N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/PHP · Filippiinien peso · vuosi 2003 Filippiinien peson kurssi 2003

Euro vahvistui Filippiinien pesoa vastaan 24,60 % vuonna 2003

Vuonna 2003 EKP julkaisi Filippiinien peson viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 61,3360 Filippiinien pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 70,1710 31.12.2003 ja matalimmillaan 55,5410 8.1.2003. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2003 oli 70,1710.

Keskikurssi 2003
61,3360
Muutos vuoden aikana
▲ +24,60 %
Ylin
70,1710 31.12.2003
Alin
55,5410 8.1.2003

Kurssikehitys

EUR/PHP vuonna 2003

255 julkaisua 2.1.2003–31.12.2003.

Näin monta Filippiinien pesoa eurolla sai vuonna 2003

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2003

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/PHP: kuukausien keskikurssit 2003
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu56,927455,541058,402058,233022
Helmikuu58,317457,681058,890058,797020
Maaliskuu58,917357,183060,801058,316021
Huhtikuu57,223356,259058,469058,469020
Toukokuu60,849858,755062,981062,981021
Kesäkuu62,239060,956063,268061,037021
Heinäkuu61,122859,711062,648061,907023
Elokuu61,272059,509062,422059,962021
Syyskuu61,715559,067063,957063,957022
Lokakuu64,278563,323065,172064,307023
Marraskuu64,835063,056066,845066,845020
Joulukuu68,093466,500070,171070,171021
Koko vuosi61,336055,541070,171070,1710255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2003

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/PHP: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2003
Päivä1 EUR = PHP1 PHP = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.55,91600,01788−0,71 %
pe 3.1.55,62100,01798−0,53 %
ma 6.1.55,96900,01787+0,63 %
ti 7.1.55,76700,01793−0,36 %
ke 8.1.55,54100,01800−0,41 %
to 9.1.56,32100,01776+1,40 %
pe 10.1.56,21200,01779−0,19 %
ma 13.1.56,41300,01773+0,36 %
ti 14.1.56,46800,01771+0,10 %
ke 15.1.56,29100,01776−0,31 %
to 16.1.56,51800,01769+0,40 %
pe 17.1.57,06000,01753+0,96 %
ma 20.1.57,18800,01749+0,22 %
ti 21.1.57,25800,01746+0,12 %
ke 22.1.57,47200,01740+0,37 %
to 23.1.57,71400,01733+0,42 %
pe 24.1.57,78900,01730+0,13 %
ma 27.1.58,34800,01714+0,97 %
ti 28.1.58,08500,01722−0,45 %
ke 29.1.58,40200,01712+0,55 %
to 30.1.57,81600,01730−1,00 %
pe 31.1.58,23300,01717+0,72 %
Helmikuu
ma 3.2.57,85100,01729−0,66 %
ti 4.2.58,39000,01713+0,93 %
ke 5.2.58,89000,01698+0,86 %
to 6.2.58,37400,01713−0,88 %
pe 7.2.58,32600,01715−0,08 %
ma 10.2.58,23100,01717−0,16 %
ti 11.2.57,68100,01734−0,94 %
ke 12.2.57,88600,01728+0,36 %
to 13.2.58,06900,01722+0,32 %
pe 14.2.58,27400,01716+0,35 %
ma 17.2.58,09500,01721−0,31 %
ti 18.2.58,05200,01723−0,07 %
ke 19.2.58,16900,01719+0,20 %
to 20.2.58,38700,01713+0,37 %
pe 21.2.58,79400,01701+0,70 %
ma 24.2.58,29800,01715−0,84 %
ti 25.2.58,49800,01709+0,34 %
ke 26.2.58,43500,01711−0,11 %
to 27.2.58,85000,01699+0,71 %
pe 28.2.58,79700,01701−0,09 %
Maaliskuu
ma 3.3.58,95500,01696+0,27 %
ti 4.3.59,46300,01682+0,86 %
ke 5.3.60,03400,01666+0,96 %
to 6.3.60,08600,01664+0,09 %
pe 7.3.60,57900,01651+0,82 %
ma 10.3.60,62400,01650+0,07 %
ti 11.3.60,78500,01645+0,27 %
ke 12.3.60,80100,01645+0,03 %
to 13.3.59,69000,01675−1,83 %
pe 14.3.59,02300,01694−1,12 %
ma 17.3.59,26800,01687+0,42 %
ti 18.3.58,26600,01716−1,69 %
ke 19.3.58,16700,01719−0,17 %
to 20.3.57,74800,01732−0,72 %
pe 21.3.57,58200,01737−0,29 %
ma 24.3.57,93500,01726+0,61 %
ti 25.3.58,02200,01723+0,15 %
ke 26.3.57,28000,01746−1,28 %
to 27.3.57,18300,01749−0,17 %
pe 28.3.57,45700,01740+0,48 %
ma 31.3.58,31600,01715+1,50 %
Huhtikuu
ti 1.4.58,10100,01721−0,37 %
ke 2.4.57,58600,01737−0,89 %
to 3.4.56,77500,01761−1,41 %
pe 4.4.57,09200,01752+0,56 %
ma 7.4.56,39200,01773−1,23 %
ti 8.4.56,28800,01777−0,18 %
ke 9.4.56,48400,01770+0,35 %
to 10.4.56,73800,01762+0,45 %
pe 11.4.56,25900,01777−0,84 %
ma 14.4.56,44500,01772+0,33 %
ti 15.4.56,46600,01771+0,04 %
ke 16.4.56,64300,01765+0,31 %
to 17.4.56,99400,01755+0,62 %
ti 22.4.57,64700,01735+1,15 %
ke 23.4.57,44800,01741−0,35 %
to 24.4.58,13900,01720+1,20 %
pe 25.4.58,26300,01716+0,21 %
ma 28.4.58,29600,01715+0,06 %
ti 29.4.57,94100,01726−0,61 %
ke 30.4.58,46900,01710+0,91 %
Toukokuu
pe 2.5.58,99800,01695+0,90 %
ma 5.5.58,75500,01702−0,41 %
ti 6.5.59,31400,01686+0,95 %
ke 7.5.59,41600,01683+0,17 %
to 8.5.59,56100,01679+0,24 %
pe 9.5.59,93900,01668+0,63 %
ma 12.5.60,35700,01657+0,70 %
ti 13.5.60,07400,01665−0,47 %
ke 14.5.59,98200,01667−0,15 %
to 15.5.59,69100,01675−0,49 %
pe 16.5.60,46100,01654+1,29 %
ma 19.5.61,07300,01637+1,01 %
ti 20.5.61,47000,01627+0,65 %
ke 21.5.61,49800,01626+0,05 %
to 22.5.61,94000,01614+0,72 %
pe 23.5.62,11400,01610+0,28 %
ma 26.5.62,36900,01603+0,41 %
ti 27.5.62,91600,01589+0,88 %
ke 28.5.62,32600,01604−0,94 %
to 29.5.62,61100,01597+0,46 %
pe 30.5.62,98100,01588+0,59 %
Kesäkuu
ma 2.6.62,17300,01608−1,28 %
ti 3.6.62,28700,01605+0,18 %
ke 4.6.62,23800,01607−0,08 %
to 5.6.62,78700,01593+0,88 %
pe 6.6.62,78700,01593±0,00 %
ma 9.6.62,56600,01598−0,35 %
ti 10.6.62,38500,01603−0,29 %
ke 11.6.62,79300,01593+0,65 %
to 12.6.62,86300,01591+0,11 %
pe 13.6.62,88900,01590+0,04 %
ma 16.6.63,26800,01581+0,60 %
ti 17.6.63,01200,01587−0,40 %
ke 18.6.62,46700,01601−0,86 %
to 19.6.62,15900,01609−0,49 %
pe 20.6.62,21400,01607+0,09 %
ma 23.6.61,54300,01625−1,08 %
ti 24.6.61,77800,01619+0,38 %
ke 25.6.61,59900,01623−0,29 %
to 26.6.60,95600,01641−1,04 %
pe 27.6.61,21900,01633+0,43 %
ma 30.6.61,03700,01638−0,30 %
Heinäkuu
ti 1.7.61,62700,01623+0,97 %
ke 2.7.61,51100,01626−0,19 %
to 3.7.61,09000,01637−0,68 %
pe 4.7.61,18900,01634+0,16 %
ma 7.7.60,62300,01650−0,93 %
ti 8.7.60,54600,01652−0,13 %
ke 9.7.60,60800,01650+0,10 %
to 10.7.60,58400,01651−0,04 %
pe 11.7.60,39100,01656−0,32 %
ma 14.7.60,43000,01655+0,06 %
ti 15.7.60,63400,01649+0,34 %
ke 16.7.59,71100,01675−1,52 %
to 17.7.60,18400,01662+0,79 %
pe 18.7.60,17400,01662−0,02 %
ma 21.7.60,56500,01651+0,65 %
ti 22.7.61,09000,01637+0,87 %
ke 23.7.61,59700,01623+0,83 %
to 24.7.61,82200,01618+0,37 %
pe 25.7.62,00200,01613+0,29 %
ma 28.7.62,46100,01601+0,74 %
ti 29.7.62,64800,01596+0,30 %
ke 30.7.62,43100,01602−0,35 %
to 31.7.61,90700,01615−0,84 %
Elokuu
pe 1.8.61,37100,01629−0,87 %
ma 4.8.62,00100,01613+1,03 %
ti 5.8.62,15300,01609+0,25 %
ke 6.8.62,42200,01602+0,43 %
to 7.8.62,07800,01611−0,55 %
pe 8.8.61,98400,01613−0,15 %
ma 11.8.61,93100,01615−0,09 %
ti 12.8.62,06100,01611+0,21 %
ke 13.8.61,82700,01617−0,38 %
to 14.8.61,86100,01617+0,05 %
pe 15.8.61,95400,01614+0,15 %
ma 18.8.61,63800,01622−0,51 %
ti 19.8.60,99900,01639−1,04 %
ke 20.8.61,27800,01632+0,46 %
to 21.8.60,87800,01643−0,65 %
pe 22.8.60,15700,01662−1,18 %
ma 25.8.60,36100,01657+0,34 %
ti 26.8.59,97200,01667−0,64 %
ke 27.8.60,31600,01658+0,57 %
to 28.8.59,50900,01680−1,34 %
pe 29.8.59,96200,01668+0,76 %
Syyskuu
ma 1.9.60,23400,01660+0,45 %
ti 2.9.59,48300,01681−1,25 %
ke 3.9.59,06700,01693−0,70 %
to 4.9.59,42400,01683+0,60 %
pe 5.9.59,91600,01669+0,83 %
ma 8.9.61,01200,01639+1,83 %
ti 9.9.61,42100,01628+0,67 %
ke 10.9.61,37900,01629−0,07 %
to 11.9.61,72200,01620+0,56 %
pe 12.9.61,40200,01629−0,52 %
ma 15.9.62,01200,01613+0,99 %
ti 16.9.61,83200,01617−0,29 %
ke 17.9.61,82300,01618−0,01 %
to 18.9.62,29000,01605+0,76 %
pe 19.9.62,23500,01607−0,09 %
ma 22.9.63,10200,01585+1,39 %
ti 23.9.63,02600,01587−0,12 %
ke 24.9.63,15800,01583+0,21 %
to 25.9.63,38500,01578+0,36 %
pe 26.9.63,22200,01582−0,26 %
ma 29.9.62,63800,01596−0,92 %
ti 30.9.63,95700,01564+2,11 %
Lokakuu
ke 1.10.63,92800,01564−0,05 %
to 2.10.64,25900,01556+0,52 %
pe 3.10.64,13600,01559−0,19 %
ma 6.10.63,74700,01569−0,61 %
ti 7.10.64,80900,01543+1,67 %
ke 8.10.64,82100,01543+0,02 %
to 9.10.64,70600,01545−0,18 %
pe 10.10.64,48900,01551−0,34 %
ma 13.10.63,74300,01569−1,16 %
ti 14.10.63,64000,01571−0,16 %
ke 15.10.63,71000,01570+0,11 %
to 16.10.63,45000,01576−0,41 %
pe 17.10.63,32300,01579−0,20 %
ma 20.10.63,48900,01575+0,26 %
ti 21.10.63,75600,01568+0,42 %
ke 22.10.64,58800,01548+1,30 %
to 23.10.65,12400,01536+0,83 %
pe 24.10.65,15400,01535+0,05 %
ma 27.10.65,17200,01534+0,03 %
ti 28.10.64,63000,01547−0,83 %
ke 29.10.64,52200,01550−0,17 %
to 30.10.64,90200,01541+0,59 %
pe 31.10.64,30700,01555−0,92 %
Marraskuu
ma 3.11.64,31600,01555+0,01 %
ti 4.11.63,47800,01575−1,30 %
ke 5.11.63,33700,01579−0,22 %
to 6.11.63,05600,01586−0,44 %
pe 7.11.63,13300,01584+0,12 %
ma 10.11.63,51900,01574+0,61 %
ti 11.11.63,42100,01577−0,15 %
ke 12.11.64,13000,01559+1,12 %
to 13.11.64,63300,01547+0,78 %
pe 14.11.65,17400,01534+0,84 %
ma 17.11.65,41600,01529+0,37 %
ti 18.11.65,25900,01532−0,24 %
ke 19.11.65,95300,01516+1,06 %
to 20.11.65,85000,01519−0,16 %
pe 21.11.66,13700,01512+0,44 %
ma 24.11.65,70700,01522−0,65 %
ti 25.11.65,33900,01530−0,56 %
ke 26.11.65,71000,01522+0,57 %
to 27.11.66,28600,01509+0,88 %
pe 28.11.66,84500,01496+0,84 %
Joulukuu
ma 1.12.66,71400,01499−0,20 %
ti 2.12.66,50000,01504−0,32 %
ke 3.12.67,04600,01492+0,82 %
to 4.12.66,74500,01498−0,45 %
pe 5.12.66,90100,01495+0,23 %
ma 8.12.67,59100,01479+1,03 %
ti 9.12.67,75700,01476+0,25 %
ke 10.12.67,76000,01476±0,00 %
to 11.12.67,55200,01480−0,31 %
pe 12.12.67,95700,01472+0,60 %
ma 15.12.67,86600,01473−0,13 %
ti 16.12.68,51900,01459+0,96 %
ke 17.12.68,39000,01462−0,19 %
to 18.12.68,60500,01458+0,31 %
pe 19.12.68,81500,01453+0,31 %
ma 22.12.69,03300,01449+0,32 %
ti 23.12.68,85900,01452−0,25 %
ke 24.12.68,89400,01452+0,05 %
ma 29.12.68,89400,01452±0,00 %
ti 30.12.69,39300,01441+0,72 %
ke 31.12.70,17100,01425+1,12 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Filippiinien peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026