N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2005 Hongkongin dollarin kurssi 2005

Euro heikkeni Hongkongin dollaria vastaan 13,61 % vuonna 2005

Vuonna 2005 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 9,6768 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 10,5055 3.1.2005 ja matalimmillaan 9,0495 15.11.2005. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2005 oli 9,1474.

Keskikurssi 2005
9,6768
Muutos vuoden aikana
▼ −13,61 %
Ylin
10,5055 3.1.2005
Alin
9,0495 15.11.2005

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2005

257 julkaisua 3.1.2005–30.12.2005.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2005

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2005

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2005
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu10,226910,088710,505510,167121
Helmikuu10,15079,954110,342510,339620
Maaliskuu10,296010,082110,463810,111021
Huhtikuu10,08999,991410,194310,101721
Toukokuu9,89009,592610,09609,592622
Kesäkuu9,45979,36989,58939,399022
Heinäkuu9,35909,23779,47609,399121
Elokuu9,55299,46589,67789,481123
Syyskuu9,51389,31299,74159,341222
Lokakuu9,31919,25719,41809,320721
Marraskuu9,13909,04959,33489,126322
Joulukuu9,19279,07139,31969,147421
Koko vuosi9,67689,049510,50559,1474257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2005

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2005
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.10,50550,09519−0,78 %
ti 4.1.10,40420,09612−0,96 %
ke 5.1.10,30100,09708−0,99 %
to 6.1.10,27540,09732−0,25 %
pe 7.1.10,28220,09726+0,07 %
ma 10.1.10,21440,09790−0,66 %
ti 11.1.10,24790,09758+0,33 %
ke 12.1.10,24350,09762−0,04 %
to 13.1.10,31320,09696+0,68 %
pe 14.1.10,20510,09799−1,05 %
ma 17.1.10,20270,09801−0,02 %
ti 18.1.10,18530,09818−0,17 %
ke 19.1.10,20310,09801+0,17 %
to 20.1.10,08870,09912−1,12 %
pe 21.1.10,10970,09891+0,21 %
ma 24.1.10,18910,09814+0,79 %
ti 25.1.10,15850,09844−0,30 %
ke 26.1.10,14280,09859−0,15 %
to 27.1.10,15880,09844+0,16 %
pe 28.1.10,16630,09836+0,07 %
ma 31.1.10,16710,09836+0,01 %
Helmikuu
ti 1.2.10,16100,09842−0,06 %
ke 2.2.10,18740,09816+0,26 %
to 3.2.10,14070,09861−0,46 %
pe 4.2.10,10600,09895−0,34 %
ma 7.2.10,01800,09982−0,87 %
ti 8.2.9,95570,1004−0,62 %
ke 9.2.9,95410,1005−0,02 %
to 10.2.9,96580,1003+0,12 %
pe 11.2.10,02680,09973+0,61 %
ma 14.2.10,11380,09887+0,87 %
ti 15.2.10,15200,09850+0,38 %
ke 16.2.10,17080,09832+0,19 %
to 17.2.10,17170,09831+0,01 %
pe 18.2.10,17030,09833−0,01 %
ma 21.2.10,18250,09821+0,12 %
ti 22.2.10,28940,09719+1,05 %
ke 23.2.10,29820,09710+0,09 %
to 24.2.10,34250,09669+0,43 %
pe 25.2.10,26850,09739−0,72 %
ma 28.2.10,33960,09672+0,69 %
Maaliskuu
ti 1.3.10,30820,09701−0,30 %
ke 2.3.10,21850,09786−0,87 %
to 3.3.10,25200,09754+0,33 %
pe 4.3.10,22950,09776−0,22 %
ma 7.3.10,29340,09715+0,62 %
ti 8.3.10,33170,09679+0,37 %
ke 9.3.10,40970,09606+0,75 %
to 10.3.10,45800,09562+0,46 %
pe 11.3.10,46380,09557+0,06 %
ma 14.3.10,42980,09588−0,32 %
ti 15.3.10,43860,09580+0,08 %
ke 16.3.10,43050,09587−0,08 %
to 17.3.10,43460,09584+0,04 %
pe 18.3.10,35520,09657−0,76 %
ma 21.3.10,29470,09714−0,58 %
ti 22.3.10,27620,09731−0,18 %
ke 23.3.10,17860,09825−0,95 %
to 24.3.10,12580,09876−0,52 %
ti 29.3.10,08210,09919−0,43 %
ke 30.3.10,09490,09906+0,13 %
to 31.3.10,11100,09890+0,16 %
Huhtikuu
pe 1.4.10,10630,09895−0,05 %
ma 4.4.10,04800,09952−0,58 %
ti 5.4.9,99140,1001−0,56 %
ke 6.4.10,03020,09970+0,39 %
to 7.4.10,07900,09922+0,49 %
pe 8.4.9,99790,1000−0,80 %
ma 11.4.10,11660,09885+1,19 %
ti 12.4.10,12720,09874+0,10 %
ke 13.4.10,07830,09922−0,48 %
to 14.4.9,99820,1000−0,79 %
pe 15.4.10,03540,09965+0,37 %
ma 18.4.10,11290,09888+0,77 %
ti 19.4.10,13570,09866+0,23 %
ke 20.4.10,17750,09826+0,41 %
to 21.4.10,18440,09819+0,07 %
pe 22.4.10,19430,09809+0,10 %
ma 25.4.10,10950,09892−0,83 %
ti 26.4.10,12350,09878+0,14 %
ke 27.4.10,07610,09924−0,47 %
to 28.4.10,06460,09936−0,11 %
pe 29.4.10,10170,09899+0,37 %
Toukokuu
ma 2.5.10,02880,09971−0,72 %
ti 3.5.10,02260,09977−0,06 %
ke 4.5.10,09200,09909+0,69 %
to 5.5.10,09600,09905+0,04 %
pe 6.5.10,08970,09911−0,06 %
ma 9.5.9,99930,1000−0,90 %
ti 10.5.10,02410,09976+0,25 %
ke 11.5.10,04490,09955+0,21 %
to 12.5.9,95820,1004−0,86 %
pe 13.5.9,85380,1015−1,05 %
ma 16.5.9,83940,1016−0,15 %
ti 17.5.9,85520,1015+0,16 %
ke 18.5.9,83950,1016−0,16 %
to 19.5.9,84980,1015+0,10 %
pe 20.5.9,82240,1018−0,28 %
ma 23.5.9,77170,1023−0,52 %
ti 24.5.9,81460,1019+0,44 %
ke 25.5.9,77700,1023−0,38 %
to 26.5.9,74390,1026−0,34 %
pe 27.5.9,76230,1024+0,19 %
ma 30.5.9,70250,1031−0,61 %
ti 31.5.9,59260,1042−1,13 %
Kesäkuu
ke 1.6.9,51830,1051−0,77 %
to 2.6.9,54440,1048+0,27 %
pe 3.6.9,56450,1046+0,21 %
ma 6.6.9,55040,1047−0,15 %
ti 7.6.9,55880,1046+0,09 %
ke 8.6.9,58930,1043+0,32 %
to 9.6.9,52390,1050−0,68 %
pe 10.6.9,51260,1051−0,12 %
ma 13.6.9,38100,1066−1,38 %
ti 14.6.9,41540,1062+0,37 %
ke 15.6.9,38340,1066−0,34 %
to 16.6.9,42050,1062+0,40 %
pe 17.6.9,46650,1056+0,49 %
ma 20.6.9,49280,1053+0,28 %
ti 21.6.9,40000,1064−0,98 %
ke 22.6.9,40820,1063+0,09 %
to 23.6.9,37540,1067−0,35 %
pe 24.6.9,38870,1065+0,14 %
ma 27.6.9,45280,1058+0,68 %
ti 28.6.9,39840,1064−0,58 %
ke 29.6.9,36980,1067−0,30 %
to 30.6.9,39900,1064+0,31 %
Heinäkuu
pe 1.7.9,39290,1065−0,06 %
ma 4.7.9,24620,1082−1,56 %
ti 5.7.9,23770,1083−0,09 %
ke 6.7.9,26030,1080+0,24 %
to 7.7.9,29400,1076+0,36 %
pe 8.7.9,25510,1080−0,42 %
ma 11.7.9,33920,1071+0,91 %
ti 12.7.9,46120,1057+1,31 %
ke 13.7.9,47600,1055+0,16 %
to 14.7.9,38560,1065−0,95 %
pe 15.7.9,38480,1066−0,01 %
ma 18.7.9,37360,1067−0,12 %
ti 19.7.9,30600,1075−0,72 %
ke 20.7.9,38340,1066+0,83 %
to 21.7.9,46790,1056+0,90 %
pe 22.7.9,43850,1059−0,31 %
ma 25.7.9,37910,1066−0,63 %
ti 26.7.9,32300,1073−0,60 %
ke 27.7.9,32610,1072+0,03 %
to 28.7.9,40910,1063+0,89 %
pe 29.7.9,39910,1064−0,11 %
Elokuu
ma 1.8.9,49820,1053+1,05 %
ti 2.8.9,49600,1053−0,02 %
ke 3.8.9,56670,1045+0,74 %
to 4.8.9,57670,1044+0,10 %
pe 5.8.9,62620,1039+0,52 %
ma 8.8.9,61350,1040−0,13 %
ti 9.8.9,61180,1040−0,02 %
ke 10.8.9,61670,1040+0,05 %
to 11.8.9,63750,1038+0,22 %
pe 12.8.9,67780,1033+0,42 %
ma 15.8.9,61280,1040−0,67 %
ti 16.8.9,56840,1045−0,46 %
ke 17.8.9,55550,1047−0,13 %
to 18.8.9,48910,1054−0,69 %
pe 19.8.9,46830,1056−0,22 %
ma 22.8.9,50500,1052+0,39 %
ti 23.8.9,50950,1052+0,05 %
ke 24.8.9,49250,1053−0,18 %
to 25.8.9,53760,1048+0,48 %
pe 26.8.9,56170,1046+0,25 %
ma 29.8.9,54810,1047−0,14 %
ti 30.8.9,46580,1056−0,86 %
ke 31.8.9,48110,1055+0,16 %
Syyskuu
to 1.9.9,62630,1039+1,53 %
pe 2.9.9,74150,1027+1,20 %
ma 5.9.9,73860,1027−0,03 %
ti 6.9.9,69700,1031−0,43 %
ke 7.9.9,67120,1034−0,27 %
to 8.9.9,64430,1037−0,28 %
pe 9.9.9,64140,1037−0,03 %
ma 12.9.9,55650,1046−0,88 %
ti 13.9.9,52880,1049−0,29 %
ke 14.9.9,55560,1047+0,28 %
to 15.9.9,48400,1054−0,75 %
pe 16.9.9,50080,1053+0,18 %
ma 19.9.9,42190,1061−0,83 %
ti 20.9.9,43370,1060+0,13 %
ke 21.9.9,48840,1054+0,58 %
to 22.9.9,48570,1054−0,03 %
pe 23.9.9,40180,1064−0,88 %
ma 26.9.9,33300,1071−0,73 %
ti 27.9.9,31290,1074−0,22 %
ke 28.9.9,33970,1071+0,29 %
to 29.9.9,35900,1068+0,21 %
pe 30.9.9,34120,1071−0,19 %
Lokakuu
ma 3.10.9,25710,1080−0,90 %
ti 4.10.9,26060,1080+0,04 %
ke 5.10.9,26660,1079+0,06 %
to 6.10.9,35380,1069+0,94 %
pe 7.10.9,41800,1062+0,69 %
ma 10.10.9,37800,1066−0,42 %
ti 11.10.9,32580,1072−0,56 %
ke 12.10.9,31670,1073−0,10 %
to 13.10.9,29360,1076−0,25 %
pe 14.10.9,30770,1074+0,15 %
ma 17.10.9,32590,1072+0,20 %
ti 18.10.9,26180,1080−0,69 %
ke 19.10.9,27220,1078+0,11 %
to 20.10.9,27450,1078+0,02 %
pe 21.10.9,31800,1073+0,47 %
ma 24.10.9,26380,1079−0,58 %
ti 25.10.9,31950,1073+0,60 %
ke 26.10.9,35080,1069+0,34 %
to 27.10.9,40580,1063+0,59 %
pe 28.10.9,41090,1063+0,05 %
ma 31.10.9,32070,1073−0,96 %
Marraskuu
ti 1.11.9,30870,1074−0,13 %
ke 2.11.9,29710,1076−0,12 %
to 3.11.9,33480,1071+0,41 %
pe 4.11.9,25160,1081−0,89 %
ma 7.11.9,16730,1091−0,91 %
ti 8.11.9,10430,1098−0,69 %
ke 9.11.9,10540,1098+0,01 %
to 10.11.9,12220,1096+0,18 %
pe 11.11.9,07150,1102−0,56 %
ma 14.11.9,08610,1101+0,16 %
ti 15.11.9,04950,1105−0,40 %
ke 16.11.9,05650,1104+0,08 %
to 17.11.9,06550,1103+0,10 %
pe 18.11.9,05540,1104−0,11 %
ma 21.11.9,15800,1092+1,13 %
ti 22.11.9,07260,1102−0,93 %
ke 23.11.9,13010,1095+0,63 %
to 24.11.9,13610,1095+0,07 %
pe 25.11.9,12160,1096−0,16 %
ma 28.11.9,09280,1100−0,32 %
ti 29.11.9,14410,1094+0,56 %
ke 30.11.9,12630,1096−0,19 %
Joulukuu
to 1.12.9,10830,1098−0,20 %
pe 2.12.9,07130,1102−0,41 %
ma 5.12.9,12420,1096+0,58 %
ti 6.12.9,13660,1094+0,14 %
ke 7.12.9,08060,1101−0,61 %
to 8.12.9,12200,1096+0,46 %
pe 9.12.9,13840,1094+0,18 %
ma 12.12.9,24690,1081+1,19 %
ti 13.12.9,24610,1082−0,01 %
ke 14.12.9,31960,1073+0,79 %
to 15.12.9,30240,1075−0,18 %
pe 16.12.9,29000,1076−0,13 %
ma 19.12.9,28500,1077−0,05 %
ti 20.12.9,26810,1079−0,18 %
ke 21.12.9,20370,1087−0,69 %
to 22.12.9,16520,1091−0,42 %
pe 23.12.9,19450,1088+0,32 %
ti 27.12.9,18900,1088−0,06 %
ke 28.12.9,23860,1082+0,54 %
to 29.12.9,16810,1091−0,76 %
pe 30.12.9,14740,1093−0,23 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026