N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SGD · Singaporen dollari · vuosi 2011 Singaporen dollarin kurssi 2011

Euro heikkeni Singaporen dollaria vastaan 1,85 % vuonna 2011

Vuonna 2011 EKP julkaisi Singaporen dollarin viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,7489 Singaporen dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,8273 5.5.2011 ja matalimmillaan 1,6754 12.1.2011. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2011 oli 1,6819.

Keskikurssi 2011
1,7489
Muutos vuoden aikana
▼ −1,85 %
Ylin
1,8273 5.5.2011
Alin
1,6754 12.1.2011

Kurssikehitys

EUR/SGD vuonna 2011

257 julkaisua 3.1.2011–30.12.2011.

Näin monta Singaporen dollaria eurolla sai vuonna 2011

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2011

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SGD: kuukausien keskikurssit 2011
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,71931,67541,75501,753421
Helmikuu1,74211,72331,76061,758220
Maaliskuu1,77571,75401,80121,790223
Huhtikuu1,80241,78271,82051,820519
Toukokuu1,77621,75011,82731,775422
Kesäkuu1,77631,75141,80121,776122
Heinäkuu1,73591,71071,77831,718521
Elokuu1,73401,70831,74861,737923
Syyskuu1,72291,68421,76261,758922
Lokakuu1,74931,73251,76581,749021
Marraskuu1,74761,72611,76041,726122
Joulukuu1,70701,68051,73561,681921
Koko vuosi1,74891,67541,82731,6819257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2011

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/SGD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2011
Päivä1 EUR = SGD1 SGD = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.1,71480,5832+0,07 %
ti 4.1.1,72440,5799+0,56 %
ke 5.1.1,70660,5860−1,03 %
to 6.1.1,69390,5904−0,74 %
pe 7.1.1,68240,5944−0,68 %
ma 10.1.1,68020,5952−0,13 %
ti 11.1.1,67680,5964−0,20 %
ke 12.1.1,67540,5969−0,08 %
to 13.1.1,69860,5887+1,38 %
pe 14.1.1,72220,5807+1,39 %
ma 17.1.1,71360,5836−0,50 %
ti 18.1.1,71620,5827+0,15 %
ke 19.1.1,72930,5783+0,76 %
to 20.1.1,73380,5768+0,26 %
pe 21.1.1,73630,5759+0,14 %
ma 24.1.1,74170,5742+0,31 %
ti 25.1.1,74420,5733+0,14 %
ke 26.1.1,75230,5707+0,46 %
to 27.1.1,75500,5698+0,15 %
pe 28.1.1,75420,5701−0,05 %
ma 31.1.1,75340,5703−0,05 %
Helmikuu
ti 1.2.1,75390,5702+0,03 %
ke 2.2.1,75600,5695+0,12 %
to 3.2.1,74930,5717−0,38 %
pe 4.2.1,73620,5760−0,75 %
ma 7.2.1,72840,5786−0,45 %
ti 8.2.1,73490,5764+0,38 %
ke 9.2.1,73990,5747+0,29 %
to 10.2.1,74020,5746+0,02 %
pe 11.2.1,73580,5761−0,25 %
ma 14.2.1,72330,5803−0,72 %
ti 15.2.1,72900,5784+0,33 %
ke 16.2.1,72930,5783+0,02 %
to 17.2.1,73320,5770+0,23 %
pe 18.2.1,73580,5761+0,15 %
ma 21.2.1,74360,5735+0,45 %
ti 22.2.1,74900,5718+0,31 %
ke 23.2.1,75180,5708+0,16 %
to 24.2.1,76060,5680+0,50 %
pe 25.2.1,75400,5701−0,37 %
ma 28.2.1,75820,5688+0,24 %
Maaliskuu
ti 1.3.1,75620,5694−0,11 %
ke 2.3.1,75470,5699−0,09 %
to 3.3.1,75780,5689+0,18 %
pe 4.3.1,76880,5654+0,63 %
ma 7.3.1,77330,5639+0,25 %
ti 8.3.1,76410,5669−0,52 %
ke 9.3.1,76430,5668+0,01 %
to 10.3.1,75660,5693−0,44 %
pe 11.3.1,75400,5701−0,15 %
ma 14.3.1,76920,5652+0,87 %
ti 15.3.1,78440,5604+0,86 %
ke 16.3.1,78570,5600+0,07 %
to 17.3.1,79220,5580+0,36 %
pe 18.3.1,80120,5552+0,50 %
ma 21.3.1,79710,5565−0,23 %
ti 22.3.1,79500,5571−0,12 %
ke 23.3.1,78840,5592−0,37 %
to 24.3.1,78300,5609−0,30 %
pe 25.3.1,77910,5621−0,22 %
ma 28.3.1,77210,5643−0,39 %
ti 29.3.1,77630,5630+0,24 %
ke 30.3.1,77820,5624+0,11 %
to 31.3.1,79020,5586+0,67 %
Huhtikuu
pe 1.4.1,78420,5605−0,34 %
ma 4.4.1,79450,5573+0,58 %
ti 5.4.1,78630,5598−0,46 %
ke 6.4.1,80210,5549+0,88 %
to 7.4.1,80020,5555−0,11 %
pe 8.4.1,81050,5523+0,57 %
ma 11.4.1,81380,5513+0,18 %
ti 12.4.1,81840,5499+0,25 %
ke 13.4.1,81970,5495+0,07 %
to 14.4.1,80000,5556−1,08 %
pe 15.4.1,79800,5562−0,11 %
ma 18.4.1,78270,5609−0,85 %
ti 19.4.1,78350,5607+0,04 %
ke 20.4.1,79880,5559+0,86 %
to 21.4.1,80190,5550+0,17 %
ti 26.4.1,80370,5544+0,10 %
ke 27.4.1,80800,5531+0,24 %
to 28.4.1,81910,5497+0,61 %
pe 29.4.1,82050,5493+0,08 %
Toukokuu
ma 2.5.1,81500,5510−0,30 %
ti 3.5.1,81560,5508+0,03 %
ke 4.5.1,82650,5475+0,60 %
to 5.5.1,82730,5473+0,04 %
pe 6.5.1,79290,5578−1,88 %
ma 9.5.1,77520,5633−0,99 %
ti 10.5.1,76980,5650−0,30 %
ke 11.5.1,76660,5661−0,18 %
to 12.5.1,76040,5681−0,35 %
pe 13.5.1,77040,5648+0,57 %
ma 16.5.1,76770,5657−0,15 %
ti 17.5.1,76950,5651+0,10 %
ke 18.5.1,76970,5651+0,01 %
to 19.5.1,76640,5661−0,19 %
pe 20.5.1,76140,5677−0,28 %
ma 23.5.1,75010,5714−0,64 %
ti 24.5.1,75590,5695+0,33 %
ke 25.5.1,75570,5696−0,01 %
to 26.5.1,76150,5677+0,33 %
pe 27.5.1,76320,5672+0,10 %
ma 30.5.1,76130,5678−0,11 %
ti 31.5.1,77540,5633+0,80 %
Kesäkuu
ke 1.6.1,77380,5638−0,09 %
to 2.6.1,78570,5600+0,67 %
pe 3.6.1,78650,5598+0,04 %
ma 6.6.1,79590,5568+0,53 %
ti 7.6.1,79880,5559+0,16 %
ke 8.6.1,80120,5552+0,13 %
to 9.6.1,79940,5557−0,10 %
pe 10.6.1,78410,5605−0,85 %
ma 13.6.1,77630,5630−0,44 %
ti 14.6.1,78040,5617+0,23 %
ke 15.6.1,76420,5668−0,91 %
to 16.6.1,75140,5710−0,73 %
pe 17.6.1,76210,5675+0,61 %
ma 20.6.1,76170,5676−0,02 %
ti 21.6.1,77310,5640+0,65 %
ke 22.6.1,77410,5637+0,06 %
to 23.6.1,75780,5689−0,92 %
pe 24.6.1,75970,5683+0,11 %
ma 27.6.1,76410,5669+0,25 %
ti 28.6.1,77180,5644+0,44 %
ke 29.6.1,77990,5618+0,46 %
to 30.6.1,77610,5630−0,21 %
Heinäkuu
pe 1.7.1,77720,5627+0,06 %
ma 4.7.1,77830,5623+0,06 %
ti 5.7.1,77650,5629−0,10 %
ke 6.7.1,76050,5680−0,90 %
to 7.7.1,74870,5719−0,67 %
pe 8.7.1,73640,5759−0,70 %
ma 11.7.1,72100,5811−0,89 %
ti 12.7.1,71600,5828−0,29 %
ke 13.7.1,72070,5812+0,27 %
to 14.7.1,72810,5787+0,43 %
pe 15.7.1,72370,5801−0,25 %
ma 18.7.1,71070,5846−0,75 %
ti 19.7.1,72200,5807+0,66 %
ke 20.7.1,72470,5798+0,16 %
to 21.7.1,72370,5801−0,06 %
pe 22.7.1,73860,5752+0,86 %
ma 25.7.1,73580,5761−0,16 %
ti 26.7.1,74010,5747+0,25 %
ke 27.7.1,73660,5758−0,20 %
to 28.7.1,71690,5824−1,13 %
pe 29.7.1,71850,5819+0,09 %
Elokuu
ma 1.8.1,72990,5781+0,66 %
ti 2.8.1,70830,5854−1,25 %
ke 3.8.1,72740,5789+1,12 %
to 4.8.1,72870,5785+0,08 %
pe 5.8.1,72710,5790−0,09 %
ma 8.8.1,73200,5774+0,28 %
ti 9.8.1,73290,5771+0,05 %
ke 10.8.1,74520,5730+0,71 %
to 11.8.1,72100,5811−1,39 %
pe 12.8.1,72710,5790+0,35 %
ma 15.8.1,72490,5797−0,13 %
ti 16.8.1,72970,5781+0,28 %
ke 17.8.1,73910,5750+0,54 %
to 18.8.1,74370,5735+0,26 %
pe 19.8.1,73940,5749−0,25 %
ma 22.8.1,73840,5752−0,06 %
ti 23.8.1,74140,5743+0,17 %
ke 24.8.1,74000,5747−0,08 %
to 25.8.1,74240,5739+0,14 %
pe 26.8.1,73790,5754−0,26 %
ma 29.8.1,74860,5719+0,62 %
ti 30.8.1,73990,5747−0,50 %
ke 31.8.1,73790,5754−0,11 %
Syyskuu
to 1.9.1,72080,5811−0,98 %
pe 2.9.1,71570,5829−0,30 %
ma 5.9.1,70470,5866−0,64 %
ti 6.9.1,70370,5870−0,06 %
ke 7.9.1,69780,5890−0,35 %
to 8.9.1,70060,5880+0,16 %
pe 9.9.1,69120,5913−0,55 %
ma 12.9.1,68420,5938−0,41 %
ti 13.9.1,69730,5892+0,78 %
ke 14.9.1,70650,5860+0,54 %
to 15.9.1,71610,5827+0,56 %
pe 16.9.1,70710,5858−0,52 %
ma 19.9.1,71850,5819+0,67 %
ti 20.9.1,72470,5798+0,36 %
ke 21.9.1,74170,5742+0,99 %
to 22.9.1,75470,5699+0,75 %
pe 23.9.1,75150,5709−0,18 %
ma 26.9.1,75450,5700+0,17 %
ti 27.9.1,74080,5744−0,78 %
ke 28.9.1,75020,5714+0,54 %
to 29.9.1,76260,5673+0,71 %
pe 30.9.1,75890,5685−0,21 %
Lokakuu
ma 3.10.1,74880,5718−0,57 %
ti 4.10.1,73580,5761−0,74 %
ke 5.10.1,73890,5751+0,18 %
to 6.10.1,73250,5772−0,37 %
pe 7.10.1,73900,5750+0,38 %
ma 10.10.1,73990,5747+0,05 %
ti 11.10.1,74850,5719+0,49 %
ke 12.10.1,75830,5687+0,56 %
to 13.10.1,75600,5695−0,13 %
pe 14.10.1,75290,5705−0,18 %
ma 17.10.1,74580,5728−0,41 %
ti 18.10.1,74230,5740−0,20 %
ke 19.10.1,74360,5735+0,07 %
to 20.10.1,74990,5715+0,36 %
pe 21.10.1,75770,5689+0,45 %
ma 24.10.1,75890,5685+0,07 %
ti 25.10.1,75650,5693−0,14 %
ke 26.10.1,76580,5663+0,53 %
to 27.10.1,75550,5696−0,58 %
pe 28.10.1,75880,5686+0,19 %
ma 31.10.1,74900,5718−0,56 %
Marraskuu
ti 1.11.1,74020,5746−0,50 %
ke 2.11.1,75870,5686+1,06 %
to 3.11.1,74640,5726−0,70 %
pe 4.11.1,74600,5727−0,02 %
ma 7.11.1,74610,5727+0,01 %
ti 8.11.1,75230,5707+0,36 %
ke 9.11.1,75120,5710−0,06 %
to 10.11.1,75460,5699+0,19 %
pe 11.11.1,76040,5681+0,33 %
ma 14.11.1,75940,5684−0,06 %
ti 15.11.1,74870,5719−0,61 %
ke 16.11.1,74420,5733−0,26 %
to 17.11.1,74530,5730+0,06 %
pe 18.11.1,75790,5689+0,72 %
ma 21.11.1,75260,5706−0,30 %
ti 22.11.1,76010,5681+0,43 %
ke 23.11.1,74900,5718−0,63 %
to 24.11.1,74740,5723−0,09 %
pe 25.11.1,73630,5759−0,64 %
ma 28.11.1,73380,5768−0,14 %
ti 29.11.1,73060,5778−0,18 %
ke 30.11.1,72610,5793−0,26 %
Joulukuu
to 1.12.1,73120,5776+0,30 %
pe 2.12.1,73020,5780−0,06 %
ma 5.12.1,72290,5804−0,42 %
ti 6.12.1,72230,5806−0,03 %
ke 7.12.1,72110,5810−0,07 %
to 8.12.1,72600,5794+0,28 %
pe 9.12.1,73560,5762+0,56 %
ma 12.12.1,71930,5816−0,94 %
ti 13.12.1,71580,5828−0,20 %
ke 14.12.1,69750,5891−1,07 %
to 15.12.1,69950,5884+0,12 %
pe 16.12.1,70040,5881+0,05 %
ma 19.12.1,70130,5878+0,05 %
ti 20.12.1,70330,5871+0,12 %
ke 21.12.1,69270,5908−0,62 %
to 22.12.1,68840,5923−0,25 %
pe 23.12.1,68850,5922+0,01 %
ti 27.12.1,69410,5903+0,33 %
ke 28.12.1,69360,5905−0,03 %
to 29.12.1,68050,5951−0,77 %
pe 30.12.1,68190,5946+0,08 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Singaporen dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026