N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/PHP · Filippiinien peso · vuosi 2011 Filippiinien peson kurssi 2011

Euro heikkeni Filippiinien pesoa vastaan 2,65 % vuonna 2011

Vuonna 2011 EKP julkaisi Filippiinien peson viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 60,2604 Filippiinien pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 63,8640 4.5.2011 ja matalimmillaan 56,5110 29.12.2011. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2011 oli 56,7540.

Keskikurssi 2011
60,2604
Muutos vuoden aikana
▼ −2,65 %
Ylin
63,8640 4.5.2011
Alin
56,5110 29.12.2011

Kurssikehitys

EUR/PHP vuonna 2011

257 julkaisua 3.1.2011–30.12.2011.

Näin monta Filippiinien pesoa eurolla sai vuonna 2011

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2011

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/PHP: kuukausien keskikurssit 2011
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu59,089057,017060,700060,700021
Helmikuu59,557658,667060,722060,228020
Maaliskuu60,870460,002061,816061,559023
Huhtikuu62,361261,348063,596063,475019
Toukokuu61,952861,008063,864062,333022
Kesäkuu62,467861,608063,321062,619022
Heinäkuu60,960860,127062,511060,127021
Elokuu60,836259,730061,516061,040023
Syyskuu59,322558,503060,503059,039022
Lokakuu59,411658,063060,423059,749021
Marraskuu58,742558,174059,435058,568022
Joulukuu57,536956,511058,391056,754021
Koko vuosi60,260456,511063,864056,7540257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2011

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/PHP: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2011
Päivä1 EUR = PHP1 PHP = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.58,43600,01711+0,23 %
ti 4.1.58,51600,01709+0,14 %
ke 5.1.57,89600,01727−1,06 %
to 6.1.57,49600,01739−0,69 %
pe 7.1.57,45500,01740−0,07 %
ma 10.1.57,30800,01745−0,26 %
ti 11.1.57,19000,01749−0,21 %
ke 12.1.57,01700,01754−0,30 %
to 13.1.58,27500,01716+2,21 %
pe 14.1.59,20200,01689+1,59 %
ma 17.1.59,22700,01688+0,04 %
ti 18.1.59,52700,01680+0,51 %
ke 19.1.59,73600,01674+0,35 %
to 20.1.60,04300,01665+0,51 %
pe 21.1.60,12700,01663+0,14 %
ma 24.1.60,53100,01652+0,67 %
ti 25.1.60,62400,01650+0,15 %
ke 26.1.60,60600,01650−0,03 %
to 27.1.60,49900,01653−0,18 %
pe 28.1.60,45700,01654−0,07 %
ma 31.1.60,70000,01647+0,40 %
Helmikuu
ti 1.2.60,72200,01647+0,04 %
ke 2.2.60,58300,01651−0,23 %
to 3.2.60,38300,01656−0,33 %
pe 4.2.59,57500,01679−1,34 %
ma 7.2.58,85500,01699−1,21 %
ti 8.2.59,05200,01693+0,33 %
ke 9.2.59,38300,01684+0,56 %
to 10.2.59,46600,01682+0,14 %
pe 11.2.59,35400,01685−0,19 %
ma 14.2.58,66700,01705−1,16 %
ti 15.2.58,91900,01697+0,43 %
ke 16.2.58,81800,01700−0,17 %
to 17.2.58,78300,01701−0,06 %
pe 18.2.58,97400,01696+0,32 %
ma 21.2.59,32800,01686+0,60 %
ti 22.2.59,70400,01675+0,63 %
ke 23.2.59,84900,01671+0,24 %
to 24.2.60,31800,01658+0,78 %
pe 25.2.60,19100,01661−0,21 %
ma 28.2.60,22800,01660+0,06 %
Maaliskuu
ti 1.3.60,02600,01666−0,34 %
ke 2.3.60,00200,01667−0,04 %
to 3.3.60,06800,01665+0,11 %
pe 4.3.60,33900,01657+0,45 %
ma 7.3.60,65900,01649+0,53 %
ti 8.3.60,48700,01653−0,28 %
ke 9.3.60,31800,01658−0,28 %
to 10.3.60,06600,01665−0,42 %
pe 11.3.60,17200,01662+0,18 %
ma 14.3.60,72700,01647+0,92 %
ti 15.3.60,81800,01644+0,15 %
ke 16.3.61,11700,01636+0,49 %
to 17.3.61,47700,01627+0,59 %
pe 18.3.61,66200,01622+0,30 %
ma 21.3.61,81600,01618+0,25 %
ti 22.3.61,59400,01624−0,36 %
ke 23.3.61,34500,01630−0,40 %
to 24.3.61,34200,01630±0,00 %
pe 25.3.61,08400,01637−0,42 %
ma 28.3.61,00200,01639−0,13 %
ti 29.3.61,22000,01633+0,36 %
ke 30.3.61,11900,01636−0,16 %
to 31.3.61,55900,01624+0,72 %
Huhtikuu
pe 1.4.61,34800,01630−0,34 %
ma 4.4.61,72300,01620+0,61 %
ti 5.4.61,45900,01627−0,43 %
ke 6.4.61,64100,01622+0,30 %
to 7.4.61,53100,01625−0,18 %
pe 8.4.61,90800,01615+0,61 %
ma 11.4.62,28200,01606+0,60 %
ti 12.4.62,42400,01602+0,23 %
ke 13.4.62,65400,01596+0,37 %
to 14.4.62,41000,01602−0,39 %
pe 15.4.62,49300,01600+0,13 %
ma 18.4.61,75800,01619−1,18 %
ti 19.4.61,97300,01614+0,35 %
ke 20.4.62,68000,01595+1,14 %
to 21.4.62,91200,01590+0,37 %
ti 26.4.63,23100,01582+0,51 %
ke 27.4.63,36500,01578+0,21 %
to 28.4.63,59600,01572+0,36 %
pe 29.4.63,47500,01575−0,19 %
Toukokuu
ma 2.5.63,25000,01581−0,35 %
ti 3.5.63,41500,01577+0,26 %
ke 4.5.63,86400,01566+0,71 %
to 5.5.63,80900,01567−0,09 %
pe 6.5.62,51700,01600−2,02 %
ma 9.5.61,89200,01616−1,00 %
ti 10.5.61,69500,01621−0,32 %
ke 11.5.61,55700,01625−0,22 %
to 12.5.61,03600,01638−0,85 %
pe 13.5.61,67000,01622+1,04 %
ma 16.5.61,23000,01633−0,71 %
ti 17.5.61,42200,01628+0,31 %
ke 18.5.61,47700,01627+0,09 %
to 19.5.61,60100,01623+0,20 %
pe 20.5.61,52800,01625−0,12 %
ma 23.5.61,00800,01639−0,85 %
ti 24.5.61,16900,01635+0,26 %
ke 25.5.61,26800,01632+0,16 %
to 26.5.61,56200,01624+0,48 %
pe 27.5.61,77000,01619+0,34 %
ma 30.5.61,88800,01616+0,19 %
ti 31.5.62,33300,01604+0,72 %
Kesäkuu
ke 1.6.62,17700,01608−0,25 %
to 2.6.62,50100,01600+0,52 %
pe 3.6.62,64200,01596+0,23 %
ma 6.6.63,09300,01585+0,72 %
ti 7.6.63,32100,01579+0,36 %
ke 8.6.63,32100,01579±0,00 %
to 9.6.63,29700,01580−0,04 %
pe 10.6.62,72900,01594−0,90 %
ma 13.6.62,32400,01605−0,65 %
ti 14.6.62,49900,01600+0,28 %
ke 15.6.62,18000,01608−0,51 %
to 16.6.61,60800,01623−0,92 %
pe 17.6.62,42600,01602+1,33 %
ma 20.6.62,19300,01608−0,37 %
ti 21.6.62,56800,01598+0,60 %
ke 22.6.62,43200,01602−0,22 %
to 23.6.61,79400,01618−1,02 %
pe 24.6.61,76500,01619−0,05 %
ma 27.6.61,93500,01615+0,28 %
ti 28.6.62,09800,01610+0,26 %
ke 29.6.62,77000,01593+1,08 %
to 30.6.62,61900,01597−0,24 %
Heinäkuu
pe 1.7.62,51100,01600−0,17 %
ma 4.7.62,44400,01601−0,11 %
ti 5.7.62,22900,01607−0,34 %
ke 6.7.61,52600,01625−1,13 %
to 7.7.61,07800,01637−0,73 %
pe 8.7.60,89200,01642−0,30 %
ma 11.7.60,44500,01654−0,73 %
ti 12.7.60,30900,01658−0,22 %
ke 13.7.60,49300,01653+0,31 %
to 14.7.60,96100,01640+0,77 %
pe 15.7.60,70900,01647−0,41 %
ma 18.7.60,46300,01654−0,41 %
ti 19.7.60,61000,01650+0,24 %
ke 20.7.60,69000,01648+0,13 %
to 21.7.60,64100,01649−0,08 %
pe 22.7.60,92000,01641+0,46 %
ma 25.7.60,93700,01641+0,03 %
ti 26.7.61,11400,01636+0,29 %
ke 27.7.60,90200,01642−0,35 %
to 28.7.60,17600,01662−1,19 %
pe 29.7.60,12700,01663−0,08 %
Elokuu
ma 1.8.60,44900,01654+0,54 %
ti 2.8.59,73000,01674−1,19 %
ke 3.8.60,39800,01656+1,12 %
to 4.8.60,37200,01656−0,04 %
pe 5.8.60,39800,01656+0,04 %
ma 8.8.60,54900,01652+0,25 %
ti 9.8.60,61100,01650+0,10 %
ke 10.8.61,07000,01637+0,76 %
to 11.8.60,14600,01663−1,51 %
pe 12.8.60,62100,01650+0,79 %
ma 15.8.60,69800,01648+0,13 %
ti 16.8.60,88100,01643+0,30 %
ke 17.8.61,44800,01627+0,93 %
to 18.8.61,04100,01638−0,66 %
pe 19.8.61,37400,01629+0,55 %
ma 22.8.61,19100,01634−0,30 %
ti 23.8.61,20600,01634+0,02 %
ke 24.8.61,18600,01634−0,03 %
to 25.8.61,31800,01631+0,22 %
pe 26.8.61,04500,01638−0,45 %
ma 29.8.61,51600,01626+0,77 %
ti 30.8.60,94400,01641−0,93 %
ke 31.8.61,04000,01638+0,16 %
Syyskuu
to 1.9.60,50300,01653−0,88 %
pe 2.9.60,08200,01664−0,70 %
ma 5.9.59,65500,01676−0,71 %
ti 6.9.59,66400,01676+0,02 %
ke 7.9.59,40700,01683−0,43 %
to 8.9.59,57300,01679+0,28 %
pe 9.9.58,91000,01698−1,11 %
ma 12.9.58,50300,01709−0,69 %
ti 13.9.58,68700,01704+0,31 %
ke 14.9.59,34800,01685+1,13 %
to 15.9.59,67800,01676+0,56 %
pe 16.9.59,54400,01679−0,22 %
ma 19.9.59,52600,01680−0,03 %
ti 20.9.59,60800,01678+0,14 %
ke 21.9.59,40500,01683−0,34 %
to 22.9.58,91900,01697−0,82 %
pe 23.9.58,56400,01708−0,60 %
ma 26.9.58,97100,01696+0,69 %
ti 27.9.58,86900,01699−0,17 %
ke 28.9.59,17500,01690+0,52 %
to 29.9.59,46400,01682+0,49 %
pe 30.9.59,03900,01694−0,71 %
Lokakuu
ma 3.10.58,61000,01706−0,73 %
ti 4.10.58,06300,01722−0,93 %
ke 5.10.58,49900,01709+0,75 %
to 6.10.58,07200,01722−0,73 %
pe 7.10.58,45800,01711+0,66 %
ma 10.10.58,94800,01696+0,84 %
ti 11.10.59,11100,01692+0,28 %
ke 12.10.59,78200,01673+1,14 %
to 13.10.59,55200,01679−0,38 %
pe 14.10.59,80700,01672+0,43 %
ma 17.10.59,46500,01682−0,57 %
ti 18.10.59,25600,01688−0,35 %
ke 19.10.59,67800,01676+0,71 %
to 20.10.59,85200,01671+0,29 %
pe 21.10.59,95900,01668+0,18 %
ma 24.10.59,99300,01667+0,06 %
ti 25.10.60,06300,01665+0,12 %
ke 26.10.60,15800,01662+0,16 %
to 27.10.60,14600,01663−0,02 %
pe 28.10.60,42300,01655+0,46 %
ma 31.10.59,74900,01674−1,12 %
Marraskuu
ti 1.11.58,28900,01716−2,44 %
ke 2.11.59,09700,01692+1,39 %
to 3.11.59,42100,01683+0,55 %
pe 4.11.59,06400,01693−0,60 %
ma 7.11.58,92400,01697−0,24 %
ti 8.11.59,43500,01683+0,87 %
ke 9.11.58,79700,01701−1,07 %
to 10.11.58,98900,01695+0,33 %
pe 11.11.59,10700,01692+0,20 %
ma 14.11.59,10000,01692−0,01 %
ti 15.11.58,90900,01698−0,32 %
ke 16.11.58,57500,01707−0,57 %
to 17.11.58,57900,01707+0,01 %
pe 18.11.58,92700,01697+0,59 %
ma 21.11.58,40700,01712−0,88 %
ti 22.11.58,61100,01706+0,35 %
ke 23.11.58,33600,01714−0,47 %
to 24.11.58,34600,01714+0,02 %
pe 25.11.58,28900,01716−0,10 %
ma 28.11.58,39200,01713+0,18 %
ti 29.11.58,17400,01719−0,37 %
ke 30.11.58,56800,01707+0,68 %
Joulukuu
to 1.12.58,39100,01713−0,30 %
pe 2.12.58,29300,01715−0,17 %
ma 5.12.58,15800,01719−0,23 %
ti 6.12.58,11100,01721−0,08 %
ke 7.12.57,97700,01725−0,23 %
to 8.12.58,08300,01722+0,18 %
pe 9.12.58,31800,01715+0,40 %
ma 12.12.57,84200,01729−0,82 %
ti 13.12.57,79500,01730−0,08 %
ke 14.12.57,43500,01741−0,62 %
to 15.12.57,39800,01742−0,06 %
pe 16.12.57,23400,01747−0,29 %
ma 19.12.57,27300,01746+0,07 %
ti 20.12.57,25600,01747−0,03 %
ke 21.12.56,97700,01755−0,49 %
to 22.12.56,98900,01755+0,02 %
pe 23.12.56,79400,01761−0,34 %
ti 27.12.57,20200,01748+0,72 %
ke 28.12.57,48400,01740+0,49 %
to 29.12.56,51100,01770−1,69 %
pe 30.12.56,75400,01762+0,43 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Filippiinien peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026