N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2004 Hongkongin dollarin kurssi 2004

Euro vahvistui Hongkongin dollaria vastaan 7,99 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 9,6881 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 10,5967 28.12.2004 ja matalimmillaan 9,2053 14.5.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 10,5881.

Keskikurssi 2004
9,6881
Muutos vuoden aikana
▲ +7,99 %
Ylin
10,5967 28.12.2004
Alin
9,2053 14.5.2004

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu9,79519,60889,95859,628121
Helmikuu9,83149,66499,99119,664920
Maaliskuu9,55479,44739,71749,522823
Huhtikuu9,34509,22419,59539,318320
Toukokuu9,36189,20539,54479,512221
Kesäkuu9,46489,35739,60249,480322
Heinäkuu9,56729,37999,68139,390222
Elokuu9,49689,34659,63959,446622
Syyskuu9,52909,38999,67459,674522
Lokakuu9,72849,56109,94879,913321
Marraskuu10,10289,886810,336510,336522
Joulukuu10,426410,256910,596710,588123
Koko vuosi9,68819,205310,596710,5881259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.9,77690,1023−0,29 %
ma 5.1.9,82670,1018+0,51 %
ti 6.1.9,90260,1010+0,77 %
ke 7.1.9,84320,1016−0,60 %
to 8.1.9,80860,1020−0,35 %
pe 9.1.9,88780,1011+0,81 %
ma 12.1.9,95850,1004+0,72 %
ti 13.1.9,89750,1010−0,61 %
ke 14.1.9,85450,1015−0,43 %
to 15.1.9,80880,1019−0,46 %
pe 16.1.9,70200,1031−1,09 %
ma 19.1.9,60880,1041−0,96 %
ti 20.1.9,73940,1027+1,36 %
ke 21.1.9,79310,1021+0,55 %
to 22.1.9,87100,1013+0,80 %
pe 23.1.9,85480,1015−0,16 %
ma 26.1.9,76680,1024−0,89 %
ti 27.1.9,71850,1029−0,49 %
ke 28.1.9,75760,1025+0,40 %
to 29.1.9,69230,1032−0,67 %
pe 30.1.9,62810,1039−0,66 %
Helmikuu
ma 2.2.9,68880,1032+0,63 %
ti 3.2.9,78540,1022+1,00 %
ke 4.2.9,73920,1027−0,47 %
to 5.2.9,78100,1022+0,43 %
pe 6.2.9,74100,1027−0,41 %
ma 9.2.9,87600,1013+1,39 %
ti 10.2.9,91530,1009+0,40 %
ke 11.2.9,85260,1015−0,63 %
to 12.2.9,94880,1005+0,98 %
pe 13.2.9,95900,1004+0,10 %
ma 16.2.9,89970,1010−0,60 %
ti 17.2.9,99110,1001+0,92 %
ke 18.2.9,96520,1003−0,26 %
to 19.2.9,89000,1011−0,75 %
pe 20.2.9,84500,1016−0,46 %
ma 23.2.9,77920,1023−0,67 %
ti 24.2.9,79630,1021+0,17 %
ke 25.2.9,82440,1018+0,29 %
to 26.2.9,68550,1032−1,41 %
pe 27.2.9,66490,1035−0,21 %
Maaliskuu
ma 1.3.9,71740,1029+0,54 %
ti 2.3.9,65500,1036−0,64 %
ke 3.3.9,46140,1057−2,01 %
to 4.3.9,46610,1056+0,05 %
pe 5.3.9,49200,1054+0,27 %
ma 8.3.9,62690,1039+1,42 %
ti 9.3.9,62970,1038+0,03 %
ke 10.3.9,58420,1043−0,47 %
to 11.3.9,55370,1047−0,32 %
pe 12.3.9,53680,1049−0,18 %
ma 15.3.9,56930,1045+0,34 %
ti 16.3.9,62300,1039+0,56 %
ke 17.3.9,54510,1048−0,81 %
to 18.3.9,55470,1047+0,10 %
pe 19.3.9,61890,1040+0,67 %
ma 22.3.9,62630,1039+0,08 %
ti 23.3.9,56890,1045−0,60 %
ke 24.3.9,50700,1052−0,65 %
to 25.3.9,45910,1057−0,50 %
pe 26.3.9,49220,1053+0,35 %
ma 29.3.9,44730,1059−0,47 %
ti 30.3.9,50120,1052+0,57 %
ke 31.3.9,52280,1050+0,23 %
Huhtikuu
to 1.4.9,59530,1042+0,76 %
pe 2.4.9,59290,1042−0,03 %
ma 5.4.9,39250,1065−2,09 %
ti 6.4.9,42380,1061+0,33 %
ke 7.4.9,43290,1060+0,10 %
to 8.4.9,42910,1061−0,04 %
ti 13.4.9,33490,1071−1,00 %
ke 14.4.9,29740,1076−0,40 %
to 15.4.9,29890,1075+0,02 %
pe 16.4.9,30570,1075+0,07 %
ma 19.4.9,39290,1065+0,94 %
ti 20.4.9,30090,1075−0,98 %
ke 21.4.9,23130,1083−0,75 %
to 22.4.9,25950,1080+0,31 %
pe 23.4.9,26950,1079+0,11 %
ma 26.4.9,24240,1082−0,29 %
ti 27.4.9,27150,1079+0,31 %
ke 28.4.9,28720,1077+0,17 %
to 29.4.9,22410,1084−0,68 %
pe 30.4.9,31830,1073+1,02 %
Toukokuu
ma 3.5.9,32310,1073+0,05 %
ti 4.5.9,40710,1063+0,90 %
ke 5.5.9,45810,1057+0,54 %
to 6.5.9,44990,1058−0,09 %
pe 7.5.9,41640,1062−0,35 %
ma 10.5.9,23750,1083−1,90 %
ti 11.5.9,20710,1086−0,33 %
ke 12.5.9,24830,1081+0,45 %
to 13.5.9,22180,1084−0,29 %
pe 14.5.9,20530,1086−0,18 %
ma 17.5.9,37780,1066+1,87 %
ti 18.5.9,34660,1070−0,33 %
ke 19.5.9,32850,1072−0,19 %
to 20.5.9,29500,1076−0,36 %
pe 21.5.9,37300,1067+0,84 %
ma 24.5.9,32650,1072−0,50 %
ti 25.5.9,40230,1064+0,81 %
ke 26.5.9,43590,1060+0,36 %
to 27.5.9,48080,1055+0,48 %
pe 28.5.9,54470,1048+0,67 %
ma 31.5.9,51220,1051−0,34 %
Kesäkuu
ti 1.6.9,53510,1049+0,24 %
ke 2.6.9,57040,1045+0,37 %
to 3.6.9,53180,1049−0,40 %
pe 4.6.9,51460,1051−0,18 %
ma 7.6.9,60240,1041+0,92 %
ti 8.6.9,58380,1043−0,19 %
ke 9.6.9,47730,1055−1,11 %
to 10.6.9,39750,1064−0,84 %
pe 11.6.9,35750,1069−0,43 %
ma 14.6.9,35730,1069±0,00 %
ti 15.6.9,39710,1064+0,43 %
ke 16.6.9,40290,1064+0,06 %
to 17.6.9,39290,1065−0,11 %
pe 18.6.9,39130,1065−0,02 %
ma 21.6.9,44630,1059+0,59 %
ti 22.6.9,43050,1060−0,17 %
ke 23.6.9,42650,1061−0,04 %
to 24.6.9,45260,1058+0,28 %
pe 25.6.9,46570,1056+0,14 %
ma 28.6.9,51970,1050+0,57 %
ti 29.6.9,49200,1054−0,29 %
ke 30.6.9,48030,1055−0,12 %
Heinäkuu
to 1.7.9,49070,1054+0,11 %
pe 2.7.9,47520,1055−0,16 %
ma 5.7.9,58410,1043+1,15 %
ti 6.7.9,60070,1042+0,17 %
ke 7.7.9,63830,1038+0,39 %
to 8.7.9,63060,1038−0,08 %
pe 9.7.9,64960,1036+0,20 %
ma 12.7.9,66930,1034+0,20 %
ti 13.7.9,64990,1036−0,20 %
ke 14.7.9,65970,1035+0,10 %
to 15.7.9,65140,1036−0,09 %
pe 16.7.9,63530,1038−0,17 %
ma 19.7.9,68130,1033+0,48 %
ti 20.7.9,66010,1035−0,22 %
ke 21.7.9,59080,1043−0,72 %
to 22.7.9,56900,1045−0,23 %
pe 23.7.9,50890,1052−0,63 %
ma 26.7.9,48710,1054−0,23 %
ti 27.7.9,49080,1054+0,04 %
ke 28.7.9,38630,1065−1,10 %
to 29.7.9,37990,1066−0,07 %
pe 30.7.9,39020,1065+0,11 %
Elokuu
ma 2.8.9,40270,1064+0,13 %
ti 3.8.9,37700,1066−0,27 %
ke 4.8.9,34650,1070−0,33 %
to 5.8.9,39250,1065+0,49 %
pe 6.8.9,40810,1063+0,17 %
ma 9.8.9,55080,1047+1,52 %
ti 10.8.9,57680,1044+0,27 %
ke 11.8.9,54080,1048−0,38 %
to 12.8.9,56020,1046+0,20 %
pe 13.8.9,53020,1049−0,31 %
ma 16.8.9,62210,1039+0,96 %
ti 17.8.9,62350,1039+0,01 %
ke 18.8.9,61800,1040−0,06 %
to 19.8.9,63950,1037+0,22 %
pe 20.8.9,58790,1043−0,54 %
ma 23.8.9,55480,1047−0,35 %
ti 24.8.9,46810,1056−0,91 %
ke 25.8.9,42320,1061−0,47 %
to 26.8.9,43800,1060+0,16 %
pe 27.8.9,42630,1061−0,12 %
ma 30.8.9,39660,1064−0,32 %
ti 31.8.9,44660,1059+0,53 %
Syyskuu
ke 1.9.9,49100,1054+0,47 %
to 2.9.9,49180,1054+0,01 %
pe 3.9.9,49550,1053+0,04 %
ma 6.9.9,41540,1062−0,84 %
ti 7.9.9,42100,1061+0,06 %
ke 8.9.9,38990,1065−0,33 %
to 9.9.9,50810,1052+1,26 %
pe 10.9.9,53070,1049+0,24 %
ma 13.9.9,54370,1048+0,14 %
ti 14.9.9,54210,1048−0,02 %
ke 15.9.9,54560,1048+0,04 %
to 16.9.9,48270,1055−0,66 %
pe 17.9.9,52410,1050+0,44 %
ma 20.9.9,46280,1057−0,64 %
ti 21.9.9,57490,1044+1,18 %
ke 22.9.9,55050,1047−0,25 %
to 23.9.9,60440,1041+0,56 %
pe 24.9.9,59950,1042−0,05 %
ma 27.9.9,55780,1046−0,43 %
ti 28.9.9,62060,1039+0,66 %
ke 29.9.9,61070,1041−0,10 %
to 30.9.9,67450,1034+0,66 %
Lokakuu
pe 1.10.9,67860,1033+0,04 %
ma 4.10.9,59610,1042−0,85 %
ti 5.10.9,59410,1042−0,02 %
ke 6.10.9,57800,1044−0,17 %
to 7.10.9,59140,1043+0,14 %
pe 8.10.9,59370,1042+0,02 %
ma 11.10.9,65180,1036+0,61 %
ti 12.10.9,59390,1042−0,60 %
ke 13.10.9,56100,1046−0,34 %
to 14.10.9,64330,1037+0,86 %
pe 15.10.9,66770,1034+0,25 %
ma 18.10.9,71830,1029+0,52 %
ti 19.10.9,74330,1026+0,26 %
ke 20.10.9,80400,1020+0,62 %
to 21.10.9,81530,1019+0,12 %
pe 22.10.9,81580,1019+0,01 %
ma 25.10.9,94860,1005+1,35 %
ti 26.10.9,94700,1005−0,02 %
ke 27.10.9,94870,1005+0,02 %
to 28.10.9,89200,1011−0,57 %
pe 29.10.9,91330,1009+0,22 %
Marraskuu
ma 1.11.9,91720,1008+0,04 %
ti 2.11.9,88680,1011−0,31 %
ke 3.11.9,92510,1008+0,39 %
to 4.11.10,01310,09987+0,89 %
pe 5.11.9,99560,1000−0,17 %
ma 8.11.10,04470,09955+0,49 %
ti 9.11.10,03940,09961−0,05 %
ke 10.11.10,09610,09905+0,56 %
to 11.11.10,03390,09966−0,62 %
pe 12.11.10,04810,09952+0,14 %
ma 15.11.10,07330,09927+0,25 %
ti 16.11.10,08370,09917+0,10 %
ke 17.11.10,12570,09876+0,42 %
to 18.11.10,12960,09872+0,04 %
pe 19.11.10,12480,09877−0,05 %
ma 22.11.10,13160,09870+0,07 %
ti 23.11.10,17880,09824+0,47 %
ke 24.11.10,21810,09787+0,39 %
to 25.11.10,26870,09738+0,50 %
pe 26.11.10,29040,09718+0,21 %
ma 29.11.10,30100,09708+0,10 %
ti 30.11.10,33650,09674+0,34 %
Joulukuu
ke 1.12.10,33650,09674±0,00 %
to 2.12.10,34880,09663+0,12 %
pe 3.12.10,33780,09673−0,11 %
ma 6.12.10,44040,09578+0,99 %
ti 7.12.10,45710,09563+0,16 %
ke 8.12.10,33430,09677−1,17 %
to 9.12.10,34840,09663+0,14 %
pe 10.12.10,25690,09750−0,88 %
ma 13.12.10,31660,09693+0,58 %
ti 14.12.10,35380,09658+0,36 %
ke 15.12.10,40510,09611+0,50 %
to 16.12.10,41910,09598+0,13 %
pe 17.12.10,31930,09691−0,96 %
ma 20.12.10,40760,09608+0,86 %
ti 21.12.10,42020,09597+0,12 %
ke 22.12.10,41430,09602−0,06 %
to 23.12.10,47060,09551+0,54 %
pe 24.12.10,54120,09487+0,67 %
ma 27.12.10,52890,09498−0,12 %
ti 28.12.10,59670,09437+0,64 %
ke 29.12.10,58610,09446−0,10 %
to 30.12.10,57940,09452−0,06 %
pe 31.12.10,58810,09445+0,08 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026