N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/INR · Intian rupia · vuosi 2011 Intian rupian kurssi 2011

Euro vahvistui Intian rupiaa vastaan 14,99 % vuonna 2011

Vuonna 2011 EKP julkaisi Intian rupian viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 64,8859 Intian rupiaa. Kurssi oli korkeimmillaan 70,8900 22.11.2011 ja matalimmillaan 58,4800 11.1.2011. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2011 oli 68,7130.

Keskikurssi 2011
64,8859
Muutos vuoden aikana
▲ +14,99 %
Ylin
70,8900 22.11.2011
Alin
58,4800 11.1.2011

Kurssikehitys

EUR/INR vuonna 2011

257 julkaisua 3.1.2011–30.12.2011.

Näin monta Intian rupiaa eurolla sai vuonna 2011

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2011

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/INR: kuukausien keskikurssit 2011
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu60,716158,480062,857062,857021
Helmikuu62,014261,152062,957062,630020
Maaliskuu62,952662,071063,887063,345023
Huhtikuu64,112862,922065,730065,703019
Toukokuu64,473563,423066,307064,815022
Kesäkuu64,520063,262065,465064,562022
Heinäkuu63,353762,489064,595063,022021
Elokuu65,071762,741066,720066,570023
Syyskuu65,596464,335066,754066,119022
Lokakuu67,551965,124069,502068,178021
Marraskuu68,833067,154070,890070,116022
Joulukuu69,206668,379070,110068,713021
Koko vuosi64,885958,480070,890068,7130257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2011

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/INR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2011
Päivä1 EUR = INR1 INR = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.59,58000,01678−0,30 %
ti 4.1.60,44810,01654+1,46 %
ke 5.1.59,98000,01667−0,77 %
to 6.1.59,28250,01687−1,16 %
pe 7.1.58,92000,01697−0,61 %
ma 10.1.58,75400,01702−0,28 %
ti 11.1.58,48000,01710−0,47 %
ke 12.1.58,50500,01709+0,04 %
to 13.1.59,61100,01678+1,89 %
pe 14.1.60,65950,01649+1,76 %
ma 17.1.60,62500,01649−0,06 %
ti 18.1.60,80500,01645+0,30 %
ke 19.1.61,31720,01631+0,84 %
to 20.1.61,48000,01627+0,27 %
pe 21.1.61,68200,01621+0,33 %
ma 24.1.61,92000,01615+0,39 %
ti 25.1.62,30370,01605+0,62 %
ke 26.1.62,53080,01599+0,36 %
to 27.1.62,55300,01599+0,04 %
pe 28.1.62,74400,01594+0,31 %
ma 31.1.62,85700,01591+0,18 %
Helmikuu
ti 1.2.62,95700,01588+0,16 %
ke 2.2.62,88650,01590−0,11 %
to 3.2.62,67000,01596−0,34 %
pe 4.2.62,15400,01609−0,82 %
ma 7.2.61,62500,01623−0,85 %
ti 8.2.61,76300,01619+0,22 %
ke 9.2.62,05000,01612+0,46 %
to 10.2.62,20800,01608+0,25 %
pe 11.2.61,78800,01618−0,68 %
ma 14.2.61,15200,01635−1,03 %
ti 15.2.61,49800,01626+0,57 %
ke 16.2.61,49800,01626±0,00 %
to 17.2.61,48800,01626−0,02 %
pe 18.2.61,59400,01624+0,17 %
ma 21.2.61,48900,01626−0,17 %
ti 22.2.61,86400,01616+0,61 %
ke 23.2.61,97100,01614+0,17 %
to 24.2.62,62300,01597+1,05 %
pe 25.2.62,37600,01603−0,39 %
ma 28.2.62,63000,01597+0,41 %
Maaliskuu
ti 1.3.62,14300,01609−0,78 %
ke 2.3.62,07100,01611−0,12 %
to 3.3.62,38400,01603+0,50 %
pe 4.3.62,78900,01593+0,65 %
ma 7.3.63,20000,01582+0,65 %
ti 8.3.62,66400,01596−0,85 %
ke 9.3.62,68300,01595+0,03 %
to 10.3.62,42900,01602−0,41 %
pe 11.3.62,30900,01605−0,19 %
ma 14.3.62,85010,01591+0,87 %
ti 15.3.62,82000,01592−0,05 %
ke 16.3.62,94300,01589+0,20 %
to 17.3.63,23000,01582+0,46 %
pe 18.3.63,63650,01571+0,64 %
ma 21.3.63,88700,01565+0,39 %
ti 22.3.63,88600,01565±0,00 %
ke 23.3.63,39300,01577−0,77 %
to 24.3.63,22300,01582−0,27 %
pe 25.3.63,05900,01586−0,26 %
ma 28.3.62,91900,01589−0,22 %
ti 29.3.62,99100,01588+0,11 %
ke 30.3.63,05600,01586+0,10 %
to 31.3.63,34500,01579+0,46 %
Huhtikuu
pe 1.4.62,98000,01588−0,58 %
ma 4.4.63,49300,01575+0,81 %
ti 5.4.62,92200,01589−0,90 %
ke 6.4.63,16300,01583+0,38 %
to 7.4.63,13800,01584−0,04 %
pe 8.4.63,47200,01575+0,53 %
ma 11.4.64,07100,01561+0,94 %
ti 12.4.64,23100,01557+0,25 %
ke 13.4.64,50100,01550+0,42 %
to 14.4.64,29300,01555−0,32 %
pe 15.4.64,06100,01561−0,36 %
ma 18.4.63,45200,01576−0,95 %
ti 19.4.63,62200,01572+0,27 %
ke 20.4.64,34500,01554+1,14 %
to 21.4.64,70600,01545+0,56 %
ti 26.4.65,07500,01537+0,57 %
ke 27.4.65,18500,01534+0,17 %
to 28.4.65,73000,01521+0,84 %
pe 29.4.65,70300,01522−0,04 %
Toukokuu
ma 2.5.65,78700,01520+0,13 %
ti 3.5.65,79700,01520+0,02 %
ke 4.5.66,18000,01511+0,58 %
to 5.5.66,30700,01508+0,19 %
pe 6.5.64,95700,01539−2,04 %
ma 9.5.64,38300,01553−0,88 %
ti 10.5.64,25900,01556−0,19 %
ke 11.5.64,16900,01558−0,14 %
to 12.5.63,68500,01570−0,75 %
pe 13.5.64,07100,01561+0,61 %
ma 16.5.63,87000,01566−0,31 %
ti 17.5.63,95000,01564+0,13 %
ke 18.5.64,10000,01560+0,23 %
to 19.5.64,16400,01559+0,10 %
pe 20.5.64,08400,01560−0,12 %
ma 23.5.63,42300,01577−1,03 %
ti 24.5.63,68900,01570+0,42 %
ke 25.5.63,77500,01568+0,14 %
to 26.5.64,18800,01558+0,65 %
pe 27.5.64,42800,01552+0,37 %
ma 30.5.64,33500,01554−0,14 %
ti 31.5.64,81500,01543+0,75 %
Kesäkuu
ke 1.6.64,61240,01548−0,31 %
to 2.6.64,82300,01543+0,33 %
pe 3.6.64,93800,01540+0,18 %
ma 6.6.65,33200,01531+0,61 %
ti 7.6.65,46500,01528+0,20 %
ke 8.6.65,30100,01531−0,25 %
to 9.6.65,37600,01530+0,11 %
pe 10.6.64,77400,01544−0,92 %
ma 13.6.64,39900,01553−0,58 %
ti 14.6.64,63700,01547+0,37 %
ke 15.6.63,97100,01563−1,03 %
to 16.6.63,26200,01581−1,11 %
pe 17.6.64,02600,01562+1,21 %
ma 20.6.64,06800,01561+0,07 %
ti 21.6.64,45900,01551+0,61 %
ke 22.6.64,63500,01547+0,27 %
to 23.6.63,88800,01565−1,16 %
pe 24.6.63,98300,01563+0,15 %
ma 27.6.63,97600,01563−0,01 %
ti 28.6.64,23200,01557+0,40 %
ke 29.6.64,72100,01545+0,76 %
to 30.6.64,56200,01549−0,25 %
Heinäkuu
pe 1.7.64,59500,01548+0,05 %
ma 4.7.64,41600,01552−0,28 %
ti 5.7.64,20000,01558−0,34 %
ke 6.7.63,57900,01573−0,97 %
to 7.7.63,30700,01580−0,43 %
pe 8.7.63,22700,01582−0,13 %
ma 11.7.62,50100,01600−1,15 %
ti 12.7.62,48900,01600−0,02 %
ke 13.7.62,65000,01596+0,26 %
to 14.7.63,21300,01582+0,90 %
pe 15.7.62,97100,01588−0,38 %
ma 18.7.62,60600,01597−0,58 %
ti 19.7.63,01200,01587+0,65 %
ke 20.7.63,15700,01583+0,23 %
to 21.7.63,29500,01580+0,22 %
pe 22.7.63,82400,01567+0,84 %
ma 25.7.63,85400,01566+0,05 %
ti 26.7.63,94000,01564+0,13 %
ke 27.7.63,68500,01570−0,40 %
to 28.7.62,88400,01590−1,26 %
pe 29.7.63,02200,01587+0,22 %
Elokuu
ma 1.8.63,53400,01574+0,81 %
ti 2.8.62,74100,01594−1,25 %
ke 3.8.63,37800,01578+1,02 %
to 4.8.63,38700,01578+0,01 %
pe 5.8.63,33700,01579−0,08 %
ma 8.8.63,97000,01563+1,00 %
ti 9.8.64,50100,01550+0,83 %
ke 10.8.65,02500,01538+0,81 %
to 11.8.64,16000,01559−1,33 %
pe 12.8.64,61700,01548+0,71 %
ma 15.8.64,88400,01541+0,41 %
ti 16.8.65,18000,01534+0,46 %
ke 17.8.65,68000,01523+0,77 %
to 18.8.65,73800,01521+0,09 %
pe 19.8.65,81100,01520+0,11 %
ma 22.8.65,81700,01519+0,01 %
ti 23.8.65,98300,01516+0,25 %
ke 24.8.66,39900,01506+0,63 %
to 25.8.66,41500,01506+0,02 %
pe 26.8.66,47200,01504+0,09 %
ma 29.8.66,72000,01499+0,37 %
ti 30.8.66,33000,01508−0,58 %
ke 31.8.66,57000,01502+0,36 %
Syyskuu
to 1.9.65,83600,01519−1,10 %
pe 2.9.65,27000,01532−0,86 %
ma 5.9.64,97700,01539−0,45 %
ti 6.9.64,83400,01542−0,22 %
ke 7.9.64,79700,01543−0,06 %
to 8.9.64,87600,01541+0,12 %
pe 9.9.64,33500,01554−0,83 %
ma 12.9.64,49700,01550+0,25 %
ti 13.9.64,94300,01540+0,69 %
ke 14.9.65,41900,01529+0,73 %
to 15.9.65,60200,01524+0,28 %
pe 16.9.65,02300,01538−0,88 %
ma 19.9.65,22100,01533+0,30 %
ti 20.9.65,88300,01518+1,02 %
ke 21.9.65,90300,01517+0,03 %
to 22.9.66,67200,01500+1,17 %
pe 23.9.66,38800,01506−0,43 %
ma 26.9.66,75400,01498+0,55 %
ti 27.9.66,63900,01501−0,17 %
ke 28.9.66,46500,01505−0,26 %
to 29.9.66,66800,01500+0,31 %
pe 30.9.66,11900,01512−0,82 %
Lokakuu
ma 3.10.65,51600,01526−0,91 %
ti 4.10.65,12400,01536−0,60 %
ke 5.10.65,81800,01519+1,07 %
to 6.10.65,48300,01527−0,51 %
pe 7.10.66,04200,01514+0,85 %
ma 10.10.66,57200,01502+0,80 %
ti 11.10.67,11700,01490+0,82 %
ke 12.10.67,39800,01484+0,42 %
to 13.10.67,44100,01483+0,06 %
pe 14.10.67,68200,01477+0,36 %
ma 17.10.67,44000,01483−0,36 %
ti 18.10.67,55000,01480+0,16 %
ke 19.10.67,98500,01471+0,64 %
to 20.10.68,76900,01454+1,15 %
pe 21.10.69,02400,01449+0,37 %
ma 24.10.69,03800,01448+0,02 %
ti 25.10.68,90800,01451−0,19 %
ke 26.10.68,94900,01450+0,06 %
to 27.10.69,50200,01439+0,80 %
pe 28.10.69,05300,01448−0,65 %
ma 31.10.68,17800,01467−1,27 %
Marraskuu
ti 1.11.67,15400,01489−1,50 %
ke 2.11.67,92000,01472+1,14 %
to 3.11.67,68700,01477−0,34 %
pe 4.11.67,63230,01479−0,08 %
ma 7.11.67,48900,01482−0,21 %
ti 8.11.68,22300,01466+1,09 %
ke 9.11.68,39000,01462+0,24 %
to 10.11.68,11400,01468−0,40 %
pe 11.11.68,41720,01462+0,45 %
ma 14.11.68,80700,01453+0,57 %
ti 15.11.68,58000,01458−0,33 %
ke 16.11.68,43800,01461−0,21 %
to 17.11.68,67400,01456+0,34 %
pe 18.11.69,58400,01437+1,33 %
ma 21.11.70,39200,01421+1,16 %
ti 22.11.70,89000,01411+0,71 %
ke 23.11.70,24800,01424−0,91 %
to 24.11.69,58600,01437−0,94 %
pe 25.11.69,10800,01447−0,69 %
ma 28.11.69,45600,01440+0,50 %
ti 29.11.69,42100,01440−0,05 %
ke 30.11.70,11600,01426+1,00 %
Joulukuu
to 1.12.69,30800,01443−1,15 %
pe 2.12.69,04800,01448−0,38 %
ma 5.12.69,05800,01448+0,01 %
ti 6.12.68,73100,01455−0,47 %
ke 7.12.69,18200,01445+0,66 %
to 8.12.69,36300,01442+0,26 %
pe 9.12.69,69700,01435+0,48 %
ma 12.12.70,04700,01428+0,50 %
ti 13.12.70,11000,01426+0,09 %
ke 14.12.70,07800,01427−0,05 %
to 15.12.69,70000,01435−0,54 %
pe 16.12.68,84700,01452−1,22 %
ma 19.12.69,02200,01449+0,25 %
ti 20.12.69,26000,01444+0,34 %
ke 21.12.68,77500,01454−0,70 %
to 22.12.68,66600,01456−0,16 %
pe 23.12.69,01300,01449+0,51 %
ti 27.12.69,18400,01445+0,25 %
ke 28.12.69,15800,01446−0,04 %
to 29.12.68,37900,01462−1,13 %
pe 30.12.68,71300,01455+0,49 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Intian rupian kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026