N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/PHP · Filippiinien peso · vuosi 2004 Filippiinien peson kurssi 2004

Euro vahvistui Filippiinien pesoa vastaan 9,03 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi Filippiinien peson viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 69,7268 Filippiinien pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 76,7580 28.12.2004 ja matalimmillaan 65,9680 10.5.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 76,5100.

Keskikurssi 2004
69,7268
Muutos vuoden aikana
▲ +9,03 %
Ylin
76,7580 28.12.2004
Alin
65,9680 10.5.2004

Kurssikehitys

EUR/PHP vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Filippiinien pesoa eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/PHP: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu70,022368,820070,882069,252021
Helmikuu70,989569,827072,111069,925020
Maaliskuu69,032268,294070,257068,646023
Huhtikuu67,045465,986069,329066,972020
Toukokuu67,009865,968068,415068,059021
Kesäkuu67,983867,107068,730068,220022
Heinäkuu68,613367,350069,409067,350022
Elokuu68,016666,999068,926068,034022
Syyskuu68,697367,501069,835069,835022
Lokakuu70,405569,108072,138071,741021
Marraskuu73,137771,558074,678074,678022
Joulukuu75,336474,329076,758076,510023
Koko vuosi69,726865,968076,758076,5100259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/PHP: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = PHP1 PHP = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.69,87800,01431−0,42 %
ma 5.1.69,99500,01429+0,17 %
ti 6.1.70,33100,01422+0,48 %
ke 7.1.70,02800,01428−0,43 %
to 8.1.69,68100,01435−0,50 %
pe 9.1.70,46000,01419+1,12 %
ma 12.1.70,88200,01411+0,60 %
ti 13.1.70,62600,01416−0,36 %
ke 14.1.70,40100,01420−0,32 %
to 15.1.70,14900,01426−0,36 %
pe 16.1.69,36600,01442−1,12 %
ma 19.1.68,82000,01453−0,79 %
ti 20.1.69,80300,01433+1,43 %
ke 21.1.70,05000,01428+0,35 %
to 22.1.70,05000,01428±0,00 %
pe 23.1.70,58400,01417+0,76 %
ma 26.1.70,19200,01425−0,56 %
ti 27.1.69,83100,01432−0,51 %
ke 28.1.70,21300,01424+0,55 %
to 29.1.69,87600,01431−0,48 %
pe 30.1.69,25200,01444−0,89 %
Helmikuu
ma 2.2.69,82700,01432+0,83 %
ti 3.2.70,75100,01413+1,32 %
ke 4.2.70,39500,01421−0,50 %
to 5.2.70,36700,01421−0,04 %
pe 6.2.70,15700,01425−0,30 %
ma 9.2.71,06300,01407+1,29 %
ti 10.2.71,24200,01404+0,25 %
ke 11.2.70,92700,01410−0,44 %
to 12.2.71,66000,01395+1,03 %
pe 13.2.71,90700,01391+0,34 %
ma 16.2.71,52300,01398−0,53 %
ti 17.2.72,11100,01387+0,82 %
ke 18.2.71,97200,01389−0,19 %
to 19.2.71,97200,01389±0,00 %
pe 20.2.71,31900,01402−0,91 %
ma 23.2.70,74400,01414−0,81 %
ti 24.2.70,88100,01411+0,19 %
ke 25.2.70,95300,01409+0,10 %
to 26.2.70,09400,01427−1,21 %
pe 27.2.69,92500,01430−0,24 %
Maaliskuu
ma 1.3.70,25700,01423+0,47 %
ti 2.3.69,74500,01434−0,73 %
ke 3.3.68,29400,01464−2,08 %
to 4.3.68,35400,01463+0,09 %
pe 5.3.68,67000,01456+0,46 %
ma 8.3.69,47200,01439+1,17 %
ti 9.3.69,48700,01439+0,02 %
ke 10.3.69,14000,01446−0,50 %
to 11.3.68,98900,01450−0,22 %
pe 12.3.68,89300,01452−0,14 %
ma 15.3.69,14300,01446+0,36 %
ti 16.3.69,46400,01440+0,46 %
ke 17.3.68,94000,01451−0,75 %
to 18.3.69,00100,01449+0,09 %
pe 19.3.69,58500,01437+0,85 %
ma 22.3.69,69100,01435+0,15 %
ti 23.3.69,21200,01445−0,69 %
ke 24.3.68,66600,01456−0,79 %
to 25.3.68,44100,01461−0,33 %
pe 26.3.68,65800,01456+0,32 %
ma 29.3.68,33000,01463−0,48 %
ti 30.3.68,66200,01456+0,49 %
ke 31.3.68,64600,01457−0,02 %
Huhtikuu
to 1.4.69,18500,01445+0,79 %
pe 2.4.69,32900,01442+0,21 %
ma 5.4.67,90500,01473−2,05 %
ti 6.4.68,04800,01470+0,21 %
ke 7.4.68,08000,01469+0,05 %
to 8.4.67,93700,01472−0,21 %
ti 13.4.66,87600,01495−1,56 %
ke 14.4.66,59000,01502−0,43 %
to 15.4.66,58400,01502−0,01 %
pe 16.4.66,67800,01500+0,14 %
ma 19.4.67,00300,01492+0,49 %
ti 20.4.66,33400,01508−1,00 %
ke 21.4.66,07700,01513−0,39 %
to 22.4.66,29100,01509+0,32 %
pe 23.4.66,25100,01509−0,06 %
ma 26.4.65,98600,01515−0,40 %
ti 27.4.66,09900,01513+0,17 %
ke 28.4.66,40700,01506+0,47 %
to 29.4.66,27500,01509−0,20 %
pe 30.4.66,97200,01493+1,05 %
Toukokuu
ma 3.5.66,65900,01500−0,47 %
ti 4.5.67,20000,01488+0,81 %
ke 5.5.67,21900,01488+0,03 %
to 6.5.67,43400,01483+0,32 %
pe 7.5.67,24200,01487−0,28 %
ma 10.5.65,96800,01516−1,89 %
ti 11.5.66,08700,01513+0,18 %
ke 12.5.66,23500,01510+0,22 %
to 13.5.66,16200,01511−0,11 %
pe 14.5.66,06500,01514−0,15 %
ma 17.5.67,23000,01487+1,76 %
ti 18.5.66,90400,01495−0,48 %
ke 19.5.66,83600,01496−0,10 %
to 20.5.66,61000,01501−0,34 %
pe 21.5.66,61000,01501±0,00 %
ma 24.5.67,00200,01492+0,59 %
ti 25.5.67,54400,01481+0,81 %
ke 26.5.67,73900,01476+0,29 %
to 27.5.67,98600,01471+0,36 %
pe 28.5.68,41500,01462+0,63 %
ma 31.5.68,05900,01469−0,52 %
Kesäkuu
ti 1.6.68,28300,01464+0,33 %
ke 2.6.68,41100,01462+0,19 %
to 3.6.68,18800,01467−0,33 %
pe 4.6.68,19900,01466+0,02 %
ma 7.6.68,73000,01455+0,78 %
ti 8.6.68,46100,01461−0,39 %
ke 9.6.67,66400,01478−1,16 %
to 10.6.67,20600,01488−0,68 %
pe 11.6.67,10700,01490−0,15 %
ma 14.6.67,20100,01488+0,14 %
ti 15.6.67,48300,01482+0,42 %
ke 16.6.67,78800,01475+0,45 %
to 17.6.67,87700,01473+0,13 %
pe 18.6.67,95900,01471+0,12 %
ma 21.6.68,06500,01469+0,16 %
ti 22.6.67,98700,01471−0,11 %
ke 23.6.67,94800,01472−0,06 %
to 24.6.67,91700,01472−0,05 %
pe 25.6.68,06100,01469+0,21 %
ma 28.6.68,52100,01459+0,68 %
ti 29.6.68,36800,01463−0,22 %
ke 30.6.68,22000,01466−0,22 %
Heinäkuu
to 1.7.68,13100,01468−0,13 %
pe 2.7.68,00000,01471−0,19 %
ma 5.7.68,51400,01460+0,76 %
ti 6.7.68,84100,01453+0,48 %
ke 7.7.69,12600,01447+0,41 %
to 8.7.69,08400,01448−0,06 %
pe 9.7.69,02500,01449−0,09 %
ma 12.7.69,16000,01446+0,20 %
ti 13.7.69,00100,01449−0,23 %
ke 14.7.69,17400,01446+0,25 %
to 15.7.69,25900,01444+0,12 %
pe 16.7.69,15700,01446−0,15 %
ma 19.7.69,40900,01441+0,36 %
ti 20.7.69,21000,01445−0,29 %
ke 21.7.68,78000,01454−0,62 %
to 22.7.68,69900,01456−0,12 %
pe 23.7.68,35700,01463−0,50 %
ma 26.7.68,23700,01465−0,18 %
ti 27.7.68,18000,01467−0,08 %
ke 28.7.67,39300,01484−1,15 %
to 29.7.67,40500,01484+0,02 %
pe 30.7.67,35000,01485−0,08 %
Elokuu
ma 2.8.67,24200,01487−0,16 %
ti 3.8.67,16800,01489−0,11 %
ke 4.8.66,99900,01493−0,25 %
to 5.8.67,17800,01489+0,27 %
pe 6.8.67,32200,01485+0,21 %
ma 9.8.68,22800,01466+1,35 %
ti 10.8.68,35300,01463+0,18 %
ke 11.8.68,31800,01464−0,05 %
to 12.8.68,25000,01465−0,10 %
pe 13.8.68,05100,01469−0,29 %
ma 16.8.68,76800,01454+1,05 %
ti 17.8.68,76600,01454±0,00 %
ke 18.8.68,76600,01454±0,00 %
to 19.8.68,92600,01451+0,23 %
pe 20.8.68,48500,01460−0,64 %
ma 23.8.68,35200,01463−0,19 %
ti 24.8.67,96500,01471−0,57 %
ke 25.8.67,76700,01476−0,29 %
to 26.8.67,80400,01475+0,05 %
pe 27.8.67,89800,01473+0,14 %
ma 30.8.67,72600,01477−0,25 %
ti 31.8.68,03400,01470+0,45 %
Syyskuu
ke 1.9.68,45300,01461+0,62 %
to 2.9.68,31800,01464−0,20 %
pe 3.9.68,25500,01465−0,09 %
ma 6.9.67,75500,01476−0,73 %
ti 7.9.67,77500,01475+0,03 %
ke 8.9.67,50100,01481−0,40 %
to 9.9.68,38200,01462+1,31 %
pe 10.9.68,61300,01457+0,34 %
ma 13.9.68,78500,01454+0,25 %
ti 14.9.68,74900,01455−0,05 %
ke 15.9.68,66400,01456−0,12 %
to 16.9.68,29000,01464−0,54 %
pe 17.9.68,67300,01456+0,56 %
ma 20.9.68,23600,01466−0,64 %
ti 21.9.69,13100,01447+1,31 %
ke 22.9.68,97800,01450−0,22 %
to 23.9.69,43500,01440+0,66 %
pe 24.9.69,38650,01441−0,07 %
ma 27.9.69,17200,01446−0,31 %
ti 28.9.69,54700,01438+0,54 %
ke 29.9.69,40700,01441−0,20 %
to 30.9.69,83500,01432+0,62 %
Lokakuu
pe 1.10.69,93100,01430+0,14 %
ma 4.10.69,24400,01444−0,98 %
ti 5.10.69,25200,01444+0,01 %
ke 6.10.69,15600,01446−0,14 %
to 7.10.69,36400,01442+0,30 %
pe 8.10.69,36200,01442±0,00 %
ma 11.10.69,80100,01433+0,63 %
ti 12.10.69,42300,01440−0,54 %
ke 13.10.69,10800,01447−0,45 %
to 14.10.69,87100,01431+1,10 %
pe 15.10.70,06600,01427+0,28 %
ma 18.10.70,39000,01421+0,46 %
ti 19.10.70,52800,01418+0,20 %
ke 20.10.70,92500,01410+0,56 %
to 21.10.70,99100,01409+0,09 %
pe 22.10.71,02500,01408+0,05 %
ma 25.10.72,02100,01388+1,40 %
ti 26.10.72,04000,01388+0,03 %
ke 27.10.72,13800,01386+0,14 %
to 28.10.72,13800,01386±0,00 %
pe 29.10.71,74100,01394−0,55 %
Marraskuu
ma 1.11.71,74300,01394±0,00 %
ti 2.11.71,55800,01397−0,26 %
ke 3.11.71,91500,01391+0,50 %
to 4.11.72,56600,01378+0,91 %
pe 5.11.72,49300,01379−0,10 %
ma 8.11.72,65200,01376+0,22 %
ti 9.11.72,56200,01378−0,12 %
ke 10.11.73,10700,01368+0,75 %
to 11.11.72,63600,01377−0,64 %
pe 12.11.72,81100,01373+0,24 %
ma 15.11.72,92100,01371+0,15 %
ti 16.11.73,10400,01368+0,25 %
ke 17.11.73,41900,01362+0,43 %
to 18.11.73,29900,01364−0,16 %
pe 19.11.73,33800,01364+0,05 %
ma 22.11.73,33800,01364±0,00 %
ti 23.11.73,65800,01358+0,44 %
ke 24.11.74,06500,01350+0,55 %
to 25.11.74,38100,01344+0,43 %
pe 26.11.74,34500,01345−0,05 %
ma 29.11.74,44100,01343+0,13 %
ti 30.11.74,67800,01339+0,32 %
Joulukuu
ke 1.12.74,62600,01340−0,07 %
to 2.12.74,67100,01339+0,06 %
pe 3.12.74,56200,01341−0,15 %
ma 6.12.75,35400,01327+1,06 %
ti 7.12.75,43700,01326+0,11 %
ke 8.12.74,63000,01340−1,07 %
to 9.12.74,68900,01339+0,08 %
pe 10.12.74,32900,01345−0,48 %
ma 13.12.74,74700,01338+0,56 %
ti 14.12.74,96100,01334+0,29 %
ke 15.12.75,35400,01327+0,52 %
to 16.12.75,42900,01326+0,10 %
pe 17.12.74,66400,01339−1,01 %
ma 20.12.75,15100,01331+0,65 %
ti 21.12.75,18200,01330+0,04 %
ke 22.12.75,13700,01331−0,06 %
to 23.12.75,62400,01322+0,65 %
pe 24.12.75,91200,01317+0,38 %
ma 27.12.75,89300,01318−0,03 %
ti 28.12.76,75800,01303+1,14 %
ke 29.12.76,62300,01305−0,18 %
to 30.12.76,49400,01307−0,17 %
pe 31.12.76,51000,01307+0,02 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Filippiinien peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026