N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/PHP · Filippiinien peso · vuosi 2006 Filippiinien peson kurssi 2006

Euro vahvistui Filippiinien pesoa vastaan 2,91 % vuonna 2006

Vuonna 2006 EKP julkaisi Filippiinien peson viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 64,3790 Filippiinien pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 68,3280 5.6.2006 ja matalimmillaan 60,8160 7.3.2006. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2006 oli 64,5460.

Keskikurssi 2006
64,3790
Muutos vuoden aikana
▲ +2,91 %
Ylin
68,3280 5.6.2006
Alin
60,8160 7.3.2006

Kurssikehitys

EUR/PHP vuonna 2006

255 julkaisua 2.1.2006–29.12.2006.

Näin monta Filippiinien pesoa eurolla sai vuonna 2006

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2006

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/PHP: kuukausien keskikurssit 2006
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu63,590462,445064,921063,195022
Helmikuu61,775861,187062,975061,192020
Maaliskuu61,499160,816062,168061,888023
Huhtikuu63,076861,618064,939064,939018
Toukokuu66,621964,776068,072068,072022
Kesäkuu67,258566,586068,328067,519022
Heinäkuu66,291465,138067,774065,725021
Elokuu65,712365,243066,182065,283023
Syyskuu64,029163,390064,995063,490021
Lokakuu63,022362,545063,605063,277022
Marraskuu64,186063,375065,623065,498022
Joulukuu65,273964,546066,246064,546019
Koko vuosi64,379060,816068,328064,5460255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2006

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/PHP: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2006
Päivä1 EUR = PHP1 PHP = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.62,76600,01593+0,07 %
ti 3.1.62,44500,01601−0,51 %
ke 4.1.63,30900,01580+1,38 %
to 5.1.63,42600,01577+0,18 %
pe 6.1.63,51800,01574+0,15 %
ma 9.1.63,39100,01578−0,20 %
ti 10.1.63,52300,01574+0,21 %
ke 11.1.63,58300,01573+0,09 %
to 12.1.63,35100,01579−0,36 %
pe 13.1.63,07200,01585−0,44 %
ma 16.1.63,67300,01571+0,95 %
ti 17.1.63,47800,01575−0,31 %
ke 18.1.63,83800,01566+0,57 %
to 19.1.63,68500,01570−0,24 %
pe 20.1.63,90000,01565+0,34 %
ma 23.1.64,92100,01540+1,60 %
ti 24.1.64,52000,01550−0,62 %
ke 25.1.64,35900,01554−0,25 %
to 26.1.64,22300,01557−0,21 %
pe 27.1.63,76900,01568−0,71 %
ma 30.1.63,04400,01586−1,14 %
ti 31.1.63,19500,01582+0,24 %
Helmikuu
ke 1.2.62,97500,01588−0,35 %
to 2.2.62,85200,01591−0,20 %
pe 3.2.62,35500,01604−0,79 %
ma 6.2.62,15700,01609−0,32 %
ti 7.2.61,83500,01617−0,52 %
ke 8.2.61,84300,01617+0,01 %
to 9.2.61,83500,01617−0,01 %
pe 10.2.61,58600,01624−0,40 %
ma 13.2.61,29500,01631−0,47 %
ti 14.2.61,21500,01634−0,13 %
ke 15.2.61,36500,01630+0,25 %
to 16.2.61,18700,01634−0,29 %
pe 17.2.61,33200,01630+0,24 %
ma 20.2.61,92700,01615+0,97 %
ti 21.2.61,69700,01621−0,37 %
ke 22.2.61,51300,01626−0,30 %
to 23.2.61,73400,01620+0,36 %
pe 24.2.62,03800,01612+0,49 %
ma 27.2.61,58300,01624−0,73 %
ti 28.2.61,19200,01634−0,63 %
Maaliskuu
ke 1.3.61,39600,01629+0,33 %
to 2.3.61,09500,01637−0,49 %
pe 3.3.61,50600,01626+0,67 %
ma 6.3.61,32300,01631−0,30 %
ti 7.3.60,81600,01644−0,83 %
ke 8.3.61,00000,01639+0,30 %
to 9.3.61,23300,01633+0,38 %
pe 10.3.61,08500,01637−0,24 %
ma 13.3.61,08800,01637+0,00 %
ti 14.3.61,11400,01636+0,04 %
ke 15.3.61,38100,01629+0,44 %
to 16.3.61,69700,01621+0,51 %
pe 17.3.62,16800,01609+0,76 %
ma 20.3.62,08700,01611−0,13 %
ti 21.3.62,08000,01611−0,01 %
ke 22.3.61,69700,01621−0,62 %
to 23.3.61,64900,01622−0,08 %
pe 24.3.61,28100,01632−0,60 %
ma 27.3.61,49600,01626+0,35 %
ti 28.3.61,81000,01618+0,51 %
ke 29.3.61,59800,01623−0,34 %
to 30.3.61,99200,01613+0,64 %
pe 31.3.61,88800,01616−0,17 %
Huhtikuu
ma 3.4.61,61800,01623−0,44 %
ti 4.4.62,33100,01604+1,16 %
ke 5.4.62,64000,01596+0,50 %
to 6.4.62,90200,01590+0,42 %
pe 7.4.62,25300,01606−1,03 %
ma 10.4.61,94700,01614−0,49 %
ti 11.4.61,99000,01613+0,07 %
ke 12.4.62,17700,01608+0,30 %
to 13.4.61,98200,01613−0,31 %
ti 18.4.63,03700,01586+1,70 %
ke 19.4.63,34700,01579+0,49 %
to 20.4.63,57600,01573+0,36 %
pe 21.4.63,65600,01571+0,13 %
ma 24.4.63,80300,01567+0,23 %
ti 25.4.64,48000,01551+1,06 %
ke 26.4.64,48600,01551+0,01 %
to 27.4.64,21800,01557−0,42 %
pe 28.4.64,93900,01540+1,12 %
Toukokuu
ti 2.5.65,23800,01533+0,46 %
ke 3.5.64,77600,01544−0,71 %
to 4.5.64,86100,01542+0,13 %
pe 5.5.65,50800,01527+1,00 %
ma 8.5.65,45100,01528−0,09 %
ti 9.5.65,26300,01532−0,29 %
ke 10.5.65,77400,01520+0,78 %
to 11.5.65,66500,01523−0,17 %
pe 12.5.66,74000,01498+1,64 %
ma 15.5.67,00300,01492+0,39 %
ti 16.5.67,11000,01490+0,16 %
ke 17.5.67,07000,01491−0,06 %
to 18.5.67,15700,01489+0,13 %
pe 19.5.67,20500,01488+0,07 %
ma 22.5.67,11300,01490−0,14 %
ti 23.5.67,74900,01476+0,95 %
ke 24.5.67,95600,01472+0,31 %
to 25.5.67,57000,01480−0,57 %
pe 26.5.67,54900,01480−0,03 %
ma 29.5.67,33700,01485−0,31 %
ti 30.5.67,51400,01481+0,26 %
ke 31.5.68,07200,01469+0,83 %
Kesäkuu
to 1.6.67,34800,01485−1,06 %
pe 2.6.67,71400,01477+0,54 %
ma 5.6.68,32800,01464+0,91 %
ti 6.6.67,87700,01473−0,66 %
ke 7.6.67,67900,01478−0,29 %
to 8.6.67,78200,01475+0,15 %
pe 9.6.67,25700,01487−0,77 %
ma 12.6.66,72000,01499−0,80 %
ti 13.6.67,02900,01492+0,46 %
ke 14.6.66,87300,01495−0,23 %
to 15.6.67,00300,01492+0,19 %
pe 16.6.67,20800,01488+0,31 %
ma 19.6.67,08500,01491−0,18 %
ti 20.6.66,80700,01497−0,41 %
ke 21.6.67,20200,01488+0,59 %
to 22.6.66,94900,01494−0,38 %
pe 23.6.66,58600,01502−0,54 %
ma 26.6.67,07600,01491+0,74 %
ti 27.6.67,20200,01488+0,19 %
ke 28.6.67,35000,01485+0,22 %
to 29.6.67,09300,01490−0,38 %
pe 30.6.67,51900,01481+0,63 %
Heinäkuu
ma 3.7.67,77400,01475+0,38 %
ti 4.7.67,35700,01485−0,62 %
ke 5.7.67,59100,01479+0,35 %
to 6.7.67,10100,01490−0,72 %
pe 7.7.66,86700,01496−0,35 %
ma 10.7.66,48300,01504−0,57 %
ti 11.7.66,55200,01503+0,10 %
ke 12.7.66,37100,01507−0,27 %
to 13.7.66,39800,01506+0,04 %
pe 14.7.66,30700,01508−0,14 %
ma 17.7.66,15400,01512−0,23 %
ti 18.7.65,99500,01515−0,24 %
ke 19.7.65,82400,01519−0,26 %
to 20.7.66,12900,01512+0,46 %
pe 21.7.66,06300,01514−0,10 %
ma 24.7.65,87500,01518−0,28 %
ti 25.7.65,54900,01526−0,49 %
ke 26.7.65,13800,01535−0,63 %
to 27.7.65,59600,01524+0,70 %
pe 28.7.65,27000,01532−0,50 %
ma 31.7.65,72500,01521+0,70 %
Elokuu
ti 1.8.65,67100,01523−0,08 %
ke 2.8.66,06300,01514+0,60 %
to 3.8.66,02000,01515−0,07 %
pe 4.8.65,90400,01517−0,18 %
ma 7.8.66,06800,01514+0,25 %
ti 8.8.65,92800,01517−0,21 %
ke 9.8.66,13400,01512+0,31 %
to 10.8.65,89200,01518−0,37 %
pe 11.8.65,40800,01529−0,73 %
ma 14.8.65,24300,01533−0,25 %
ti 15.8.65,48900,01527+0,38 %
ke 16.8.65,50000,01527+0,02 %
to 17.8.65,79900,01520+0,46 %
pe 18.8.65,44400,01528−0,54 %
ma 21.8.66,05500,01514+0,93 %
ti 22.8.65,73800,01521−0,48 %
ke 23.8.65,75100,01521+0,02 %
to 24.8.66,18200,01511+0,66 %
pe 25.8.65,58100,01525−0,91 %
ma 28.8.65,55500,01525−0,04 %
ti 29.8.65,36600,01530−0,29 %
ke 30.8.65,30800,01531−0,09 %
to 31.8.65,28300,01532−0,04 %
Syyskuu
pe 1.9.64,99500,01539−0,44 %
ma 4.9.64,83800,01542−0,24 %
ti 5.9.64,49800,01550−0,52 %
ke 6.9.64,31000,01555−0,29 %
to 7.9.63,98600,01563−0,50 %
pe 8.9.64,13700,01559+0,24 %
ma 11.9.64,25200,01556+0,18 %
ti 12.9.64,09100,01560−0,25 %
ke 13.9.63,81600,01567−0,43 %
to 14.9.64,06000,01561+0,38 %
pe 15.9.63,65400,01571−0,63 %
ma 18.9.63,60400,01572−0,08 %
ti 19.9.63,39000,01578−0,34 %
ke 20.9.63,57000,01573+0,28 %
to 21.9.63,78900,01568+0,34 %
pe 22.9.64,48200,01551+1,09 %
ma 25.9.64,28000,01556−0,31 %
ti 26.9.63,86900,01566−0,64 %
ke 27.9.63,69300,01570−0,28 %
to 28.9.63,80700,01567+0,18 %
pe 29.9.63,49000,01575−0,50 %
Lokakuu
ma 2.10.63,45000,01576−0,06 %
ti 3.10.63,52600,01574+0,12 %
ke 4.10.63,42000,01577−0,17 %
to 5.10.63,60500,01572+0,29 %
pe 6.10.63,32000,01579−0,45 %
ma 9.10.63,19800,01582−0,19 %
ti 10.10.62,75300,01594−0,70 %
ke 11.10.62,74000,01594−0,02 %
to 12.10.62,68600,01595−0,09 %
pe 13.10.62,71900,01594+0,05 %
ma 16.10.62,58800,01598−0,21 %
ti 17.10.62,54500,01599−0,07 %
ke 18.10.62,60200,01597+0,09 %
to 19.10.62,82400,01592+0,35 %
pe 20.10.63,21600,01582+0,62 %
ma 23.10.62,83700,01591−0,60 %
ti 24.10.62,77400,01593−0,10 %
ke 25.10.62,83700,01591+0,10 %
to 26.10.63,10100,01585+0,42 %
pe 27.10.63,14900,01584+0,08 %
ma 30.10.63,32400,01579+0,28 %
ti 31.10.63,27700,01580−0,07 %
Marraskuu
ke 1.11.63,58100,01573+0,48 %
to 2.11.63,37500,01578−0,32 %
pe 3.11.63,37900,01578+0,01 %
ma 6.11.63,44000,01576+0,10 %
ti 7.11.63,59000,01573+0,24 %
ke 8.11.63,73900,01569+0,23 %
to 9.11.63,91000,01565+0,27 %
pe 10.11.64,15900,01559+0,39 %
ma 13.11.63,82900,01567−0,51 %
ti 14.11.63,97900,01563+0,24 %
ke 15.11.64,08200,01561+0,16 %
to 16.11.64,18000,01558+0,15 %
pe 17.11.63,85100,01566−0,51 %
ma 20.11.64,00000,01563+0,23 %
ti 21.11.63,83300,01567−0,26 %
ke 22.11.64,09500,01560+0,41 %
to 23.11.64,39600,01553+0,47 %
pe 24.11.65,01100,01538+0,96 %
ma 27.11.65,11100,01536+0,15 %
ti 28.11.65,62300,01524+0,79 %
ke 29.11.65,43000,01528−0,29 %
to 30.11.65,49800,01527+0,10 %
Joulukuu
pe 1.12.65,60400,01524+0,16 %
ma 4.12.66,24600,01510+0,98 %
ti 5.12.66,09500,01513−0,23 %
ke 6.12.65,71300,01522−0,58 %
to 7.12.65,72700,01521+0,02 %
pe 8.12.65,88200,01518+0,24 %
ma 11.12.65,34100,01530−0,82 %
ti 12.12.65,54500,01526+0,31 %
ke 13.12.65,53600,01526−0,01 %
to 14.12.65,13600,01535−0,61 %
pe 15.12.64,69800,01546−0,67 %
ma 18.12.64,60400,01548−0,15 %
ti 19.12.65,00100,01538+0,61 %
ke 20.12.65,19600,01534+0,30 %
to 21.12.64,92800,01540−0,41 %
pe 22.12.65,03700,01538+0,17 %
ke 27.12.64,69000,01546−0,53 %
to 28.12.64,67900,01546−0,02 %
pe 29.12.64,54600,01549−0,21 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Filippiinien peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026