N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/THB · Thaimaan baht · vuosi 2025 Bahtin kurssi 2025

Euro vahvistui bahtia vastaan 4,32 % vuonna 2025

Vuonna 2025 EKP julkaisi bahtin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 37,1158 bahtia. Kurssi oli korkeimmillaan 38,2820 9.7.2025 ja matalimmillaan 34,9150 31.1.2025. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2025 oli 37,2180.

Keskikurssi 2025
37,1158
Muutos vuoden aikana
▲ +4,32 %
Ylin
38,2820 9.7.2025
Alin
34,9150 31.1.2025

Kurssikehitys

EUR/THB vuonna 2025

255 julkaisua 2.1.2025–31.12.2025.

Näin monta Thaimaan bahtia eurolla sai vuonna 2025

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2025

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/THB: kuukausien keskikurssit 2025
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu35,443834,915035,834034,915022
Helmikuu35,188634,924035,567035,567020
Maaliskuu36,522135,582036,855036,706021
Huhtikuu37,882836,846038,176038,009020
Toukokuu37,143536,779037,472037,243021
Kesäkuu37,564037,118038,184038,125021
Heinäkuu37,882737,400038,282037,400023
Elokuu37,755337,449037,984037,760021
Syyskuu37,548537,188038,088038,088022
Lokakuu37,885937,348038,273037,348023
Marraskuu37,435637,237037,740037,237020
Joulukuu37,009336,586037,395037,218021
Koko vuosi37,115834,915038,282037,2180255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2025

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/THB: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2025
Päivä1 EUR = THB1 THB = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.35,35500,02828−0,90 %
pe 3.1.35,47500,02819+0,34 %
ma 6.1.35,83400,02791+1,01 %
ti 7.1.35,83000,02791−0,01 %
ke 8.1.35,68200,02803−0,41 %
to 9.1.35,64500,02805−0,10 %
pe 10.1.35,61600,02808−0,08 %
ma 13.1.35,46400,02820−0,43 %
ti 14.1.35,61200,02808+0,42 %
ke 15.1.35,76200,02796+0,42 %
to 16.1.35,59200,02810−0,48 %
pe 17.1.35,49200,02818−0,28 %
ma 20.1.35,33700,02830−0,44 %
ti 21.1.35,28100,02834−0,16 %
ke 22.1.35,33400,02830+0,15 %
to 23.1.35,40000,02825+0,19 %
pe 24.1.35,27000,02835−0,37 %
ma 27.1.35,40200,02825+0,37 %
ti 28.1.35,30600,02832−0,27 %
ke 29.1.35,10700,02848−0,56 %
to 30.1.35,05300,02853−0,15 %
pe 31.1.34,91500,02864−0,39 %
Helmikuu
ma 3.2.34,93200,02863+0,05 %
ti 4.2.34,93700,02862+0,01 %
ke 5.2.34,98700,02858+0,14 %
to 6.2.35,05300,02853+0,19 %
pe 7.2.34,92400,02863−0,37 %
ma 10.2.34,99300,02858+0,20 %
ti 11.2.35,22000,02839+0,65 %
ke 12.2.35,36700,02827+0,42 %
to 13.2.35,22700,02839−0,40 %
pe 14.2.35,23800,02838+0,03 %
ma 17.2.35,31000,02832+0,20 %
ti 18.2.35,22200,02839−0,25 %
ke 19.2.35,15700,02844−0,18 %
to 20.2.35,09900,02849−0,16 %
pe 21.2.35,18300,02842+0,24 %
ma 24.2.35,06600,02852−0,33 %
ti 25.2.35,38000,02826+0,90 %
ke 26.2.35,38800,02826+0,02 %
to 27.2.35,52200,02815+0,38 %
pe 28.2.35,56700,02812+0,13 %
Maaliskuu
ma 3.3.35,69100,02802+0,35 %
ti 4.3.35,58200,02810−0,31 %
ke 5.3.36,01200,02777+1,21 %
to 6.3.36,39900,02747+1,07 %
pe 7.3.36,51800,02738+0,33 %
ma 10.3.36,65100,02728+0,36 %
ti 11.3.36,85500,02713+0,56 %
ke 12.3.36,85500,02713±0,00 %
to 13.3.36,66500,02727−0,52 %
pe 14.3.36,65800,02728−0,02 %
ma 17.3.36,66100,02728+0,01 %
ti 18.3.36,64600,02729−0,04 %
ke 19.3.36,64100,02729−0,01 %
to 20.3.36,62100,02731−0,05 %
pe 21.3.36,65500,02728+0,09 %
ma 24.3.36,66600,02727+0,03 %
ti 25.3.36,63700,02729−0,08 %
ke 26.3.36,65200,02728+0,04 %
to 27.3.36,52900,02738−0,34 %
pe 28.3.36,66400,02727+0,37 %
ma 31.3.36,70600,02724+0,11 %
Huhtikuu
ti 1.4.36,84600,02714+0,38 %
ke 2.4.36,93000,02708+0,23 %
to 3.4.38,04600,02628+3,02 %
pe 4.4.37,79300,02646−0,66 %
ma 7.4.37,84700,02642+0,14 %
ti 8.4.37,98600,02633+0,37 %
ke 9.4.38,11100,02624+0,33 %
to 10.4.37,75600,02649−0,93 %
pe 11.4.38,07200,02627+0,84 %
ma 14.4.38,17600,02619+0,27 %
ti 15.4.38,02600,02630−0,39 %
ke 16.4.37,71600,02651−0,82 %
to 17.4.37,80000,02646+0,22 %
ti 22.4.38,14000,02622+0,90 %
ke 23.4.38,08600,02626−0,14 %
to 24.4.38,04100,02629−0,12 %
pe 25.4.38,09100,02625+0,13 %
ma 28.4.38,15200,02621+0,16 %
ti 29.4.38,03100,02629−0,32 %
ke 30.4.38,00900,02631−0,06 %
Toukokuu
pe 2.5.37,47200,02669−1,41 %
ma 5.5.37,33000,02679−0,38 %
ti 6.5.36,95900,02706−0,99 %
ke 7.5.37,14700,02692+0,51 %
to 8.5.37,07100,02698−0,20 %
pe 9.5.37,13200,02693+0,16 %
ma 12.5.37,18800,02689+0,15 %
ti 13.5.36,94200,02707−0,66 %
ke 14.5.37,31500,02680+1,01 %
to 15.5.37,26300,02684−0,14 %
pe 16.5.37,37700,02675+0,31 %
ma 19.5.37,22700,02686−0,40 %
ti 20.5.37,16300,02691−0,17 %
ke 21.5.37,12200,02694−0,11 %
to 22.5.37,10500,02695−0,05 %
pe 23.5.36,77900,02719−0,88 %
ma 26.5.37,09100,02696+0,85 %
ti 27.5.37,22500,02686+0,36 %
ke 28.5.36,96700,02705−0,69 %
to 29.5.36,89500,02710−0,19 %
pe 30.5.37,24300,02685+0,94 %
Kesäkuu
ma 2.6.37,16300,02691−0,21 %
ti 3.6.37,11800,02694−0,12 %
ke 4.6.37,24300,02685+0,34 %
to 5.6.37,14200,02692−0,27 %
pe 6.6.37,21100,02687+0,19 %
ma 9.6.37,31600,02680+0,28 %
ti 10.6.37,30400,02681−0,03 %
ke 11.6.37,36900,02676+0,17 %
to 12.6.37,56500,02662+0,52 %
pe 13.6.37,35100,02677−0,57 %
ma 16.6.37,59800,02660+0,66 %
ti 17.6.37,61300,02659+0,04 %
ke 18.6.37,54500,02663−0,18 %
to 19.6.37,63100,02657+0,23 %
pe 20.6.37,75800,02648+0,34 %
ma 23.6.37,81200,02645+0,14 %
ti 24.6.37,92600,02637+0,30 %
ke 25.6.37,85000,02642−0,20 %
to 26.6.38,02000,02630+0,45 %
pe 27.6.38,18400,02619+0,43 %
ma 30.6.38,12500,02623−0,15 %
Heinäkuu
ti 1.7.38,24100,02615+0,30 %
ke 2.7.38,13300,02622−0,28 %
to 3.7.38,16200,02620+0,08 %
pe 4.7.38,05400,02628−0,28 %
ma 7.7.38,21600,02617+0,43 %
ti 8.7.38,12500,02623−0,24 %
ke 9.7.38,28200,02612+0,41 %
to 10.7.38,18900,02619−0,24 %
pe 11.7.37,92300,02637−0,70 %
ma 14.7.37,90500,02638−0,05 %
ti 15.7.37,88200,02640−0,06 %
ke 16.7.37,75300,02649−0,34 %
to 17.7.37,67800,02654−0,20 %
pe 18.7.37,68800,02653+0,03 %
ma 21.7.37,70200,02652+0,04 %
ti 22.7.37,71200,02652+0,03 %
ke 23.7.37,70500,02652−0,02 %
to 24.7.37,93700,02636+0,62 %
pe 25.7.37,95100,02635+0,04 %
ma 28.7.37,75300,02649−0,52 %
ti 29.7.37,45300,02670−0,79 %
ke 30.7.37,45700,02670+0,01 %
to 31.7.37,40000,02674−0,15 %
Elokuu
pe 1.8.37,46200,02669+0,17 %
ma 4.8.37,48200,02668+0,05 %
ti 5.8.37,44900,02670−0,09 %
ke 6.8.37,57400,02661+0,33 %
to 7.8.37,64800,02656+0,20 %
pe 8.8.37,70500,02652+0,15 %
ma 11.8.37,68400,02654−0,06 %
ti 12.8.37,67900,02654−0,01 %
ke 13.8.37,81500,02644+0,36 %
to 14.8.37,85800,02641+0,11 %
pe 15.8.37,90400,02638+0,12 %
ma 18.8.37,90800,02638+0,01 %
ti 19.8.37,97200,02634+0,17 %
ke 20.8.37,92400,02637−0,13 %
to 21.8.37,98400,02633+0,16 %
pe 22.8.37,88900,02639−0,25 %
ma 25.8.37,93900,02636+0,13 %
ti 26.8.37,82400,02644−0,30 %
ke 27.8.37,64800,02656−0,47 %
to 28.8.37,75400,02649+0,28 %
pe 29.8.37,76000,02648+0,02 %
Syyskuu
ma 1.9.37,84500,02642+0,23 %
ti 2.9.37,70400,02652−0,37 %
ke 3.9.37,66800,02655−0,10 %
to 4.9.37,62600,02658−0,11 %
pe 5.9.37,63500,02657+0,02 %
ma 8.9.37,26600,02683−0,98 %
ti 9.9.37,21700,02687−0,13 %
ke 10.9.37,20500,02688−0,03 %
to 11.9.37,18800,02689−0,05 %
pe 12.9.37,19900,02688+0,03 %
ma 15.9.37,48600,02668+0,77 %
ti 16.9.37,44600,02671−0,11 %
ke 17.9.37,57700,02661+0,35 %
to 18.9.37,61100,02659+0,09 %
pe 19.9.37,42000,02672−0,51 %
ma 22.9.37,43400,02671+0,04 %
ti 23.9.37,57200,02662+0,37 %
ke 24.9.37,64900,02656+0,20 %
to 25.9.37,78200,02647+0,35 %
pe 26.9.37,66000,02655−0,32 %
ma 29.9.37,78900,02646+0,34 %
ti 30.9.38,08800,02625+0,79 %
Lokakuu
ke 1.10.37,96800,02634−0,32 %
to 2.10.37,97700,02633+0,02 %
pe 3.10.38,01200,02631+0,09 %
ma 6.10.37,86600,02641−0,38 %
ti 7.10.37,92900,02637+0,17 %
ke 8.10.37,82400,02644−0,28 %
to 9.10.37,81700,02644−0,02 %
pe 10.10.37,83300,02643+0,04 %
ma 13.10.37,65100,02656−0,48 %
ti 14.10.37,90500,02638+0,67 %
ke 15.10.37,84700,02642−0,15 %
to 16.10.37,90600,02638+0,16 %
pe 17.10.38,27300,02613+0,97 %
ma 20.10.38,10600,02624−0,44 %
ti 21.10.38,07100,02627−0,09 %
ke 22.10.38,10700,02624+0,09 %
to 23.10.38,02900,02630−0,20 %
pe 24.10.38,03500,02629+0,02 %
ma 27.10.38,03400,02629±0,00 %
ti 28.10.37,75700,02649−0,73 %
ke 29.10.37,57800,02661−0,47 %
to 30.10.37,50300,02666−0,20 %
pe 31.10.37,34800,02678−0,41 %
Marraskuu
ma 3.11.37,39200,02674+0,12 %
ti 4.11.37,38600,02675−0,02 %
ke 5.11.37,37200,02676−0,04 %
to 6.11.37,30900,02680−0,17 %
pe 7.11.37,38800,02675+0,21 %
ma 10.11.37,41500,02673+0,07 %
ti 11.11.37,53800,02664+0,33 %
ke 12.11.37,57000,02662+0,09 %
to 13.11.37,54100,02664−0,08 %
pe 14.11.37,74000,02650+0,53 %
ma 17.11.37,64200,02657−0,26 %
ti 18.11.37,56900,02662−0,19 %
ke 19.11.37,56900,02662±0,00 %
to 20.11.37,33400,02679−0,63 %
pe 21.11.37,38200,02675+0,13 %
ma 24.11.37,40500,02673+0,06 %
ti 25.11.37,29200,02682−0,30 %
ke 26.11.37,29500,02681+0,01 %
to 27.11.37,33600,02678+0,11 %
pe 28.11.37,23700,02686−0,27 %
Joulukuu
ma 1.12.37,18600,02689−0,14 %
ti 2.12.37,18200,02689−0,01 %
ke 3.12.37,20900,02688+0,07 %
to 4.12.37,39500,02674+0,50 %
pe 5.12.37,09500,02696−0,80 %
ma 8.12.37,12100,02694+0,07 %
ti 9.12.37,07000,02698−0,14 %
ke 10.12.37,04800,02699−0,06 %
to 11.12.37,18600,02689+0,37 %
pe 12.12.37,00000,02703−0,50 %
ma 15.12.36,99300,02703−0,02 %
ti 16.12.37,07100,02698+0,21 %
ke 17.12.36,94200,02707−0,35 %
to 18.12.36,86200,02713−0,22 %
pe 19.12.36,84600,02714−0,04 %
ma 22.12.36,58600,02733−0,71 %
ti 23.12.36,66600,02727+0,22 %
ke 24.12.36,59300,02733−0,20 %
ma 29.12.36,99200,02703+1,09 %
ti 30.12.36,93500,02707−0,15 %
ke 31.12.37,21800,02687+0,77 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Bahtin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026