N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/NZD · Uuden-Seelannin dollari · vuosi 2003 Uuden-Seelannin dollarin kurssi 2003

Euro heikkeni Uuden-Seelannin dollaria vastaan 3,66 % vuonna 2003

Vuonna 2003 EKP julkaisi Uuden-Seelannin dollarin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,9438 Uuden-Seelannin dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 2,0548 29.5.2003 ja matalimmillaan 1,8381 11.11.2003. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2003 oli 1,9244.

Keskikurssi 2003
1,9438
Muutos vuoden aikana
▼ −3,66 %
Ylin
2,0548 29.5.2003
Alin
1,8381 11.11.2003

Kurssikehitys

EUR/NZD vuonna 2003

255 julkaisua 2.1.2003–31.12.2003.

Näin monta Uuden-Seelannin dollaria eurolla sai vuonna 2003

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2003

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/NZD: kuukausien keskikurssit 2003
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,96481,93171,99421,982022
Helmikuu1,94571,90121,98151,931420
Maaliskuu1,94971,91522,00561,972121
Huhtikuu1,97001,94451,99001,990020
Toukokuu2,00831,98792,05482,049921
Kesäkuu2,00691,95692,04531,956921
Heinäkuu1,93861,89821,97151,952123
Elokuu1,91371,86291,96461,901621
Syyskuu1,92271,90141,95381,953822
Lokakuu1,94461,90221,97051,902223
Marraskuu1,86081,83811,89201,871820
Joulukuu1,89821,86061,93371,924421
Koko vuosi1,94381,83812,05481,9244255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2003

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/NZD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2003
Päivä1 EUR = NZD1 NZD = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.1,99420,5015−0,17 %
pe 3.1.1,98200,5045−0,61 %
ma 6.1.1,97350,5067−0,43 %
ti 7.1.1,96300,5094−0,53 %
ke 8.1.1,96170,5098−0,07 %
to 9.1.1,96850,5080+0,35 %
pe 10.1.1,96110,5099−0,38 %
ma 13.1.1,96060,5100−0,03 %
ti 14.1.1,96100,5099+0,02 %
ke 15.1.1,96200,5097+0,05 %
to 16.1.1,94600,5139−0,82 %
pe 17.1.1,93170,5177−0,73 %
ma 20.1.1,93640,5164+0,24 %
ti 21.1.1,94630,5138+0,51 %
ke 22.1.1,96900,5079+1,17 %
to 23.1.1,96100,5099−0,41 %
pe 24.1.1,96550,5088+0,23 %
ma 27.1.1,97800,5056+0,64 %
ti 28.1.1,97950,5052+0,08 %
ke 29.1.1,97750,5057−0,10 %
to 30.1.1,96550,5088−0,61 %
pe 31.1.1,98200,5045+0,84 %
Helmikuu
ma 3.2.1,97900,5053−0,15 %
ti 4.2.1,97360,5067−0,27 %
ke 5.2.1,98150,5047+0,40 %
to 6.2.1,97410,5066−0,37 %
pe 7.2.1,97000,5076−0,21 %
ma 10.2.1,95800,5107−0,61 %
ti 11.2.1,95250,5122−0,28 %
ke 12.2.1,94500,5141−0,38 %
to 13.2.1,95650,5111+0,59 %
pe 14.2.1,95490,5115−0,08 %
ma 17.2.1,95050,5127−0,23 %
ti 18.2.1,94540,5140−0,26 %
ke 19.2.1,94000,5155−0,28 %
to 20.2.1,94070,5153+0,04 %
pe 21.2.1,93450,5169−0,32 %
ma 24.2.1,90120,5260−1,72 %
ti 25.2.1,90370,5253+0,13 %
ke 26.2.1,90840,5240+0,25 %
to 27.2.1,91320,5227+0,25 %
pe 28.2.1,93140,5178+0,95 %
Maaliskuu
ma 3.3.1,93000,5181−0,07 %
ti 4.3.1,94170,5150+0,61 %
ke 5.3.1,94550,5140+0,20 %
to 6.3.1,94100,5152−0,23 %
pe 7.3.1,94980,5129+0,45 %
ma 10.3.1,96420,5091+0,74 %
ti 11.3.1,98600,5035+1,11 %
ke 12.3.2,00560,4986+0,99 %
to 13.3.1,98840,5029−0,86 %
pe 14.3.1,96500,5089−1,18 %
ma 17.3.1,95280,5121−0,62 %
ti 18.3.1,94380,5145−0,46 %
ke 19.3.1,92120,5205−1,16 %
to 20.3.1,91520,5221−0,31 %
pe 21.3.1,91900,5211+0,20 %
ma 24.3.1,92960,5182+0,55 %
ti 25.3.1,93120,5178+0,08 %
ke 26.3.1,94100,5152+0,51 %
to 27.3.1,95100,5126+0,52 %
pe 28.3.1,94950,5130−0,08 %
ma 31.3.1,97210,5071+1,16 %
Huhtikuu
ti 1.4.1,96930,5078−0,14 %
ke 2.4.1,96850,5080−0,04 %
to 3.4.1,95850,5106−0,51 %
pe 4.4.1,97050,5075+0,61 %
ma 7.4.1,97900,5053+0,43 %
ti 8.4.1,96060,5100−0,93 %
ke 9.4.1,96670,5085+0,31 %
to 10.4.1,97390,5066+0,37 %
pe 11.4.1,97120,5073−0,14 %
ma 14.4.1,97050,5075−0,04 %
ti 15.4.1,97060,5075+0,01 %
ke 16.4.1,94450,5143−1,32 %
to 17.4.1,96710,5084+1,16 %
ti 22.4.1,95650,5111−0,54 %
ke 23.4.1,96080,5100+0,22 %
to 24.4.1,98770,5031+1,37 %
pe 25.4.1,98210,5045−0,28 %
ma 28.4.1,97760,5057−0,23 %
ti 29.4.1,97350,5067−0,21 %
ke 30.4.1,99000,5025+0,84 %
Toukokuu
pe 2.5.1,99910,5002+0,46 %
ma 5.5.1,98900,5028−0,51 %
ti 6.5.1,99770,5006+0,44 %
ke 7.5.1,99580,5011−0,10 %
to 8.5.1,99530,5012−0,03 %
pe 9.5.1,99150,5021−0,19 %
ma 12.5.1,99660,5009+0,26 %
ti 13.5.1,99910,5002+0,13 %
ke 14.5.2,00200,4995+0,15 %
to 15.5.1,99700,5008−0,25 %
pe 16.5.1,98790,5030−0,46 %
ma 19.5.1,99640,5009+0,43 %
ti 20.5.1,99490,5013−0,08 %
ke 21.5.2,00040,4999+0,28 %
to 22.5.2,01480,4963+0,72 %
pe 23.5.2,01780,4956+0,15 %
ma 26.5.2,02420,4940+0,32 %
ti 27.5.2,03330,4918+0,45 %
ke 28.5.2,03700,4909+0,18 %
to 29.5.2,05480,4867+0,87 %
pe 30.5.2,04990,4878−0,24 %
Kesäkuu
ma 2.6.2,02750,4932−1,09 %
ti 3.6.2,02230,4945−0,26 %
ke 4.6.2,00730,4982−0,74 %
to 5.6.2,03870,4905+1,56 %
pe 6.6.2,04530,4889+0,32 %
ma 9.6.2,03430,4916−0,54 %
ti 10.6.2,03360,4917−0,03 %
ke 11.6.2,03360,4917±0,00 %
to 12.6.2,03000,4926−0,18 %
pe 13.6.2,03140,4923+0,07 %
ma 16.6.2,03230,4921+0,04 %
ti 17.6.2,02060,4949−0,58 %
ke 18.6.2,00260,4994−0,89 %
to 19.6.1,99670,5008−0,29 %
pe 20.6.1,99090,5023−0,29 %
ma 23.6.1,97080,5074−1,01 %
ti 24.6.1,97260,5069+0,09 %
ke 25.6.1,97070,5074−0,10 %
to 26.6.1,96190,5097−0,45 %
pe 27.6.1,96480,5090+0,15 %
ma 30.6.1,95690,5110−0,40 %
Heinäkuu
ti 1.7.1,94240,5148−0,74 %
ke 2.7.1,94590,5139+0,18 %
to 3.7.1,92950,5183−0,84 %
pe 4.7.1,92520,5194−0,22 %
ma 7.7.1,89820,5268−1,40 %
ti 8.7.1,90940,5237+0,59 %
ke 9.7.1,92350,5199+0,74 %
to 10.7.1,94170,5150+0,95 %
pe 11.7.1,91890,5211−1,17 %
ma 14.7.1,91420,5224−0,24 %
ti 15.7.1,92700,5189+0,67 %
ke 16.7.1,92240,5202−0,24 %
to 17.7.1,92060,5207−0,09 %
pe 18.7.1,94880,5131+1,47 %
ma 21.7.1,96970,5077+1,07 %
ti 22.7.1,96630,5086−0,17 %
ke 23.7.1,97150,5072+0,26 %
to 24.7.1,95590,5113−0,79 %
pe 25.7.1,95690,5110+0,05 %
ma 28.7.1,95220,5122−0,24 %
ti 29.7.1,94400,5144−0,42 %
ke 30.7.1,95260,5121+0,44 %
to 31.7.1,95210,5123−0,03 %
Elokuu
pe 1.8.1,92980,5182−1,14 %
ma 4.8.1,93390,5171+0,21 %
ti 5.8.1,95660,5111+1,17 %
ke 6.8.1,96460,5090+0,41 %
to 7.8.1,96430,5091−0,02 %
pe 8.8.1,94500,5141−0,98 %
ma 11.8.1,92840,5186−0,85 %
ti 12.8.1,92650,5191−0,10 %
ke 13.8.1,92530,5194−0,06 %
to 14.8.1,91850,5212−0,35 %
pe 15.8.1,91020,5235−0,43 %
ma 18.8.1,89810,5268−0,63 %
ti 19.8.1,89560,5275−0,13 %
ke 20.8.1,89080,5289−0,25 %
to 21.8.1,86970,5348−1,12 %
pe 22.8.1,87370,5337+0,21 %
ma 25.8.1,86290,5368−0,58 %
ti 26.8.1,88290,5311+1,07 %
ke 27.8.1,90890,5239+1,38 %
to 28.8.1,89970,5264−0,48 %
pe 29.8.1,90160,5259+0,10 %
Syyskuu
ma 1.9.1,90160,5259±0,00 %
ti 2.9.1,90140,5259−0,01 %
ke 3.9.1,90790,5241+0,34 %
to 4.9.1,90570,5247−0,12 %
pe 5.9.1,91220,5230+0,34 %
ma 8.9.1,92120,5205+0,47 %
ti 9.9.1,92000,5208−0,06 %
ke 10.9.1,91820,5213−0,09 %
to 11.9.1,92840,5186+0,53 %
pe 12.9.1,92490,5195−0,18 %
ma 15.9.1,92820,5186+0,17 %
ti 16.9.1,91750,5215−0,55 %
ke 17.9.1,91820,5213+0,04 %
to 18.9.1,93410,5170+0,83 %
pe 19.9.1,92180,5203−0,64 %
ma 22.9.1,91950,5210−0,12 %
ti 23.9.1,92730,5189+0,41 %
ke 24.9.1,92460,5196−0,14 %
to 25.9.1,92090,5206−0,19 %
pe 26.9.1,94930,5130+1,48 %
ma 29.9.1,94270,5147−0,34 %
ti 30.9.1,95380,5118+0,57 %
Lokakuu
ke 1.10.1,95800,5107+0,21 %
to 2.10.1,95770,5108−0,02 %
pe 3.10.1,95770,5108±0,00 %
ma 6.10.1,94770,5134−0,51 %
ti 7.10.1,96930,5078+1,11 %
ke 8.10.1,97050,5075+0,06 %
to 9.10.1,95980,5103−0,54 %
pe 10.10.1,96540,5088+0,29 %
ma 13.10.1,95410,5117−0,57 %
ti 14.10.1,95880,5105+0,24 %
ke 15.10.1,96520,5089+0,33 %
to 16.10.1,95190,5123−0,68 %
pe 17.10.1,94530,5141−0,34 %
ma 20.10.1,95260,5121+0,38 %
ti 21.10.1,94490,5142−0,39 %
ke 22.10.1,93710,5162−0,40 %
to 23.10.1,93970,5155+0,13 %
pe 24.10.1,93690,5163−0,14 %
ma 27.10.1,92720,5189−0,50 %
ti 28.10.1,90920,5238−0,93 %
ke 29.10.1,90480,5250−0,23 %
to 30.10.1,90960,5237+0,25 %
pe 31.10.1,90220,5257−0,39 %
Marraskuu
ma 3.11.1,89200,5285−0,54 %
ti 4.11.1,87850,5323−0,71 %
ke 5.11.1,85930,5378−1,02 %
to 6.11.1,85630,5387−0,16 %
pe 7.11.1,85880,5380+0,13 %
ma 10.11.1,85220,5399−0,36 %
ti 11.11.1,83810,5440−0,76 %
ke 12.11.1,85220,5399+0,77 %
to 13.11.1,85740,5384+0,28 %
pe 14.11.1,86440,5364+0,38 %
ma 17.11.1,87330,5338+0,48 %
ti 18.11.1,86520,5361−0,43 %
ke 19.11.1,87540,5332+0,55 %
to 20.11.1,85160,5401−1,27 %
pe 21.11.1,85190,5400+0,02 %
ma 24.11.1,84960,5407−0,12 %
ti 25.11.1,84920,5408−0,02 %
ke 26.11.1,85410,5393+0,26 %
to 27.11.1,86380,5365+0,52 %
pe 28.11.1,87180,5342+0,43 %
Joulukuu
ma 1.12.1,87010,5347−0,09 %
ti 2.12.1,86060,5375−0,51 %
ke 3.12.1,86240,5369+0,10 %
to 4.12.1,86840,5352+0,32 %
pe 5.12.1,87720,5327+0,47 %
ma 8.12.1,88600,5302+0,47 %
ti 9.12.1,89090,5288+0,26 %
ke 10.12.1,88620,5302−0,25 %
to 11.12.1,88700,5299+0,04 %
pe 12.12.1,88940,5293+0,13 %
ma 15.12.1,89140,5287+0,11 %
ti 16.12.1,89340,5282+0,11 %
ke 17.12.1,90410,5252+0,57 %
to 18.12.1,92650,5191+1,18 %
pe 19.12.1,92490,5195−0,08 %
ma 22.12.1,93370,5171+0,46 %
ti 23.12.1,92890,5184−0,25 %
ke 24.12.1,91810,5213−0,56 %
ma 29.12.1,92480,5195+0,35 %
ti 30.12.1,91390,5225−0,57 %
ke 31.12.1,92440,5196+0,55 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Uuden-Seelannin dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026