N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2013 Hongkongin dollarin kurssi 2013

Euro vahvistui Hongkongin dollaria vastaan 4,57 % vuonna 2013

Vuonna 2013 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 10,3016 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 10,7126 27.12.2013 ja matalimmillaan 9,9114 27.3.2013. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2013 oli 10,6933.

Keskikurssi 2013
10,3016
Muutos vuoden aikana
▲ +4,57 %
Ylin
10,7126 27.12.2013
Alin
9,9114 27.3.2013

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2013

255 julkaisua 2.1.2013–31.12.2013.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2013

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2013

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2013
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu10,302710,086410,510610,510622
Helmikuu10,360810,146710,584710,183020
Maaliskuu10,05889,911410,15259,942020
Huhtikuu10,11109,940310,191510,145221
Toukokuu10,07669,976610,235710,098122
Kesäkuu10,234910,098910,398110,147720
Heinäkuu10,14559,939010,302310,294623
Elokuu10,322210,241210,384810,262722
Syyskuu10,350410,173210,502310,472221
Lokakuu10,572410,462910,703210,575923
Marraskuu10,460410,360010,552310,552321
Joulukuu10,625410,493410,712610,693320
Koko vuosi10,30169,911410,712610,6933255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2013

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2013
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.10,27910,09728+0,52 %
to 3.1.10,15580,09847−1,20 %
pe 4.1.10,08640,09914−0,68 %
ma 7.1.10,10650,09895+0,20 %
ti 8.1.10,14350,09859+0,37 %
ke 9.1.10,12060,09881−0,23 %
to 10.1.10,16450,09838+0,43 %
pe 11.1.10,29000,09718+1,23 %
ma 14.1.10,34230,09669+0,51 %
ti 15.1.10,33230,09678−0,10 %
ke 16.1.10,29340,09715−0,38 %
to 17.1.10,36370,09649+0,68 %
pe 18.1.10,32960,09681−0,33 %
ma 21.1.10,32960,09681±0,00 %
ti 22.1.10,32440,09686−0,05 %
ke 23.1.10,33510,09676+0,10 %
to 24.1.10,34970,09662+0,14 %
pe 25.1.10,44400,09575+0,91 %
ma 28.1.10,42950,09588−0,14 %
ti 29.1.10,42230,09595−0,07 %
ke 30.1.10,50630,09518+0,81 %
to 31.1.10,51060,09514+0,04 %
Helmikuu
pe 1.2.10,58470,09448+0,71 %
ma 4.2.10,50810,09516−0,72 %
ti 5.2.10,49650,09527−0,11 %
ke 6.2.10,48140,09541−0,14 %
to 7.2.10,50670,09518+0,24 %
pe 8.2.10,37230,09641−1,28 %
ma 11.2.10,38470,09630+0,12 %
ti 12.2.10,42180,09595+0,36 %
ke 13.2.10,45500,09565+0,32 %
to 14.2.10,33520,09676−1,15 %
pe 15.2.10,33300,09678−0,02 %
ma 18.2.10,35380,09658+0,20 %
ti 19.2.10,35170,09660−0,02 %
ke 20.2.10,36780,09645+0,16 %
to 21.2.10,22670,09778−1,36 %
pe 22.2.10,22770,09777+0,01 %
ma 25.2.10,31910,09691+0,89 %
ti 26.2.10,14670,09855−1,67 %
ke 27.2.10,16040,09842+0,14 %
to 28.2.10,18300,09820+0,22 %
Maaliskuu
pe 1.3.10,08290,09918−0,98 %
ma 4.3.10,08780,09913+0,05 %
ti 5.3.10,10960,09892+0,22 %
ke 6.3.10,10990,09891±0,00 %
to 7.3.10,09200,09909−0,18 %
pe 8.3.10,15250,09850+0,60 %
ma 11.3.10,07970,09921−0,72 %
ti 12.3.10,12510,09876+0,45 %
ke 13.3.10,06950,09931−0,55 %
to 14.3.10,03700,09963−0,32 %
pe 15.3.10,15250,09850+1,15 %
ma 18.3.10,03510,09965−1,16 %
ti 19.3.10,04550,09955+0,10 %
ke 20.3.10,04890,09951+0,03 %
to 21.3.10,02240,09978−0,26 %
pe 22.3.10,05170,09949+0,29 %
ma 25.3.10,03960,09961−0,12 %
ti 26.3.9,98000,1002−0,59 %
ke 27.3.9,91140,1009−0,69 %
to 28.3.9,94200,1006+0,31 %
Huhtikuu
ti 2.4.9,94030,1006−0,02 %
ke 3.4.9,95750,1004+0,17 %
to 4.4.9,95140,1005−0,06 %
pe 5.4.10,05170,09949+1,01 %
ma 8.4.10,11070,09891+0,59 %
ti 9.4.10,12480,09877+0,14 %
ke 10.4.10,15870,09844+0,33 %
to 11.4.10,18360,09820+0,25 %
pe 12.4.10,13030,09871−0,52 %
ma 15.4.10,15450,09848+0,24 %
ti 16.4.10,19090,09813+0,36 %
ke 17.4.10,19150,09812+0,01 %
to 18.4.10,12680,09875−0,63 %
pe 19.4.10,18200,09821+0,55 %
ma 22.4.10,12210,09879−0,59 %
ti 23.4.10,08600,09915−0,36 %
ke 24.4.10,09800,09903+0,12 %
to 25.4.10,15490,09847+0,56 %
pe 26.4.10,09220,09909−0,62 %
ma 29.4.10,17770,09825+0,85 %
ti 30.4.10,14520,09857−0,32 %
Toukokuu
to 2.5.10,23570,09770+0,89 %
pe 3.5.10,17540,09828−0,59 %
ma 6.5.10,17050,09832−0,05 %
ti 7.5.10,17340,09830+0,03 %
ke 8.5.10,19340,09810+0,20 %
to 9.5.10,19770,09806+0,04 %
pe 10.5.10,07930,09921−1,16 %
ma 13.5.10,06890,09932−0,10 %
ti 14.5.10,07260,09928+0,04 %
ke 15.5.9,98490,1002−0,87 %
to 16.5.10,00690,09993+0,22 %
pe 17.5.9,99110,1001−0,16 %
ma 20.5.9,97660,1002−0,15 %
ti 21.5.9,98630,1001+0,10 %
ke 22.5.10,03010,09970+0,44 %
to 23.5.10,00440,09996−0,26 %
pe 24.5.10,04480,09955+0,40 %
ma 27.5.10,04530,09955+0,00 %
ti 28.5.10,04450,09956−0,01 %
ke 29.5.10,05570,09945+0,11 %
to 30.5.10,05000,09950−0,06 %
pe 31.5.10,09810,09903+0,48 %
Kesäkuu
ma 3.6.10,09890,09902+0,01 %
ti 4.6.10,16120,09841+0,62 %
ke 5.6.10,14140,09861−0,19 %
to 6.6.10,18350,09820+0,42 %
pe 7.6.10,29280,09716+1,07 %
ma 10.6.10,25490,09751−0,37 %
ti 11.6.10,30570,09703+0,50 %
ke 12.6.10,30950,09700+0,04 %
to 13.6.10,33870,09672+0,28 %
pe 14.6.10,32580,09684−0,12 %
ma 17.6.10,34910,09663+0,23 %
ti 18.6.10,37620,09637+0,26 %
ke 19.6.10,39810,09617+0,21 %
to 20.6.10,23750,09768−1,54 %
pe 21.6.10,22390,09781−0,13 %
ma 24.6.10,15200,09850−0,70 %
ti 25.6.10,18760,09816+0,35 %
ke 26.6.10,10480,09896−0,81 %
to 27.6.10,10920,09892+0,04 %
pe 28.6.10,14770,09854+0,38 %
Heinäkuu
ma 1.7.10,11080,09890−0,36 %
ti 2.7.10,09230,09909−0,18 %
ke 3.7.10,04850,09952−0,43 %
to 4.7.10,06770,09933+0,19 %
pe 5.7.9,98920,1001−0,78 %
ma 8.7.9,96620,1003−0,23 %
ti 9.7.9,97330,1003+0,07 %
ke 10.7.9,93900,1006−0,34 %
to 11.7.10,11780,09884+1,80 %
pe 12.7.10,11060,09891−0,07 %
ma 15.7.10,09500,09906−0,15 %
ti 16.7.10,17670,09826+0,81 %
ke 17.7.10,19030,09813+0,13 %
to 18.7.10,15660,09846−0,33 %
pe 19.7.10,18040,09823+0,23 %
ma 22.7.10,21430,09790+0,33 %
ti 23.7.10,22450,09780+0,10 %
ke 24.7.10,27530,09732+0,50 %
to 25.7.10,24160,09764−0,33 %
pe 26.7.10,28530,09723+0,43 %
ma 29.7.10,29380,09715+0,08 %
ti 30.7.10,30230,09707+0,08 %
ke 31.7.10,29460,09714−0,07 %
Elokuu
to 1.8.10,26560,09741−0,28 %
pe 2.8.10,24120,09764−0,24 %
ma 5.8.10,28320,09725+0,41 %
ti 6.8.10,30020,09709+0,17 %
ke 7.8.10,31970,09690+0,19 %
to 8.8.10,36260,09650+0,42 %
pe 9.8.10,37140,09642+0,08 %
ma 12.8.10,29920,09709−0,70 %
ti 13.8.10,30730,09702+0,08 %
ke 14.8.10,27050,09737−0,36 %
to 15.8.10,31130,09698+0,40 %
pe 16.8.10,34400,09667+0,32 %
ma 19.8.10,34900,09663+0,05 %
ti 20.8.10,38480,09629+0,35 %
ke 21.8.10,37890,09635−0,06 %
to 22.8.10,33280,09678−0,44 %
pe 23.8.10,35790,09654+0,24 %
ma 26.8.10,36170,09651+0,04 %
ti 27.8.10,34580,09666−0,15 %
ke 28.8.10,35110,09661+0,05 %
to 29.8.10,28860,09719−0,60 %
pe 30.8.10,26270,09744−0,25 %
Syyskuu
ma 2.9.10,24180,09764−0,20 %
ti 3.9.10,21440,09790−0,27 %
ke 4.9.10,21450,09790±0,00 %
to 5.9.10,23920,09766+0,24 %
pe 6.9.10,17320,09830−0,64 %
ma 9.9.10,23230,09773+0,58 %
ti 10.9.10,26710,09740+0,34 %
ke 11.9.10,28880,09719+0,21 %
to 12.9.10,30550,09704+0,16 %
pe 13.9.10,30910,09700+0,03 %
ma 16.9.10,35700,09655+0,46 %
ti 17.9.10,35640,09656−0,01 %
ke 18.9.10,35300,09659−0,03 %
to 19.9.10,50230,09522+1,44 %
pe 20.9.10,47690,09545−0,24 %
ma 23.9.10,47320,09548−0,04 %
ti 24.9.10,44620,09573−0,26 %
ke 25.9.10,47100,09550+0,24 %
to 26.9.10,46730,09554−0,04 %
pe 27.9.10,49750,09526+0,29 %
ma 30.9.10,47220,09549−0,24 %
Lokakuu
ti 1.10.10,51130,09514+0,37 %
ke 2.10.10,47990,09542−0,30 %
to 3.10.10,54150,09486+0,59 %
pe 4.10.10,54060,09487−0,01 %
ma 7.10.10,52450,09502−0,15 %
ti 8.10.10,52710,09499+0,02 %
ke 9.10.10,48010,09542−0,45 %
to 10.10.10,49330,09530+0,13 %
pe 11.10.10,51950,09506+0,25 %
ma 14.10.10,51790,09508−0,02 %
ti 15.10.10,46290,09558−0,52 %
ke 16.10.10,51570,09510+0,50 %
to 17.10.10,59350,09440+0,74 %
pe 18.10.10,60990,09425+0,15 %
ma 21.10.10,59590,09438−0,13 %
ti 22.10.10,60120,09433+0,05 %
ke 23.10.10,66180,09379+0,57 %
to 24.10.10,70320,09343+0,39 %
pe 25.10.10,68200,09362−0,20 %
ma 28.10.10,68710,09357+0,05 %
ti 29.10.10,67490,09368−0,11 %
ke 30.10.10,66440,09377−0,10 %
to 31.10.10,57590,09455−0,83 %
Marraskuu
pe 1.11.10,47000,09551−1,00 %
ma 4.11.10,47000,09551±0,00 %
ti 5.11.10,46000,09560−0,10 %
ke 6.11.10,47780,09544+0,17 %
to 7.11.10,36000,09653−1,12 %
pe 8.11.10,41130,09605+0,50 %
ma 11.11.10,38430,09630−0,26 %
ti 12.11.10,41400,09602+0,29 %
ke 13.11.10,40080,09615−0,13 %
to 14.11.10,41770,09599+0,16 %
pe 15.11.10,43630,09582+0,18 %
ma 18.11.10,47930,09543+0,41 %
ti 19.11.10,46680,09554−0,12 %
ke 20.11.10,48570,09537+0,18 %
to 21.11.10,44340,09575−0,40 %
pe 22.11.10,48020,09542+0,35 %
ma 25.11.10,47730,09544−0,03 %
ti 26.11.10,50220,09522+0,24 %
ke 27.11.10,54060,09487+0,37 %
to 28.11.10,53750,09490−0,03 %
pe 29.11.10,55230,09477+0,14 %
Joulukuu
ma 2.12.10,49340,09530−0,56 %
ti 3.12.10,52620,09500+0,31 %
ke 4.12.10,53840,09489+0,12 %
to 5.12.10,54070,09487+0,02 %
pe 6.12.10,59370,09440+0,50 %
ma 9.12.10,63960,09399+0,43 %
ti 10.12.10,66050,09380+0,20 %
ke 11.12.10,67550,09367+0,14 %
to 12.12.10,68030,09363+0,04 %
pe 13.12.10,64300,09396−0,35 %
ma 16.12.10,68150,09362+0,36 %
ti 17.12.10,65950,09381−0,21 %
ke 18.12.10,65860,09382−0,01 %
to 19.12.10,59640,09437−0,58 %
pe 20.12.10,58900,09444−0,07 %
ma 23.12.10,62480,09412+0,34 %
ti 24.12.10,61190,09423−0,12 %
pe 27.12.10,71260,09335+0,95 %
ma 30.12.10,68860,09356−0,22 %
ti 31.12.10,69330,09352+0,04 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026