N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/INR · Intian rupia · vuosi 2002 Intian rupian kurssi 2002

Euro vahvistui Intian rupiaa vastaan 18,35 % vuonna 2002

Vuonna 2002 EKP julkaisi Intian rupian viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 45,9248 Intian rupiaa. Kurssi oli korkeimmillaan 50,2930 31.12.2002 ja matalimmillaan 41,4680 28.1.2002. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2002 oli 50,2930.

Keskikurssi 2002
45,9248
Muutos vuoden aikana
▲ +18,35 %
Ylin
50,2930 31.12.2002
Alin
41,4680 28.1.2002

Kurssikehitys

EUR/INR vuonna 2002

255 julkaisua 2.1.2002–31.12.2002.

Näin monta Intian rupiaa eurolla sai vuonna 2002

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2002

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/INR: kuukausien keskikurssit 2002
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu42,671841,468043,623041,903022
Helmikuu42,334841,856042,822042,137020
Maaliskuu42,663542,073043,142042,551020
Huhtikuu43,317242,821044,228044,084021
Toukokuu44,902344,196045,976045,976022
Kesäkuu46,765845,660048,743048,743020
Heinäkuu48,361847,522049,444047,582023
Elokuu47,484447,021048,027047,644022
Syyskuu47,485046,721048,317047,676021
Lokakuu47,424247,108047,801047,685023
Marraskuu48,300847,725048,880047,960021
Joulukuu49,000447,679050,293050,293020
Koko vuosi45,924841,468050,293050,2930255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2002

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/INR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2002
Päivä1 EUR = INR1 INR = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.43,62300,02292+2,65 %
to 3.1.43,56600,02295−0,13 %
pe 4.1.43,21800,02314−0,80 %
ma 7.1.42,97800,02327−0,56 %
ti 8.1.42,98100,02327+0,01 %
ke 9.1.43,07900,02321+0,23 %
to 10.1.43,08900,02321+0,02 %
pe 11.1.43,19600,02315+0,25 %
ma 14.1.43,11200,02320−0,19 %
ti 15.1.43,05300,02323−0,14 %
ke 16.1.42,55200,02350−1,16 %
to 17.1.42,57400,02349+0,05 %
pe 18.1.42,48200,02354−0,22 %
ma 21.1.42,62900,02346+0,35 %
ti 22.1.42,64800,02345+0,04 %
ke 23.1.42,75500,02339+0,25 %
to 24.1.42,34700,02361−0,95 %
pe 25.1.41,88600,02387−1,09 %
ma 28.1.41,46800,02411−1,00 %
ti 29.1.41,73600,02396+0,65 %
ke 30.1.41,90400,02386+0,40 %
to 31.1.41,90300,02386±0,00 %
Helmikuu
pe 1.2.41,85600,02389−0,11 %
ma 4.2.42,03400,02379+0,43 %
ti 5.2.42,22700,02368+0,46 %
ke 6.2.42,16900,02371−0,14 %
to 7.2.42,18500,02371+0,04 %
pe 8.2.42,52700,02351+0,81 %
ma 11.2.42,82200,02335+0,69 %
ti 12.2.42,58200,02348−0,56 %
ke 13.2.42,47700,02354−0,25 %
to 14.2.42,28200,02365−0,46 %
pe 15.2.42,38100,02360+0,23 %
ma 18.2.42,38000,02360±0,00 %
ti 19.2.42,26100,02366−0,28 %
ke 20.2.42,47500,02354+0,51 %
to 21.2.42,31700,02363−0,37 %
pe 22.2.42,58900,02348+0,64 %
ma 25.2.42,57000,02349−0,04 %
ti 26.2.42,28200,02365−0,68 %
ke 27.2.42,14200,02373−0,33 %
to 28.2.42,13700,02373−0,01 %
Maaliskuu
pe 1.3.42,28000,02365+0,34 %
ma 4.3.42,07300,02377−0,49 %
ti 5.3.42,24300,02367+0,40 %
ke 6.3.42,39500,02359+0,36 %
to 7.3.42,67000,02344+0,65 %
pe 8.3.42,84100,02334+0,40 %
ma 11.3.42,57800,02349−0,61 %
ti 12.3.42,53600,02351−0,10 %
ke 13.3.42,53900,02351+0,01 %
to 14.3.42,90900,02331+0,87 %
pe 15.3.43,14200,02318+0,54 %
ma 18.3.42,81500,02336−0,76 %
ti 19.3.43,00600,02325+0,45 %
ke 20.3.42,93100,02329−0,17 %
to 21.3.42,96500,02327+0,08 %
pe 22.3.42,88100,02332−0,20 %
ma 25.3.42,70700,02342−0,41 %
ti 26.3.42,58100,02348−0,30 %
ke 27.3.42,62600,02346+0,11 %
to 28.3.42,55100,02350−0,18 %
Huhtikuu
ti 2.4.42,89300,02331+0,80 %
ke 3.4.43,04100,02323+0,35 %
to 4.4.43,09600,02320+0,13 %
pe 5.4.42,92900,02329−0,39 %
ma 8.4.42,89900,02331−0,07 %
ti 9.4.42,82100,02335−0,18 %
ke 10.4.42,99500,02326+0,41 %
to 11.4.42,94800,02328−0,11 %
pe 12.4.43,03600,02324+0,20 %
ma 15.4.43,06700,02322+0,07 %
ti 16.4.43,04400,02323−0,05 %
ke 17.4.43,43700,02302+0,91 %
to 18.4.43,49400,02299+0,13 %
pe 19.4.43,42100,02303−0,17 %
ma 22.4.43,43100,02303+0,02 %
ti 23.4.43,43800,02302+0,02 %
ke 24.4.43,52700,02297+0,20 %
to 25.4.43,92100,02277+0,91 %
pe 26.4.43,91200,02277−0,02 %
ma 29.4.44,22800,02261+0,72 %
ti 30.4.44,08400,02268−0,33 %
Toukokuu
to 2.5.44,19600,02263+0,25 %
pe 3.5.44,45200,02250+0,58 %
ma 6.5.44,73300,02235+0,63 %
ti 7.5.44,67800,02238−0,12 %
ke 8.5.44,42700,02251−0,56 %
to 9.5.44,35200,02255−0,17 %
pe 10.5.44,64800,02240+0,67 %
ma 13.5.44,69400,02237+0,10 %
ti 14.5.44,37700,02253−0,71 %
ke 15.5.44,23600,02261−0,32 %
to 16.5.44,72800,02236+1,11 %
pe 17.5.44,82600,02231+0,22 %
ma 20.5.45,06000,02219+0,52 %
ti 21.5.45,09200,02218+0,07 %
ke 22.5.45,34000,02206+0,55 %
to 23.5.45,18700,02213−0,34 %
pe 24.5.45,01100,02222−0,39 %
ma 27.5.44,98500,02223−0,06 %
ti 28.5.45,32200,02206+0,75 %
ke 29.5.45,62800,02192+0,68 %
to 30.5.45,90200,02179+0,60 %
pe 31.5.45,97600,02175+0,16 %
Kesäkuu
ma 3.6.45,66000,02190−0,69 %
ti 4.6.46,27300,02161+1,34 %
ke 5.6.45,93000,02177−0,74 %
to 6.6.45,99300,02174+0,14 %
pe 7.6.46,31500,02159+0,70 %
ma 10.6.46,32100,02159+0,01 %
ti 11.6.46,11600,02168−0,44 %
ke 12.6.46,29200,02160+0,38 %
to 13.6.46,12400,02168−0,36 %
pe 14.6.46,42600,02154+0,65 %
ma 17.6.46,15400,02167−0,59 %
ti 18.6.46,45800,02152+0,66 %
ke 19.6.46,77000,02138+0,67 %
to 20.6.46,90000,02132+0,28 %
pe 21.6.47,13800,02121+0,51 %
ma 24.6.47,86600,02089+1,54 %
ti 25.6.47,45800,02107−0,85 %
ke 26.6.48,39800,02066+1,98 %
to 27.6.47,98000,02084−0,86 %
pe 28.6.48,74300,02052+1,59 %
Heinäkuu
ma 1.7.48,36700,02068−0,77 %
ti 2.7.47,96300,02085−0,84 %
ke 3.7.47,72400,02095−0,50 %
to 4.7.47,76600,02094+0,09 %
pe 5.7.47,52200,02104−0,51 %
ma 8.7.47,95400,02085+0,91 %
ti 9.7.48,46100,02064+1,06 %
ke 10.7.48,18300,02075−0,57 %
to 11.7.48,00400,02083−0,37 %
pe 12.7.48,15800,02076+0,32 %
ma 15.7.48,89800,02045+1,54 %
ti 16.7.49,38300,02025+0,99 %
ke 17.7.49,11900,02036−0,53 %
to 18.7.49,03600,02039−0,17 %
pe 19.7.49,44400,02022+0,83 %
ma 22.7.49,11100,02036−0,67 %
ti 23.7.48,21700,02074−1,82 %
ke 24.7.48,25400,02072+0,08 %
to 25.7.48,71600,02053+0,96 %
pe 26.7.48,67200,02055−0,09 %
ma 29.7.47,88200,02088−1,62 %
ti 30.7.47,90600,02087+0,05 %
ke 31.7.47,58200,02102−0,68 %
Elokuu
to 1.8.47,42200,02109−0,34 %
pe 2.8.48,02700,02082+1,28 %
ma 5.8.47,82300,02091−0,42 %
ti 6.8.47,17100,02120−1,36 %
ke 7.8.47,15900,02120−0,03 %
to 8.8.47,12000,02122−0,08 %
pe 9.8.47,28100,02115+0,34 %
ma 12.8.47,55300,02103+0,58 %
ti 13.8.47,61800,02100+0,14 %
ke 14.8.47,91200,02087+0,62 %
to 15.8.47,53300,02104−0,79 %
pe 16.8.47,71300,02096+0,38 %
ma 19.8.47,58200,02102−0,27 %
ti 20.8.47,53800,02104−0,09 %
ke 21.8.47,39900,02110−0,29 %
to 22.8.47,38200,02111−0,04 %
pe 23.8.47,03300,02126−0,74 %
ma 26.8.47,02100,02127−0,03 %
ti 27.8.47,39000,02110+0,78 %
ke 28.8.47,60500,02101+0,45 %
to 29.8.47,73100,02095+0,26 %
pe 30.8.47,64400,02099−0,18 %
Syyskuu
ma 2.9.47,59500,02101−0,10 %
ti 3.9.48,00900,02083+0,87 %
ke 4.9.48,19100,02075+0,38 %
to 5.9.48,31700,02070+0,26 %
pe 6.9.48,24300,02073−0,15 %
ma 9.9.47,45200,02107−1,64 %
ti 10.9.47,31400,02114−0,29 %
ke 11.9.47,20200,02119−0,24 %
to 12.9.47,25400,02116+0,11 %
pe 13.9.47,53700,02104+0,60 %
ma 16.9.46,84400,02135−1,46 %
ti 17.9.46,72100,02140−0,26 %
ke 18.9.47,06200,02125+0,73 %
to 19.9.47,43200,02108+0,79 %
pe 20.9.47,39100,02110−0,09 %
ma 23.9.47,58300,02102+0,41 %
ti 24.9.47,48000,02106−0,22 %
ke 25.9.47,23600,02117−0,51 %
to 26.9.47,37100,02111+0,29 %
pe 27.9.47,27400,02115−0,20 %
ma 30.9.47,67600,02097+0,85 %
Lokakuu
ti 1.10.47,66100,02098−0,03 %
ke 2.10.47,53600,02104−0,26 %
to 3.10.47,80100,02092+0,56 %
pe 4.10.47,67100,02098−0,27 %
ma 7.10.47,37600,02111−0,62 %
ti 8.10.47,35200,02112−0,05 %
ke 9.10.47,40400,02110+0,11 %
to 10.10.47,71400,02096+0,65 %
pe 11.10.47,62700,02100−0,18 %
ma 14.10.47,68000,02097+0,11 %
ti 15.10.47,35800,02112−0,68 %
ke 16.10.47,50700,02105+0,31 %
to 17.10.47,21100,02118−0,62 %
pe 18.10.47,12500,02122−0,18 %
ma 21.10.47,12900,02122+0,01 %
ti 22.10.47,21600,02118+0,18 %
ke 23.10.47,24800,02116+0,07 %
to 24.10.47,10800,02123−0,30 %
pe 25.10.47,19500,02119+0,18 %
ma 28.10.47,16600,02120−0,06 %
ti 29.10.47,46300,02107+0,63 %
ke 30.10.47,52400,02104+0,13 %
to 31.10.47,68500,02097+0,34 %
Marraskuu
pe 1.11.48,14400,02077+0,96 %
ma 4.11.48,03200,02082−0,23 %
ti 5.11.48,39900,02066+0,76 %
ke 6.11.48,10000,02079−0,62 %
to 7.11.48,33900,02069+0,50 %
pe 8.11.48,72300,02052+0,79 %
ma 11.11.48,88000,02046+0,32 %
ti 12.11.48,65100,02055−0,47 %
ke 13.11.48,59600,02058−0,11 %
to 14.11.48,70300,02053+0,22 %
pe 15.11.48,33700,02069−0,75 %
ma 18.11.48,51000,02061+0,36 %
ti 19.11.48,76800,02051+0,53 %
ke 20.11.48,27700,02071−1,01 %
to 21.11.48,26100,02072−0,03 %
pe 22.11.48,30800,02070+0,10 %
ma 25.11.47,72500,02095−1,21 %
ti 26.11.47,75200,02094+0,06 %
ke 27.11.47,87300,02089+0,25 %
to 28.11.47,97800,02084+0,22 %
pe 29.11.47,96000,02085−0,04 %
Joulukuu
ma 2.12.47,67900,02097−0,59 %
ti 3.12.48,07100,02080+0,82 %
ke 4.12.48,27900,02071+0,43 %
to 5.12.48,26100,02072−0,04 %
pe 6.12.48,20700,02074−0,11 %
ma 9.12.48,64600,02056+0,91 %
ti 10.12.48,73700,02052+0,19 %
ke 11.12.48,54500,02060−0,39 %
to 12.12.48,90700,02045+0,75 %
pe 13.12.49,21700,02032+0,63 %
ma 16.12.49,14700,02035−0,14 %
ti 17.12.49,59500,02016+0,91 %
ke 18.12.49,34400,02027−0,51 %
to 19.12.49,38000,02025+0,07 %
pe 20.12.49,23200,02031−0,30 %
ma 23.12.49,35000,02026+0,24 %
ti 24.12.49,39900,02024+0,10 %
pe 27.12.49,77500,02009+0,76 %
ma 30.12.49,94400,02002+0,34 %
ti 31.12.50,29300,01988+0,70 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Intian rupian kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026