N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/PHP · Filippiinien peso · vuosi 2020 Filippiinien peson kurssi 2020

Euro vahvistui Filippiinien pesoa vastaan 3,91 % vuonna 2020

Vuonna 2020 EKP julkaisi Filippiinien peson viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 56,6149 Filippiinien pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 59,1250 31.12.2020 ja matalimmillaan 54,3880 12.5.2020. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2020 oli 59,1250.

Keskikurssi 2020
56,6149
Muutos vuoden aikana
▲ +3,91 %
Ylin
59,1250 31.12.2020
Alin
54,3880 12.5.2020

Kurssikehitys

EUR/PHP vuonna 2020

257 julkaisua 2.1.2020–31.12.2020.

Näin monta Filippiinien pesoa eurolla sai vuonna 2020

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2020

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/PHP: kuukausien keskikurssit 2020
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu56,436055,878057,247056,382022
Helmikuu55,369454,616056,293056,027020
Maaliskuu56,452654,895058,013055,865022
Huhtikuu55,065254,571055,709054,772020
Toukokuu55,120754,388056,231056,231020
Kesäkuu56,333255,834056,889055,834022
Heinäkuu56,618655,536058,124058,124023
Elokuu57,682157,264058,136057,837021
Syyskuu57,222656,431058,171056,774022
Lokakuu57,106756,635057,539056,635022
Marraskuu57,127456,407057,690057,690021
Joulukuu58,526557,598059,125059,125022
Koko vuosi56,614954,388059,125059,1250257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2020

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/PHP: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2020
Päivä1 EUR = PHP1 PHP = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.56,82500,01760−0,13 %
pe 3.1.56,98300,01755+0,28 %
ma 6.1.57,24700,01747+0,46 %
ti 7.1.56,83200,01760−0,72 %
ke 8.1.56,42000,01772−0,72 %
to 9.1.56,25000,01778−0,30 %
pe 10.1.55,99800,01786−0,45 %
ma 13.1.56,14700,01781+0,27 %
ti 14.1.56,24200,01778+0,17 %
ke 15.1.56,52100,01769+0,50 %
to 16.1.56,77600,01761+0,45 %
pe 17.1.56,54800,01768−0,40 %
ma 20.1.56,48900,01770−0,10 %
ti 21.1.56,68900,01764+0,35 %
ke 22.1.56,49900,01770−0,34 %
to 23.1.56,51400,01769+0,03 %
pe 24.1.56,09200,01783−0,75 %
ma 27.1.56,08400,01783−0,01 %
ti 28.1.55,87800,01790−0,37 %
ke 29.1.55,92900,01788+0,09 %
to 30.1.56,24600,01778+0,57 %
pe 31.1.56,38200,01774+0,24 %
Helmikuu
ma 3.2.56,29300,01776−0,16 %
ti 4.2.56,10200,01782−0,34 %
ke 5.2.55,96100,01787−0,25 %
to 6.2.55,81700,01792−0,26 %
pe 7.2.55,81600,01792±0,00 %
ma 10.2.55,65700,01797−0,28 %
ti 11.2.55,06100,01816−1,07 %
ke 12.2.55,18900,01812+0,23 %
to 13.2.54,86300,01823−0,59 %
pe 14.2.54,80600,01825−0,10 %
ma 17.2.54,78700,01825−0,03 %
ti 18.2.54,79900,01825+0,02 %
ke 19.2.54,61600,01831−0,33 %
to 20.2.54,72500,01827+0,20 %
pe 21.2.54,95500,01820+0,42 %
ma 24.2.55,24800,01810+0,53 %
ti 25.2.55,36000,01806+0,20 %
ke 26.2.55,53800,01801+0,32 %
to 27.2.55,76700,01793+0,41 %
pe 28.2.56,02700,01785+0,47 %
Maaliskuu
ma 2.3.56,51100,01770+0,86 %
ti 3.3.56,46700,01771−0,08 %
ke 4.3.56,28800,01777−0,32 %
to 5.3.56,78500,01761+0,88 %
pe 6.3.57,54200,01738+1,33 %
ma 9.3.58,01300,01724+0,82 %
ti 10.3.57,53700,01738−0,82 %
ke 11.3.57,38300,01743−0,27 %
to 12.3.57,64500,01735+0,46 %
pe 13.3.56,45300,01771−2,07 %
ma 16.3.57,62500,01735+2,08 %
ti 17.3.56,56300,01768−1,84 %
ke 18.3.56,44100,01772−0,22 %
to 19.3.55,59300,01799−1,50 %
pe 20.3.54,89500,01822−1,26 %
ma 23.3.55,42500,01804+0,97 %
ti 24.3.55,37500,01806−0,09 %
ke 25.3.55,25000,01810−0,23 %
to 26.3.55,98100,01786+1,32 %
pe 27.3.56,12500,01782+0,26 %
ma 30.3.56,19600,01779+0,13 %
ti 31.3.55,86500,01790−0,59 %
Huhtikuu
ke 1.4.55,70900,01795−0,28 %
to 2.4.55,48500,01802−0,40 %
pe 3.4.54,80500,01825−1,23 %
ma 6.4.54,66700,01829−0,25 %
ti 7.4.54,91500,01821+0,45 %
ke 8.4.54,97700,01819+0,11 %
to 9.4.54,93900,01820−0,07 %
ti 14.4.55,45300,01803+0,94 %
ke 15.4.55,31100,01808−0,26 %
to 16.4.55,41400,01805+0,19 %
pe 17.4.55,29500,01808−0,21 %
ma 20.4.55,12600,01814−0,31 %
ti 21.4.55,09600,01815−0,05 %
ke 22.4.55,09600,01815±0,00 %
to 23.4.54,57100,01832−0,95 %
pe 24.4.54,89100,01822+0,59 %
ma 27.4.54,98700,01819+0,17 %
ti 28.4.55,03200,01817+0,08 %
ke 29.4.54,76300,01826−0,49 %
to 30.4.54,77200,01826+0,02 %
Toukokuu
ma 4.5.55,37900,01806+1,11 %
ti 5.5.54,86300,01823−0,93 %
ke 6.5.54,62000,01831−0,44 %
to 7.5.54,49700,01835−0,23 %
pe 8.5.54,68100,01829+0,34 %
ma 11.5.54,52700,01834−0,28 %
ti 12.5.54,38800,01839−0,25 %
ke 13.5.54,54500,01833+0,29 %
to 14.5.54,59100,01832+0,08 %
pe 15.5.54,77800,01826+0,34 %
ma 18.5.55,10200,01815+0,59 %
ti 19.5.55,56700,01800+0,84 %
ke 20.5.55,44700,01804−0,22 %
to 21.5.55,64900,01797+0,36 %
pe 22.5.55,34900,01807−0,54 %
ma 25.5.55,38200,01806+0,06 %
ti 26.5.55,35800,01806−0,04 %
ke 27.5.55,66800,01796+0,56 %
to 28.5.55,79200,01792+0,22 %
pe 29.5.56,23100,01778+0,79 %
Kesäkuu
ma 1.6.55,94700,01787−0,51 %
ti 2.6.56,07100,01783+0,22 %
ke 3.6.55,92300,01788−0,26 %
to 4.6.56,10900,01782+0,33 %
pe 5.6.56,45700,01771+0,62 %
ma 8.6.56,30100,01776−0,28 %
ti 9.6.56,52100,01769+0,39 %
ke 10.6.56,76700,01762+0,44 %
to 11.6.56,88900,01758+0,21 %
pe 12.6.56,76300,01762−0,22 %
ma 15.6.56,65300,01765−0,19 %
ti 16.6.56,66400,01765+0,02 %
ke 17.6.56,27300,01777−0,69 %
to 18.6.56,30200,01776+0,05 %
pe 19.6.56,13300,01781−0,30 %
ma 22.6.56,20000,01779+0,12 %
ti 23.6.56,68500,01764+0,86 %
ke 24.6.56,45300,01771−0,41 %
to 25.6.56,07500,01783−0,67 %
pe 26.6.56,05300,01784−0,04 %
ma 29.6.56,25800,01778+0,37 %
ti 30.6.55,83400,01791−0,75 %
Heinäkuu
ke 1.7.55,79100,01792−0,08 %
to 2.7.56,07800,01783+0,51 %
pe 3.7.55,53600,01801−0,97 %
ma 6.7.55,87100,01790+0,60 %
ti 7.7.55,89200,01789+0,04 %
ke 8.7.55,89800,01789+0,01 %
to 9.7.56,06200,01784+0,29 %
pe 10.7.55,79400,01792−0,48 %
ma 13.7.55,99800,01786+0,37 %
ti 14.7.56,30500,01776+0,55 %
ke 15.7.56,58400,01767+0,50 %
to 16.7.56,49900,01770−0,15 %
pe 17.7.56,51100,01770+0,02 %
ma 20.7.56,50000,01770−0,02 %
ti 21.7.56,45500,01771−0,08 %
ke 22.7.57,11000,01751+1,16 %
to 23.7.57,20200,01748+0,16 %
pe 24.7.57,31600,01745+0,20 %
ma 27.7.57,81700,01730+0,87 %
ti 28.7.57,66400,01734−0,26 %
ke 29.7.57,53800,01738−0,22 %
to 30.7.57,68200,01734+0,25 %
pe 31.7.58,12400,01720+0,77 %
Elokuu
ma 3.8.57,57900,01737−0,94 %
ti 4.8.57,77400,01731+0,34 %
ke 5.8.58,12000,01721+0,60 %
to 6.8.58,13600,01720+0,03 %
pe 7.8.57,95800,01725−0,31 %
ma 10.8.57,78700,01730−0,30 %
ti 11.8.57,61500,01736−0,30 %
ke 12.8.57,63100,01735+0,03 %
to 13.8.57,76800,01731+0,24 %
pe 14.8.57,55300,01738−0,37 %
ma 17.8.57,69300,01733+0,24 %
ti 18.8.57,80400,01730+0,19 %
ke 19.8.57,91100,01727+0,19 %
to 20.8.57,70700,01733−0,35 %
pe 21.8.57,32400,01744−0,66 %
ma 24.8.57,44700,01741+0,21 %
ti 25.8.57,35700,01743−0,16 %
ke 26.8.57,26400,01746−0,16 %
to 27.8.57,38400,01743+0,21 %
pe 28.8.57,67600,01734+0,51 %
ma 31.8.57,83700,01729+0,28 %
Syyskuu
ti 1.9.58,17100,01719+0,58 %
ke 2.9.57,66500,01734−0,87 %
to 3.9.57,38900,01742−0,48 %
pe 4.9.57,53000,01738+0,25 %
ma 7.9.57,54700,01738+0,03 %
ti 8.9.57,33300,01744−0,37 %
ke 9.9.57,27600,01746−0,10 %
to 10.9.57,59200,01736+0,55 %
pe 11.9.57,55100,01738−0,07 %
ma 14.9.57,58700,01737+0,06 %
ti 15.9.57,50900,01739−0,14 %
ke 16.9.57,39800,01742−0,19 %
to 17.9.57,16700,01749−0,40 %
pe 18.9.57,30600,01745+0,24 %
ma 21.9.57,14200,01750−0,29 %
ti 22.9.56,89800,01758−0,43 %
ke 23.9.56,77800,01761−0,21 %
to 24.9.56,54700,01768−0,41 %
pe 25.9.56,43100,01772−0,21 %
ma 28.9.56,61200,01766+0,32 %
ti 29.9.56,69500,01764+0,15 %
ke 30.9.56,77400,01761+0,14 %
Lokakuu
to 1.10.56,93100,01757+0,28 %
pe 2.10.56,86400,01759−0,12 %
ma 5.10.56,96100,01756+0,17 %
ti 6.10.57,13700,01750+0,31 %
ke 7.10.56,97900,01755−0,28 %
to 8.10.57,00400,01754+0,04 %
pe 9.10.57,08300,01752+0,14 %
ma 12.10.57,26800,01746+0,32 %
ti 13.10.57,32500,01744+0,10 %
ke 14.10.57,24400,01747−0,14 %
to 15.10.57,05600,01753−0,33 %
pe 16.10.57,14800,01750+0,16 %
ma 19.10.57,23100,01747+0,15 %
ti 20.10.57,33300,01744+0,18 %
ke 21.10.57,53900,01738+0,36 %
to 22.10.57,46700,01740−0,13 %
pe 23.10.57,38800,01743−0,14 %
ma 26.10.57,20500,01748−0,32 %
ti 27.10.57,15700,01750−0,08 %
ke 28.10.56,70800,01763−0,79 %
to 29.10.56,68500,01764−0,04 %
pe 30.10.56,63500,01766−0,09 %
Marraskuu
ma 2.11.56,40700,01773−0,40 %
ti 3.11.56,58400,01767+0,31 %
ke 4.11.56,71700,01763+0,24 %
to 5.11.57,21800,01748+0,88 %
pe 6.11.57,19200,01748−0,05 %
ma 9.11.57,21300,01748+0,04 %
ti 10.11.57,05000,01753−0,28 %
ke 11.11.57,05200,01753±0,00 %
to 12.11.57,17500,01749+0,22 %
pe 13.11.56,95400,01756−0,39 %
ma 16.11.56,98300,01755+0,05 %
ti 17.11.57,38900,01742+0,71 %
ke 18.11.57,26700,01746−0,21 %
to 19.11.57,14700,01750−0,21 %
pe 20.11.57,20600,01748+0,10 %
ma 23.11.57,33900,01744+0,23 %
ti 24.11.57,23300,01747−0,18 %
ke 25.11.57,22700,01747−0,01 %
to 26.11.57,25700,01747+0,05 %
pe 27.11.57,37500,01743+0,21 %
ma 30.11.57,69000,01733+0,55 %
Joulukuu
ti 1.12.57,59800,01736−0,16 %
ke 2.12.57,98400,01725+0,67 %
to 3.12.58,29900,01715+0,54 %
pe 4.12.58,43000,01711+0,22 %
ma 7.12.58,42100,01712−0,02 %
ti 8.12.58,35900,01714−0,11 %
ke 9.12.58,29800,01715−0,10 %
to 10.12.58,30200,01715+0,01 %
pe 11.12.58,33900,01714+0,06 %
ma 14.12.58,41700,01712+0,13 %
ti 15.12.58,33400,01714−0,14 %
ke 16.12.58,60500,01706+0,46 %
to 17.12.58,79900,01701+0,33 %
pe 18.12.58,93000,01697+0,22 %
ma 21.12.58,83300,01700−0,16 %
ti 22.12.58,87000,01699+0,06 %
ke 23.12.58,45300,01711−0,71 %
to 24.12.58,55900,01708+0,18 %
ma 28.12.58,70000,01704+0,24 %
ti 29.12.58,90300,01698+0,35 %
ke 30.12.59,02600,01694+0,21 %
to 31.12.59,12500,01691+0,17 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Filippiinien peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026