N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SGD · Singaporen dollari · vuosi 2010 Singaporen dollarin kurssi 2010

Euro heikkeni Singaporen dollaria vastaan 15,14 % vuonna 2010

Vuonna 2010 EKP julkaisi Singaporen dollarin viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,8055 Singaporen dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 2,0209 13.1.2010 ja matalimmillaan 1,6912 8.6.2010. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2010 oli 1,7136.

Keskikurssi 2010
1,8055
Muutos vuoden aikana
▼ −15,14 %
Ylin
2,0209 13.1.2010
Alin
1,6912 8.6.2010

Kurssikehitys

EUR/SGD vuonna 2010

258 julkaisua 4.1.2010–31.12.2010.

Näin monta Singaporen dollaria eurolla sai vuonna 2010

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2010

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SGD: kuukausien keskikurssit 2010
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,99301,96092,02091,960920
Helmikuu1,93261,90291,97031,909020
Maaliskuu1,89901,87391,91781,886223
Huhtikuu1,85051,81451,89161,821720
Toukokuu1,75031,71371,81661,722521
Kesäkuu1,70811,69121,72301,716022
Heinäkuu1,75881,72251,78931,773322
Elokuu1,74821,71691,78611,719322
Syyskuu1,74391,70541,79421,794222
Lokakuu1,81161,79681,82481,796821
Marraskuu1,77391,72191,82801,721922
Joulukuu1,72621,70251,75021,713623
Koko vuosi1,80551,69122,02091,7136258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2010

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/SGD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2010
Päivä1 EUR = SGD1 SGD = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.2,01260,4969−0,34 %
ti 5.1.2,01420,4965+0,08 %
ke 6.1.2,00290,4993−0,56 %
to 7.1.1,99930,5002−0,18 %
pe 8.1.1,99670,5008−0,13 %
ma 11.1.2,01630,4960+0,98 %
ti 12.1.2,01330,4967−0,15 %
ke 13.1.2,02090,4948+0,38 %
to 14.1.2,00980,4976−0,55 %
pe 15.1.1,99840,5004−0,57 %
ma 18.1.1,99650,5009−0,10 %
ti 19.1.1,98710,5032−0,47 %
ke 20.1.1,97630,5060−0,54 %
to 21.1.1,97250,5070−0,19 %
pe 22.1.1,98390,5041+0,58 %
ma 25.1.1,98100,5048−0,15 %
ti 26.1.1,97800,5056−0,15 %
ke 27.1.1,97610,5060−0,10 %
to 28.1.1,96230,5096−0,70 %
pe 29.1.1,96090,5100−0,07 %
Helmikuu
ma 1.2.1,96500,5089+0,21 %
ti 2.2.1,96410,5091−0,05 %
ke 3.2.1,97030,5075+0,32 %
to 4.2.1,95970,5103−0,54 %
pe 5.2.1,94750,5135−0,62 %
ma 8.2.1,94500,5141−0,13 %
ti 9.2.1,95110,5125+0,31 %
ke 10.2.1,94830,5133−0,14 %
to 11.2.1,93770,5161−0,54 %
pe 12.2.1,91980,5209−0,92 %
ma 15.2.1,92030,5208+0,03 %
ti 16.2.1,92050,5207+0,01 %
ke 17.2.1,92640,5191+0,31 %
to 18.2.1,91020,5235−0,84 %
pe 19.2.1,91250,5229+0,12 %
ma 22.2.1,91880,5212+0,33 %
ti 23.2.1,91250,5229−0,33 %
ke 24.2.1,90990,5236−0,14 %
to 25.2.1,90290,5255−0,37 %
pe 26.2.1,90900,5238+0,32 %
Maaliskuu
ma 1.3.1,90260,5256−0,34 %
ti 2.3.1,90150,5259−0,06 %
ke 3.3.1,91040,5235+0,47 %
to 4.3.1,91090,5233+0,03 %
pe 5.3.1,90040,5262−0,55 %
ma 8.3.1,91100,5233+0,56 %
ti 9.3.1,89900,5266−0,63 %
ke 10.3.1,90360,5253+0,24 %
to 11.3.1,90950,5237+0,31 %
pe 12.3.1,91780,5214+0,43 %
ma 15.3.1,91460,5223−0,17 %
ti 16.3.1,91550,5221+0,05 %
ke 17.3.1,91650,5218+0,05 %
to 18.3.1,90400,5252−0,65 %
pe 19.3.1,89060,5289−0,70 %
ma 22.3.1,89230,5285+0,09 %
ti 23.3.1,89480,5278+0,13 %
ke 24.3.1,87390,5336−1,10 %
to 25.3.1,87650,5329+0,14 %
pe 26.3.1,87560,5332−0,05 %
ma 29.3.1,88450,5306+0,47 %
ti 30.3.1,88630,5301+0,10 %
ke 31.3.1,88620,5302−0,01 %
Huhtikuu
to 1.4.1,88260,5312−0,19 %
ti 6.4.1,87210,5342−0,56 %
ke 7.4.1,86190,5371−0,54 %
to 8.4.1,85610,5388−0,31 %
pe 9.4.1,86270,5369+0,36 %
ma 12.4.1,88980,5292+1,45 %
ti 13.4.1,89160,5287+0,10 %
ke 14.4.1,87340,5338−0,96 %
to 15.4.1,86120,5373−0,65 %
pe 16.4.1,85680,5386−0,24 %
ma 19.4.1,85540,5390−0,08 %
ti 20.4.1,85510,5391−0,02 %
ke 21.4.1,83660,5445−1,00 %
to 22.4.1,83110,5461−0,30 %
pe 23.4.1,82600,5476−0,28 %
ma 26.4.1,82200,5488−0,22 %
ti 27.4.1,82050,5493−0,08 %
ke 28.4.1,81980,5495−0,04 %
to 29.4.1,81450,5511−0,29 %
pe 30.4.1,82170,5489+0,40 %
Toukokuu
ma 3.5.1,81660,5505−0,28 %
ti 4.5.1,80120,5552−0,85 %
ke 5.5.1,79040,5585−0,60 %
to 6.5.1,77150,5645−1,06 %
pe 7.5.1,77770,5625+0,35 %
ma 10.5.1,78850,5591+0,61 %
ti 11.5.1,76070,5680−1,55 %
ke 12.5.1,75050,5713−0,58 %
to 13.5.1,73790,5754−0,72 %
pe 14.5.1,72730,5789−0,61 %
ma 17.5.1,71620,5827−0,64 %
ti 18.5.1,72270,5805+0,38 %
ke 19.5.1,71370,5835−0,52 %
to 20.5.1,73890,5751+1,47 %
pe 21.5.1,76000,5682+1,21 %
ma 24.5.1,74080,5744−1,09 %
ti 25.5.1,73450,5765−0,36 %
ke 26.5.1,73090,5777−0,21 %
to 27.5.1,72190,5808−0,52 %
pe 28.5.1,73120,5776+0,54 %
ma 31.5.1,72250,5806−0,50 %
Kesäkuu
ti 1.6.1,71930,5816−0,19 %
ke 2.6.1,72300,5804+0,22 %
to 3.6.1,72230,5806−0,04 %
pe 4.6.1,69950,5884−1,32 %
ma 7.6.1,69450,5901−0,29 %
ti 8.6.1,69120,5913−0,19 %
ke 9.6.1,69670,5894+0,33 %
to 10.6.1,69920,5885+0,15 %
pe 11.6.1,69990,5883+0,04 %
ma 14.6.1,70950,5850+0,56 %
ti 15.6.1,71100,5845+0,09 %
ke 16.6.1,71410,5834+0,18 %
to 17.6.1,72050,5812+0,37 %
pe 18.6.1,71700,5824−0,20 %
ma 21.6.1,70440,5867−0,73 %
ti 22.6.1,69450,5901−0,58 %
ke 23.6.1,70640,5860+0,70 %
to 24.6.1,70860,5853+0,13 %
pe 25.6.1,71130,5844+0,16 %
ma 28.6.1,71190,5841+0,04 %
ti 29.6.1,70750,5857−0,26 %
ke 30.6.1,71600,5828+0,50 %
Heinäkuu
to 1.7.1,72250,5806+0,38 %
pe 2.7.1,74840,5720+1,50 %
ma 5.7.1,74640,5726−0,11 %
ti 6.7.1,74780,5721+0,08 %
ke 7.7.1,74800,5721+0,01 %
to 8.7.1,74910,5717+0,06 %
pe 9.7.1,74490,5731−0,24 %
ma 12.7.1,73800,5754−0,40 %
ti 13.7.1,73570,5761−0,13 %
ke 14.7.1,74780,5721+0,70 %
to 15.7.1,76250,5674+0,84 %
pe 16.7.1,78930,5589+1,52 %
ma 19.7.1,78610,5599−0,18 %
ti 20.7.1,76800,5656−1,01 %
ke 21.7.1,76070,5680−0,41 %
to 22.7.1,76480,5666+0,23 %
pe 23.7.1,76820,5655+0,19 %
ma 26.7.1,76600,5663−0,12 %
ti 27.7.1,77310,5640+0,40 %
ke 28.7.1,77400,5637+0,05 %
to 29.7.1,78000,5618+0,34 %
pe 30.7.1,77330,5639−0,38 %
Elokuu
ma 2.8.1,77040,5648−0,16 %
ti 3.8.1,78610,5599+0,89 %
ke 4.8.1,78600,5599−0,01 %
to 5.8.1,78290,5609−0,17 %
pe 6.8.1,78030,5617−0,15 %
ma 9.8.1,78540,5601+0,29 %
ti 10.8.1,78060,5616−0,27 %
ke 11.8.1,77010,5649−0,59 %
to 12.8.1,74310,5737−1,53 %
pe 13.8.1,74350,5736+0,02 %
ma 16.8.1,74640,5726+0,17 %
ti 17.8.1,74240,5739−0,23 %
ke 18.8.1,73690,5757−0,32 %
to 19.8.1,73430,5766−0,15 %
pe 20.8.1,72740,5789−0,40 %
ma 23.8.1,72180,5808−0,32 %
ti 24.8.1,71920,5817−0,15 %
ke 25.8.1,71690,5824−0,13 %
to 26.8.1,72230,5806+0,31 %
pe 27.8.1,72550,5795+0,19 %
ma 30.8.1,71900,5817−0,38 %
ti 31.8.1,71930,5816+0,02 %
Syyskuu
ke 1.9.1,72770,5788+0,49 %
to 2.9.1,72620,5793−0,09 %
pe 3.9.1,72720,5790+0,06 %
ma 6.9.1,73200,5774+0,28 %
ti 7.9.1,71790,5821−0,81 %
ke 8.9.1,70750,5857−0,61 %
to 9.9.1,70600,5862−0,09 %
pe 10.9.1,70540,5864−0,04 %
ma 13.9.1,71380,5835+0,49 %
ti 14.9.1,71950,5816+0,33 %
ke 15.9.1,73750,5755+1,05 %
to 16.9.1,74740,5723+0,57 %
pe 17.9.1,74420,5733−0,18 %
ma 20.9.1,74340,5736−0,05 %
ti 21.9.1,74750,5722+0,24 %
ke 22.9.1,77170,5644+1,38 %
to 23.9.1,77040,5648−0,07 %
pe 24.9.1,77580,5631+0,31 %
ma 27.9.1,78060,5616+0,27 %
ti 28.9.1,77780,5625−0,16 %
ke 29.9.1,79140,5582+0,76 %
to 30.9.1,79420,5574+0,16 %
Lokakuu
pe 1.10.1,80160,5551+0,41 %
ma 4.10.1,80050,5554−0,06 %
ti 5.10.1,80830,5530+0,43 %
ke 6.10.1,81550,5508+0,40 %
to 7.10.1,82460,5481+0,50 %
pe 8.10.1,81980,5495−0,26 %
ma 11.10.1,81970,5495−0,01 %
ti 12.10.1,80830,5530−0,63 %
ke 13.10.1,81810,5500+0,54 %
to 14.10.1,82480,5480+0,37 %
pe 15.10.1,82440,5481−0,02 %
ma 18.10.1,80910,5528−0,84 %
ti 19.10.1,81260,5517+0,19 %
ke 20.10.1,81160,5520−0,06 %
to 21.10.1,81920,5497+0,42 %
pe 22.10.1,81370,5514−0,30 %
ma 25.10.1,81200,5519−0,09 %
ti 26.10.1,80530,5539−0,37 %
ke 27.10.1,79740,5564−0,44 %
to 28.10.1,79940,5557+0,11 %
pe 29.10.1,79680,5565−0,14 %
Marraskuu
ma 1.11.1,79890,5559+0,12 %
ti 2.11.1,80570,5538+0,38 %
ke 3.11.1,80490,5540−0,04 %
to 4.11.1,82800,5470+1,28 %
pe 5.11.1,81060,5523−0,95 %
ma 8.11.1,79220,5580−1,02 %
ti 9.11.1,79050,5585−0,09 %
ke 10.11.1,77380,5638−0,93 %
to 11.11.1,76460,5667−0,52 %
pe 12.11.1,77460,5635+0,57 %
ma 15.11.1,77530,5633+0,04 %
ti 16.11.1,76820,5655−0,40 %
ke 17.11.1,76090,5679−0,41 %
to 18.11.1,76720,5659+0,36 %
pe 19.11.1,77440,5636+0,41 %
ma 22.11.1,77190,5644−0,14 %
ti 23.11.1,77130,5646−0,03 %
ke 24.11.1,74760,5722−1,34 %
to 25.11.1,74280,5738−0,27 %
pe 26.11.1,74550,5729+0,15 %
ma 29.11.1,73500,5764−0,60 %
ti 30.11.1,72190,5808−0,76 %
Joulukuu
ke 1.12.1,71760,5822−0,25 %
to 2.12.1,72480,5798+0,42 %
pe 3.12.1,73150,5775+0,39 %
ma 6.12.1,73450,5765+0,17 %
ti 7.12.1,74050,5745+0,35 %
ke 8.12.1,73880,5751−0,10 %
to 9.12.1,73460,5765−0,24 %
pe 10.12.1,73190,5774−0,16 %
ma 13.12.1,73530,5763+0,20 %
ti 14.12.1,74570,5728+0,60 %
ke 15.12.1,75020,5714+0,26 %
to 16.12.1,74060,5745−0,55 %
pe 17.12.1,74270,5738+0,12 %
ma 20.12.1,73150,5775−0,64 %
ti 21.12.1,72770,5788−0,22 %
ke 22.12.1,71680,5825−0,63 %
to 23.12.1,70690,5859−0,58 %
pe 24.12.1,70250,5874−0,26 %
ma 27.12.1,70950,5850+0,41 %
ti 28.12.1,70910,5851−0,02 %
ke 29.12.1,70420,5868−0,29 %
to 30.12.1,71320,5837+0,53 %
pe 31.12.1,71360,5836+0,02 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Singaporen dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026