5.9.36,60860,02732−1,09 %
ke 6.9.36,43930,02744−0,46 %
to 7.9.35,91270,02785−1,45 %
pe 8.9.36,28750,02756+1,04 %
ma 11.9.35,59210,02810−1,92 %
ti 12.9.35,79760,02793+0,58 %
ke 13.9.35,99080,02778+0,54 %
to 14.9.36,38120,02749+1,08 %
pe 15.9.36,15200,02766−0,63 %
ma 18.9.36,00310,02778−0,41 %
ti 19.9.36,15820,02766+0,43 %
ke 20.9.36,13940,02767−0,05 %
to 21.9.36,30580,02754+0,46 %
pe 22.9.37,98770,02632+4,63 %
ma 25.9.37,42550,02672−1,48 %
ti 26.9.36,94870,02706−1,27 %
ke 27.9.37,38220,02675+1,17 %
to 28.9.37,51250,02666+0,35 %
pe 29.9.36,91910,02709−1,58 %
Lokakuu
ma 2.10.37,24840,02685+0,89 %
ti 3.10.37,12660,02693−0,33 %
ke 4.10.37,31330,02680+0,50 %
to 5.10.37,28670,02682−0,07 %
pe 6.10.36,97620,02704−0,83 %
ma 9.10.37,00580,02702+0,08 %
ti 10.10.37,38010,02675+1,01 %
ke 11.10.37,50650,02666+0,34 %
to 12.10.37,51730,02665+0,03 %
pe 13.10.37,66600,02655+0,40 %
ma 16.10.36,85520,02713−2,15 %
ti 17.10.36,85540,02713±0,00 %
ke 18.10.37,38450,02675+1,44 %
to 19.10.36,51450,02739−2,33 %
pe 20.10.36,96820,02705+1,24 %
ma 23.10.36,87050,02712−0,26 %
ti 24.10.36,67380,02727−0,53 %
ke 25.10.36,24680,02759−1,16 %
to 26.10.36,36810,02750+0,33 %
pe 27.10.36,42430,02745+0,15 %
ma 30.10.37,08640,02696+1,82 %
ti 31.10.36,99620,02703−0,24 %
Marraskuu
ke 1.11.37,37460,02676+1,02 %
to 2.11.37,69350,02653+0,85 %
pe 3.11.37,88570,02640+0,51 %
ma 6.11.37,58660,02661−0,79 %
ti 7.11.37,54530,02663−0,11 %
ke 8.11.37,31790,02680−0,61 %
to 9.11.37,16340,02691−0,41 %
pe 10.11.37,71610,02651+1,49 %
ma 13.11.37,66100,02655−0,15 %
ti 14.11.37,48010,02668−0,48 %
ke 15.11.37,52780,02665+0,13 %
to 16.11.37,77890,02647+0,67 %
pe 17.11.37,71590,02651−0,17 %
ma 20.11.37,60760,02659−0,29 %
ti 21.11.37,42290,02672−0,49 %
ke 22.11.36,69600,02725−1,94 %
to 23.11.36,94430,02707+0,68 %
pe 24.11.36,95610,02706+0,03 %
ma 27.11.36,52250,02738−1,17 %
ti 28.11.37,47750,02668+2,61 %
ke 29.11.37,81040,02645+0,89 %
to 30.11.37,95940,02634+0,39 %
Joulukuu
pe 1.12.38,25490,02614+0,78 %
ma 4.12.38,98290,02565+1,90 %
ti 5.12.38,59870,02591−0,99 %
ke 6.12.38,52290,02596−0,20 %
to 7.12.38,90860,02570+1,00 %
pe 8.12.38,64760,02587−0,67 %
ma 11.12.38,23610,02615−1,06 %
ti 12.12.38,16460,02620−0,19 %
ke 13.12.38,15430,02621−0,03 %
to 14.12.38,41630,02603+0,69 %
pe 15.12.38,99860,02564+1,52 %
ma 18.12.38,77440,02579−0,57 %
ti 19.12.38,28780,02612−1,25 %
ke 20.12.38,67850,02585+1,02 %
to 21.12.38,76670,02580+0,23 %
pe 22.12.38,84580,02574+0,20 %
ke 27.12.39,78320,02514+2,41 %
to 28.12.40,11770,02493+0,84 %
pe 29.12.40,29120,02482+0,43 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026