N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/NZD · Uuden-Seelannin dollari · vuosi 2011 Uuden-Seelannin dollarin kurssi 2011

Euro heikkeni Uuden-Seelannin dollaria vastaan 2,69 % vuonna 2011

Vuonna 2011 EKP julkaisi Uuden-Seelannin dollarin viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,7600 Uuden-Seelannin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,9434 18.3.2011 ja matalimmillaan 1,6283 2.8.2011. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2011 oli 1,6737.

Keskikurssi 2011
1,7600
Muutos vuoden aikana
▼ −2,69 %
Ylin
1,9434 18.3.2011
Alin
1,6283 2.8.2011

Kurssikehitys

EUR/NZD vuonna 2011

257 julkaisua 3.1.2011–30.12.2011.

Näin monta Uuden-Seelannin dollaria eurolla sai vuonna 2011

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2011

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/NZD: kuukausien keskikurssit 2011
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,74351,70111,78711,776321
Helmikuu1,79251,75821,84501,839020
Maaliskuu1,88771,83971,94341,859823
Huhtikuu1,83311,81301,85241,841419
Toukokuu1,80241,74541,88371,748922
Kesäkuu1,76661,74681,79221,746822
Heinäkuu1,68771,63561,75521,649121
Elokuu1,71081,62831,74471,692923
Syyskuu1,69321,65571,76601,766022
Lokakuu1,73611,72191,75731,722321
Marraskuu1,75841,71521,80861,738022
Joulukuu1,71021,67371,73571,673721
Koko vuosi1,76001,62831,94341,6737257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2011

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/NZD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2011
Päivä1 EUR = NZD1 NZD = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.1,71830,5820−0,10 %
ti 4.1.1,74830,5720+1,75 %
ke 5.1.1,72810,5787−1,16 %
to 6.1.1,72690,5791−0,07 %
pe 7.1.1,71120,5844−0,91 %
ma 10.1.1,70110,5879−0,59 %
ti 11.1.1,70640,5860+0,31 %
ke 12.1.1,71130,5844+0,29 %
to 13.1.1,71530,5830+0,23 %
pe 14.1.1,73960,5748+1,42 %
ma 17.1.1,71890,5818−1,19 %
ti 18.1.1,73260,5772+0,80 %
ke 19.1.1,73770,5755+0,29 %
to 20.1.1,76840,5655+1,77 %
pe 21.1.1,78440,5604+0,90 %
ma 24.1.1,78710,5596+0,15 %
ti 25.1.1,78100,5615−0,34 %
ke 26.1.1,78340,5607+0,13 %
to 27.1.1,77380,5638−0,54 %
pe 28.1.1,76430,5668−0,54 %
ma 31.1.1,77630,5630+0,68 %
Helmikuu
ti 1.2.1,76710,5659−0,52 %
ke 2.2.1,76570,5663−0,08 %
to 3.2.1,78210,5611+0,93 %
pe 4.2.1,76850,5655−0,76 %
ma 7.2.1,75820,5688−0,58 %
ti 8.2.1,75870,5686+0,03 %
ke 9.2.1,76870,5654+0,57 %
to 10.2.1,77370,5638+0,28 %
pe 11.2.1,78690,5596+0,74 %
ma 14.2.1,77970,5619−0,40 %
ti 15.2.1,79250,5579+0,72 %
ke 16.2.1,79310,5577+0,03 %
to 17.2.1,79510,5571+0,11 %
pe 18.2.1,78910,5589−0,33 %
ma 21.2.1,78990,5587+0,04 %
ti 22.2.1,82430,5482+1,92 %
ke 23.2.1,83940,5437+0,83 %
to 24.2.1,84500,5420+0,30 %
pe 25.2.1,83370,5453−0,61 %
ma 28.2.1,83900,5438+0,29 %
Maaliskuu
ti 1.3.1,83970,5436+0,04 %
ke 2.3.1,86340,5367+1,29 %
to 3.3.1,85810,5382−0,28 %
pe 4.3.1,89650,5273+2,07 %
ma 7.3.1,89850,5267+0,11 %
ti 8.3.1,87930,5321−1,01 %
ke 9.3.1,88080,5317+0,08 %
to 10.3.1,87950,5321−0,07 %
pe 11.3.1,86780,5354−0,62 %
ma 14.3.1,89180,5286+1,28 %
ti 15.3.1,90860,5239+0,89 %
ke 16.3.1,89910,5266−0,50 %
to 17.3.1,93910,5157+2,11 %
pe 18.3.1,94340,5146+0,22 %
ma 21.3.1,92860,5185−0,76 %
ti 22.3.1,91200,5230−0,86 %
ke 23.3.1,90960,5237−0,13 %
to 24.3.1,88930,5293−1,06 %
pe 25.3.1,87490,5334−0,76 %
ma 28.3.1,87070,5346−0,22 %
ti 29.3.1,87310,5339+0,13 %
ke 30.3.1,85440,5393−1,00 %
to 31.3.1,85980,5377+0,29 %
Huhtikuu
pe 1.4.1,85180,5400−0,43 %
ma 4.4.1,85240,5398+0,03 %
ti 5.4.1,84120,5431−0,60 %
ke 6.4.1,84550,5419+0,23 %
to 7.4.1,83450,5451−0,60 %
pe 8.4.1,84460,5421+0,55 %
ma 11.4.1,84460,5421±0,00 %
ti 12.4.1,84090,5432−0,20 %
ke 13.4.1,83600,5447−0,27 %
to 14.4.1,82380,5483−0,66 %
pe 15.4.1,81520,5509−0,47 %
ma 18.4.1,81300,5516−0,12 %
ti 19.4.1,81540,5508+0,13 %
ke 20.4.1,82060,5493+0,29 %
to 21.4.1,82000,5495−0,03 %
ti 26.4.1,81690,5504−0,17 %
ke 27.4.1,82120,5491+0,24 %
to 28.4.1,84950,5407+1,55 %
pe 29.4.1,84140,5431−0,44 %
Toukokuu
ma 2.5.1,83660,5445−0,26 %
ti 3.5.1,84680,5415+0,56 %
ke 4.5.1,87800,5325+1,69 %
to 5.5.1,88370,5309+0,30 %
pe 6.5.1,84240,5428−2,19 %
ma 9.5.1,81790,5501−1,33 %
ti 10.5.1,81040,5524−0,41 %
ke 11.5.1,80740,5533−0,17 %
to 12.5.1,79770,5563−0,54 %
pe 13.5.1,79970,5556+0,11 %
ma 16.5.1,81580,5507+0,89 %
ti 17.5.1,81570,5508−0,01 %
ke 18.5.1,80790,5531−0,43 %
to 19.5.1,80710,5534−0,04 %
pe 20.5.1,79070,5584−0,91 %
ma 23.5.1,77610,5630−0,82 %
ti 24.5.1,76080,5679−0,86 %
ke 25.5.1,76720,5659+0,36 %
to 26.5.1,74960,5716−1,00 %
pe 27.5.1,74790,5721−0,10 %
ma 30.5.1,74540,5729−0,14 %
ti 31.5.1,74890,5718+0,20 %
Kesäkuu
ke 1.6.1,75020,5714+0,07 %
to 2.6.1,77400,5637+1,36 %
pe 3.6.1,78600,5599+0,68 %
ma 6.6.1,79000,5587+0,22 %
ti 7.6.1,78380,5606−0,35 %
ke 8.6.1,79220,5580+0,47 %
to 9.6.1,76850,5655−1,32 %
pe 10.6.1,75310,5704−0,87 %
ma 13.6.1,76750,5658+0,82 %
ti 14.6.1,76630,5662−0,07 %
ke 15.6.1,75740,5690−0,50 %
to 16.6.1,76520,5665+0,44 %
pe 17.6.1,76500,5666−0,01 %
ma 20.6.1,76620,5662+0,07 %
ti 21.6.1,76940,5652+0,18 %
ke 22.6.1,76400,5669−0,31 %
to 23.6.1,75070,5712−0,75 %
pe 24.6.1,74820,5720−0,14 %
ma 27.6.1,76770,5657+1,12 %
ti 28.6.1,77620,5630+0,48 %
ke 29.6.1,75590,5695−1,14 %
to 30.6.1,74680,5725−0,52 %
Heinäkuu
pe 1.7.1,75520,5697+0,48 %
ma 4.7.1,74870,5719−0,37 %
ti 5.7.1,74570,5728−0,17 %
ke 6.7.1,73350,5769−0,70 %
to 7.7.1,72300,5804−0,61 %
pe 8.7.1,71110,5844−0,69 %
ma 11.7.1,68770,5925−1,37 %
ti 12.7.1,70460,5866+1,00 %
ke 13.7.1,70410,5868−0,03 %
to 14.7.1,68300,5942−1,24 %
pe 15.7.1,68150,5947−0,09 %
ma 18.7.1,66400,6010−1,04 %
ti 19.7.1,66280,6014−0,07 %
ke 20.7.1,66090,6021−0,11 %
to 21.7.1,65790,6032−0,18 %
pe 22.7.1,66250,6015+0,28 %
ma 25.7.1,66190,6017−0,04 %
ti 26.7.1,65680,6036−0,31 %
ke 27.7.1,65300,6050−0,23 %
to 28.7.1,63560,6114−1,05 %
pe 29.7.1,64910,6064+0,83 %
Elokuu
ma 1.8.1,63480,6117−0,87 %
ti 2.8.1,62830,6141−0,40 %
ke 3.8.1,65310,6049+1,52 %
to 4.8.1,67640,5965+1,41 %
pe 5.8.1,69000,5917+0,81 %
ma 8.8.1,71410,5834+1,43 %
ti 9.8.1,73290,5771+1,10 %
ke 10.8.1,71830,5820−0,84 %
to 11.8.1,73530,5763+0,99 %
pe 12.8.1,72230,5806−0,75 %
ma 15.8.1,72600,5794+0,21 %
ti 16.8.1,73380,5768+0,45 %
ke 17.8.1,72640,5792−0,43 %
to 18.8.1,72930,5783+0,17 %
pe 19.8.1,74040,5746+0,64 %
ma 22.8.1,74470,5732+0,25 %
ti 23.8.1,73600,5760−0,50 %
ke 24.8.1,74030,5746+0,25 %
to 25.8.1,73350,5769−0,39 %
pe 26.8.1,72620,5793−0,42 %
ma 29.8.1,71550,5829−0,62 %
ti 30.8.1,69790,5890−1,03 %
ke 31.8.1,69290,5907−0,29 %
Syyskuu
to 1.9.1,67930,5955−0,80 %
pe 2.9.1,67370,5975−0,33 %
ma 5.9.1,68800,5924+0,85 %
ti 6.9.1,69720,5892+0,55 %
ke 7.9.1,69130,5913−0,35 %
to 8.9.1,68150,5947−0,58 %
pe 9.9.1,66650,6001−0,89 %
ma 12.9.1,66580,6003−0,04 %
ti 13.9.1,65570,6040−0,61 %
ke 14.9.1,66770,5996+0,72 %
to 15.9.1,67780,5960+0,61 %
pe 16.9.1,66010,6024−1,05 %
ma 19.9.1,65810,6031−0,12 %
ti 20.9.1,66320,6013+0,31 %
ke 21.9.1,66430,6009+0,07 %
to 22.9.1,71850,5819+3,26 %
pe 23.9.1,73440,5766+0,93 %
ma 26.9.1,73760,5755+0,18 %
ti 27.9.1,72280,5805−0,85 %
ke 28.9.1,73300,5770+0,59 %
to 29.9.1,74760,5722+0,84 %
pe 30.9.1,76600,5663+1,05 %
Lokakuu
ma 3.10.1,75160,5709−0,82 %
ti 4.10.1,75730,5691+0,33 %
ke 5.10.1,75360,5703−0,21 %
to 6.10.1,73130,5776−1,27 %
pe 7.10.1,73840,5752+0,41 %
ma 10.10.1,74150,5742+0,18 %
ti 11.10.1,74620,5727+0,27 %
ke 12.10.1,73730,5756−0,51 %
to 13.10.1,73520,5763−0,12 %
pe 14.10.1,73170,5775−0,20 %
ma 17.10.1,72250,5806−0,53 %
ti 18.10.1,73600,5760+0,78 %
ke 19.10.1,73060,5778−0,31 %
to 20.10.1,73100,5777+0,02 %
pe 21.10.1,73040,5779−0,03 %
ma 24.10.1,72190,5808−0,49 %
ti 25.10.1,73560,5762+0,80 %
ke 26.10.1,74790,5721+0,71 %
to 27.10.1,72310,5803−1,42 %
pe 28.10.1,73210,5773+0,52 %
ma 31.10.1,72230,5806−0,57 %
Marraskuu
ti 1.11.1,71520,5830−0,41 %
ke 2.11.1,73870,5751+1,37 %
to 3.11.1,73250,5772−0,36 %
pe 4.11.1,74010,5747+0,44 %
ma 7.11.1,72800,5787−0,70 %
ti 8.11.1,73510,5763+0,41 %
ke 9.11.1,73410,5767−0,06 %
to 10.11.1,74550,5729+0,66 %
pe 11.11.1,75360,5703+0,46 %
ma 14.11.1,74480,5731−0,50 %
ti 15.11.1,75910,5685+0,82 %
ke 16.11.1,75880,5686−0,02 %
to 17.11.1,76450,5667+0,32 %
pe 18.11.1,78000,5618+0,88 %
ma 21.11.1,79450,5573+0,81 %
ti 22.11.1,80860,5529+0,79 %
ke 23.11.1,80410,5543−0,25 %
to 24.11.1,79710,5565−0,39 %
pe 25.11.1,79070,5584−0,36 %
ma 28.11.1,76940,5652−1,19 %
ti 29.11.1,75190,5708−0,99 %
ke 30.11.1,73800,5754−0,79 %
Joulukuu
to 1.12.1,73470,5765−0,19 %
pe 2.12.1,72960,5782−0,29 %
ma 5.12.1,71910,5817−0,61 %
ti 6.12.1,72090,5811+0,10 %
ke 7.12.1,71930,5816−0,09 %
to 8.12.1,71470,5832−0,27 %
pe 9.12.1,73570,5761+1,22 %
ma 12.12.1,72930,5783−0,37 %
ti 13.12.1,72150,5809−0,45 %
ke 14.12.1,72540,5796+0,23 %
to 15.12.1,72990,5781+0,26 %
pe 16.12.1,71060,5846−1,12 %
ma 19.12.1,71150,5843+0,05 %
ti 20.12.1,71390,5835+0,14 %
ke 21.12.1,69870,5887−0,89 %
to 22.12.1,68880,5921−0,58 %
pe 23.12.1,68620,5930−0,15 %
ti 27.12.1,68860,5922+0,14 %
ke 28.12.1,68120,5948−0,44 %
to 29.12.1,68150,5947+0,02 %
pe 30.12.1,67370,5975−0,46 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Uuden-Seelannin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026