N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2002 Hongkongin dollarin kurssi 2002

Euro vahvistui Hongkongin dollaria vastaan 19,00 % vuonna 2002

Vuonna 2002 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,3750 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 8,1781 31.12.2002 ja matalimmillaan 6,6903 28.1.2002. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2002 oli 8,1781.

Keskikurssi 2002
7,3750
Muutos vuoden aikana
▲ +19,00 %
Ylin
8,1781 31.12.2002
Alin
6,6903 28.1.2002

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2002

255 julkaisua 2.1.2002–31.12.2002.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2002

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2002

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2002
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu6,88866,69037,04826,736322
Helmikuu6,78576,73246,85896,747020
Maaliskuu6,83086,74586,90496,804420
Huhtikuu6,90916,83497,04897,025521
Toukokuu7,15217,04267,32167,321622
Kesäkuu7,45237,26407,78057,780520
Heinäkuu7,73897,58537,91387,630623
Elokuu7,62657,55577,70087,669722
Syyskuu7,65007,52577,78057,690521
Lokakuu7,65217,59247,71407,693223
Marraskuu7,80987,72457,89767,741721
Joulukuu7,94097,69818,17818,178120
Koko vuosi7,37506,69038,17818,1781255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2002

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2002
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.7,04820,1419+2,56 %
to 3.1.7,04630,1419−0,03 %
pe 4.1.6,98280,1432−0,90 %
ma 7.1.6,94500,1440−0,54 %
ti 8.1.6,94800,1439+0,04 %
ke 9.1.6,95710,1437+0,13 %
to 10.1.6,94780,1439−0,13 %
pe 11.1.6,95540,1438+0,11 %
ma 14.1.6,96170,1436+0,09 %
ti 15.1.6,95780,1437−0,06 %
ke 16.1.6,87600,1454−1,18 %
to 17.1.6,87770,1454+0,02 %
pe 18.1.6,87080,1455−0,10 %
ma 21.1.6,89430,1450+0,34 %
ti 22.1.6,88690,1452−0,11 %
ke 23.1.6,90710,1448+0,29 %
to 24.1.6,83780,1462−1,00 %
pe 25.1.6,75650,1480−1,19 %
ma 28.1.6,69030,1495−0,98 %
ti 29.1.6,72610,1487+0,54 %
ke 30.1.6,74010,1484+0,21 %
to 31.1.6,73630,1484−0,06 %
Helmikuu
pe 1.2.6,73240,1485−0,06 %
ma 4.2.6,74200,1483+0,14 %
ti 5.2.6,77220,1477+0,45 %
ke 6.2.6,75750,1480−0,22 %
to 7.2.6,75740,1480±0,00 %
pe 8.2.6,81690,1467+0,88 %
ma 11.2.6,85890,1458+0,62 %
ti 12.2.6,82720,1465−0,46 %
ke 13.2.6,80980,1468−0,25 %
to 14.2.6,78020,1475−0,43 %
pe 15.2.6,78930,1473+0,13 %
ma 18.2.6,79710,1471+0,11 %
ti 19.2.6,77920,1475−0,26 %
ke 20.2.6,81890,1467+0,59 %
to 21.2.6,78610,1474−0,48 %
pe 22.2.6,82190,1466+0,53 %
ma 25.2.6,80410,1470−0,26 %
ti 26.2.6,77130,1477−0,48 %
ke 27.2.6,74540,1482−0,38 %
to 28.2.6,74700,1482+0,02 %
Maaliskuu
pe 1.3.6,76920,1477+0,33 %
ma 4.3.6,74580,1482−0,35 %
ti 5.3.6,77150,1477+0,38 %
ke 6.3.6,79490,1472+0,35 %
to 7.3.6,83530,1463+0,59 %
pe 8.3.6,86140,1457+0,38 %
ma 11.3.6,81760,1467−0,64 %
ti 12.3.6,81150,1468−0,09 %
ke 13.3.6,81230,1468+0,01 %
to 14.3.6,86590,1456+0,79 %
pe 15.3.6,90490,1448+0,57 %
ma 18.3.6,85710,1458−0,69 %
ti 19.3.6,88620,1452+0,42 %
ke 20.3.6,87460,1455−0,17 %
to 21.3.6,87690,1454+0,03 %
pe 22.3.6,85980,1458−0,25 %
ma 25.3.6,83170,1464−0,41 %
ti 26.3.6,81410,1468−0,26 %
ke 27.3.6,82140,1466+0,11 %
to 28.3.6,80440,1470−0,25 %
Huhtikuu
ti 2.4.6,85270,1459+0,71 %
ke 3.4.6,86590,1456+0,19 %
to 4.4.6,87770,1454+0,17 %
pe 5.4.6,85260,1459−0,36 %
ma 8.4.6,84650,1461−0,09 %
ti 9.4.6,83490,1463−0,17 %
ke 10.4.6,86220,1457+0,40 %
to 11.4.6,85900,1458−0,05 %
pe 12.4.6,86610,1456+0,10 %
ma 15.4.6,86530,1457−0,01 %
ti 16.4.6,86610,1456+0,01 %
ke 17.4.6,92600,1444+0,87 %
to 18.4.6,93760,1441+0,17 %
pe 19.4.6,93050,1443−0,10 %
ma 22.4.6,92740,1444−0,04 %
ti 23.4.6,91950,1445−0,11 %
ke 24.4.6,93520,1442+0,23 %
to 25.4.6,99520,1430+0,87 %
pe 26.4.6,99680,1429+0,02 %
ma 29.4.7,04890,1419+0,74 %
ti 30.4.7,02550,1423−0,33 %
Toukokuu
to 2.5.7,04400,1420+0,26 %
pe 3.5.7,08400,1412+0,57 %
ma 6.5.7,13150,1402+0,67 %
ti 7.5.7,11690,1405−0,20 %
ke 8.5.7,08750,1411−0,41 %
to 9.5.7,06670,1415−0,29 %
pe 10.5.7,11130,1406+0,63 %
ma 13.5.7,11120,1406±0,00 %
ti 14.5.7,06750,1415−0,61 %
ke 15.5.7,04260,1420−0,35 %
to 16.5.7,11550,1405+1,04 %
pe 17.5.7,13750,1401+0,31 %
ma 20.5.7,17650,1393+0,55 %
ti 21.5.7,18870,1391+0,17 %
ke 22.5.7,22250,1385+0,47 %
to 23.5.7,18590,1392−0,51 %
pe 24.5.7,16640,1395−0,27 %
ma 27.5.7,16800,1395+0,02 %
ti 28.5.7,21880,1385+0,71 %
ke 29.5.7,26950,1376+0,70 %
to 30.5.7,31230,1368+0,59 %
pe 31.5.7,32160,1366+0,13 %
Kesäkuu
ma 3.6.7,26400,1377−0,79 %
ti 4.6.7,35910,1359+1,31 %
ke 5.6.7,30920,1368−0,68 %
to 6.6.7,32080,1366+0,16 %
pe 7.6.7,37250,1356+0,71 %
ma 10.6.7,37780,1355+0,07 %
ti 11.6.7,34500,1361−0,44 %
ke 12.6.7,37230,1356+0,37 %
to 13.6.7,34510,1361−0,37 %
pe 14.6.7,39280,1353+0,65 %
ma 17.6.7,35210,1360−0,55 %
ti 18.6.7,39750,1352+0,62 %
ke 19.6.7,45750,1341+0,81 %
to 20.6.7,48170,1337+0,32 %
pe 21.6.7,51600,1330+0,46 %
ma 24.6.7,62910,1311+1,50 %
ti 25.6.7,57530,1320−0,71 %
ke 26.6.7,73520,1293+2,11 %
to 27.6.7,66270,1305−0,94 %
pe 28.6.7,78050,1285+1,54 %
Heinäkuu
ma 1.7.7,73200,1293−0,62 %
ti 2.7.7,67360,1303−0,76 %
ke 3.7.7,62840,1311−0,59 %
to 4.7.7,63620,1310+0,10 %
pe 5.7.7,58530,1318−0,67 %
ma 8.7.7,66570,1305+1,06 %
ti 9.7.7,74510,1291+1,04 %
ke 10.7.7,72030,1295−0,32 %
to 11.7.7,67190,1303−0,63 %
pe 12.7.7,70080,1299+0,38 %
ma 15.7.7,81860,1279+1,53 %
ti 16.7.7,89890,1266+1,03 %
ke 17.7.7,84990,1274−0,62 %
to 18.7.7,84520,1275−0,06 %
pe 19.7.7,91380,1264+0,87 %
ma 22.7.7,86700,1271−0,59 %
ti 23.7.7,72970,1294−1,75 %
ke 24.7.7,73360,1293+0,05 %
to 25.7.7,81080,1280+1,00 %
pe 26.7.7,80610,1281−0,06 %
ma 29.7.7,66020,1305−1,87 %
ti 30.7.7,67120,1304+0,14 %
ke 31.7.7,63060,1311−0,53 %
Elokuu
to 1.8.7,61270,1314−0,23 %
pe 2.8.7,70080,1299+1,16 %
ma 5.8.7,67200,1303−0,37 %
ti 6.8.7,55740,1323−1,49 %
ke 7.8.7,56440,1322+0,09 %
to 8.8.7,55570,1324−0,12 %
pe 9.8.7,58850,1318+0,43 %
ma 12.8.7,62850,1311+0,53 %
ti 13.8.7,64310,1308+0,19 %
ke 14.8.7,68830,1301+0,59 %
to 15.8.7,62680,1311−0,80 %
pe 16.8.7,66340,1305+0,48 %
ma 19.8.7,64310,1308−0,26 %
ti 20.8.7,63770,1309−0,07 %
ke 21.8.7,61420,1313−0,31 %
to 22.8.7,62050,1312+0,08 %
pe 23.8.7,56360,1322−0,75 %
ma 26.8.7,56660,1322+0,04 %
ti 27.8.7,62360,1312+0,75 %
ke 28.8.7,66430,1305+0,53 %
to 29.8.7,67740,1303+0,17 %
pe 30.8.7,66970,1304−0,10 %
Syyskuu
ma 2.9.7,66030,1305−0,12 %
ti 3.9.7,72970,1294+0,91 %
ke 4.9.7,75850,1289+0,37 %
to 5.9.7,78050,1285+0,28 %
pe 6.9.7,73600,1293−0,57 %
ma 9.9.7,63950,1309−1,25 %
ti 10.9.7,61300,1314−0,35 %
ke 11.9.7,60420,1315−0,12 %
to 12.9.7,61000,1314+0,08 %
pe 13.9.7,65100,1307+0,54 %
ma 16.9.7,55220,1324−1,29 %
ti 17.9.7,52570,1329−0,35 %
ke 18.9.7,58510,1318+0,79 %
to 19.9.7,65450,1306+0,91 %
pe 20.9.7,63590,1310−0,24 %
ma 23.9.7,66810,1304+0,42 %
ti 24.9.7,66570,1305−0,03 %
ke 25.9.7,62100,1312−0,58 %
to 26.9.7,64060,1309+0,26 %
pe 27.9.7,62750,1311−0,17 %
ma 30.9.7,69050,1300+0,83 %
Lokakuu
ti 1.10.7,69100,1300+0,01 %
ke 2.10.7,67090,1304−0,26 %
to 3.10.7,71400,1296+0,56 %
pe 4.10.7,69440,1300−0,25 %
ma 7.10.7,65000,1307−0,58 %
ti 8.10.7,64360,1308−0,08 %
ke 9.10.7,65460,1306+0,14 %
to 10.10.7,70230,1298+0,62 %
pe 11.10.7,68840,1301−0,18 %
ma 14.10.7,70070,1299+0,16 %
ti 15.10.7,65140,1307−0,64 %
ke 16.10.7,66120,1305+0,13 %
to 17.10.7,61460,1313−0,61 %
pe 18.10.7,59240,1317−0,29 %
ma 21.10.7,60240,1315+0,13 %
ti 22.10.7,61810,1313+0,21 %
ke 23.10.7,62350,1312+0,07 %
to 24.10.7,59470,1317−0,38 %
pe 25.10.7,61400,1313+0,25 %
ma 28.10.7,60010,1316−0,18 %
ti 29.10.7,65880,1306+0,77 %
ke 30.10.7,66300,1305+0,05 %
to 31.10.7,69320,1300+0,39 %
Marraskuu
pe 1.11.7,77930,1285+1,12 %
ma 4.11.7,75570,1289−0,30 %
ti 5.11.7,81770,1279+0,80 %
ke 6.11.7,76430,1288−0,68 %
to 7.11.7,80930,1281+0,58 %
pe 8.11.7,88270,1269+0,94 %
ma 11.11.7,89760,1266+0,19 %
ti 12.11.7,86280,1272−0,44 %
ke 13.11.7,85250,1273−0,13 %
to 14.11.7,87400,1270+0,27 %
pe 15.11.7,82220,1278−0,66 %
ma 18.11.7,85030,1274+0,36 %
ti 19.11.7,89680,1266+0,59 %
ke 20.11.7,81440,1280−1,04 %
to 21.11.7,82580,1278+0,15 %
pe 22.11.7,81760,1279−0,10 %
ma 25.11.7,72450,1295−1,19 %
ti 26.11.7,72830,1294+0,05 %
ke 27.11.7,74160,1292+0,17 %
to 28.11.7,74710,1291+0,07 %
pe 29.11.7,74170,1292−0,07 %
Joulukuu
ma 2.12.7,69810,1299−0,56 %
ti 3.12.7,77280,1287+0,97 %
ke 4.12.7,81250,1280+0,51 %
to 5.12.7,79150,1283−0,27 %
pe 6.12.7,80320,1282+0,15 %
ma 9.12.7,87120,1270+0,87 %
ti 10.12.7,88540,1268+0,18 %
ke 11.12.7,85130,1274−0,43 %
to 12.12.7,92100,1262+0,89 %
pe 13.12.7,97100,1255+0,63 %
ma 16.12.7,96390,1256−0,09 %
ti 17.12.8,03800,1244+0,93 %
ke 18.12.7,98510,1252−0,66 %
to 19.12.8,01090,1248+0,32 %
pe 20.12.7,99660,1251−0,18 %
ma 23.12.8,01840,1247+0,27 %
ti 24.12.8,02950,1245+0,14 %
pe 27.12.8,09200,1236+0,78 %
ma 30.12.8,12800,1230+0,44 %
ti 31.12.8,17810,1223+0,62 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026