N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/INR · Intian rupia · vuosi 2018 Intian rupian kurssi 2018

Euro vahvistui Intian rupiaa vastaan 4,08 % vuonna 2018

Vuonna 2018 EKP julkaisi Intian rupian viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 80,7332 Intian rupiaa. Kurssi oli korkeimmillaan 85,7615 11.10.2018 ja matalimmillaan 76,0215 9.1.2018. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2018 oli 79,7298.

Keskikurssi 2018
80,7332
Muutos vuoden aikana
▲ +4,08 %
Ylin
85,7615 11.10.2018
Alin
76,0215 9.1.2018

Kurssikehitys

EUR/INR vuonna 2018

255 julkaisua 2.1.2018–31.12.2018.

Näin monta Intian rupiaa eurolla sai vuonna 2018

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2018

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/INR: kuukausien keskikurssit 2018
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu77,655876,021579,180079,180022
Helmikuu79,561578,771580,044079,623020
Maaliskuu80,252679,324580,898080,296021
Huhtikuu80,654879,481081,609580,168520
Toukokuu79,789178,388080,954578,802022
Kesäkuu79,160178,314079,813079,813021
Heinäkuu80,299679,684080,958580,444522
Elokuu80,426078,852082,724582,724523
Syyskuu84,210982,673585,612583,916020
Lokakuu84,544783,325585,761583,730523
Marraskuu81,561179,081583,680079,081522
Joulukuu80,616679,729882,728479,729819
Koko vuosi80,733276,021585,761579,7298255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2018

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/INR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2018
Päivä1 EUR = INR1 INR = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.76,60050,01305−0,01 %
ke 3.1.76,34550,01310−0,33 %
to 4.1.76,49800,01307+0,20 %
pe 5.1.76,32900,01310−0,22 %
ma 8.1.76,03750,01315−0,38 %
ti 9.1.76,02150,01315−0,02 %
ke 10.1.76,26300,01311+0,32 %
to 11.1.76,53350,01307+0,35 %
pe 12.1.77,19150,01295+0,86 %
ma 15.1.77,98050,01282+1,02 %
ti 16.1.78,33000,01277+0,45 %
ke 17.1.78,01100,01282−0,41 %
to 18.1.78,12100,01280+0,14 %
pe 19.1.78,23900,01278+0,15 %
ma 22.1.78,22250,01278−0,02 %
ti 23.1.78,11800,01280−0,13 %
ke 24.1.78,67300,01271+0,71 %
to 25.1.78,86500,01268+0,24 %
pe 26.1.79,10550,01264+0,30 %
ma 29.1.78,70550,01271−0,51 %
ti 30.1.79,05700,01265+0,45 %
ke 31.1.79,18000,01263+0,16 %
Helmikuu
to 1.2.79,76600,01254+0,74 %
pe 2.2.80,02050,01250+0,32 %
ma 5.2.79,74350,01254−0,35 %
ti 6.2.79,24150,01262−0,63 %
ke 7.2.79,26550,01262+0,03 %
to 8.2.78,77150,01269−0,62 %
pe 9.2.79,00450,01266+0,30 %
ma 12.2.78,89400,01268−0,14 %
ti 13.2.79,27300,01261+0,48 %
ke 14.2.79,11650,01264−0,20 %
to 15.2.79,84900,01252+0,93 %
pe 16.2.80,04400,01249+0,24 %
ma 19.2.79,73750,01254−0,38 %
ti 20.2.80,00300,01250+0,33 %
ke 21.2.79,72950,01254−0,34 %
to 22.2.79,88950,01252+0,20 %
pe 23.2.79,65150,01255−0,30 %
ma 26.2.79,80300,01253+0,19 %
ti 27.2.79,80300,01253±0,00 %
ke 28.2.79,62300,01256−0,23 %
Maaliskuu
to 1.3.79,32450,01261−0,37 %
pe 2.3.80,32050,01245+1,26 %
ma 5.3.80,12750,01248−0,24 %
ti 6.3.80,58450,01241+0,57 %
ke 7.3.80,57800,01241−0,01 %
to 8.3.80,89800,01236+0,40 %
pe 9.3.80,13150,01248−0,95 %
ma 12.3.79,97850,01250−0,19 %
ti 13.3.80,28400,01246+0,38 %
ke 14.3.80,19750,01247−0,11 %
to 15.3.80,15500,01248−0,05 %
pe 16.3.79,86700,01252−0,36 %
ma 19.3.80,24550,01246+0,47 %
ti 20.3.80,03700,01249−0,26 %
ke 21.3.80,11700,01248+0,10 %
to 22.3.80,18300,01247+0,08 %
pe 23.3.80,25500,01246+0,09 %
ma 26.3.80,51050,01242+0,32 %
ti 27.3.80,41300,01244−0,12 %
ke 28.3.80,80050,01238+0,48 %
to 29.3.80,29600,01245−0,62 %
Huhtikuu
ti 3.4.80,01400,01250−0,35 %
ke 4.4.79,95400,01251−0,07 %
to 5.4.79,60100,01256−0,44 %
pe 6.4.79,48100,01258−0,15 %
ma 9.4.79,95450,01251+0,60 %
ti 10.4.80,33750,01245+0,48 %
ke 11.4.80,87350,01236+0,67 %
to 12.4.80,41700,01244−0,56 %
pe 13.4.80,31600,01245−0,13 %
ma 16.4.81,01750,01234+0,87 %
ti 17.4.81,10800,01233+0,11 %
ke 18.4.81,34600,01229+0,29 %
to 19.4.81,45800,01228+0,14 %
pe 20.4.81,39000,01229−0,08 %
ma 23.4.81,28450,01230−0,13 %
ti 24.4.81,07650,01233−0,26 %
ke 25.4.81,60950,01225+0,66 %
to 26.4.81,22400,01231−0,47 %
pe 27.4.80,46450,01243−0,94 %
ma 30.4.80,16850,01247−0,37 %
Toukokuu
ke 2.5.80,04550,01249−0,15 %
to 3.5.79,89650,01252−0,19 %
pe 4.5.80,02700,01250+0,16 %
ma 7.5.79,90400,01252−0,15 %
ti 8.5.79,63000,01256−0,34 %
ke 9.5.79,90100,01252+0,34 %
to 10.5.79,89050,01252−0,01 %
pe 11.5.80,36000,01244+0,59 %
ma 14.5.80,95450,01235+0,74 %
ti 15.5.80,87200,01237−0,10 %
ke 16.5.79,89250,01252−1,21 %
to 17.5.79,96450,01251+0,09 %
pe 18.5.80,11150,01248+0,18 %
ma 21.5.80,12800,01248+0,02 %
ti 22.5.80,21050,01247+0,10 %
ke 23.5.80,10550,01248−0,13 %
to 24.5.80,19300,01247+0,11 %
pe 25.5.79,15050,01263−1,30 %
ma 28.5.78,52800,01273−0,79 %
ti 29.5.78,40600,01275−0,16 %
ke 30.5.78,38800,01276−0,02 %
to 31.5.78,80200,01269+0,53 %
Kesäkuu
pe 1.6.78,31400,01277−0,62 %
ma 4.6.78,71200,01270+0,51 %
ti 5.6.78,39750,01276−0,40 %
ke 6.6.78,73100,01270+0,43 %
to 7.6.79,43800,01259+0,90 %
pe 8.6.79,34200,01260−0,12 %
ma 11.6.79,49800,01258+0,20 %
ti 12.6.79,50150,01258±0,00 %
ke 13.6.79,53400,01257+0,04 %
to 14.6.79,29250,01261−0,30 %
pe 15.6.78,87050,01268−0,53 %
ma 18.6.79,01450,01266+0,18 %
ti 19.6.78,86700,01268−0,19 %
ke 20.6.78,86000,01268−0,01 %
to 21.6.78,41450,01275−0,56 %
pe 22.6.79,03000,01265+0,78 %
ma 25.6.79,64500,01256+0,78 %
ti 26.6.79,70950,01255+0,08 %
ke 27.6.79,69400,01255−0,02 %
to 28.6.79,68300,01255−0,01 %
pe 29.6.79,81300,01253+0,16 %
Heinäkuu
ma 2.7.80,07050,01249+0,32 %
ti 3.7.79,93100,01251−0,17 %
ke 4.7.80,02700,01250+0,12 %
to 5.7.80,73000,01239+0,88 %
pe 6.7.80,74600,01238+0,02 %
ma 9.7.80,95850,01235+0,26 %
ti 10.7.80,61700,01240−0,42 %
ke 11.7.80,70450,01239+0,11 %
to 12.7.79,88050,01252−1,02 %
pe 13.7.79,73200,01254−0,19 %
ma 16.7.80,35150,01245+0,78 %
ti 17.7.80,14050,01248−0,26 %
ke 18.7.79,68400,01255−0,57 %
to 19.7.80,01550,01250+0,42 %
pe 20.7.80,32100,01245+0,38 %
ma 23.7.80,67300,01240+0,44 %
ti 24.7.80,71000,01239+0,05 %
ke 25.7.80,36400,01244−0,43 %
to 26.7.80,44800,01243+0,10 %
pe 27.7.79,84650,01252−0,75 %
ma 30.7.80,19650,01247+0,44 %
ti 31.7.80,44450,01243+0,31 %
Elokuu
ke 1.8.79,97050,01250−0,59 %
to 2.8.79,79150,01253−0,22 %
pe 3.8.79,51200,01258−0,35 %
ma 6.8.79,49000,01258−0,03 %
ti 7.8.79,68500,01255+0,25 %
ke 8.8.79,52950,01257−0,20 %
to 9.8.79,58250,01257+0,07 %
pe 10.8.78,85200,01268−0,92 %
ma 13.8.79,84050,01252+1,25 %
ti 14.8.79,73150,01254−0,14 %
ke 15.8.79,16350,01263−0,71 %
to 16.8.79,80700,01253+0,81 %
pe 17.8.79,91950,01251+0,14 %
ma 20.8.79,74000,01254−0,22 %
ti 21.8.80,30150,01245+0,70 %
ke 22.8.81,19000,01232+1,11 %
to 23.8.81,18150,01232−0,01 %
pe 24.8.81,01150,01234−0,21 %
ma 27.8.81,62300,01225+0,75 %
ti 28.8.82,09650,01218+0,58 %
ke 29.8.82,34050,01214+0,30 %
to 30.8.82,71500,01209+0,45 %
pe 31.8.82,72450,01209+0,01 %
Syyskuu
ma 3.9.82,67350,01210−0,06 %
ti 4.9.82,76650,01208+0,11 %
ke 5.9.83,10350,01203+0,41 %
to 6.9.83,71750,01194+0,74 %
pe 7.9.83,32000,01200−0,47 %
ma 10.9.83,83750,01193+0,62 %
ti 11.9.84,09650,01189+0,31 %
ke 12.9.83,67050,01195−0,51 %
to 13.9.83,70000,01195+0,04 %
pe 14.9.83,94600,01191+0,29 %
ma 17.9.84,63550,01182+0,82 %
ti 18.9.85,36100,01171+0,86 %
ke 19.9.84,45150,01184−1,07 %
to 20.9.84,75100,01180+0,35 %
pe 21.9.84,89050,01178+0,16 %
ma 24.9.85,56650,01169+0,80 %
ti 25.9.85,61250,01168+0,05 %
ke 26.9.85,21900,01173−0,46 %
to 27.9.84,98300,01177−0,28 %
pe 28.9.83,91600,01192−1,26 %
Lokakuu
ma 1.10.84,62150,01182+0,84 %
ti 2.10.84,70000,01181+0,09 %
ke 3.10.84,71700,01180+0,02 %
to 4.10.84,62800,01182−0,11 %
pe 5.10.84,88350,01178+0,30 %
ma 8.10.85,00800,01176+0,15 %
ti 9.10.85,08400,01175+0,09 %
ke 10.10.85,36050,01172+0,32 %
to 11.10.85,76150,01166+0,47 %
pe 12.10.85,14450,01174−0,72 %
ma 15.10.85,47350,01170+0,39 %
ti 16.10.85,12000,01175−0,41 %
ke 17.10.84,89150,01178−0,27 %
to 18.10.84,68500,01181−0,24 %
pe 19.10.84,12300,01189−0,66 %
ma 22.10.84,54600,01183+0,50 %
ti 23.10.84,44350,01184−0,12 %
ke 24.10.83,32550,01200−1,32 %
to 25.10.83,65250,01195+0,39 %
pe 26.10.83,34000,01200−0,37 %
ma 29.10.83,55950,01197+0,26 %
ti 30.10.83,72800,01194+0,20 %
ke 31.10.83,73050,01194±0,00 %
Marraskuu
to 1.11.83,68000,01195−0,06 %
pe 2.11.82,70850,01209−1,16 %
ma 5.11.83,09200,01203+0,46 %
ti 6.11.83,37850,01199+0,34 %
ke 7.11.83,28000,01201−0,12 %
to 8.11.82,71950,01209−0,67 %
pe 9.11.82,26400,01216−0,55 %
ma 12.11.82,11060,01218−0,19 %
ti 13.11.81,83900,01222−0,33 %
ke 14.11.81,67400,01224−0,20 %
to 15.11.81,37000,01229−0,37 %
pe 16.11.81,57350,01226+0,25 %
ma 19.11.81,88250,01221+0,38 %
ti 20.11.81,65000,01225−0,28 %
ke 21.11.81,35200,01229−0,36 %
to 22.11.80,60450,01241−0,92 %
pe 23.11.80,20400,01247−0,50 %
ma 26.11.80,53850,01242+0,42 %
ti 27.11.80,16200,01247−0,47 %
ke 28.11.79,64300,01256−0,65 %
to 29.11.79,53700,01257−0,13 %
pe 30.11.79,08150,01265−0,57 %
Joulukuu
ma 3.12.79,79100,01253+0,90 %
ti 4.12.80,47200,01243+0,85 %
ke 5.12.80,06600,01249−0,50 %
to 6.12.80,49500,01242+0,54 %
pe 7.12.80,50900,01242+0,02 %
ma 10.12.82,72840,01209+2,76 %
ti 11.12.81,82150,01222−1,10 %
ke 12.12.81,69000,01224−0,16 %
to 13.12.81,42800,01228−0,32 %
pe 14.12.81,22500,01231−0,25 %
ma 17.12.81,21300,01231−0,01 %
ti 18.12.80,25300,01246−1,18 %
ke 19.12.80,11600,01248−0,17 %
to 20.12.79,94900,01251−0,21 %
pe 21.12.80,04000,01249+0,11 %
ma 24.12.80,01900,01250−0,03 %
to 27.12.79,94450,01251−0,09 %
pe 28.12.80,22550,01246+0,35 %
ma 31.12.79,72980,01254−0,62 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Intian rupian kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026