N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2001 Bahtin kurssi 2001

Euro heikkeni bahtia vastaan 3,34 % vuonna 2001

Vuonna 2001 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 254 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 39,8414 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 41,4824 3.1.2001 ja matalimmillaan 38,0850 6.7.2001. Vuoden viimeinen kurssi 28.12.2001 oli 38,9446.

Keskikurssi 2001
39,8414
Muutos vuoden aikana
▼ −3,34 %
Ylin
41,4824 3.1.2001
Alin
38,0850 6.7.2001

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2001

254 julkaisua 2.1.2001–28.12.2001.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2001

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2001

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2001
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu40,496339,207841,482439,494922
Helmikuu39,300438,459040,136439,869720
Maaliskuu39,961539,376140,730239,668022
Huhtikuu40,580239,641041,247040,503619
Toukokuu39,786738,484540,804438,484522
Kesäkuu38,626438,162239,211438,391321
Heinäkuu39,252138,085040,230640,029622
Elokuu40,420839,807841,081540,350723
Syyskuu40,391439,402640,882040,629120
Lokakuu40,522539,833841,271540,415723
Marraskuu39,436138,739740,684239,073222
Joulukuu39,193838,684839,686638,944618
Koko vuosi39,841438,085041,482438,9446254

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2001

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 254 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2001
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.41,34190,02419+2,61 %
ke 3.1.41,48240,02411+0,34 %
to 4.1.41,03140,02437−1,09 %
pe 5.1.41,22420,02426+0,47 %
ma 8.1.40,88450,02446−0,82 %
ti 9.1.40,58870,02464−0,72 %
ke 10.1.40,72210,02456+0,33 %
to 11.1.41,47660,02411+1,85 %
pe 12.1.41,41880,02414−0,14 %
ma 15.1.40,97300,02441−1,08 %
ti 16.1.40,64090,02461−0,81 %
ke 17.1.40,53850,02467−0,25 %
to 18.1.40,70480,02457+0,41 %
pe 19.1.40,49930,02469−0,50 %
ma 22.1.40,09160,02494−1,01 %
ti 23.1.40,52070,02468+1,07 %
ke 24.1.40,00970,02499−1,26 %
to 25.1.39,29160,02545−1,79 %
pe 26.1.39,52040,02530+0,58 %
ma 29.1.39,20780,02551−0,79 %
ti 30.1.39,25500,02547+0,12 %
ke 31.1.39,49490,02532+0,61 %
Helmikuu
to 1.2.39,76410,02515+0,68 %
pe 2.2.39,79940,02513+0,09 %
ma 5.2.40,13640,02492+0,85 %
ti 6.2.39,57450,02527−1,40 %
ke 7.2.39,67410,02521+0,25 %
to 8.2.39,26270,02547−1,04 %
pe 9.2.39,30950,02544+0,12 %
ma 12.2.39,54960,02528+0,61 %
ti 13.2.39,35980,02541−0,48 %
ke 14.2.38,93700,02568−1,07 %
to 15.2.38,45900,02600−1,23 %
pe 16.2.38,74300,02581+0,74 %
ma 19.2.39,29390,02545+1,42 %
ti 20.2.38,74180,02581−1,41 %
ke 21.2.39,19910,02551+1,18 %
to 22.2.39,04890,02561−0,38 %
pe 23.2.38,98500,02565−0,16 %
ma 26.2.39,05590,02560+0,18 %
ti 27.2.39,24540,02548+0,49 %
ke 28.2.39,86970,02508+1,59 %
Maaliskuu
to 1.3.40,09030,02494+0,55 %
pe 2.3.40,59660,02463+1,26 %
ma 5.3.40,47460,02471−0,30 %
ti 6.3.40,31950,02480−0,38 %
ke 7.3.40,62580,02461+0,76 %
to 8.3.40,54080,02467−0,21 %
pe 9.3.40,73020,02455+0,47 %
ma 12.3.40,56500,02465−0,41 %
ti 13.3.40,10180,02494−1,14 %
ke 14.3.40,06840,02496−0,08 %
to 15.3.39,84070,02510−0,57 %
pe 16.3.39,38920,02539−1,13 %
ma 19.3.39,40770,02538+0,05 %
ti 20.3.39,65890,02522+0,64 %
ke 21.3.39,76310,02515+0,26 %
to 22.3.39,54940,02528−0,54 %
pe 23.3.39,48390,02533−0,17 %
ma 26.3.39,59560,02526+0,28 %
ti 27.3.39,77150,02514+0,44 %
ke 28.3.39,37610,02540−0,99 %
to 29.3.39,53690,02529+0,41 %
pe 30.3.39,66800,02521+0,33 %
Huhtikuu
ma 2.4.39,64100,02523−0,07 %
ti 3.4.39,90800,02506+0,67 %
ke 4.4.41,00730,02439+2,75 %
to 5.4.40,82440,02450−0,45 %
pe 6.4.40,75280,02454−0,18 %
ma 9.4.41,18950,02428+1,07 %
ti 10.4.40,80270,02451−0,94 %
ke 11.4.40,15980,02490−1,58 %
to 12.4.40,14910,02491−0,03 %
ti 17.4.40,01950,02499−0,32 %
ke 18.4.39,95740,02503−0,16 %
to 19.4.39,98060,02501+0,06 %
pe 20.4.41,04190,02437+2,65 %
ma 23.4.41,00840,02439−0,08 %
ti 24.4.40,83370,02449−0,43 %
ke 25.4.40,85080,02448+0,04 %
to 26.4.41,14590,02430+0,72 %
pe 27.4.41,24700,02424+0,25 %
ma 30.4.40,50360,02469−1,80 %
Toukokuu
ke 2.5.40,50710,02469+0,01 %
to 3.5.40,44420,02473−0,16 %
pe 4.5.40,80440,02451+0,89 %
ma 7.5.40,70650,02457−0,24 %
ti 8.5.40,44050,02473−0,65 %
ke 9.5.40,14290,02491−0,74 %
to 10.5.40,48430,02470+0,85 %
pe 11.5.39,88160,02507−1,49 %
ma 14.5.39,80080,02513−0,20 %
ti 15.5.39,96160,02502+0,40 %
ke 16.5.40,11430,02493+0,38 %
to 17.5.39,94420,02503−0,42 %
pe 18.5.39,92550,02505−0,05 %
ma 21.5.39,93790,02504+0,03 %
ti 22.5.39,60480,02525−0,83 %
ke 23.5.39,04610,02561−1,41 %
to 24.5.39,08020,02559+0,09 %
pe 25.5.39,15280,02554+0,19 %
ma 28.5.39,19100,02552+0,10 %
ti 29.5.38,83290,02575−0,91 %
ke 30.5.38,81960,02576−0,03 %
to 31.5.38,48450,02598−0,86 %
Kesäkuu
pe 1.6.38,44760,02601−0,10 %
ma 4.6.38,71770,02583+0,70 %
ti 5.6.38,16220,02620−1,43 %
ke 6.6.38,71170,02583+1,44 %
to 7.6.38,19580,02618−1,33 %
pe 8.6.38,28660,02612+0,24 %
ma 11.6.38,41910,02603+0,35 %
ti 12.6.38,38560,02605−0,09 %
ke 13.6.38,80230,02577+1,09 %
to 14.6.38,53500,02595−0,69 %
pe 15.6.39,21140,02550+1,76 %
ma 18.6.38,89540,02571−0,81 %
ti 19.6.38,70510,02584−0,49 %
ke 20.6.38,53940,02595−0,43 %
to 21.6.38,71460,02583+0,45 %
pe 22.6.38,58250,02592−0,34 %
ma 25.6.38,89430,02571+0,81 %
ti 26.6.38,97880,02565+0,22 %
ke 27.6.39,01400,02563+0,09 %
to 28.6.38,56300,02593−1,16 %
pe 29.6.38,39130,02605−0,45 %
Heinäkuu
ma 2.7.38,36060,02607−0,08 %
ti 3.7.38,58630,02592+0,59 %
ke 4.7.38,40240,02604−0,48 %
to 5.7.38,20010,02618−0,53 %
pe 6.7.38,08500,02626−0,30 %
ma 9.7.38,44160,02601+0,94 %
ti 10.7.38,89450,02571+1,18 %
ke 11.7.39,22900,02549+0,86 %
to 12.7.38,90140,02571−0,84 %
pe 13.7.38,97800,02566+0,20 %
ma 16.7.39,26520,02547+0,74 %
ti 17.7.38,94470,02568−0,82 %
ke 18.7.39,51730,02531+1,47 %
to 19.7.39,87500,02508+0,91 %
pe 20.7.40,11470,02493+0,60 %
ma 23.7.39,66620,02521−1,12 %
ti 24.7.39,80640,02512+0,35 %
ke 25.7.40,23060,02486+1,07 %
to 26.7.40,03170,02498−0,49 %
pe 27.7.40,00620,02500−0,06 %
ma 30.7.39,97990,02501−0,07 %
ti 31.7.40,02960,02498+0,12 %
Elokuu
ke 1.8.40,33620,02479+0,77 %
to 2.8.40,11990,02493−0,54 %
pe 3.8.39,99450,02500−0,31 %
ma 6.8.39,96340,02502−0,08 %
ti 7.8.39,93210,02504−0,08 %
ke 8.8.39,80780,02512−0,31 %
to 9.8.40,22840,02486+1,06 %
pe 10.8.40,45110,02472+0,55 %
ma 13.8.40,58080,02464+0,32 %
ti 14.8.40,33140,02479−0,61 %
ke 15.8.40,84490,02448+1,27 %
to 16.8.40,80180,02451−0,11 %
pe 17.8.41,04030,02437+0,58 %
ma 20.8.41,08150,02434+0,10 %
ti 21.8.40,78580,02452−0,72 %
ke 22.8.41,03650,02437+0,61 %
to 23.8.40,66000,02459−0,92 %
pe 24.8.40,45770,02472−0,50 %
ma 27.8.40,22570,02486−0,57 %
ti 28.8.40,06720,02496−0,39 %
ke 29.8.40,30560,02481+0,60 %
to 30.8.40,27510,02483−0,08 %
pe 31.8.40,35070,02478+0,19 %
Syyskuu
ma 3.9.39,97080,02502−0,94 %
ti 4.9.39,64010,02523−0,83 %
ke 5.9.39,40280,02538−0,60 %
to 6.9.39,40260,02538±0,00 %
pe 7.9.39,97300,02502+1,45 %
ma 10.9.40,37450,02477+1,00 %
ti 11.9.40,15430,02490−0,55 %
ke 12.9.40,26430,02484+0,27 %
to 13.9.40,13120,02492−0,33 %
pe 14.9.40,75410,02454+1,55 %
ma 17.9.40,76850,02453+0,04 %
ti 18.9.40,85510,02448+0,21 %
ke 19.9.40,85380,02448±0,00 %
to 20.9.40,84720,02448−0,02 %
pe 21.9.40,61880,02462−0,56 %
ma 24.9.40,68980,02458+0,17 %
ti 25.9.40,78680,02452+0,24 %
ke 26.9.40,82950,02449+0,10 %
to 27.9.40,88200,02446+0,13 %
pe 28.9.40,62910,02461−0,62 %
Lokakuu
ma 1.10.40,62250,02462−0,02 %
ti 2.10.41,04060,02437+1,03 %
ke 3.10.41,26810,02423+0,55 %
to 4.10.40,68270,02458−1,42 %
pe 5.10.41,01970,02438+0,83 %
ma 8.10.41,27150,02423+0,61 %
ti 9.10.41,18710,02428−0,20 %
ke 10.10.40,83340,02449−0,86 %
to 11.10.40,62240,02462−0,52 %
pe 12.10.40,46520,02471−0,39 %
ma 15.10.40,53390,02467+0,17 %
ti 16.10.40,38320,02476−0,37 %
ke 17.10.40,38030,02476−0,01 %
to 18.10.40,37560,02477−0,01 %
pe 19.10.40,29060,02482−0,21 %
ma 22.10.40,14750,02491−0,36 %
ti 23.10.39,83380,02510−0,78 %
ke 24.10.39,93030,02504+0,24 %
to 25.10.39,90280,02506−0,07 %
pe 26.10.39,99040,02501+0,22 %
ma 29.10.40,34700,02478+0,89 %
ti 30.10.40,47310,02471+0,31 %
ke 31.10.40,41570,02474−0,14 %
Marraskuu
to 1.11.40,68420,02458+0,66 %
pe 2.11.40,50290,02469−0,45 %
ma 5.11.40,01760,02499−1,20 %
ti 6.11.40,01310,02499−0,01 %
ke 7.11.40,24080,02485+0,57 %
to 8.11.39,89190,02507−0,87 %
pe 9.11.39,71400,02518−0,45 %
ma 12.11.39,56020,02528−0,39 %
ti 13.11.39,31140,02544−0,63 %
ke 14.11.39,11620,02556−0,50 %
to 15.11.39,22270,02550+0,27 %
pe 16.11.39,34040,02542+0,30 %
ma 19.11.39,10230,02557−0,61 %
ti 20.11.39,15880,02554+0,14 %
ke 21.11.38,99910,02564−0,41 %
to 22.11.38,93710,02568−0,16 %
pe 23.11.38,95750,02567+0,05 %
ma 26.11.38,92710,02569−0,08 %
ti 27.11.38,73970,02581−0,48 %
ke 28.11.38,94250,02568+0,52 %
to 29.11.39,14060,02555+0,51 %
pe 30.11.39,07320,02559−0,17 %
Joulukuu
ma 3.12.39,27420,02546+0,51 %
ti 4.12.39,25990,02547−0,04 %
ke 5.12.39,19680,02551−0,16 %
to 6.12.39,01600,02563−0,46 %
pe 7.12.39,02360,02563+0,02 %
ma 10.12.38,86670,02573−0,40 %
ti 11.12.38,99940,02564+0,34 %
ke 12.12.39,10160,02557+0,26 %
to 13.12.39,20720,02551+0,27 %
pe 14.12.39,50330,02531+0,76 %
ma 17.12.39,68660,02520+0,46 %
ti 18.12.39,55830,02528−0,32 %
ke 19.12.39,38610,02539−0,44 %
to 20.12.39,41750,02537+0,08 %
pe 21.12.39,33600,02542−0,21 %
ma 24.12.38,68480,02585−1,66 %
to 27.12.39,02630,02562+0,88 %
pe 28.12.38,94460,02568−0,21 %

Lataa CSV-tiedostona 254 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026