N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SEK · Ruotsin kruunu · vuosi 2007 Ruotsin kruunun kurssi 2007

Euro vahvistui Ruotsin kruunua vastaan 4,44 % vuonna 2007

Vuonna 2007 EKP julkaisi Ruotsin kruunun viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 9,2501 Ruotsin kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 9,4754 19.12.2007 ja matalimmillaan 9,0190 3.1.2007. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2007 oli 9,4415.

Keskikurssi 2007
9,2501
Muutos vuoden aikana
▲ +4,44 %
Ylin
9,4754 19.12.2007
Alin
9,0190 3.1.2007

Kurssikehitys

EUR/SEK vuonna 2007

255 julkaisua 2.1.2007–31.12.2007.

Näin monta Ruotsin kruunua eurolla sai vuonna 2007

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2007

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SEK: kuukausien keskikurssit 2007
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu9,07959,01909,14319,052022
Helmikuu9,18969,03959,31559,276320
Maaliskuu9,29929,26259,34629,346222
Huhtikuu9,23729,14359,36709,152319
Toukokuu9,20619,14139,29659,294522
Kesäkuu9,32909,24159,43459,252521
Heinäkuu9,18429,14489,26559,190022
Elokuu9,32319,21379,41309,366223
Syyskuu9,28359,18159,39489,214720
Lokakuu9,17359,09239,21919,219123
Marraskuu9,28899,22259,37159,371522
Joulukuu9,43199,37759,47549,441519
Koko vuosi9,25019,01909,47549,4415255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2007

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/SEK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2007
Päivä1 EUR = SEK1 SEK = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.9,02450,1108−0,18 %
ke 3.1.9,01900,1109−0,06 %
to 4.1.9,06960,1103+0,56 %
pe 5.1.9,07260,1102+0,03 %
ma 8.1.9,06100,1104−0,13 %
ti 9.1.9,09600,1099+0,39 %
ke 10.1.9,11980,1097+0,26 %
to 11.1.9,14310,1094+0,26 %
pe 12.1.9,11150,1098−0,35 %
ma 15.1.9,08290,1101−0,31 %
ti 16.1.9,06210,1103−0,23 %
ke 17.1.9,07760,1102+0,17 %
to 18.1.9,09950,1099+0,24 %
pe 19.1.9,11950,1097+0,22 %
ma 22.1.9,12490,1096+0,06 %
ti 23.1.9,08550,1101−0,43 %
ke 24.1.9,05950,1104−0,29 %
to 25.1.9,07500,1102+0,17 %
pe 26.1.9,08350,1101+0,09 %
ma 29.1.9,07250,1102−0,12 %
ti 30.1.9,03830,1106−0,38 %
ke 31.1.9,05200,1105+0,15 %
Helmikuu
to 1.2.9,03950,1106−0,14 %
pe 2.2.9,05750,1104+0,20 %
ma 5.2.9,11630,1097+0,65 %
ti 6.2.9,13650,1095+0,22 %
ke 7.2.9,11750,1097−0,21 %
to 8.2.9,09470,1100−0,25 %
pe 9.2.9,09330,1100−0,02 %
ma 12.2.9,10500,1098+0,13 %
ti 13.2.9,16600,1091+0,67 %
ke 14.2.9,14100,1094−0,27 %
to 15.2.9,22350,1084+0,90 %
pe 16.2.9,27010,1079+0,51 %
ma 19.2.9,24250,1082−0,30 %
ti 20.2.9,25300,1081+0,11 %
ke 21.2.9,30990,1074+0,61 %
to 22.2.9,31550,1073+0,06 %
pe 23.2.9,30600,1075−0,10 %
ma 26.2.9,28150,1077−0,26 %
ti 27.2.9,24600,1082−0,38 %
ke 28.2.9,27630,1078+0,33 %
Maaliskuu
to 1.3.9,27770,1078+0,02 %
pe 2.3.9,29270,1076+0,16 %
ma 5.3.9,33080,1072+0,41 %
ti 6.3.9,27850,1078−0,56 %
ke 7.3.9,26480,1079−0,15 %
to 8.3.9,28500,1077+0,22 %
pe 9.3.9,29330,1076+0,09 %
ma 12.3.9,29300,1076±0,00 %
ti 13.3.9,29100,1076−0,02 %
ke 14.3.9,30680,1074+0,17 %
to 15.3.9,26800,1079−0,42 %
pe 16.3.9,26250,1080−0,06 %
ma 19.3.9,29160,1076+0,31 %
ti 20.3.9,30190,1075+0,11 %
ke 21.3.9,30340,1075+0,02 %
to 22.3.9,29830,1075−0,05 %
pe 23.3.9,31350,1074+0,16 %
ma 26.3.9,30830,1074−0,06 %
ti 27.3.9,31820,1073+0,11 %
ke 28.3.9,31900,1073+0,01 %
to 29.3.9,33700,1071+0,19 %
pe 30.3.9,34620,1070+0,10 %
Huhtikuu
ma 2.4.9,36700,1068+0,22 %
ti 3.4.9,36310,1068−0,04 %
ke 4.4.9,33550,1071−0,29 %
to 5.4.9,27150,1079−0,69 %
ti 10.4.9,28260,1077+0,12 %
ke 11.4.9,25700,1080−0,28 %
to 12.4.9,25800,1080+0,01 %
pe 13.4.9,28230,1077+0,26 %
ma 16.4.9,22400,1084−0,63 %
ti 17.4.9,22040,1085−0,04 %
ke 18.4.9,21760,1085−0,03 %
to 19.4.9,21950,1085+0,02 %
pe 20.4.9,19530,1088−0,26 %
ma 23.4.9,19790,1087+0,03 %
ti 24.4.9,19300,1088−0,05 %
ke 25.4.9,17460,1090−0,20 %
to 26.4.9,15200,1093−0,25 %
pe 27.4.9,14350,1094−0,09 %
ma 30.4.9,15230,1093+0,10 %
Toukokuu
ke 2.5.9,16500,1091+0,14 %
to 3.5.9,14130,1094−0,26 %
pe 4.5.9,15750,1092+0,18 %
ma 7.5.9,16550,1091+0,09 %
ti 8.5.9,18900,1088+0,26 %
ke 9.5.9,19350,1088+0,05 %
to 10.5.9,20650,1086+0,14 %
pe 11.5.9,22600,1084+0,21 %
ma 14.5.9,23130,1083+0,06 %
ti 15.5.9,19600,1087−0,38 %
ke 16.5.9,19850,1087+0,03 %
to 17.5.9,20650,1086+0,09 %
pe 18.5.9,21900,1085+0,14 %
ma 21.5.9,21870,1085±0,00 %
ti 22.5.9,19200,1088−0,29 %
ke 23.5.9,19090,1088−0,01 %
to 24.5.9,19570,1087+0,05 %
pe 25.5.9,19120,1088−0,05 %
ma 28.5.9,20320,1087+0,13 %
ti 29.5.9,25550,1080+0,57 %
ke 30.5.9,29650,1076+0,44 %
to 31.5.9,29450,1076−0,02 %
Kesäkuu
pe 1.6.9,31600,1073+0,23 %
ma 4.6.9,32430,1072+0,09 %
ti 5.6.9,32500,1072+0,01 %
ke 6.6.9,34000,1071+0,16 %
to 7.6.9,32050,1073−0,21 %
pe 8.6.9,34250,1070+0,24 %
ma 11.6.9,33670,1071−0,06 %
ti 12.6.9,39230,1065+0,60 %
ke 13.6.9,41570,1062+0,25 %
to 14.6.9,41660,1062+0,01 %
pe 15.6.9,42700,1061+0,11 %
ma 18.6.9,43450,1060+0,08 %
ti 19.6.9,41720,1062−0,18 %
ke 20.6.9,29900,1075−1,26 %
to 21.6.9,25430,1081−0,48 %
pe 22.6.9,24480,1082−0,10 %
ma 25.6.9,24520,1082±0,00 %
ti 26.6.9,28160,1077+0,39 %
ke 27.6.9,28150,1077±0,00 %
to 28.6.9,24150,1082−0,43 %
pe 29.6.9,25250,1081+0,12 %
Heinäkuu
ma 2.7.9,26550,1079+0,14 %
ti 3.7.9,23730,1083−0,30 %
ke 4.7.9,17300,1090−0,70 %
to 5.7.9,15700,1092−0,17 %
pe 6.7.9,15850,1092+0,02 %
ma 9.7.9,16770,1091+0,10 %
ti 10.7.9,18730,1088+0,21 %
ke 11.7.9,16630,1091−0,23 %
to 12.7.9,14480,1094−0,23 %
pe 13.7.9,15600,1092+0,12 %
ma 16.7.9,15030,1093−0,06 %
ti 17.7.9,16130,1092+0,12 %
ke 18.7.9,17200,1090+0,12 %
to 19.7.9,17570,1090+0,04 %
pe 20.7.9,16770,1091−0,09 %
ma 23.7.9,18550,1089+0,19 %
ti 24.7.9,17750,1090−0,09 %
ke 25.7.9,21030,1086+0,36 %
to 26.7.9,22660,1084+0,18 %
pe 27.7.9,22720,1084+0,01 %
ma 30.7.9,19450,1088−0,35 %
ti 31.7.9,19000,1088−0,05 %
Elokuu
ke 1.8.9,25970,1080+0,76 %
to 2.8.9,23250,1083−0,29 %
pe 3.8.9,21370,1085−0,20 %
ma 6.8.9,21920,1085+0,06 %
ti 7.8.9,21620,1085−0,03 %
ke 8.8.9,23470,1083+0,20 %
to 9.8.9,27880,1078+0,48 %
pe 10.8.9,29240,1076+0,15 %
ma 13.8.9,31430,1074+0,24 %
ti 14.8.9,31500,1074+0,01 %
ke 15.8.9,36330,1068+0,52 %
to 16.8.9,41300,1062+0,53 %
pe 17.8.9,35900,1068−0,57 %
ma 20.8.9,32960,1072−0,31 %
ti 21.8.9,36450,1068+0,37 %
ke 22.8.9,38520,1066+0,22 %
to 23.8.9,36900,1067−0,17 %
pe 24.8.9,37800,1066+0,10 %
ma 27.8.9,37200,1067−0,06 %
ti 28.8.9,37210,1067±0,00 %
ke 29.8.9,39870,1064+0,28 %
to 30.8.9,38320,1066−0,16 %
pe 31.8.9,36620,1068−0,18 %
Syyskuu
ma 3.9.9,38200,1066+0,17 %
ti 4.9.9,38900,1065+0,07 %
ke 5.9.9,39480,1064+0,06 %
to 6.9.9,34500,1070−0,53 %
pe 7.9.9,32600,1072−0,20 %
ma 10.9.9,37250,1067+0,50 %
ti 11.9.9,32000,1073−0,56 %
ke 12.9.9,29030,1076−0,32 %
to 13.9.9,27660,1078−0,15 %
pe 14.9.9,27350,1078−0,03 %
ma 17.9.9,28450,1077+0,12 %
ti 18.9.9,29530,1076+0,12 %
ke 19.9.9,25650,1080−0,42 %
to 20.9.9,21400,1085−0,46 %
pe 21.9.9,20600,1086−0,09 %
ma 24.9.9,18150,1089−0,27 %
ti 25.9.9,21810,1085+0,40 %
ke 26.9.9,20950,1086−0,09 %
to 27.9.9,22070,1085+0,12 %
pe 28.9.9,21470,1085−0,07 %
Lokakuu
ma 1.10.9,19400,1088−0,22 %
ti 2.10.9,21630,1085+0,24 %
ke 3.10.9,20370,1087−0,14 %
to 4.10.9,17550,1090−0,31 %
pe 5.10.9,18480,1089+0,10 %
ma 8.10.9,16650,1091−0,20 %
ti 9.10.9,16300,1091−0,04 %
ke 10.10.9,15320,1093−0,11 %
to 11.10.9,10930,1098−0,48 %
pe 12.10.9,11450,1097+0,06 %
ma 15.10.9,09230,1100−0,24 %
ti 16.10.9,15380,1092+0,68 %
ke 17.10.9,14560,1093−0,09 %
to 18.10.9,15300,1093+0,08 %
pe 19.10.9,16770,1091+0,16 %
ma 22.10.9,21450,1085+0,51 %
ti 23.10.9,19000,1088−0,27 %
ke 24.10.9,21270,1085+0,25 %
to 25.10.9,21030,1086−0,03 %
pe 26.10.9,18000,1089−0,33 %
ma 29.10.9,19200,1088+0,13 %
ti 30.10.9,17820,1090−0,15 %
ke 31.10.9,21910,1085+0,45 %
Marraskuu
to 1.11.9,22250,1084+0,04 %
pe 2.11.9,25300,1081+0,33 %
ma 5.11.9,25800,1080+0,05 %
ti 6.11.9,25000,1081−0,09 %
ke 7.11.9,25350,1081+0,04 %
to 8.11.9,26200,1080+0,09 %
pe 9.11.9,29080,1076+0,31 %
ma 12.11.9,32140,1073+0,33 %
ti 13.11.9,28050,1078−0,44 %
ke 14.11.9,24700,1081−0,36 %
to 15.11.9,24800,1081+0,01 %
pe 16.11.9,25870,1080+0,12 %
ma 19.11.9,28290,1077+0,26 %
ti 20.11.9,28230,1077−0,01 %
ke 21.11.9,31700,1073+0,37 %
to 22.11.9,32900,1072+0,13 %
pe 23.11.9,31880,1073−0,11 %
ma 26.11.9,28900,1077−0,32 %
ti 27.11.9,31350,1074+0,26 %
ke 28.11.9,33670,1071+0,25 %
to 29.11.9,36890,1067+0,34 %
pe 30.11.9,37150,1067+0,03 %
Joulukuu
ma 3.12.9,37750,1066+0,06 %
ti 4.12.9,42000,1062+0,45 %
ke 5.12.9,39850,1064−0,23 %
to 6.12.9,39050,1065−0,09 %
pe 7.12.9,40100,1064+0,11 %
ma 10.12.9,41820,1062+0,18 %
ti 11.12.9,40500,1063−0,14 %
ke 12.12.9,42890,1061+0,25 %
to 13.12.9,43980,1059+0,12 %
pe 14.12.9,42170,1061−0,19 %
ma 17.12.9,45930,1057+0,40 %
ti 18.12.9,43810,1060−0,22 %
ke 19.12.9,47540,1055+0,40 %
to 20.12.9,46100,1057−0,15 %
pe 21.12.9,44530,1059−0,17 %
ma 24.12.9,46850,1056+0,25 %
to 27.12.9,46850,1056±0,00 %
pe 28.12.9,44830,1058−0,21 %
ma 31.12.9,44150,1059−0,07 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Ruotsin kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026