N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SEK · Ruotsin kruunu · vuosi 2004 Ruotsin kruunun kurssi 2004

Euro heikkeni Ruotsin kruunua vastaan 0,65 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi Ruotsin kruunun viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 9,1243 Ruotsin kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 9,2810 25.3.2004 ja matalimmillaan 8,8992 6.12.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 9,0206.

Keskikurssi 2004
9,1243
Muutos vuoden aikana
▼ −0,65 %
Ylin
9,2810 25.3.2004
Alin
8,8992 6.12.2004

Kurssikehitys

EUR/SEK vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Ruotsin kruunua eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SEK: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu9,13689,05009,19409,194021
Helmikuu9,17639,10629,23379,231520
Maaliskuu9,23469,16529,28109,258123
Huhtikuu9,16539,10839,23409,148320
Toukokuu9,12779,07359,19209,089321
Kesäkuu9,14309,09259,17949,145122
Heinäkuu9,19629,16159,23579,235722
Elokuu9,18619,12229,23899,126322
Syyskuu9,09209,03909,13709,058822
Lokakuu9,06209,02389,10789,053021
Marraskuu8,99818,92109,11608,923822
Joulukuu8,98198,89929,03509,020623
Koko vuosi9,12438,89929,28109,0206259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/SEK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = SEK1 SEK = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.9,05000,1105−0,33 %
ma 5.1.9,06800,1103+0,20 %
ti 6.1.9,12780,1096+0,66 %
ke 7.1.9,10530,1098−0,25 %
to 8.1.9,087250,1100−0,20 %
pe 9.1.9,11190,1097+0,27 %
ma 12.1.9,11150,1098±0,00 %
ti 13.1.9,13420,1095+0,25 %
ke 14.1.9,17550,1090+0,45 %
to 15.1.9,16400,1091−0,13 %
pe 16.1.9,19020,1088+0,29 %
ma 19.1.9,17600,1090−0,15 %
ti 20.1.9,16310,1091−0,14 %
ke 21.1.9,16390,1091+0,01 %
to 22.1.9,10600,1098−0,63 %
pe 23.1.9,14360,1094+0,41 %
ma 26.1.9,15130,1093+0,08 %
ti 27.1.9,15910,1092+0,09 %
ke 28.1.9,12550,1096−0,37 %
to 29.1.9,16400,1091+0,42 %
pe 30.1.9,19400,1088+0,33 %
Helmikuu
ma 2.2.9,21820,1085+0,26 %
ti 3.2.9,17670,1090−0,45 %
ke 4.2.9,18380,1089+0,08 %
to 5.2.9,17590,1090−0,09 %
pe 6.2.9,11750,1097−0,64 %
ma 9.2.9,10620,1098−0,12 %
ti 10.2.9,12600,1096+0,22 %
ke 11.2.9,11180,1097−0,16 %
to 12.2.9,15670,1092+0,49 %
pe 13.2.9,14620,1093−0,11 %
ma 16.2.9,17190,1090+0,28 %
ti 17.2.9,19350,1088+0,24 %
ke 18.2.9,19560,1087+0,02 %
to 19.2.9,18000,1089−0,17 %
pe 20.2.9,18660,1089+0,07 %
ma 23.2.9,19750,1087+0,12 %
ti 24.2.9,19830,1087+0,01 %
ke 25.2.9,23370,1083+0,38 %
to 26.2.9,21910,1085−0,16 %
pe 27.2.9,23150,1083+0,13 %
Maaliskuu
ma 1.3.9,25100,1081+0,21 %
ti 2.3.9,24810,1081−0,03 %
ke 3.3.9,25500,1080+0,07 %
to 4.3.9,21510,1085−0,43 %
pe 5.3.9,20000,1087−0,16 %
ma 8.3.9,16520,1091−0,38 %
ti 9.3.9,16530,1091±0,00 %
ke 10.3.9,17480,1090+0,10 %
to 11.3.9,20700,1086+0,35 %
pe 12.3.9,23760,1083+0,33 %
ma 15.3.9,25630,1080+0,20 %
ti 16.3.9,23800,1082−0,20 %
ke 17.3.9,24380,1082+0,06 %
to 18.3.9,24930,1081+0,06 %
pe 19.3.9,27130,1079+0,24 %
ma 22.3.9,21850,1085−0,57 %
ti 23.3.9,22720,1084+0,09 %
ke 24.3.9,24140,1082+0,15 %
to 25.3.9,28100,1077+0,43 %
pe 26.3.9,26650,1079−0,16 %
ma 29.3.9,26650,1079±0,00 %
ti 30.3.9,25960,1080−0,07 %
ke 31.3.9,25810,1080−0,02 %
Huhtikuu
to 1.4.9,23400,1083−0,26 %
pe 2.4.9,22310,1084−0,12 %
ma 5.4.9,19300,1088−0,33 %
ti 6.4.9,20180,1087+0,10 %
ke 7.4.9,16150,1092−0,44 %
to 8.4.9,16450,1091+0,03 %
ti 13.4.9,13630,1095−0,31 %
ke 14.4.9,17550,1090+0,43 %
to 15.4.9,18680,1089+0,12 %
pe 16.4.9,20720,1086+0,22 %
ma 19.4.9,20880,1086+0,02 %
ti 20.4.9,16880,1091−0,43 %
ke 21.4.9,15850,1092−0,11 %
to 22.4.9,14320,1094−0,17 %
pe 23.4.9,13750,1094−0,06 %
ma 26.4.9,10830,1098−0,32 %
ti 27.4.9,11420,1097+0,06 %
ke 28.4.9,11630,1097+0,02 %
to 29.4.9,11880,1097+0,03 %
pe 30.4.9,14830,1093+0,32 %
Toukokuu
ma 3.5.9,14250,1094−0,06 %
ti 4.5.9,13830,1094−0,05 %
ke 5.5.9,13890,1094+0,01 %
to 6.5.9,10600,1098−0,36 %
pe 7.5.9,10280,1099−0,04 %
ma 10.5.9,12590,1096+0,25 %
ti 11.5.9,17030,1090+0,49 %
ke 12.5.9,16980,1091−0,01 %
to 13.5.9,14150,1094−0,31 %
pe 14.5.9,16400,1091+0,25 %
ma 17.5.9,19200,1088+0,31 %
ti 18.5.9,16200,1091−0,33 %
ke 19.5.9,12430,1096−0,41 %
to 20.5.9,07350,1102−0,56 %
pe 21.5.9,10510,1098+0,35 %
ma 24.5.9,09700,1099−0,09 %
ti 25.5.9,12620,1096+0,32 %
ke 26.5.9,11060,1098−0,17 %
to 27.5.9,08700,1100−0,26 %
pe 28.5.9,11500,1097+0,31 %
ma 31.5.9,08930,1100−0,28 %
Kesäkuu
ti 1.6.9,10200,1099+0,14 %
ke 2.6.9,13100,1095+0,32 %
to 3.6.9,14750,1093+0,18 %
pe 4.6.9,14670,1093−0,01 %
ma 7.6.9,13330,1095−0,15 %
ti 8.6.9,10400,1098−0,32 %
ke 9.6.9,09250,1100−0,13 %
to 10.6.9,14750,1093+0,60 %
pe 11.6.9,15890,1092+0,12 %
ma 14.6.9,17940,1089+0,22 %
ti 15.6.9,14950,1093−0,33 %
ke 16.6.9,14580,1093−0,04 %
to 17.6.9,14950,1093+0,04 %
pe 18.6.9,14850,1093−0,01 %
ma 21.6.9,14530,1093−0,03 %
ti 22.6.9,16200,1091+0,18 %
ke 23.6.9,16350,1091+0,02 %
to 24.6.9,16880,1091+0,06 %
pe 25.6.9,14880,1093−0,22 %
ma 28.6.9,14930,1093+0,01 %
ti 29.6.9,12750,1096−0,24 %
ke 30.6.9,14510,1093+0,19 %
Heinäkuu
to 1.7.9,16150,1092+0,18 %
pe 2.7.9,17850,1090+0,19 %
ma 5.7.9,18590,1089+0,08 %
ti 6.7.9,18850,1088+0,03 %
ke 7.7.9,18130,1089−0,08 %
to 8.7.9,17550,1090−0,06 %
pe 9.7.9,18450,1089+0,10 %
ma 12.7.9,20020,1087+0,17 %
ti 13.7.9,20480,1086+0,05 %
ke 14.7.9,21200,1086+0,08 %
to 15.7.9,19550,1087−0,18 %
pe 16.7.9,19810,1087+0,03 %
ma 19.7.9,19750,1087−0,01 %
ti 20.7.9,20910,1086+0,13 %
ke 21.7.9,18150,1089−0,30 %
to 22.7.9,19230,1088+0,12 %
pe 23.7.9,19060,1088−0,02 %
ma 26.7.9,20300,1087+0,13 %
ti 27.7.9,20330,1087±0,00 %
ke 28.7.9,21050,1086+0,08 %
to 29.7.9,22740,1084+0,18 %
pe 30.7.9,23570,1083+0,09 %
Elokuu
ma 2.8.9,21400,1085−0,23 %
ti 3.8.9,20920,1086−0,05 %
ke 4.8.9,19380,1088−0,17 %
to 5.8.9,18030,1089−0,15 %
pe 6.8.9,18210,1089+0,02 %
ma 9.8.9,19780,1087+0,17 %
ti 10.8.9,18230,1089−0,17 %
ke 11.8.9,20000,1087+0,19 %
to 12.8.9,20200,1087+0,02 %
pe 13.8.9,21980,1085+0,19 %
ma 16.8.9,23890,1082+0,21 %
ti 17.8.9,23240,1083−0,07 %
ke 18.8.9,21870,1085−0,15 %
to 19.8.9,21850,1085±0,00 %
pe 20.8.9,19850,1087−0,22 %
ma 23.8.9,17830,1090−0,22 %
ti 24.8.9,16130,1092−0,19 %
ke 25.8.9,15460,1092−0,07 %
to 26.8.9,14050,1094−0,15 %
pe 27.8.9,12260,1096−0,20 %
ma 30.8.9,12220,1096±0,00 %
ti 31.8.9,12630,1096+0,04 %
Syyskuu
ke 1.9.9,13700,1094+0,12 %
to 2.9.9,12110,1096−0,17 %
pe 3.9.9,13700,1094+0,17 %
ma 6.9.9,13180,1095−0,06 %
ti 7.9.9,13350,1095+0,02 %
ke 8.9.9,10100,1099−0,36 %
to 9.9.9,11710,1097+0,18 %
pe 10.9.9,09810,1099−0,21 %
ma 13.9.9,09150,1100−0,07 %
ti 14.9.9,10030,1099+0,10 %
ke 15.9.9,11750,1097+0,19 %
to 16.9.9,12700,1096+0,10 %
pe 17.9.9,10910,1098−0,20 %
ma 20.9.9,08160,1101−0,30 %
ti 21.9.9,05730,1104−0,27 %
ke 22.9.9,05360,1105−0,04 %
to 23.9.9,05390,1104±0,00 %
pe 24.9.9,03900,1106−0,16 %
ma 27.9.9,04840,1105+0,10 %
ti 28.9.9,05580,1104+0,08 %
ke 29.9.9,05260,1105−0,04 %
to 30.9.9,05880,1104+0,07 %
Lokakuu
pe 1.10.9,02880,1108−0,33 %
ma 4.10.9,04480,1106+0,18 %
ti 5.10.9,04000,1106−0,05 %
ke 6.10.9,03530,1107−0,05 %
to 7.10.9,04630,1105+0,12 %
pe 8.10.9,06800,1103+0,24 %
ma 11.10.9,05150,1105−0,18 %
ti 12.10.9,05780,1104+0,07 %
ke 13.10.9,06330,1103+0,06 %
to 14.10.9,09160,1100+0,31 %
pe 15.10.9,10780,1098+0,18 %
ma 18.10.9,09850,1099−0,10 %
ti 19.10.9,08170,1101−0,18 %
ke 20.10.9,07340,1102−0,09 %
to 21.10.9,07890,1101+0,06 %
pe 22.10.9,09400,1100+0,17 %
ma 25.10.9,07750,1102−0,18 %
ti 26.10.9,04270,1106−0,38 %
ke 27.10.9,02380,1108−0,21 %
to 28.10.9,04260,1106+0,21 %
pe 29.10.9,05300,1105+0,12 %
Marraskuu
ma 1.11.9,05250,1105−0,01 %
ti 2.11.9,04220,1106−0,11 %
ke 3.11.9,06300,1103+0,23 %
to 4.11.9,07930,1101+0,18 %
pe 5.11.9,10800,1098+0,32 %
ma 8.11.9,08860,1100−0,21 %
ti 9.11.9,11600,1097+0,30 %
ke 10.11.9,06650,1103−0,54 %
to 11.11.9,02330,1108−0,48 %
pe 12.11.8,96630,1115−0,63 %
ma 15.11.8,96130,1116−0,06 %
ti 16.11.8,96250,1116+0,01 %
ke 17.11.8,97100,1115+0,09 %
to 18.11.8,96450,1116−0,07 %
pe 19.11.8,96950,1115+0,06 %
ma 22.11.8,95690,1116−0,14 %
ti 23.11.8,94650,1118−0,12 %
ke 24.11.8,92700,1120−0,22 %
to 25.11.8,92600,1120−0,01 %
pe 26.11.8,92140,1121−0,05 %
ma 29.11.8,92100,1121±0,00 %
ti 30.11.8,92380,1121+0,03 %
Joulukuu
ke 1.12.8,93960,1119+0,18 %
to 2.12.8,97550,1114+0,40 %
pe 3.12.8,95100,1117−0,27 %
ma 6.12.8,89920,1124−0,58 %
ti 7.12.8,90650,1123+0,08 %
ke 8.12.8,96270,1116+0,63 %
to 9.12.8,99400,1112+0,35 %
pe 10.12.9,01400,1109+0,22 %
ma 13.12.8,96750,1115−0,52 %
ti 14.12.8,95730,1116−0,11 %
ke 15.12.8,99630,1112+0,44 %
to 16.12.8,96150,1116−0,39 %
pe 17.12.8,99800,1111+0,41 %
ma 20.12.8,96300,1116−0,39 %
ti 21.12.8,96950,1115+0,07 %
ke 22.12.9,02450,1108+0,61 %
to 23.12.9,02750,1108+0,03 %
pe 24.12.9,03500,1107+0,08 %
ma 27.12.9,02920,1108−0,06 %
ti 28.12.8,98700,1113−0,47 %
ke 29.12.8,98830,1113+0,01 %
to 30.12.9,01550,1109+0,30 %
pe 31.12.9,02060,1109+0,06 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Ruotsin kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026