N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/PHP · Filippiinien peso · vuosi 2016 Filippiinien peson kurssi 2016

Euro vahvistui Filippiinien pesoa vastaan 2,49 % vuonna 2016

Vuonna 2016 EKP julkaisi Filippiinien peson viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 52,5555 Filippiinien pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 54,4250 3.5.2016 ja matalimmillaan 50,3710 5.1.2016. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2016 oli 52,2680.

Keskikurssi 2016
52,5555
Muutos vuoden aikana
▲ +2,49 %
Ylin
54,4250 3.5.2016
Alin
50,3710 5.1.2016

Kurssikehitys

EUR/PHP vuonna 2016

257 julkaisua 4.1.2016–30.12.2016.

Näin monta Filippiinien pesoa eurolla sai vuonna 2016

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2016

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/PHP: kuukausien keskikurssit 2016
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu51,654350,371052,281052,082020
Helmikuu52,815851,615053,953051,615021
Maaliskuu51,721550,581052,385052,284021
Huhtikuu52,597551,982053,504053,504021
Toukokuu52,951352,053054,425052,149022
Kesäkuu52,172051,821052,879052,241022
Heinäkuu52,101651,650052,534052,431021
Elokuu52,254051,797052,737051,975023
Syyskuu53,359251,907054,365054,015022
Lokakuu53,304552,418054,179053,063021
Marraskuu53,160152,664053,892052,913022
Joulukuu52,492951,845053,465052,268021
Koko vuosi52,555550,371054,425052,2680257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2016

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/PHP: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2016
Päivä1 EUR = PHP1 PHP = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.51,39300,01946+0,77 %
ti 5.1.50,37100,01985−1,99 %
ke 6.1.50,58800,01977+0,43 %
to 7.1.51,22600,01952+1,26 %
pe 8.1.51,20400,01953−0,04 %
ma 11.1.51,32600,01948+0,24 %
ti 12.1.51,29600,01949−0,06 %
ke 13.1.51,28300,01950−0,03 %
to 14.1.52,07600,01920+1,55 %
pe 15.1.52,28100,01913+0,39 %
ma 18.1.52,03600,01922−0,47 %
ti 19.1.51,74000,01933−0,57 %
ke 20.1.52,21900,01915+0,93 %
to 21.1.52,16600,01917−0,10 %
pe 22.1.51,58000,01939−1,12 %
ma 25.1.51,89000,01927+0,60 %
ti 26.1.52,05100,01921+0,31 %
ke 27.1.52,16200,01917+0,21 %
to 28.1.52,11600,01919−0,09 %
pe 29.1.52,08200,01920−0,07 %
Helmikuu
ma 1.2.51,93200,01926−0,29 %
ti 2.2.52,25600,01914+0,62 %
ke 3.2.52,37000,01909+0,22 %
to 4.2.53,36600,01874+1,90 %
pe 5.2.53,27100,01877−0,18 %
ma 8.2.53,08400,01884−0,35 %
ti 9.2.53,64100,01864+1,05 %
ke 10.2.53,38800,01873−0,47 %
to 11.2.53,95300,01853+1,06 %
pe 12.2.53,56100,01867−0,73 %
ma 15.2.53,00000,01887−1,05 %
ti 16.2.53,05000,01885+0,09 %
ke 17.2.53,03900,01885−0,02 %
to 18.2.52,69500,01898−0,65 %
pe 19.2.52,84300,01892+0,28 %
ma 22.2.52,51700,01904−0,62 %
ti 23.2.52,39700,01909−0,23 %
ke 24.2.52,34600,01910−0,10 %
to 25.2.52,53200,01904+0,36 %
pe 26.2.52,27600,01913−0,49 %
ma 29.2.51,61500,01937−1,26 %
Maaliskuu
ti 1.3.51,34100,01948−0,53 %
ke 2.3.51,32700,01948−0,03 %
to 3.3.51,21100,01953−0,23 %
pe 4.3.51,32500,01948+0,22 %
ma 7.3.51,38300,01946+0,11 %
ti 8.3.51,77300,01932+0,76 %
ke 9.3.51,41700,01945−0,69 %
to 10.3.50,58100,01977−1,63 %
pe 11.3.51,56500,01939+1,95 %
ma 14.3.51,78500,01931+0,43 %
ti 15.3.51,91500,01926+0,25 %
ke 16.3.51,75200,01932−0,31 %
to 17.3.52,38500,01909+1,22 %
pe 18.3.52,35100,01910−0,06 %
ma 21.3.52,29600,01912−0,11 %
ti 22.3.51,92200,01926−0,72 %
ke 23.3.51,84800,01929−0,14 %
to 24.3.51,76600,01932−0,16 %
ti 29.3.51,86900,01928+0,20 %
ke 30.3.52,05600,01921+0,36 %
to 31.3.52,28400,01913+0,44 %
Huhtikuu
pe 1.4.52,61500,01901+0,63 %
ma 4.4.52,56200,01903−0,10 %
ti 5.4.52,59300,01901+0,06 %
ke 6.4.52,45600,01906−0,26 %
to 7.4.52,57900,01902+0,23 %
pe 8.4.52,46900,01906−0,21 %
ma 11.4.52,55200,01903+0,16 %
ti 12.4.52,51700,01904−0,07 %
ke 13.4.52,06500,01921−0,86 %
to 14.4.51,98200,01924−0,16 %
pe 15.4.52,05100,01921+0,13 %
ma 18.4.52,25300,01914+0,39 %
ti 19.4.52,29000,01912+0,07 %
ke 20.4.52,62600,01900+0,64 %
to 21.4.52,82200,01893+0,37 %
pe 22.4.52,65800,01899−0,31 %
ma 25.4.52,80800,01894+0,28 %
ti 26.4.52,86400,01892+0,11 %
ke 27.4.52,97300,01888+0,21 %
to 28.4.53,30900,01876+0,63 %
pe 29.4.53,50400,01869+0,37 %
Toukokuu
ma 2.5.54,06800,01850+1,05 %
ti 3.5.54,42500,01837+0,66 %
ke 4.5.54,35200,01840−0,13 %
to 5.5.54,17100,01846−0,33 %
pe 6.5.53,88400,01856−0,53 %
ma 9.5.53,83200,01858−0,10 %
ti 10.5.53,12600,01882−1,31 %
ke 11.5.53,05500,01885−0,13 %
to 12.5.53,01500,01886−0,08 %
pe 13.5.52,93300,01889−0,15 %
ma 16.5.52,65200,01899−0,53 %
ti 17.5.52,58100,01902−0,13 %
ke 18.5.52,62400,01900+0,08 %
to 19.5.52,44700,01907−0,34 %
pe 20.5.52,47700,01906+0,06 %
ma 23.5.52,48100,01905+0,01 %
ti 24.5.52,26700,01913−0,41 %
ke 25.5.52,10900,01919−0,30 %
to 26.5.52,13100,01918+0,04 %
pe 27.5.52,09600,01920−0,07 %
ma 30.5.52,05300,01921−0,08 %
ti 31.5.52,14900,01918+0,18 %
Kesäkuu
ke 1.6.52,11000,01919−0,07 %
to 2.6.52,10700,01919−0,01 %
pe 3.6.51,82100,01930−0,55 %
ma 6.6.52,39800,01908+1,11 %
ti 7.6.52,22900,01915−0,32 %
ke 8.6.52,22300,01915−0,01 %
to 9.6.52,18800,01916−0,07 %
pe 10.6.51,97800,01924−0,40 %
ma 13.6.52,00200,01923+0,05 %
ti 14.6.51,98600,01924−0,03 %
ke 15.6.52,03200,01922+0,09 %
to 16.6.51,89900,01927−0,26 %
pe 17.6.52,25800,01914+0,69 %
ma 20.6.52,43400,01907+0,34 %
ti 21.6.52,37900,01909−0,10 %
ke 22.6.52,43400,01907+0,11 %
to 23.6.52,87900,01891+0,85 %
pe 24.6.51,94700,01925−1,76 %
ma 27.6.51,98400,01924+0,07 %
ti 28.6.52,15000,01918+0,32 %
ke 29.6.52,10600,01919−0,08 %
to 30.6.52,24100,01914+0,26 %
Heinäkuu
pe 1.7.52,33400,01911+0,18 %
ma 4.7.52,17600,01917−0,30 %
ti 5.7.52,38600,01909+0,40 %
ke 6.7.52,15300,01917−0,44 %
to 7.7.52,15700,01917+0,01 %
pe 8.7.52,25200,01914+0,18 %
ma 11.7.52,30900,01912+0,11 %
ti 12.7.52,53400,01904+0,43 %
ke 13.7.52,18200,01916−0,67 %
to 14.7.52,43600,01907+0,49 %
pe 15.7.51,95000,01925−0,93 %
ma 18.7.51,65000,01936−0,58 %
ti 19.7.51,73500,01933+0,16 %
ke 20.7.51,91700,01926+0,35 %
to 21.7.51,97500,01924+0,11 %
pe 22.7.51,83600,01929−0,27 %
ma 25.7.51,75100,01932−0,16 %
ti 26.7.51,85500,01928+0,20 %
ke 27.7.51,87200,01928+0,03 %
to 28.7.52,24200,01914+0,71 %
pe 29.7.52,43100,01907+0,36 %
Elokuu
ma 1.8.52,47400,01906+0,08 %
ti 2.8.52,62600,01900+0,29 %
ke 3.8.52,73700,01896+0,21 %
to 4.8.52,41700,01908−0,61 %
pe 5.8.52,30000,01912−0,22 %
ma 8.8.52,00400,01923−0,57 %
ti 9.8.51,94400,01925−0,12 %
ke 10.8.52,13000,01918+0,36 %
to 11.8.52,08500,01920−0,09 %
pe 12.8.51,96300,01924−0,23 %
ma 15.8.51,85500,01928−0,21 %
ti 16.8.52,14200,01918+0,55 %
ke 17.8.52,35000,01910+0,40 %
to 18.8.52,37700,01909+0,05 %
pe 19.8.52,52900,01904+0,29 %
ma 22.8.52,64100,01900+0,21 %
ti 23.8.52,63500,01900−0,01 %
ke 24.8.52,39600,01909−0,45 %
to 25.8.52,34700,01910−0,09 %
pe 26.8.52,29000,01912−0,11 %
ma 29.8.51,82900,01929−0,88 %
ti 30.8.51,79700,01931−0,06 %
ke 31.8.51,97500,01924+0,34 %
Syyskuu
to 1.9.52,10000,01919+0,24 %
pe 2.9.52,24300,01914+0,27 %
ma 5.9.51,90700,01927−0,64 %
ti 6.9.51,98800,01924+0,16 %
ke 7.9.52,47700,01906+0,94 %
to 8.9.52,94500,01889+0,89 %
pe 9.9.53,33700,01875+0,74 %
ma 12.9.53,38300,01873+0,09 %
ti 13.9.53,66500,01863+0,53 %
ke 14.9.53,39600,01873−0,50 %
to 15.9.53,61100,01865+0,40 %
pe 16.9.53,74100,01861+0,24 %
ma 19.9.53,55900,01867−0,34 %
ti 20.9.53,52700,01868−0,06 %
ke 21.9.53,30100,01876−0,42 %
to 22.9.53,80600,01859+0,95 %
pe 23.9.53,88100,01856+0,14 %
ma 26.9.54,36500,01839+0,90 %
ti 27.9.54,23500,01844−0,24 %
ke 28.9.54,18900,01845−0,08 %
to 29.9.54,23100,01844+0,08 %
pe 30.9.54,01500,01851−0,40 %
Lokakuu
ma 3.10.54,17900,01846+0,30 %
ti 4.10.53,85600,01857−0,60 %
ke 5.10.54,05500,01850+0,37 %
to 6.10.54,10700,01848+0,10 %
pe 7.10.53,88300,01856−0,41 %
ma 10.10.54,02700,01851+0,27 %
ti 11.10.53,81700,01858−0,39 %
ke 12.10.53,55700,01867−0,48 %
to 13.10.53,43900,01871−0,22 %
pe 14.10.53,22700,01879−0,40 %
ma 17.10.53,35700,01874+0,24 %
ti 18.10.52,93400,01889−0,79 %
ke 19.10.52,69200,01898−0,46 %
to 20.10.52,72700,01897+0,07 %
pe 21.10.52,57400,01902−0,29 %
ma 24.10.52,56200,01903−0,02 %
ti 25.10.52,41800,01908−0,27 %
ke 26.10.52,94000,01889+1,00 %
to 27.10.52,98500,01887+0,09 %
pe 28.10.52,99500,01887+0,02 %
ma 31.10.53,06300,01885+0,13 %
Marraskuu
ti 1.11.53,22800,01879+0,31 %
ke 2.11.53,63900,01864+0,77 %
to 3.11.53,55600,01867−0,15 %
pe 4.11.53,83700,01857+0,52 %
ma 7.11.53,89200,01856+0,10 %
ti 8.11.53,68400,01863−0,39 %
ke 9.11.53,78000,01859+0,18 %
to 10.11.53,35800,01874−0,78 %
pe 11.11.53,47300,01870+0,22 %
ma 14.11.52,99300,01887−0,90 %
ti 15.11.52,88800,01891−0,20 %
ke 16.11.52,83000,01893−0,11 %
to 17.11.53,13000,01882+0,57 %
pe 18.11.52,68700,01898−0,83 %
ma 21.11.52,88400,01891+0,37 %
ti 22.11.52,87800,01891−0,01 %
ke 23.11.52,89900,01890+0,04 %
to 24.11.52,72300,01897−0,33 %
pe 25.11.52,80100,01894+0,15 %
ma 28.11.52,78500,01894−0,03 %
ti 29.11.52,66400,01899−0,23 %
ke 30.11.52,91300,01890+0,47 %
Joulukuu
to 1.12.52,83300,01893−0,15 %
pe 2.12.52,85800,01892+0,05 %
ma 5.12.53,18800,01880+0,62 %
ti 6.12.53,19100,01880+0,01 %
ke 7.12.53,25900,01878+0,13 %
to 8.12.53,46500,01870+0,39 %
pe 9.12.52,61500,01901−1,59 %
ma 12.12.52,72000,01897+0,20 %
ti 13.12.52,84400,01892+0,24 %
ke 14.12.52,91800,01890+0,14 %
to 15.12.52,02700,01922−1,68 %
pe 16.12.52,19300,01916+0,32 %
ma 19.12.52,16500,01917−0,05 %
ti 20.12.51,84900,01929−0,61 %
ke 21.12.52,00200,01923+0,30 %
to 22.12.52,23800,01914+0,45 %
pe 23.12.52,00200,01923−0,45 %
ti 27.12.51,95900,01925−0,08 %
ke 28.12.51,84500,01929−0,22 %
to 29.12.51,91200,01926+0,13 %
pe 30.12.52,26800,01913+0,69 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Filippiinien peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026