N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2009 Hongkongin dollarin kurssi 2009

Euro vahvistui Hongkongin dollaria vastaan 3,57 % vuonna 2009

Vuonna 2009 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 256 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 10,8114 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 11,7180 3.12.2009 ja matalimmillaan 9,7405 5.3.2009. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2009 oli 11,1709.

Keskikurssi 2009
10,8114
Muutos vuoden aikana
▲ +3,57 %
Ylin
11,7180 3.12.2009
Alin
9,7405 5.3.2009

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2009

256 julkaisua 2.1.2009–31.12.2009.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2009

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2009

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2009
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu10,26879,923810,74729,939921
Helmikuu9,91289,763110,08589,805320
Maaliskuu10,11389,740510,597210,314022
Huhtikuu10,222910,022310,461110,288120
Toukokuu10,580710,248010,927310,927320
Kesäkuu10,863810,726311,037310,954022
Heinäkuu10,918210,770411,058610,957023
Elokuu11,058710,906811,167811,062021
Syyskuu11,285811,022211,457811,348522
Lokakuu11,482811,266411,640511,470222
Marraskuu11,558811,360411,689311,643121
Joulukuu11,329611,069811,718011,170922
Koko vuosi10,81149,740511,718011,1709256

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2009

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 256 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2009
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.10,74720,09305−0,36 %
ma 5.1.10,53030,09496−2,02 %
ti 6.1.10,33690,09674−1,84 %
ke 7.1.10,53980,09488+1,96 %
to 8.1.10,55860,09471+0,18 %
pe 9.1.10,61500,09421+0,53 %
ma 12.1.10,38670,09628−2,15 %
ti 13.1.10,28520,09723−0,98 %
ke 14.1.10,21770,09787−0,66 %
to 15.1.10,15520,09847−0,61 %
pe 16.1.10,29680,09712+1,39 %
ma 19.1.10,22730,09778−0,67 %
ti 20.1.10,03280,09967−1,90 %
ke 21.1.10,01670,09983−0,16 %
to 22.1.10,07440,09926+0,58 %
pe 23.1.9,92380,1008−1,49 %
ma 26.1.10,07850,09922+1,56 %
ti 27.1.10,22200,09783+1,42 %
ke 28.1.10,28810,09720+0,65 %
to 29.1.10,16960,09833−1,15 %
pe 30.1.9,93990,1006−2,26 %
Helmikuu
ma 2.2.9,89560,1011−0,45 %
ti 3.2.9,96290,1004+0,68 %
ke 4.2.9,93940,1006−0,24 %
to 5.2.9,94720,1005+0,08 %
pe 6.2.9,92280,1008−0,25 %
ma 9.2.10,08580,09915+1,64 %
ti 10.2.10,05210,09948−0,33 %
ke 11.2.10,02870,09971−0,23 %
to 12.2.9,94790,1005−0,81 %
pe 13.2.9,94110,1006−0,07 %
ma 16.2.9,89790,1010−0,43 %
ti 17.2.9,79660,1021−1,02 %
ke 18.2.9,76800,1024−0,29 %
to 19.2.9,85210,1015+0,86 %
pe 20.2.9,76310,1024−0,90 %
ma 23.2.9,92260,1008+1,63 %
ti 24.2.9,89560,1011−0,27 %
ke 25.2.9,92100,1008+0,26 %
to 26.2.9,91080,1009−0,10 %
pe 27.2.9,80530,1020−1,06 %
Maaliskuu
ma 2.3.9,77010,1024−0,36 %
ti 3.3.9,78660,1022+0,17 %
ke 4.3.9,74210,1026−0,45 %
to 5.3.9,74050,1027−0,02 %
pe 6.3.9,81750,1019+0,79 %
ma 9.3.9,74550,1026−0,73 %
ti 10.3.9,91440,1009+1,73 %
ke 11.3.9,91650,1008+0,02 %
to 12.3.9,91200,1009−0,05 %
pe 13.3.10,00540,09995+0,94 %
ma 16.3.10,11090,09890+1,05 %
ti 17.3.10,03270,09967−0,77 %
ke 18.3.10,17870,09824+1,46 %
to 19.3.10,59720,09436+4,11 %
pe 20.3.10,50080,09523−0,91 %
ma 23.3.10,50540,09519+0,04 %
ti 24.3.10,46790,09553−0,36 %
ke 25.3.10,45800,09562−0,09 %
to 26.3.10,45790,09562±0,00 %
pe 27.3.10,30410,09705−1,47 %
ma 30.3.10,22500,09780−0,77 %
ti 31.3.10,31400,09696+0,87 %
Huhtikuu
ke 1.4.10,26650,09740−0,46 %
to 2.4.10,37890,09635+1,09 %
pe 3.4.10,40450,09611+0,25 %
ma 6.4.10,46110,09559+0,54 %
ti 7.4.10,27380,09733−1,79 %
ke 8.4.10,25460,09752−0,19 %
to 9.4.10,28720,09721+0,32 %
ti 14.4.10,28910,09719+0,02 %
ke 15.4.10,20940,09795−0,77 %
to 16.4.10,22730,09778+0,18 %
pe 17.4.10,12020,09881−1,05 %
ma 20.4.10,04910,09951−0,70 %
ti 21.4.10,02230,09978−0,27 %
ke 22.4.10,03400,09966+0,12 %
to 23.4.10,11380,09887+0,80 %
pe 24.4.10,25480,09752+1,39 %
ma 27.4.10,17190,09831−0,81 %
ti 28.4.10,06900,09931−1,01 %
ke 29.4.10,28160,09726+2,11 %
to 30.4.10,28810,09720+0,06 %
Toukokuu
ma 4.5.10,24800,09758−0,39 %
ti 5.5.10,38730,09627+1,36 %
ke 6.5.10,32450,09686−0,60 %
to 7.5.10,35660,09656+0,31 %
pe 8.5.10,40440,09611+0,46 %
ma 11.5.10,51980,09506+1,11 %
ti 12.5.10,60450,09430+0,81 %
ke 13.5.10,55840,09471−0,43 %
to 14.5.10,51160,09513−0,44 %
pe 15.5.10,47830,09544−0,32 %
ma 18.5.10,46090,09559−0,17 %
ti 19.5.10,55130,09478+0,86 %
ke 20.5.10,61340,09422+0,59 %
to 21.5.10,67570,09367+0,59 %
pe 22.5.10,83100,09233+1,45 %
ma 25.5.10,85950,09209+0,26 %
ti 26.5.10,78090,09276−0,72 %
ke 27.5.10,77700,09279−0,04 %
to 28.5.10,74270,09309−0,32 %
pe 29.5.10,92730,09151+1,72 %
Kesäkuu
ma 1.6.11,02240,09072+0,87 %
ti 2.6.11,03730,09060+0,14 %
ke 3.6.11,01250,09081−0,22 %
to 4.6.10,92570,09153−0,79 %
pe 5.6.10,98870,09100+0,58 %
ma 8.6.10,74910,09303−2,18 %
ti 9.6.10,82020,09242+0,66 %
ke 10.6.10,93070,09149+1,02 %
to 11.6.10,82760,09236−0,94 %
pe 12.6.10,85430,09213+0,25 %
ma 15.6.10,73440,09316−1,10 %
ti 16.6.10,76500,09289+0,29 %
ke 17.6.10,72630,09323−0,36 %
to 18.6.10,78850,09269+0,58 %
pe 19.6.10,79760,09261+0,08 %
ma 22.6.10,74040,09311−0,53 %
ti 23.6.10,83310,09231+0,86 %
ke 24.6.10,87250,09198+0,36 %
to 25.6.10,80370,09256−0,63 %
pe 26.6.10,92450,09154+1,12 %
ma 29.6.10,89490,09179−0,27 %
ti 30.6.10,95400,09129+0,54 %
Heinäkuu
ke 1.7.10,92470,09154−0,27 %
to 2.7.10,88790,09185−0,34 %
pe 3.7.10,85700,09211−0,28 %
ma 6.7.10,77040,09285−0,80 %
ti 7.7.10,86480,09204+0,88 %
ke 8.7.10,77380,09282−0,84 %
to 9.7.10,84260,09223+0,64 %
pe 10.7.10,77360,09282−0,64 %
ma 13.7.10,83080,09233+0,53 %
ti 14.7.10,84360,09222+0,12 %
ke 15.7.10,91940,09158+0,70 %
to 16.7.10,95120,09131+0,29 %
pe 17.7.10,91980,09158−0,29 %
ma 20.7.11,01840,09076+0,90 %
ti 21.7.11,02290,09072+0,04 %
ke 22.7.10,99800,09093−0,23 %
to 23.7.11,02750,09068+0,27 %
pe 24.7.11,02590,09070−0,01 %
ma 27.7.11,05860,09043+0,30 %
ti 28.7.11,02870,09067−0,27 %
ke 29.7.10,93070,09149−0,89 %
to 30.7.10,89110,09182−0,36 %
pe 31.7.10,95700,09127+0,61 %
Elokuu
ma 3.8.11,08490,09021+1,17 %
ti 4.8.11,14770,08970+0,57 %
ke 5.8.11,16780,08954+0,18 %
to 6.8.11,13690,08979−0,28 %
pe 7.8.11,12720,08987−0,09 %
ma 10.8.11,00700,09085−1,08 %
ti 11.8.10,97930,09108−0,25 %
ke 12.8.10,98280,09105+0,03 %
to 13.8.11,07860,09026+0,87 %
pe 14.8.11,07840,09027±0,00 %
ma 17.8.10,90680,09169−1,55 %
ti 18.8.10,93020,09149+0,21 %
ke 19.8.10,93970,09141+0,09 %
to 20.8.11,03980,09058+0,92 %
pe 21.8.11,10740,09003+0,61 %
ma 24.8.11,10130,09008−0,05 %
ti 25.8.11,10150,09008±0,00 %
ke 26.8.11,06010,09042−0,37 %
to 27.8.11,05900,09042−0,01 %
pe 28.8.11,13350,08982+0,67 %
ma 31.8.11,06200,09040−0,64 %
Syyskuu
ti 1.9.11,09390,09014+0,29 %
ke 2.9.11,02220,09073−0,65 %
to 3.9.11,11080,09000+0,80 %
pe 4.9.11,05330,09047−0,52 %
ma 7.9.11,10640,09004+0,48 %
ti 8.9.11,21690,08915+0,99 %
ke 9.9.11,25500,08885+0,34 %
to 10.9.11,27300,08871+0,16 %
pe 11.9.11,31060,08841+0,33 %
ma 14.9.11,28490,08861−0,23 %
ti 15.9.11,32350,08831+0,34 %
ke 16.9.11,37000,08795+0,41 %
to 17.9.11,40210,08770+0,28 %
pe 18.9.11,39660,08775−0,05 %
ma 21.9.11,36090,08802−0,31 %
ti 22.9.11,45520,08730+0,83 %
ke 23.9.11,45780,08728+0,02 %
to 24.9.11,44570,08737−0,11 %
pe 25.9.11,36960,08795−0,66 %
ma 28.9.11,35420,08807−0,14 %
ti 29.9.11,27580,08869−0,69 %
ke 30.9.11,34850,08812+0,64 %
Lokakuu
to 1.10.11,26790,08875−0,71 %
pe 2.10.11,26640,08876−0,01 %
ma 5.10.11,32750,08828+0,54 %
ti 6.10.11,40990,08764+0,73 %
ke 7.10.11,38790,08781−0,19 %
to 8.10.11,44140,08740+0,47 %
pe 9.10.11,43140,08748−0,09 %
ma 12.10.11,44320,08739+0,10 %
ti 13.10.11,51980,08681+0,67 %
ke 14.10.11,53290,08671+0,11 %
to 15.10.11,51960,08681−0,12 %
pe 16.10.11,52350,08678+0,03 %
ma 19.10.11,56160,08649+0,33 %
ti 20.10.11,60250,08619+0,35 %
ke 21.10.11,56390,08648−0,33 %
to 22.10.11,62510,08602+0,53 %
pe 23.10.11,64050,08591+0,13 %
ma 26.10.11,63990,08591−0,01 %
ti 27.10.11,52730,08675−0,97 %
ke 28.10.11,45850,08727−0,60 %
to 29.10.11,46090,08725+0,02 %
pe 30.10.11,47020,08718+0,08 %
Marraskuu
ma 2.11.11,44850,08735−0,19 %
ti 3.11.11,36040,08803−0,77 %
ke 4.11.11,43990,08741+0,70 %
to 5.11.11,52190,08679+0,72 %
pe 6.11.11,51800,08682−0,03 %
ma 9.11.11,61180,08612+0,81 %
ti 10.11.11,59880,08622−0,11 %
ke 11.11.11,65380,08581+0,47 %
to 12.11.11,56460,08647−0,77 %
pe 13.11.11,52270,08679−0,36 %
ma 16.11.11,59780,08622+0,65 %
ti 17.11.11,52830,08674−0,60 %
ke 18.11.11,59170,08627+0,55 %
to 19.11.11,51900,08681−0,63 %
pe 20.11.11,48160,08710−0,32 %
ma 23.11.11,60030,08620+1,03 %
ti 24.11.11,60100,08620+0,01 %
ke 25.11.11,68930,08555+0,76 %
to 26.11.11,68020,08561−0,08 %
pe 27.11.11,56200,08649−1,01 %
ma 30.11.11,64310,08589+0,70 %
Joulukuu
ti 1.12.11,68240,08560+0,34 %
ke 2.12.11,69490,08551+0,11 %
to 3.12.11,71800,08534+0,20 %
pe 4.12.11,67780,08563−0,34 %
ma 7.12.11,46050,08726−1,86 %
ti 8.12.11,45040,08733−0,09 %
ke 9.12.11,44610,08737−0,04 %
to 10.12.11,41680,08759−0,26 %
pe 11.12.11,43730,08743+0,18 %
ma 14.12.11,35370,08808−0,73 %
ti 15.12.11,27350,08870−0,71 %
ke 16.12.11,28900,08858+0,14 %
to 17.12.11,12610,08988−1,44 %
pe 18.12.11,12080,08992−0,05 %
ma 21.12.11,14050,08976+0,18 %
ti 22.12.11,07440,09030−0,59 %
ke 23.12.11,06980,09034−0,04 %
to 24.12.11,16450,08957+0,86 %
ma 28.12.11,17130,08952+0,06 %
ti 29.12.11,19380,08934+0,20 %
ke 30.12.11,11870,08994−0,67 %
to 31.12.11,17090,08952+0,47 %

Lataa CSV-tiedostona 256 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026