N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/HKD · Hongkongin dollari · vuosi 2006 Hongkongin dollarin kurssi 2006

Euro vahvistui Hongkongin dollaria vastaan 11,95 % vuonna 2006

Vuonna 2006 EKP julkaisi Hongkongin dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 9,7545 Hongkongin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 10,3598 5.12.2006 ja matalimmillaan 9,1712 2.1.2006. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2006 oli 10,2409.

Keskikurssi 2006
9,7545
Muutos vuoden aikana
▲ +11,95 %
Ylin
10,3598 5.12.2006
Alin
9,1712 2.1.2006

Kurssikehitys

EUR/HKD vuonna 2006

255 julkaisua 2.1.2006–29.12.2006.

Näin monta Hongkongin dollaria eurolla sai vuonna 2006

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2006

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/HKD: kuukausien keskikurssit 2006
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu9,38519,17129,53629,399522
Helmikuu9,26409,19579,38139,213320
Maaliskuu9,32709,24629,45299,392323
Huhtikuu9,51829,36119,72049,720418
Toukokuu9,90199,762310,01309,982622
Kesäkuu9,82109,711810,05369,874522
Heinäkuu9,86009,70599,94259,921621
Elokuu9,96279,893510,04489,994523
Syyskuu9,90519,85269,99599,864021
Lokakuu9,81899,74129,92389,876622
Marraskuu10,02469,884710,266710,266722
Joulukuu10,270410,180010,359810,240919
Koko vuosi9,75459,171210,359810,2409255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2006

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/HKD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2006
Päivä1 EUR = HKD1 HKD = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.9,17120,1090+0,26 %
ti 3.1.9,20810,1086+0,40 %
ke 4.1.9,36920,1067+1,75 %
to 5.1.9,37260,1067+0,04 %
pe 6.1.9,37640,1067+0,04 %
ma 9.1.9,36300,1068−0,14 %
ti 10.1.9,35120,1069−0,13 %
ke 11.1.9,37020,1067+0,20 %
to 12.1.9,38900,1065+0,20 %
pe 13.1.9,33160,1072−0,61 %
ma 16.1.9,39120,1065+0,64 %
ti 17.1.9,36310,1068−0,30 %
ke 18.1.9,40180,1064+0,41 %
to 19.1.9,36150,1068−0,43 %
pe 20.1.9,35950,1068−0,02 %
ma 23.1.9,52070,1050+1,72 %
ti 24.1.9,51750,1051−0,03 %
ke 25.1.9,53620,1049+0,20 %
to 26.1.9,50430,1052−0,33 %
pe 27.1.9,44090,1059−0,67 %
ma 30.1.9,37260,1067−0,72 %
ti 31.1.9,39950,1064+0,29 %
Helmikuu
ke 1.2.9,38130,1066−0,19 %
to 2.2.9,36040,1068−0,22 %
pe 3.2.9,35650,1069−0,04 %
ma 6.2.9,29520,1076−0,66 %
ti 7.2.9,28990,1076−0,06 %
ke 8.2.9,27400,1078−0,17 %
to 9.2.9,29230,1076+0,20 %
pe 10.2.9,28750,1077−0,05 %
ma 13.2.9,22570,1084−0,67 %
ti 14.2.9,23380,1083+0,09 %
ke 15.2.9,23930,1082+0,06 %
to 16.2.9,20250,1087−0,40 %
pe 17.2.9,20670,1086+0,05 %
ma 20.2.9,26030,1080+0,58 %
ti 21.2.9,24130,1082−0,21 %
ke 22.2.9,21680,1085−0,27 %
to 23.2.9,27750,1078+0,66 %
pe 24.2.9,23020,1083−0,51 %
ma 27.2.9,19570,1087−0,37 %
ti 28.2.9,21330,1085+0,19 %
Maaliskuu
ke 1.3.9,27390,1078+0,66 %
to 2.3.9,24850,1081−0,27 %
pe 3.3.9,32580,1072+0,84 %
ma 6.3.9,32470,1072−0,01 %
ti 7.3.9,24620,1082−0,84 %
ke 8.3.9,24690,1081+0,01 %
to 9.3.9,25130,1081+0,05 %
pe 10.3.9,25120,1081±0,00 %
ma 13.3.9,25120,1081±0,00 %
ti 14.3.9,26990,1079+0,20 %
ke 15.3.9,33100,1072+0,66 %
to 16.3.9,36280,1068+0,34 %
pe 17.3.9,45290,1058+0,96 %
ma 20.3.9,44560,1059−0,08 %
ti 21.3.9,42340,1061−0,24 %
ke 22.3.9,36560,1068−0,61 %
to 23.3.9,35400,1069−0,12 %
pe 24.3.9,28750,1077−0,71 %
ma 27.3.9,33120,1072+0,47 %
ti 28.3.9,37680,1066+0,49 %
ke 29.3.9,32180,1073−0,59 %
to 30.3.9,38700,1065+0,70 %
pe 31.3.9,39230,1065+0,06 %
Huhtikuu
ma 3.4.9,36110,1068−0,33 %
ti 4.4.9,48040,1055+1,27 %
ke 5.4.9,51450,1051+0,36 %
to 6.4.9,55290,1047+0,40 %
pe 7.4.9,44690,1059−1,11 %
ma 10.4.9,38560,1065−0,65 %
ti 11.4.9,39240,1065+0,07 %
ke 12.4.9,40620,1063+0,15 %
to 13.4.9,38220,1066−0,26 %
ti 18.4.9,50290,1052+1,29 %
ke 19.4.9,57360,1045+0,74 %
to 20.4.9,57420,1044+0,01 %
pe 21.4.9,55020,1047−0,25 %
ma 24.4.9,58720,1043+0,39 %
ti 25.4.9,63380,1038+0,49 %
ke 26.4.9,63550,1038+0,02 %
to 27.4.9,62670,1039−0,09 %
pe 28.4.9,72040,1029+0,97 %
Toukokuu
ti 2.5.9,80360,1020+0,86 %
ke 3.5.9,78590,1022−0,18 %
to 4.5.9,76230,1024−0,24 %
pe 5.5.9,83620,1017+0,76 %
ma 8.5.9,88740,1011+0,52 %
ti 9.5.9,84310,1016−0,45 %
ke 10.5.9,90670,1009+0,65 %
to 11.5.9,85930,1014−0,48 %
pe 12.5.10,01300,09987+1,56 %
ma 15.5.9,94410,1006−0,69 %
ti 16.5.9,93750,1006−0,07 %
ke 17.5.9,98830,1001+0,51 %
to 18.5.9,90220,1010−0,86 %
pe 19.5.9,90140,1010−0,01 %
ma 22.5.9,88890,1011−0,13 %
ti 23.5.9,95820,1004+0,70 %
ke 24.5.9,96670,1003+0,09 %
to 25.5.9,89260,1011−0,74 %
pe 26.5.9,92560,1007+0,33 %
ma 29.5.9,89570,1011−0,30 %
ti 30.5.9,96000,1004+0,65 %
ke 31.5.9,98260,1002+0,23 %
Kesäkuu
to 1.6.9,88030,1012−1,02 %
pe 2.6.9,94240,1006+0,63 %
ma 5.6.10,05360,09947+1,12 %
ti 6.6.9,96890,1003−0,84 %
ke 7.6.9,92600,1007−0,43 %
to 8.6.9,88520,1012−0,41 %
pe 9.6.9,82470,1018−0,61 %
ma 12.6.9,75770,1025−0,68 %
ti 13.6.9,75900,1025+0,01 %
ke 14.6.9,75180,1025−0,07 %
to 15.6.9,78730,1022+0,36 %
pe 16.6.9,82160,1018+0,35 %
ma 19.6.9,77830,1023−0,44 %
ti 20.6.9,74370,1026−0,35 %
ke 21.6.9,81120,1019+0,69 %
to 22.6.9,77120,1023−0,41 %
pe 23.6.9,71180,1030−0,61 %
ma 26.6.9,75590,1025+0,45 %
ti 27.6.9,76050,1025+0,05 %
ke 28.6.9,76410,1024+0,04 %
to 29.6.9,73260,1027−0,32 %
pe 30.6.9,87450,1013+1,46 %
Heinäkuu
ma 3.7.9,93450,1007+0,61 %
ti 4.7.9,93600,1006+0,02 %
ke 5.7.9,94250,1006+0,07 %
to 6.7.9,89610,1010−0,47 %
pe 7.7.9,92800,1007+0,32 %
ma 10.7.9,90920,1009−0,19 %
ti 11.7.9,90020,1010−0,09 %
ke 12.7.9,89330,1011−0,07 %
to 13.7.9,86980,1013−0,24 %
pe 14.7.9,84930,1015−0,21 %
ma 17.7.9,75120,1026−1,00 %
ti 18.7.9,74180,1027−0,10 %
ke 19.7.9,70590,1030−0,37 %
to 20.7.9,83120,1017+1,29 %
pe 21.7.9,85930,1014+0,29 %
ma 24.7.9,82560,1018−0,34 %
ti 25.7.9,82760,1018+0,02 %
ke 26.7.9,78990,1021−0,38 %
to 27.7.9,90080,1010+1,13 %
pe 28.7.9,84520,1016−0,56 %
ma 31.7.9,92160,1008+0,78 %
Elokuu
ti 1.8.9,91740,1008−0,04 %
ke 2.8.9,94870,1005+0,32 %
to 3.8.9,93550,1006−0,13 %
pe 4.8.9,94440,1006+0,09 %
ma 7.8.9,99160,1001+0,47 %
ti 8.8.9,98390,1002−0,08 %
ke 9.8.10,01630,09984+0,32 %
to 10.8.9,99790,1000−0,18 %
pe 11.8.9,93520,1007−0,63 %
ma 14.8.9,89350,1011−0,42 %
ti 15.8.9,89930,1010+0,06 %
ke 16.8.9,95050,1005+0,52 %
to 17.8.10,01400,09986+0,64 %
pe 18.8.9,95240,1005−0,62 %
ma 21.8.10,04480,09955+0,93 %
ti 22.8.9,96320,1004−0,81 %
ke 23.8.9,96490,1004+0,02 %
to 24.8.9,97890,1002+0,14 %
pe 25.8.9,92800,1007−0,51 %
ma 28.8.9,95700,1004+0,29 %
ti 29.8.9,96120,1004+0,04 %
ke 30.8.9,96970,1003+0,09 %
to 31.8.9,99450,1001+0,25 %
Syyskuu
pe 1.9.9,96950,1003−0,25 %
ma 4.9.9,99590,1000+0,26 %
ti 5.9.9,96300,1004−0,33 %
ke 6.9.9,94980,1005−0,13 %
to 7.9.9,90060,1010−0,49 %
pe 8.9.9,88780,1011−0,13 %
ma 11.9.9,89010,1011+0,02 %
ti 12.9.9,88660,1011−0,04 %
ke 13.9.9,86360,1014−0,23 %
to 14.9.9,90130,1010+0,38 %
pe 15.9.9,86420,1014−0,37 %
ma 18.9.9,85880,1014−0,05 %
ti 19.9.9,85260,1015−0,06 %
ke 20.9.9,86910,1013+0,17 %
to 21.9.9,90920,1009+0,41 %
pe 22.9.9,97610,1002+0,68 %
ma 25.9.9,93900,1006−0,37 %
ti 26.9.9,88520,1012−0,54 %
ke 27.9.9,87840,1012−0,07 %
to 28.9.9,90270,1010+0,25 %
pe 29.9.9,86400,1014−0,39 %
Lokakuu
ma 2.10.9,88290,1012+0,19 %
ti 3.10.9,92380,1008+0,41 %
ke 4.10.9,88360,1012−0,41 %
to 5.10.9,90590,1009+0,23 %
pe 6.10.9,85820,1014−0,48 %
ma 9.10.9,81690,1019−0,42 %
ti 10.10.9,77130,1023−0,46 %
ke 11.10.9,77490,1023+0,04 %
to 12.10.9,76410,1024−0,11 %
pe 13.10.9,77290,1023+0,09 %
ma 16.10.9,74120,1027−0,32 %
ti 17.10.9,74560,1026+0,05 %
ke 18.10.9,76400,1024+0,19 %
to 19.10.9,78260,1022+0,19 %
pe 20.10.9,82420,1018+0,43 %
ma 23.10.9,77450,1023−0,51 %
ti 24.10.9,75940,1025−0,15 %
ke 25.10.9,79050,1021+0,32 %
to 26.10.9,84560,1016+0,56 %
pe 27.10.9,86990,1013+0,25 %
ma 30.10.9,88620,1012+0,17 %
ti 31.10.9,87660,1012−0,10 %
Marraskuu
ke 1.11.9,92320,1008+0,47 %
to 2.11.9,92940,1007+0,06 %
pe 3.11.9,92370,1008−0,06 %
ma 6.11.9,88470,1012−0,39 %
ti 7.11.9,92980,1007+0,46 %
ke 8.11.9,94550,1005+0,16 %
to 9.11.9,96130,1004+0,16 %
pe 10.11.10,01260,09987+0,51 %
ma 13.11.9,98860,1001−0,24 %
ti 14.11.9,98370,1002−0,05 %
ke 15.11.9,96070,1004−0,23 %
to 16.11.9,96950,1003+0,09 %
pe 17.11.9,94850,1005−0,21 %
ma 20.11.9,99930,1000+0,51 %
ti 21.11.9,97750,1002−0,22 %
ke 22.11.10,03370,09966+0,56 %
to 23.11.10,08220,09918+0,48 %
pe 24.11.10,17160,09831+0,89 %
ma 27.11.10,19720,09807+0,25 %
ti 28.11.10,22170,09783+0,24 %
ke 29.11.10,23030,09775+0,08 %
to 30.11.10,26670,09740+0,36 %
Joulukuu
pe 1.12.10,29830,09710+0,31 %
ma 4.12.10,34470,09667+0,45 %
ti 5.12.10,35980,09653+0,15 %
ke 6.12.10,31290,09697−0,45 %
to 7.12.10,32830,09682+0,15 %
pe 8.12.10,31780,09692−0,10 %
ma 11.12.10,24230,09763−0,73 %
ti 12.12.10,29450,09714+0,51 %
ke 13.12.10,30940,09700+0,14 %
to 14.12.10,25150,09755−0,56 %
pe 15.12.10,18780,09816−0,62 %
ma 18.12.10,18000,09823−0,08 %
ti 19.12.10,22990,09775+0,49 %
ke 20.12.10,26510,09742+0,34 %
to 21.12.10,24560,09760−0,19 %
pe 22.12.10,25890,09748+0,13 %
ke 27.12.10,23210,09773−0,26 %
to 28.12.10,23870,09767+0,06 %
pe 29.12.10,24090,09765+0,02 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Hongkongin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026