N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/NZD · Uuden-Seelannin dollari · vuosi 1999 Uuden-Seelannin dollarin kurssi 1999

Euro heikkeni Uuden-Seelannin dollaria vastaan 12,92 % vuonna 1999 (4.1.1999 alkaen)

Vuonna 1999 EKP julkaisi Uuden-Seelannin dollarin viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 2,0145 Uuden-Seelannin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 2,2229 4.1.1999 ja matalimmillaan 1,8916 3.5.1999. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.1999 oli 1,9357.

Keskikurssi 1999
2,0145
Muutos vuoden aikana
▼ −12,92 %
Ylin
2,2229 4.1.1999
Alin
1,8916 3.5.1999

Kurssikehitys

EUR/NZD vuonna 1999

259 julkaisua 4.1.1999–30.12.1999.

Näin monta Uuden-Seelannin dollaria eurolla sai vuonna 1999

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 1999

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/NZD: kuukausien keskikurssit 1999
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu2,15882,11072,22292,110720
Helmikuu2,06232,01492,10712,107120
Maaliskuu2,04512,00732,09362,024323
Huhtikuu1,97231,89622,03821,896222
Toukokuu1,92491,89161,97171,953121
Kesäkuu1,94791,92091,98001,940422
Heinäkuu1,96641,91642,02922,016822
Elokuu2,01541,98282,04392,043922
Syyskuu2,00971,93802,06492,064922
Lokakuu2,07982,04052,13902,058921
Marraskuu2,01781,96642,07751,975922
Joulukuu1,98911,93212,05521,935722
Koko vuosi2,01451,89162,22291,9357259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 1999

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/NZD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 1999
Päivä1 EUR = NZD1 NZD = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.2,22290,4499–
ti 5.1.2,20110,4543−0,98 %
ke 6.1.2,18900,4568−0,55 %
to 7.1.2,15310,4644−1,64 %
pe 8.1.2,15570,4639+0,12 %
ma 11.1.2,12570,4704−1,39 %
ti 12.1.2,12100,4715−0,22 %
ke 13.1.2,17440,4599+2,52 %
to 14.1.2,15700,4636−0,80 %
pe 15.1.2,15820,4633+0,06 %
ma 18.1.2,16710,4614+0,41 %
ti 19.1.2,16140,4627−0,26 %
ke 20.1.2,14990,4651−0,53 %
to 21.1.2,14890,4654−0,05 %
pe 22.1.2,15190,4647+0,14 %
ma 25.1.2,16590,4617+0,65 %
ti 26.1.2,16690,4615+0,05 %
ke 27.1.2,15940,4631−0,35 %
to 28.1.2,13650,4681−1,06 %
pe 29.1.2,11070,4738−1,21 %
Helmikuu
ma 1.2.2,08610,4794−1,17 %
ti 2.2.2,07600,4817−0,48 %
ke 3.2.2,05660,4862−0,93 %
to 4.2.2,04610,4887−0,51 %
pe 5.2.2,04310,4895−0,15 %
ma 8.2.2,01490,4963−1,38 %
ti 9.2.2,04110,4899+1,30 %
ke 10.2.2,05490,4866+0,68 %
to 11.2.2,04810,4883−0,33 %
pe 12.2.2,05500,4866+0,34 %
ma 15.2.2,05310,4871−0,09 %
ti 16.2.2,08540,4795+1,57 %
ke 17.2.2,09200,4780+0,32 %
to 18.2.2,08420,4798−0,37 %
pe 19.2.2,05620,4863−1,34 %
ma 22.2.2,03970,4903−0,80 %
ti 23.2.2,03900,4904−0,03 %
ke 24.2.2,07680,4815+1,85 %
to 25.2.2,09020,4784+0,65 %
pe 26.2.2,10710,4746+0,81 %
Maaliskuu
ma 1.3.2,09360,4776−0,64 %
ti 2.3.2,06000,4854−1,60 %
ke 3.3.2,05670,4862−0,16 %
to 4.3.2,06700,4838+0,50 %
pe 5.3.2,04980,4879−0,83 %
ma 8.3.2,04130,4899−0,41 %
ti 9.3.2,03540,4913−0,29 %
ke 10.3.2,04610,4887+0,53 %
to 11.3.2,03680,4910−0,45 %
pe 12.3.2,05220,4873+0,76 %
ma 15.3.2,04830,4882−0,19 %
ti 16.3.2,06130,4851+0,63 %
ke 17.3.2,08420,4798+1,11 %
to 18.3.2,07210,4826−0,58 %
pe 19.3.2,05210,4873−0,97 %
ma 22.3.2,03810,4907−0,68 %
ti 23.3.2,02210,4945−0,79 %
ke 24.3.2,03010,4926+0,40 %
to 25.3.2,03290,4919+0,14 %
pe 26.3.2,01380,4966−0,94 %
ma 29.3.2,00730,4982−0,32 %
ti 30.3.2,01070,4973+0,17 %
ke 31.3.2,02430,4940+0,68 %
Huhtikuu
to 1.4.2,01080,4973−0,67 %
pe 2.4.2,02040,4950+0,48 %
ma 5.4.2,01480,4963−0,28 %
ti 6.4.2,02630,4935+0,57 %
ke 7.4.2,03410,4916+0,38 %
to 8.4.2,03820,4906+0,20 %
pe 9.4.2,02120,4948−0,83 %
ma 12.4.2,00410,4990−0,85 %
ti 13.4.1,98750,5031−0,83 %
ke 14.4.1,98360,5041−0,20 %
to 15.4.1,99630,5009+0,64 %
pe 16.4.1,96380,5092−1,63 %
ma 19.4.1,93380,5171−1,53 %
ti 20.4.1,93320,5173−0,03 %
ke 21.4.1,93580,5166+0,13 %
to 22.4.1,93920,5157+0,18 %
pe 23.4.1,93050,5180−0,45 %
ma 26.4.1,93580,5166+0,27 %
ti 27.4.1,94230,5149+0,34 %
ke 28.4.1,93680,5163−0,28 %
to 29.4.1,90630,5246−1,57 %
pe 30.4.1,89620,5274−0,53 %
Toukokuu
ma 3.5.1,89160,5287−0,24 %
ti 4.5.1,89330,5282+0,09 %
ke 5.5.1,91710,5216+1,26 %
to 6.5.1,91440,5224−0,14 %
pe 7.5.1,92330,5199+0,46 %
ma 10.5.1,91830,5213−0,26 %
ti 11.5.1,91250,5229−0,30 %
ke 12.5.1,90040,5262−0,63 %
to 13.5.1,89920,5265−0,06 %
pe 14.5.1,91030,5235+0,58 %
ma 17.5.1,91750,5215+0,38 %
ti 18.5.1,90320,5254−0,75 %
ke 19.5.1,92680,5190+1,24 %
to 20.5.1,93720,5162+0,54 %
pe 21.5.1,92850,5185−0,45 %
ma 24.5.1,94540,5140+0,88 %
ti 25.5.1,94940,5130+0,21 %
ke 26.5.1,97170,5072+1,14 %
to 27.5.1,95430,5117−0,88 %
pe 28.5.1,95570,5113+0,07 %
ma 31.5.1,95310,5120−0,13 %
Kesäkuu
ti 1.6.1,96610,5086+0,67 %
ke 2.6.1,96890,5079+0,14 %
to 3.6.1,98000,5051+0,56 %
pe 4.6.1,94440,5143−1,80 %
ma 7.6.1,92090,5206−1,21 %
ti 8.6.1,95490,5115+1,77 %
ke 9.6.1,95680,5110+0,10 %
to 10.6.1,95720,5109+0,02 %
pe 11.6.1,94190,5150−0,78 %
ma 14.6.1,94570,5140+0,20 %
ti 15.6.1,94270,5147−0,15 %
ke 16.6.1,95010,5128+0,38 %
to 17.6.1,93090,5179−0,98 %
pe 18.6.1,95150,5124+1,07 %
ma 21.6.1,95150,5124±0,00 %
ti 22.6.1,95190,5123+0,02 %
ke 23.6.1,93280,5174−0,98 %
to 24.6.1,92460,5196−0,42 %
pe 25.6.1,94710,5136+1,17 %
ma 28.6.1,94280,5147−0,22 %
ti 29.6.1,95030,5127+0,39 %
ke 30.6.1,94040,5154−0,51 %
Heinäkuu
to 1.7.1,91640,5218−1,24 %
pe 2.7.1,92420,5197+0,41 %
ma 5.7.1,93270,5174+0,44 %
ti 6.7.1,92440,5196−0,43 %
ke 7.7.1,94960,5129+1,31 %
to 8.7.1,94650,5137−0,16 %
pe 9.7.1,93270,5174−0,71 %
ma 12.7.1,93060,5180−0,11 %
ti 13.7.1,94600,5139+0,80 %
ke 14.7.1,94600,5139±0,00 %
to 15.7.1,95140,5125+0,28 %
pe 16.7.1,94700,5136−0,23 %
ma 19.7.1,94000,5155−0,36 %
ti 20.7.1,98910,5027+2,53 %
ke 21.7.2,00230,4994+0,66 %
to 22.7.1,98180,5046−1,02 %
pe 23.7.1,97800,5056−0,19 %
ma 26.7.2,02440,4940+2,35 %
ti 27.7.2,02920,4928+0,24 %
ke 28.7.2,02790,4931−0,06 %
to 29.7.2,02420,4940−0,18 %
pe 30.7.2,01680,4958−0,37 %
Elokuu
ma 2.8.2,02520,4938+0,42 %
ti 3.8.2,01450,4964−0,53 %
ke 4.8.2,00500,4988−0,47 %
to 5.8.2,02500,4938+1,00 %
pe 6.8.2,03040,4925+0,27 %
ma 9.8.2,03030,4925−0,00 %
ti 10.8.2,02940,4928−0,04 %
ke 11.8.2,01850,4954−0,54 %
to 12.8.2,00930,4977−0,46 %
pe 13.8.2,01200,4970+0,13 %
ma 16.8.1,98810,5030−1,19 %
ti 17.8.2,00440,4989+0,82 %
ke 18.8.1,99770,5006−0,33 %
to 19.8.1,98280,5043−0,75 %
pe 20.8.2,00960,4976+1,35 %
ma 23.8.1,99340,5017−0,81 %
ti 24.8.1,99510,5012+0,09 %
ke 25.8.2,02460,4939+1,48 %
to 26.8.2,02990,4926+0,26 %
pe 27.8.2,03410,4916+0,21 %
ma 30.8.2,03580,4912+0,08 %
ti 31.8.2,04390,4893+0,40 %
Syyskuu
ke 1.9.2,06360,4846+0,96 %
to 2.9.2,04840,4882−0,74 %
pe 3.9.2,06120,4852+0,62 %
ma 6.9.2,04980,4879−0,55 %
ti 7.9.2,01370,4966−1,76 %
ke 8.9.2,01040,4974−0,16 %
to 9.9.2,00660,4984−0,19 %
pe 10.9.1,97450,5065−1,60 %
ma 13.9.1,93800,5160−1,85 %
ti 14.9.1,95380,5118+0,82 %
ke 15.9.1,98080,5048+1,38 %
to 16.9.1,97900,5053−0,09 %
pe 17.9.1,97570,5061−0,17 %
ma 20.9.1,99290,5018+0,87 %
ti 21.9.1,97830,5055−0,73 %
ke 22.9.1,99750,5006+0,97 %
to 23.9.1,99660,5009−0,05 %
pe 24.9.2,02530,4938+1,44 %
ma 27.9.2,01060,4974−0,73 %
ti 28.9.2,04270,4895+1,60 %
ke 29.9.2,04830,4882+0,27 %
to 30.9.2,06490,4843+0,81 %
Lokakuu
pe 1.10.2,06880,4834+0,19 %
ma 4.10.2,05720,4861−0,56 %
ti 5.10.2,04050,4901−0,81 %
ke 6.10.2,05690,4862+0,80 %
to 7.10.2,05350,4870−0,17 %
pe 8.10.2,06690,4838+0,65 %
ma 11.10.2,06250,4848−0,21 %
ti 12.10.2,06230,4849−0,01 %
ke 13.10.2,08190,4803+0,95 %
to 14.10.2,11540,4727+1,61 %
pe 15.10.2,12770,4700+0,58 %
ma 18.10.2,13900,4675+0,53 %
ti 19.10.2,12470,4707−0,67 %
ke 20.10.2,09470,4774−1,41 %
to 21.10.2,09520,4773+0,02 %
pe 22.10.2,09020,4784−0,24 %
ma 25.10.2,07720,4814−0,62 %
ti 26.10.2,05810,4859−0,92 %
ke 27.10.2,07250,4825+0,70 %
to 28.10.2,07140,4828−0,05 %
pe 29.10.2,05890,4857−0,60 %
Marraskuu
ma 1.11.2,07750,4813+0,90 %
ti 2.11.2,06280,4848−0,71 %
ke 3.11.2,04640,4887−0,80 %
to 4.11.2,05720,4861+0,53 %
pe 5.11.2,03060,4925−1,29 %
ma 8.11.2,03720,4909+0,33 %
ti 9.11.2,04670,4886+0,47 %
ke 10.11.2,03100,4924−0,77 %
to 11.11.2,02790,4931−0,15 %
pe 12.11.2,00040,4999−1,36 %
ma 15.11.1,97690,5058−1,17 %
ti 16.11.1,99270,5018+0,80 %
ke 17.11.2,01610,4960+1,17 %
to 18.11.2,02420,4940+0,40 %
pe 19.11.2,02160,4947−0,13 %
ma 22.11.2,02050,4949−0,05 %
ti 23.11.2,01250,4969−0,40 %
ke 24.11.2,00120,4997−0,56 %
to 25.11.1,98720,5032−0,70 %
pe 26.11.1,97800,5056−0,46 %
ma 29.11.1,96640,5085−0,59 %
ti 30.11.1,97590,5061+0,48 %
Joulukuu
ke 1.12.1,97440,5065−0,08 %
to 2.12.1,96980,5077−0,23 %
pe 3.12.1,98650,5034+0,85 %
ma 6.12.2,01620,4960+1,50 %
ti 7.12.2,01520,4962−0,05 %
ke 8.12.2,01220,4970−0,15 %
to 9.12.2,00260,4994−0,48 %
pe 10.12.2,03760,4908+1,75 %
ma 13.12.2,05520,4866+0,86 %
ti 14.12.2,02340,4942−1,55 %
ke 15.12.2,03100,4924+0,38 %
to 16.12.2,02070,4949−0,51 %
pe 17.12.1,99490,5013−1,28 %
ma 20.12.1,99680,5008+0,10 %
ti 21.12.1,95650,5111−2,02 %
ke 22.12.1,95270,5121−0,19 %
to 23.12.1,95730,5109+0,24 %
pe 24.12.1,96760,5082+0,53 %
ma 27.12.1,96410,5091−0,18 %
ti 28.12.1,95730,5109−0,35 %
ke 29.12.1,93210,5176−1,29 %
to 30.12.1,93570,5166+0,19 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Uuden-Seelannin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026