N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/INR · Intian rupia · vuosi 2021 Intian rupian kurssi 2021

Euro heikkeni Intian rupiaa vastaan 6,06 % vuonna 2021

Vuonna 2021 EKP julkaisi Intian rupian viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 87,4392 Intian rupiaa. Kurssi oli korkeimmillaan 90,5955 21.4.2021 ja matalimmillaan 83,4390 24.11.2021. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2021 oli 84,2292.

Keskikurssi 2021
87,4392
Muutos vuoden aikana
▼ −6,06 %
Ylin
90,5955 21.4.2021
Alin
83,4390 24.11.2021

Kurssikehitys

EUR/INR vuonna 2021

258 julkaisua 4.1.2021–31.12.2021.

Näin monta Intian rupiaa eurolla sai vuonna 2021

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2021

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/INR: kuukausien keskikurssit 2021
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu88,993688,321090,204088,432020
Helmikuu88,075687,367089,576689,576620
Maaliskuu86,655085,484588,666585,813023
Huhtikuu89,421086,227590,595589,479520
Toukokuu88,917188,086089,329088,541421
Kesäkuu88,629888,029789,115588,324022
Heinäkuu88,113487,590588,607388,394122
Elokuu87,257386,385088,396086,385022
Syyskuu86,633086,076687,135586,076622
Lokakuu86,957185,975087,500087,183021
Marraskuu85,003883,439086,727585,327422
Joulukuu85,176284,229286,400584,229223
Koko vuosi87,439283,439090,595584,2292258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2021

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/INR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2021
Päivä1 EUR = INR1 INR = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.89,78900,01114+0,14 %
ti 5.1.89,86700,01113+0,09 %
ke 6.1.90,20400,01109+0,37 %
to 7.1.90,04550,01111−0,18 %
pe 8.1.89,79750,01114−0,28 %
ma 11.1.89,34600,01119−0,50 %
ti 12.1.89,09150,01122−0,28 %
ke 13.1.89,00950,01123−0,09 %
to 14.1.88,66250,01128−0,39 %
pe 15.1.88,63650,01128−0,03 %
ma 18.1.88,43650,01131−0,23 %
ti 19.1.88,75250,01127+0,36 %
ke 20.1.88,36800,01132−0,43 %
to 21.1.88,72200,01127+0,40 %
pe 22.1.88,76700,01127+0,05 %
ma 25.1.88,63000,01128−0,15 %
ti 26.1.88,55550,01129−0,08 %
ke 27.1.88,43800,01131−0,13 %
to 28.1.88,32100,01132−0,13 %
pe 29.1.88,43200,01131+0,13 %
Helmikuu
ma 1.2.88,34500,01132−0,10 %
ti 2.2.87,90600,01138−0,50 %
ke 3.2.87,61850,01141−0,33 %
to 4.2.87,43450,01144−0,21 %
pe 5.2.87,36700,01145−0,08 %
ma 8.2.87,72400,01140+0,41 %
ti 9.2.88,27650,01133+0,63 %
ke 10.2.88,31850,01132+0,05 %
to 11.2.88,40400,01131+0,10 %
pe 12.2.87,87700,01138−0,60 %
ma 15.2.88,06800,01135+0,22 %
ti 16.2.88,41950,01131+0,40 %
ke 17.2.87,79400,01139−0,71 %
to 18.2.87,66950,01141−0,14 %
pe 19.2.88,01450,01136+0,39 %
ma 22.2.87,97200,01137−0,05 %
ti 23.2.88,05750,01136+0,10 %
ke 24.2.87,87600,01138−0,21 %
to 25.2.88,79400,01126+1,04 %
pe 26.2.89,57660,01116+0,88 %
Maaliskuu
ma 1.3.88,66650,01128−1,02 %
ti 2.3.88,25900,01133−0,46 %
ke 3.3.87,76650,01139−0,56 %
to 4.3.87,55200,01142−0,24 %
pe 5.3.87,23050,01146−0,37 %
ma 8.3.87,04750,01149−0,21 %
ti 9.3.86,82700,01152−0,25 %
ke 10.3.86,81000,01152−0,02 %
to 11.3.86,88800,01151+0,09 %
pe 12.3.86,72600,01153−0,19 %
ma 15.3.86,49250,01156−0,27 %
ti 16.3.86,47900,01156−0,02 %
ke 17.3.86,42900,01157−0,06 %
to 18.3.86,61050,01155+0,21 %
pe 19.3.86,21550,01160−0,46 %
ma 22.3.86,28950,01159+0,09 %
ti 23.3.86,10250,01161−0,22 %
ke 24.3.85,85850,01165−0,28 %
to 25.3.85,76050,01166−0,11 %
pe 26.3.85,48450,01170−0,32 %
ma 29.3.85,50380,01170+0,02 %
ti 30.3.86,25400,01159+0,88 %
ke 31.3.85,81300,01165−0,51 %
Huhtikuu
to 1.4.86,22750,01160+0,48 %
ti 6.4.86,70000,01153+0,55 %
ke 7.4.88,36750,01132+1,92 %
to 8.4.88,58850,01129+0,25 %
pe 9.4.88,81450,01126+0,26 %
ma 12.4.89,30200,01120+0,55 %
ti 13.4.89,72150,01115+0,47 %
ke 14.4.89,83300,01113+0,12 %
to 15.4.89,80100,01114−0,04 %
pe 16.4.89,23550,01121−0,63 %
ma 19.4.90,06750,01110+0,93 %
ti 20.4.90,54800,01104+0,53 %
ke 21.4.90,59550,01104+0,05 %
to 22.4.90,39400,01106−0,22 %
pe 23.4.90,47150,01105+0,09 %
ma 26.4.90,37800,01106−0,10 %
ti 27.4.90,15200,01109−0,25 %
ke 28.4.89,88900,01112−0,29 %
to 29.4.89,85450,01113−0,04 %
pe 30.4.89,47950,01118−0,42 %
Toukokuu
ma 3.5.88,99600,01124−0,54 %
ti 4.5.88,81400,01126−0,20 %
ke 5.5.88,69250,01127−0,14 %
to 6.5.88,94050,01124+0,28 %
pe 7.5.88,63750,01128−0,34 %
ma 10.5.89,25850,01120+0,70 %
ti 11.5.89,28900,01120+0,03 %
ke 12.5.88,96300,01124−0,37 %
to 13.5.88,85950,01125−0,12 %
pe 14.5.88,80700,01126−0,06 %
ma 17.5.89,02820,01123+0,25 %
ti 18.5.89,23100,01121+0,23 %
ke 19.5.89,32900,01119+0,11 %
to 20.5.89,16300,01122−0,19 %
pe 21.5.88,80200,01126−0,40 %
ma 24.5.89,05170,01123+0,28 %
ti 25.5.89,23600,01121+0,21 %
ke 26.5.88,97100,01124−0,30 %
to 27.5.88,56300,01129−0,46 %
pe 28.5.88,08600,01135−0,54 %
ma 31.5.88,54140,01129+0,52 %
Kesäkuu
ti 1.6.89,11550,01122+0,65 %
ke 2.6.89,08300,01123−0,04 %
to 3.6.88,87550,01125−0,23 %
pe 4.6.88,46020,01130−0,47 %
ma 7.6.88,53050,01130+0,08 %
ti 8.6.88,77800,01126+0,28 %
ke 9.6.88,96000,01124+0,21 %
to 10.6.88,97320,01124+0,01 %
pe 11.6.88,67140,01128−0,34 %
ma 14.6.88,70150,01127+0,03 %
ti 15.6.88,80310,01126+0,11 %
ke 16.6.88,87950,01125+0,09 %
to 17.6.88,48100,01130−0,45 %
pe 18.6.88,02970,01136−0,51 %
ma 21.6.88,18600,01134+0,18 %
ti 22.6.88,37350,01132+0,21 %
ke 23.6.88,64760,01128+0,31 %
to 24.6.88,50200,01130−0,16 %
pe 25.6.88,68240,01128+0,20 %
ma 28.6.88,49400,01130−0,21 %
ti 29.6.88,30500,01132−0,21 %
ke 30.6.88,32400,01132+0,02 %
Heinäkuu
to 1.7.88,55900,01129+0,27 %
pe 2.7.88,30550,01132−0,29 %
ma 5.7.88,16050,01134−0,16 %
ti 6.7.88,21260,01134+0,06 %
ke 7.7.88,28250,01133+0,08 %
to 8.7.88,60730,01129+0,37 %
pe 9.7.88,37100,01132−0,27 %
ma 12.7.88,41100,01131+0,05 %
ti 13.7.88,28790,01133−0,14 %
ke 14.7.87,98850,01137−0,34 %
to 15.7.88,05100,01136+0,07 %
pe 16.7.88,03100,01136−0,02 %
ma 19.7.88,22600,01133+0,22 %
ti 20.7.87,92100,01137−0,35 %
ke 21.7.87,78950,01139−0,15 %
to 22.7.87,66150,01141−0,15 %
pe 23.7.87,59050,01142−0,08 %
ma 26.7.87,73050,01140+0,16 %
ti 27.7.87,91300,01137+0,21 %
ke 28.7.87,83300,01139−0,09 %
to 29.7.88,16750,01134+0,38 %
pe 30.7.88,39410,01131+0,26 %
Elokuu
ma 2.8.88,39600,01131±0,00 %
ti 3.8.88,21750,01134−0,20 %
ke 4.8.87,95750,01137−0,29 %
to 5.8.87,82560,01139−0,15 %
pe 6.8.87,49930,01143−0,37 %
ma 9.8.87,31950,01145−0,21 %
ti 10.8.87,19300,01147−0,14 %
ke 11.8.87,16050,01147−0,04 %
to 12.8.87,10950,01148−0,06 %
pe 13.8.87,37400,01145+0,30 %
ma 16.8.87,36950,01145−0,01 %
ti 17.8.87,43900,01144+0,08 %
ke 18.8.87,04700,01149−0,45 %
to 19.8.86,99750,01149−0,06 %
pe 20.8.86,80250,01152−0,22 %
ma 23.8.86,91500,01151+0,13 %
ti 24.8.87,06250,01149+0,17 %
ke 25.8.87,15200,01147+0,10 %
to 26.8.87,23400,01146+0,09 %
pe 27.8.86,70100,01153−0,61 %
ma 30.8.86,50350,01156−0,23 %
ti 31.8.86,38500,01158−0,14 %
Syyskuu
ke 1.9.86,34800,01158−0,04 %
to 2.9.86,52050,01156+0,20 %
pe 3.9.86,70450,01153+0,21 %
ma 6.9.86,71350,01153+0,01 %
ti 7.9.87,13550,01148+0,49 %
ke 8.9.87,01050,01149−0,14 %
to 9.9.87,07050,01148+0,07 %
pe 10.9.86,94690,01150−0,14 %
ma 13.9.86,84400,01151−0,12 %
ti 14.9.87,03700,01149+0,22 %
ke 15.9.86,86250,01151−0,20 %
to 16.9.86,47300,01156−0,45 %
pe 17.9.86,53350,01156+0,07 %
ma 20.9.86,27200,01159−0,30 %
ti 21.9.86,48950,01156+0,25 %
ke 22.9.86,62200,01154+0,15 %
to 23.9.86,36700,01158−0,29 %
pe 24.9.86,47100,01156+0,12 %
ma 27.9.86,40250,01157−0,08 %
ti 28.9.86,55950,01155+0,18 %
ke 29.9.86,46700,01157−0,11 %
to 30.9.86,07660,01162−0,45 %
Lokakuu
pe 1.10.85,97500,01163−0,12 %
ma 4.10.86,40250,01157+0,50 %
ti 5.10.86,48800,01156+0,10 %
ke 6.10.86,43800,01157−0,06 %
to 7.10.86,40800,01157−0,03 %
pe 8.10.86,74950,01153+0,40 %
ma 11.10.87,33400,01145+0,67 %
ti 12.10.87,27200,01146−0,07 %
ke 13.10.87,10950,01148−0,19 %
to 14.10.87,33550,01145+0,26 %
pe 15.10.86,96700,01150−0,42 %
ma 18.10.87,40830,01144+0,51 %
ti 19.10.87,50000,01143+0,10 %
ke 20.10.87,00860,01149−0,56 %
to 21.10.87,14450,01148+0,16 %
pe 22.10.87,07400,01148−0,08 %
ma 25.10.87,21600,01147+0,16 %
ti 26.10.87,08200,01148−0,15 %
ke 27.10.87,20100,01147+0,14 %
to 28.10.86,80320,01152−0,46 %
pe 29.10.87,18300,01147+0,44 %
Marraskuu
ma 1.11.86,72750,01153−0,52 %
ti 2.11.86,60400,01155−0,14 %
ke 3.11.86,23550,01160−0,43 %
to 4.11.86,09550,01162−0,16 %
pe 5.11.85,54150,01169−0,64 %
ma 8.11.85,81350,01165+0,32 %
ti 9.11.85,79100,01166−0,03 %
ke 10.11.85,88240,01164+0,11 %
to 11.11.85,30900,01172−0,67 %
pe 12.11.85,19300,01174−0,14 %
ma 15.11.85,14300,01174−0,06 %
ti 16.11.84,54040,01183−0,71 %
ke 17.11.84,03000,01190−0,60 %
to 18.11.84,21800,01187+0,22 %
pe 19.11.83,69050,01195−0,63 %
ma 22.11.83,85200,01193+0,19 %
ti 23.11.83,83950,01193−0,01 %
ke 24.11.83,43900,01198−0,48 %
to 25.11.83,60740,01196+0,20 %
pe 26.11.84,53950,01183+1,11 %
ma 29.11.84,66350,01181+0,15 %
ti 30.11.85,32740,01172+0,78 %
Joulukuu
ke 1.12.84,74850,01180−0,68 %
to 2.12.85,05200,01176+0,36 %
pe 3.12.84,84550,01179−0,24 %
ma 6.12.85,11900,01175+0,32 %
ti 7.12.84,87800,01178−0,28 %
ke 8.12.85,23450,01173+0,42 %
to 9.12.85,50750,01169+0,32 %
pe 10.12.85,31050,01172−0,23 %
ma 13.12.85,42250,01171+0,13 %
ti 14.12.85,87900,01164+0,53 %
ke 15.12.86,03450,01162+0,18 %
to 16.12.86,40050,01157+0,43 %
pe 17.12.86,06400,01162−0,39 %
ma 20.12.85,50250,01170−0,65 %
ti 21.12.85,36480,01171−0,16 %
ke 22.12.85,40700,01171+0,05 %
to 23.12.85,07750,01175−0,39 %
pe 24.12.84,88500,01178−0,23 %
ma 27.12.84,81050,01179−0,09 %
ti 28.12.84,63350,01182−0,21 %
ke 29.12.84,38800,01185−0,29 %
to 30.12.84,25750,01187−0,15 %
pe 31.12.84,22920,01187−0,03 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Intian rupian kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026