N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/CZK · Tšekin koruna · vuosi 2004 Korunan kurssi 2004

Euro heikkeni korunaa vastaan 6,00 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi korunan viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 31,8911 korunaa. Kurssi oli korkeimmillaan 33,3230 30.1.2004 ja matalimmillaan 30,3950 30.12.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 30,4640.

Keskikurssi 2004
31,8911
Muutos vuoden aikana
▼ −6,00 %
Ylin
33,3230 30.1.2004
Alin
30,3950 30.12.2004

Kurssikehitys

EUR/CZK vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Tšekin korunaa eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/CZK: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu32,724232,362033,323033,323021
Helmikuu32,857432,428033,323032,435020
Maaliskuu32,985532,465033,210032,833023
Huhtikuu32,519432,160032,885032,543020
Toukokuu31,976131,625032,550031,625021
Kesäkuu31,613631,243031,960031,755022
Heinäkuu31,544731,181031,875031,693022
Elokuu31,633531,370031,878031,878022
Syyskuu31,601131,363031,835031,660022
Lokakuu31,491331,360031,648031,535021
Marraskuu31,286230,988031,510030,988022
Joulukuu30,636030,395030,984030,464023
Koko vuosi31,891130,395033,323030,4640259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/CZK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = CZK1 CZK = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.32,39800,03087−0,04 %
ma 5.1.32,36800,03089−0,09 %
ti 6.1.32,38000,03088+0,04 %
ke 7.1.32,36200,03090−0,06 %
to 8.1.32,36300,03090±0,00 %
pe 9.1.32,51000,03076+0,45 %
ma 12.1.32,57200,03070+0,19 %
ti 13.1.32,56500,03071−0,02 %
ke 14.1.32,59000,03068+0,08 %
to 15.1.32,59000,03068±0,00 %
pe 16.1.32,70900,03057+0,37 %
ma 19.1.32,81100,03048+0,31 %
ti 20.1.32,91000,03039+0,30 %
ke 21.1.32,77000,03052−0,43 %
to 22.1.32,85000,03044+0,24 %
pe 23.1.32,97900,03032+0,39 %
ma 26.1.32,95600,03034−0,07 %
ti 27.1.32,91800,03038−0,12 %
ke 28.1.33,07200,03024+0,47 %
to 29.1.33,21300,03011+0,43 %
pe 30.1.33,32300,03001+0,33 %
Helmikuu
ma 2.2.33,24000,03008−0,25 %
ti 3.2.33,32000,03001+0,24 %
ke 4.2.33,19700,03012−0,37 %
to 5.2.33,32300,03001+0,38 %
pe 6.2.33,20700,03011−0,35 %
ma 9.2.33,23000,03009+0,07 %
ti 10.2.33,14000,03018−0,27 %
ke 11.2.32,92300,03037−0,65 %
to 12.2.32,93900,03036+0,05 %
pe 13.2.32,59700,03068−1,04 %
ma 16.2.32,52700,03074−0,21 %
ti 17.2.32,70300,03058+0,54 %
ke 18.2.32,73400,03055+0,09 %
to 19.2.32,82000,03047+0,26 %
pe 20.2.32,64000,03064−0,55 %
ma 23.2.32,60500,03067−0,11 %
ti 24.2.32,63500,03064+0,09 %
ke 25.2.32,50500,03076−0,40 %
to 26.2.32,42800,03084−0,24 %
pe 27.2.32,43500,03083+0,02 %
Maaliskuu
ma 1.3.32,46500,03080+0,09 %
ti 2.3.32,66000,03062+0,60 %
ke 3.3.32,92100,03038+0,80 %
to 4.3.33,03500,03027+0,35 %
pe 5.3.33,11500,03020+0,24 %
ma 8.3.33,08500,03023−0,09 %
ti 9.3.33,05700,03025−0,08 %
ke 10.3.33,19900,03012+0,43 %
to 11.3.33,14500,03017−0,16 %
pe 12.3.33,07400,03024−0,21 %
ma 15.3.33,16500,03015+0,28 %
ti 16.3.33,19800,03012+0,10 %
ke 17.3.33,18500,03013−0,04 %
to 18.3.33,15300,03016−0,10 %
pe 19.3.33,21000,03011+0,17 %
ma 22.3.33,17100,03015−0,12 %
ti 23.3.33,13000,03018−0,12 %
ke 24.3.32,72500,03056−1,22 %
to 25.3.32,62000,03066−0,32 %
pe 26.3.32,72900,03055+0,33 %
ma 29.3.32,80800,03048+0,24 %
ti 30.3.32,98300,03032+0,53 %
ke 31.3.32,83300,03046−0,45 %
Huhtikuu
to 1.4.32,88500,03041+0,16 %
pe 2.4.32,75000,03053−0,41 %
ma 5.4.32,68700,03059−0,19 %
ti 6.4.32,66900,03061−0,06 %
ke 7.4.32,77900,03051+0,34 %
to 8.4.32,57900,03069−0,61 %
ti 13.4.32,16300,03109−1,28 %
ke 14.4.32,18300,03107+0,06 %
to 15.4.32,16000,03109−0,07 %
pe 16.4.32,40400,03086+0,76 %
ma 19.4.32,55500,03072+0,47 %
ti 20.4.32,54500,03073−0,03 %
ke 21.4.32,55700,03072+0,04 %
to 22.4.32,45700,03081−0,31 %
pe 23.4.32,31500,03095−0,44 %
ma 26.4.32,36000,03090+0,14 %
ti 27.4.32,45800,03081+0,30 %
ke 28.4.32,63300,03064+0,54 %
to 29.4.32,70500,03058+0,22 %
pe 30.4.32,54300,03073−0,50 %
Toukokuu
ma 3.5.32,55000,03072+0,02 %
ti 4.5.32,31600,03094−0,72 %
ke 5.5.32,18800,03107−0,40 %
to 6.5.32,20100,03105+0,04 %
pe 7.5.32,20800,03105+0,02 %
ma 10.5.32,21300,03104+0,02 %
ti 11.5.32,17800,03108−0,11 %
ke 12.5.32,09800,03115−0,25 %
to 13.5.31,89900,03135−0,62 %
pe 14.5.31,94700,03130+0,15 %
ma 17.5.31,88100,03137−0,21 %
ti 18.5.31,90500,03134+0,08 %
ke 19.5.31,89600,03135−0,03 %
to 20.5.31,90100,03135+0,02 %
pe 21.5.31,82700,03142−0,23 %
ma 24.5.31,75500,03149−0,23 %
ti 25.5.31,64900,03160−0,33 %
ke 26.5.31,62800,03162−0,07 %
to 27.5.31,86300,03138+0,74 %
pe 28.5.31,77000,03148−0,29 %
ma 31.5.31,62500,03162−0,46 %
Kesäkuu
ti 1.6.31,60000,03165−0,08 %
ke 2.6.31,46200,03178−0,44 %
to 3.6.31,40100,03185−0,19 %
pe 4.6.31,31900,03193−0,26 %
ma 7.6.31,27000,03198−0,16 %
ti 8.6.31,24300,03201−0,09 %
ke 9.6.31,33500,03191+0,29 %
to 10.6.31,33000,03192−0,02 %
pe 11.6.31,40700,03184+0,25 %
ma 14.6.31,44700,03180+0,13 %
ti 15.6.31,75000,03150+0,96 %
ke 16.6.31,84000,03141+0,28 %
to 17.6.31,73900,03151−0,32 %
pe 18.6.31,84300,03140+0,33 %
ma 21.6.31,87800,03137+0,11 %
ti 22.6.31,93500,03131+0,18 %
ke 23.6.31,89000,03136−0,14 %
to 24.6.31,61300,03163−0,87 %
pe 25.6.31,66200,03158+0,15 %
ma 28.6.31,82000,03143+0,50 %
ti 29.6.31,96000,03129+0,44 %
ke 30.6.31,75500,03149−0,64 %
Heinäkuu
to 1.7.31,87500,03137+0,38 %
pe 2.7.31,84000,03141−0,11 %
ma 5.7.31,81100,03144−0,09 %
ti 6.7.31,76600,03148−0,14 %
ke 7.7.31,52800,03172−0,75 %
to 8.7.31,45700,03179−0,23 %
pe 9.7.31,49100,03176+0,11 %
ma 12.7.31,49800,03175+0,02 %
ti 13.7.31,48300,03176−0,05 %
ke 14.7.31,50100,03175+0,06 %
to 15.7.31,39400,03185−0,34 %
pe 16.7.31,35500,03189−0,12 %
ma 19.7.31,18100,03207−0,55 %
ti 20.7.31,30500,03194+0,40 %
ke 21.7.31,43800,03181+0,42 %
to 22.7.31,41400,03183−0,08 %
pe 23.7.31,40000,03185−0,04 %
ma 26.7.31,55700,03169+0,50 %
ti 27.7.31,59900,03165+0,13 %
ke 28.7.31,65300,03159+0,17 %
to 29.7.31,74500,03150+0,29 %
pe 30.7.31,69300,03155−0,16 %
Elokuu
ma 2.8.31,61800,03163−0,24 %
ti 3.8.31,74700,03150+0,41 %
ke 4.8.31,76900,03148+0,07 %
to 5.8.31,73000,03152−0,12 %
pe 6.8.31,61100,03163−0,38 %
ma 9.8.31,50200,03174−0,34 %
ti 10.8.31,37000,03188−0,42 %
ke 11.8.31,46300,03178+0,30 %
to 12.8.31,48900,03176+0,08 %
pe 13.8.31,48400,03176−0,02 %
ma 16.8.31,46100,03179−0,07 %
ti 17.8.31,48300,03176+0,07 %
ke 18.8.31,48800,03176+0,02 %
to 19.8.31,65500,03159+0,53 %
pe 20.8.31,66000,03159+0,02 %
ma 23.8.31,71900,03153+0,19 %
ti 24.8.31,68300,03156−0,11 %
ke 25.8.31,70500,03154+0,07 %
to 26.8.31,74700,03150+0,13 %
pe 27.8.31,84000,03141+0,29 %
ma 30.8.31,83500,03141−0,02 %
ti 31.8.31,87800,03137+0,14 %
Syyskuu
ke 1.9.31,83500,03141−0,13 %
to 2.9.31,73900,03151−0,30 %
pe 3.9.31,65500,03159−0,26 %
ma 6.9.31,69000,03156+0,11 %
ti 7.9.31,71300,03153+0,07 %
ke 8.9.31,74600,03150+0,10 %
to 9.9.31,70500,03154−0,13 %
pe 10.9.31,76800,03148+0,20 %
ma 13.9.31,64900,03160−0,37 %
ti 14.9.31,52500,03172−0,39 %
ke 15.9.31,39700,03185−0,41 %
to 16.9.31,42300,03182+0,08 %
pe 17.9.31,45200,03179+0,09 %
ma 20.9.31,36300,03188−0,28 %
ti 21.9.31,47800,03177+0,37 %
ke 22.9.31,48800,03176+0,03 %
to 23.9.31,54300,03170+0,17 %
pe 24.9.31,57000,03168+0,09 %
ma 27.9.31,58800,03166+0,06 %
ti 28.9.31,60900,03164+0,07 %
ke 29.9.31,62800,03162+0,06 %
to 30.9.31,66000,03159+0,10 %
Lokakuu
pe 1.10.31,61800,03163−0,13 %
ma 4.10.31,52800,03172−0,28 %
ti 5.10.31,46300,03178−0,21 %
ke 6.10.31,42500,03182−0,12 %
to 7.10.31,37900,03187−0,15 %
pe 8.10.31,36000,03189−0,06 %
ma 11.10.31,38300,03186+0,07 %
ti 12.10.31,38700,03186+0,01 %
ke 13.10.31,47000,03178+0,26 %
to 14.10.31,44500,03180−0,08 %
pe 15.10.31,46800,03178+0,07 %
ma 18.10.31,39800,03185−0,22 %
ti 19.10.31,43000,03182+0,10 %
ke 20.10.31,48800,03176+0,18 %
to 21.10.31,53300,03171+0,14 %
pe 22.10.31,58100,03166+0,15 %
ma 25.10.31,56700,03168−0,04 %
ti 26.10.31,64800,03160+0,26 %
ke 27.10.31,59500,03165−0,17 %
to 28.10.31,61700,03163+0,07 %
pe 29.10.31,53500,03171−0,26 %
Marraskuu
ma 1.11.31,46700,03178−0,22 %
ti 2.11.31,46600,03178±0,00 %
ke 3.11.31,46100,03179−0,02 %
to 4.11.31,48100,03177+0,06 %
pe 5.11.31,45500,03179−0,08 %
ma 8.11.31,42100,03183−0,11 %
ti 9.11.31,42000,03183±0,00 %
ke 10.11.31,42500,03182+0,02 %
to 11.11.31,48300,03176+0,18 %
pe 12.11.31,51000,03174+0,09 %
ma 15.11.31,46000,03179−0,16 %
ti 16.11.31,39500,03185−0,21 %
ke 17.11.31,32800,03192−0,21 %
to 18.11.31,26700,03198−0,19 %
pe 19.11.31,13300,03212−0,43 %
ma 22.11.31,09000,03216−0,14 %
ti 23.11.31,01800,03224−0,23 %
ke 24.11.31,02100,03224+0,01 %
to 25.11.30,99200,03227−0,09 %
pe 26.11.30,99500,03226+0,01 %
ma 29.11.31,02000,03224+0,08 %
ti 30.11.30,98800,03227−0,10 %
Joulukuu
ke 1.12.30,98400,03227−0,01 %
to 2.12.30,89500,03237−0,29 %
pe 3.12.30,78800,03248−0,35 %
ma 6.12.30,78600,03248−0,01 %
ti 7.12.30,72700,03254−0,19 %
ke 8.12.30,88400,03238+0,51 %
to 9.12.30,78400,03248−0,32 %
pe 10.12.30,86800,03240+0,27 %
ma 13.12.30,61000,03267−0,84 %
ti 14.12.30,60800,03267−0,01 %
ke 15.12.30,60800,03267±0,00 %
to 16.12.30,62000,03266+0,04 %
pe 17.12.30,44500,03285−0,57 %
ma 20.12.30,46000,03283+0,05 %
ti 21.12.30,49300,03279+0,11 %
ke 22.12.30,56300,03272+0,23 %
to 23.12.30,60000,03268+0,12 %
pe 24.12.30,43300,03286−0,55 %
ma 27.12.30,55500,03273+0,40 %
ti 28.12.30,56300,03272+0,03 %
ke 29.12.30,49500,03279−0,22 %
to 30.12.30,39500,03290−0,33 %
pe 31.12.30,46400,03283+0,23 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Korunan kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026