N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2000 Hongkongin dollarin kurssi 2000

Euro heikkeni Hongkongin dollaria vastaan 6,99 % vuonna 2000

Vuonna 2000 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,1973 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 8,0843 6.1.2000 ja matalimmillaan 6,4361 26.10.2000. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2000 oli 7,2578.

Keskikurssi 2000
7,1973
Muutos vuoden aikana
▼ −6,99 %
Ylin
8,0843 6.1.2000
Alin
6,4361 26.10.2000

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2000

255 julkaisua 3.1.2000–29.12.2000.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2000

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2000

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2000
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu7,88747,62068,08437,620621
Helmikuu7,65287,49427,82107,559021
Maaliskuu7,50567,42587,56977,435723
Huhtikuu7,37537,06767,52517,067618
Toukokuu7,05866,90907,29887,242222
Kesäkuu7,39907,27017,54307,445622
Heinäkuu7,32857,17777,45537,215521
Elokuu7,05276,94907,22516,949023
Syyskuu6,79976,60087,02116,830221
Lokakuu6,66826,43616,86266,564622
Marraskuu6,67896,55656,80646,773322
Joulukuu6,99826,81327,26107,257819
Koko vuosi7,19736,43618,08437,2578255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2000

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2000
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.7,86240,1272+0,76 %
ti 4.1.8,02010,1247+2,01 %
ke 5.1.8,06290,1240+0,53 %
to 6.1.8,08430,1237+0,27 %
pe 7.1.8,00300,1250−1,01 %
ma 10.1.7,94710,1258−0,70 %
ti 11.1.7,97840,1253+0,39 %
ke 12.1.8,01280,1248+0,43 %
to 13.1.7,99760,1250−0,19 %
pe 14.1.7,95470,1257−0,54 %
ma 17.1.7,86370,1272−1,14 %
ti 18.1.7,84940,1274−0,18 %
ke 19.1.7,86330,1272+0,18 %
to 20.1.7,84930,1274−0,18 %
pe 21.1.7,85520,1273+0,08 %
ma 24.1.7,81130,1280−0,56 %
ti 25.1.7,78940,1284−0,28 %
ke 26.1.7,79800,1282+0,11 %
to 27.1.7,75130,1290−0,60 %
pe 28.1.7,66070,1305−1,17 %
ma 31.1.7,62060,1312−0,52 %
Helmikuu
ti 1.2.7,55310,1324−0,89 %
ke 2.2.7,56340,1322+0,14 %
to 3.2.7,58400,1319+0,27 %
pe 4.2.7,66230,1305+1,03 %
ma 7.2.7,60600,1315−0,73 %
ti 8.2.7,70620,1298+1,32 %
ke 9.2.7,71710,1296+0,14 %
to 10.2.7,67820,1302−0,50 %
pe 11.2.7,62710,1311−0,67 %
ma 14.2.7,67360,1303+0,61 %
ti 15.2.7,60770,1314−0,86 %
ke 16.2.7,62650,1311+0,25 %
to 17.2.7,72370,1295+1,27 %
pe 18.2.7,67720,1303−0,60 %
ma 21.2.7,67580,1303−0,02 %
ti 22.2.7,79960,1282+1,61 %
ke 23.2.7,82100,1279+0,27 %
to 24.2.7,71450,1296−1,36 %
pe 25.2.7,63940,1309−0,97 %
ma 28.2.7,49420,1334−1,90 %
ti 29.2.7,55900,1323+0,86 %
Maaliskuu
ke 1.3.7,52110,1330−0,50 %
to 2.3.7,56970,1321+0,65 %
pe 3.3.7,51700,1330−0,70 %
ma 6.3.7,50890,1332−0,11 %
ti 7.3.7,46730,1339−0,55 %
ke 8.3.7,42580,1347−0,56 %
to 9.3.7,48430,1336+0,79 %
pe 10.3.7,47880,1337−0,07 %
ma 13.3.7,55570,1324+1,03 %
ti 14.3.7,48700,1336−0,91 %
ke 15.3.7,50880,1332+0,29 %
to 16.3.7,53720,1327+0,38 %
pe 17.3.7,52800,1328−0,12 %
ma 20.3.7,56200,1322+0,45 %
ti 21.3.7,55360,1324−0,11 %
ke 22.3.7,47380,1338−1,06 %
to 23.3.7,48920,1335+0,21 %
pe 24.3.7,56510,1322+1,01 %
ma 27.3.7,56260,1322−0,03 %
ti 28.3.7,51120,1331−0,68 %
ke 29.3.7,45070,1342−0,81 %
to 30.3.7,43560,1345−0,20 %
pe 31.3.7,43570,1345±0,00 %
Huhtikuu
ma 3.4.7,43370,1345−0,03 %
ti 4.4.7,43180,1346−0,03 %
ke 5.4.7,52510,1329+1,26 %
to 6.4.7,48870,1335−0,48 %
pe 7.4.7,45440,1341−0,46 %
ma 10.4.7,46060,1340+0,08 %
ti 11.4.7,47380,1338+0,18 %
ke 12.4.7,45430,1342−0,26 %
to 13.4.7,43160,1346−0,30 %
pe 14.4.7,43170,1346±0,00 %
ma 17.4.7,46730,1339+0,48 %
ti 18.4.7,39740,1352−0,94 %
ke 19.4.7,38230,1355−0,20 %
to 20.4.7,30720,1369−1,02 %
ti 25.4.7,24510,1380−0,85 %
ke 26.4.7,16130,1396−1,16 %
to 27.4.7,14130,1400−0,28 %
pe 28.4.7,06760,1415−1,03 %
Toukokuu
ti 2.5.7,09680,1409+0,41 %
ke 3.5.6,95190,1438−2,04 %
to 4.5.6,96880,1435+0,24 %
pe 5.5.6,99390,1430+0,36 %
ma 8.5.6,96300,1436−0,44 %
ti 9.5.6,97850,1433+0,22 %
ke 10.5.7,08430,1412+1,52 %
to 11.5.7,08610,1411+0,03 %
pe 12.5.7,04680,1419−0,55 %
ma 15.5.7,12760,1403+1,15 %
ti 16.5.7,06960,1415−0,81 %
ke 17.5.6,95270,1438−1,65 %
to 18.5.6,96580,1436+0,19 %
pe 19.5.6,90900,1447−0,82 %
ma 22.5.7,00690,1427+1,42 %
ti 23.5.7,09610,1409+1,27 %
ke 24.5.7,09640,1409±0,00 %
to 25.5.7,01770,1425−1,11 %
pe 26.5.7,11450,1406+1,38 %
ma 29.5.7,22140,1385+1,50 %
ti 30.5.7,29880,1370+1,07 %
ke 31.5.7,24220,1381−0,78 %
Kesäkuu
to 1.6.7,27280,1375+0,42 %
pe 2.6.7,29120,1372+0,25 %
ma 5.6.7,34910,1361+0,79 %
ti 6.6.7,38360,1354+0,47 %
ke 7.6.7,45360,1342+0,95 %
to 8.6.7,54300,1326+1,20 %
pe 9.6.7,41450,1349−1,70 %
ma 12.6.7,42320,1347+0,12 %
ti 13.6.7,46520,1340+0,57 %
ke 14.6.7,51150,1331+0,62 %
to 15.6.7,42270,1347−1,18 %
pe 16.6.7,45670,1341+0,46 %
ma 19.6.7,51470,1331+0,78 %
ti 20.6.7,43600,1345−1,05 %
ke 21.6.7,38080,1355−0,74 %
to 22.6.7,33250,1364−0,65 %
pe 23.6.7,33340,1364+0,01 %
ma 26.6.7,27010,1375−0,86 %
ti 27.6.7,32830,1365+0,80 %
ke 28.6.7,33810,1363+0,13 %
to 29.6.7,41130,1349+1,00 %
pe 30.6.7,44560,1343+0,46 %
Heinäkuu
ma 3.7.7,40330,1351−0,57 %
ti 4.7.7,40040,1351−0,04 %
ke 5.7.7,44170,1344+0,56 %
to 6.7.7,45530,1341+0,18 %
pe 7.7.7,39830,1352−0,76 %
ma 10.7.7,42220,1347+0,32 %
ti 11.7.7,42560,1347+0,05 %
ke 12.7.7,40950,1350−0,22 %
to 13.7.7,29030,1372−1,61 %
pe 14.7.7,29360,1371+0,05 %
ma 17.7.7,30580,1369+0,17 %
ti 18.7.7,29530,1371−0,14 %
ke 19.7.7,17990,1393−1,58 %
to 20.7.7,17770,1393−0,03 %
pe 21.7.7,29330,1371+1,61 %
ma 24.7.7,27220,1375−0,29 %
ti 25.7.7,33680,1363+0,89 %
ke 26.7.7,32650,1365−0,14 %
to 27.7.7,32150,1366−0,07 %
pe 28.7.7,23440,1382−1,19 %
ma 31.7.7,21550,1386−0,26 %
Elokuu
ti 1.8.7,22510,1384+0,13 %
ke 2.8.7,13010,1403−1,31 %
to 3.8.7,05030,1418−1,12 %
pe 4.8.7,04590,1419−0,06 %
ma 7.8.7,08440,1412+0,55 %
ti 8.8.7,05360,1418−0,43 %
ke 9.8.6,99850,1429−0,78 %
to 10.8.7,04890,1419+0,72 %
pe 11.8.7,12060,1404+1,02 %
ma 14.8.7,02970,1423−1,28 %
ti 15.8.7,11760,1405+1,25 %
ke 16.8.7,08190,1412−0,50 %
to 17.8.7,11700,1405+0,50 %
pe 18.8.7,12030,1404+0,05 %
ma 21.8.7,04050,1420−1,12 %
ti 22.8.6,99780,1429−0,61 %
ke 23.8.6,95530,1438−0,61 %
to 24.8.7,02700,1423+1,03 %
pe 25.8.7,03710,1421+0,14 %
ma 28.8.7,02610,1423−0,16 %
ti 29.8.6,99540,1430−0,44 %
ke 30.8.6,95940,1437−0,51 %
to 31.8.6,94900,1439−0,15 %
Syyskuu
pe 1.9.6,94350,1440−0,08 %
ma 4.9.7,02110,1424+1,12 %
ti 5.9.6,92780,1443−1,33 %
ke 6.9.6,87990,1454−0,69 %
to 7.9.6,76410,1478−1,68 %
pe 8.9.6,81180,1468+0,71 %
ma 11.9.6,70200,1492−1,61 %
ti 12.9.6,71620,1489+0,21 %
ke 13.9.6,74540,1482+0,43 %
to 14.9.6,79340,1472+0,71 %
pe 15.9.6,72290,1487−1,04 %
ma 18.9.6,64860,1504−1,11 %
ti 19.9.6,66320,1501+0,22 %
ke 20.9.6,60080,1515−0,94 %
to 21.9.6,63550,1507+0,53 %
pe 22.9.6,92470,1444+4,36 %
ma 25.9.6,84240,1461−1,19 %
ti 26.9.6,82690,1465−0,23 %
ke 27.9.6,91020,1447+1,22 %
to 28.9.6,88320,1453−0,39 %
pe 29.9.6,83020,1464−0,77 %
Lokakuu
ma 2.10.6,86260,1457+0,47 %
ti 3.10.6,83130,1464−0,46 %
ke 4.10.6,80410,1470−0,40 %
to 5.10.6,84940,1460+0,67 %
pe 6.10.6,78450,1474−0,95 %
ma 9.10.6,78000,1475−0,07 %
ti 10.10.6,80020,1471+0,30 %
ke 11.10.6,80000,1471±0,00 %
to 12.10.6,74270,1483−0,84 %
pe 13.10.6,72670,1487−0,24 %
ma 16.10.6,63640,1507−1,34 %
ti 17.10.6,62510,1509−0,17 %
ke 18.10.6,64770,1504+0,34 %
to 19.10.6,55840,1525−1,34 %
pe 20.10.6,59040,1517+0,49 %
ma 23.10.6,53310,1531−0,87 %
ti 24.10.6,54040,1529+0,11 %
ke 25.10.6,47860,1544−0,94 %
to 26.10.6,43610,1554−0,66 %
pe 27.10.6,49260,1540+0,88 %
ma 30.10.6,61560,1512+1,89 %
ti 31.10.6,56460,1523−0,77 %
Marraskuu
ke 1.11.6,66990,1499+1,60 %
to 2.11.6,74010,1484+1,05 %
pe 3.11.6,80640,1469+0,98 %
ma 6.11.6,75850,1480−0,70 %
ti 7.11.6,69660,1493−0,92 %
ke 8.11.6,67470,1498−0,33 %
to 9.11.6,65290,1503−0,33 %
pe 10.11.6,76410,1478+1,67 %
ma 13.11.6,72260,1488−0,61 %
ti 14.11.6,69390,1494−0,43 %
ke 15.11.6,70440,1492+0,16 %
to 16.11.6,68320,1496−0,32 %
pe 17.11.6,65690,1502−0,39 %
ma 20.11.6,62050,1510−0,55 %
ti 21.11.6,60940,1513−0,17 %
ke 22.11.6,57440,1521−0,53 %
to 23.11.6,57280,1521−0,02 %
pe 24.11.6,57990,1520+0,11 %
ma 27.11.6,55650,1525−0,36 %
ti 28.11.6,67740,1498+1,84 %
ke 29.11.6,74680,1482+1,04 %
to 30.11.6,77330,1476+0,39 %
Joulukuu
pe 1.12.6,81320,1468+0,59 %
ma 4.12.6,94800,1439+1,98 %
ti 5.12.6,87150,1455−1,10 %
ke 6.12.6,88420,1453+0,18 %
to 7.12.6,97330,1434+1,29 %
pe 8.12.6,93520,1442−0,55 %
ma 11.12.6,86390,1457−1,03 %
ti 12.12.6,84750,1460−0,24 %
ke 13.12.6,82330,1466−0,35 %
to 14.12.6,89430,1450+1,04 %
pe 15.12.7,00740,1427+1,64 %
ma 18.12.6,99330,1430−0,20 %
ti 19.12.6,94410,1440−0,70 %
ke 20.12.7,06580,1415+1,75 %
to 21.12.7,13340,1402+0,96 %
pe 22.12.7,20670,1388+1,03 %
ke 27.12.7,26100,1377+0,75 %
to 28.12.7,24140,1381−0,27 %
pe 29.12.7,25780,1378+0,23 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026