N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SGD · Singaporen dollari · vuosi 2021 Singaporen dollarin kurssi 2021

Euro heikkeni Singaporen dollaria vastaan 5,79 % vuonna 2021

Vuonna 2021 EKP julkaisi Singaporen dollarin viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,5891 Singaporen dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,6265 19.5.2021 ja matalimmillaan 1,5279 31.12.2021. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2021 oli 1,5279.

Keskikurssi 2021
1,5891
Muutos vuoden aikana
▼ −5,79 %
Ylin
1,6265 19.5.2021
Alin
1,5279 31.12.2021

Kurssikehitys

EUR/SGD vuonna 2021

258 julkaisua 4.1.2021–31.12.2021.

Näin monta Singaporen dollaria eurolla sai vuonna 2021

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2021

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SGD: kuukausien keskikurssit 2021
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,61401,60541,62531,612120
Helmikuu1,60601,60211,61201,610620
Maaliskuu1,59751,57681,60531,576823
Huhtikuu1,59751,58011,60761,604520
Toukokuu1,61531,60351,62651,613021
Kesäkuu1,60621,59761,61691,597622
Heinäkuu1,60191,59201,61061,609022
Elokuu1,59471,58811,60691,589722
Syyskuu1,58641,57601,59561,576022
Lokakuu1,56731,56231,57771,567621
Marraskuu1,54871,53301,56371,552122
Joulukuu1,54031,52791,55011,527923
Koko vuosi1,58911,52791,62651,5279258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2021

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/SGD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2021
Päivä1 EUR = SGD1 SGD = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.1,61980,6174−0,12 %
ti 5.1.1,61800,6180−0,11 %
ke 6.1.1,62460,6155+0,41 %
to 7.1.1,62530,6153+0,04 %
pe 8.1.1,62280,6162−0,15 %
ma 11.1.1,61800,6180−0,30 %
ti 12.1.1,61460,6193−0,21 %
ke 13.1.1,61390,6196−0,04 %
to 14.1.1,60900,6215−0,30 %
pe 15.1.1,61050,6209+0,09 %
ma 18.1.1,60780,6220−0,17 %
ti 19.1.1,61140,6206+0,22 %
ke 20.1.1,60540,6229−0,37 %
to 21.1.1,60810,6219+0,17 %
pe 22.1.1,61490,6192+0,42 %
ma 25.1.1,61240,6202−0,15 %
ti 26.1.1,60990,6212−0,16 %
ke 27.1.1,60880,6216−0,07 %
to 28.1.1,61190,6204+0,19 %
pe 29.1.1,61210,6203+0,01 %
Helmikuu
ma 1.2.1,60920,6214−0,18 %
ti 2.2.1,60410,6234−0,32 %
ke 3.2.1,60210,6242−0,12 %
to 4.2.1,60250,6240+0,02 %
pe 5.2.1,60330,6237+0,05 %
ma 8.2.1,60670,6224+0,21 %
ti 9.2.1,60740,6221+0,04 %
ke 10.2.1,60800,6219+0,04 %
to 11.2.1,60800,6219±0,00 %
pe 12.2.1,60660,6224−0,09 %
ma 15.2.1,60460,6232−0,12 %
ti 16.2.1,60860,6217+0,25 %
ke 17.2.1,60280,6239−0,36 %
to 18.2.1,60280,6239±0,00 %
pe 19.2.1,60590,6227+0,19 %
ma 22.2.1,60580,6227−0,01 %
ti 23.2.1,60480,6231−0,06 %
ke 24.2.1,60490,6231+0,01 %
to 25.2.1,61200,6203+0,44 %
pe 26.2.1,61060,6209−0,09 %
Maaliskuu
ma 1.3.1,60420,6234−0,40 %
ti 2.3.1,60160,6244−0,16 %
ke 3.3.1,60410,6234+0,16 %
to 4.3.1,60240,6241−0,11 %
pe 5.3.1,60080,6247−0,10 %
ma 8.3.1,59960,6252−0,07 %
ti 9.3.1,60110,6246+0,09 %
ke 10.3.1,60190,6243+0,05 %
to 11.3.1,60320,6238+0,08 %
pe 12.3.1,60530,6229+0,13 %
ma 15.3.1,60400,6234−0,08 %
ti 16.3.1,60490,6231+0,06 %
ke 17.3.1,60360,6236−0,08 %
to 18.3.1,60130,6245−0,14 %
pe 19.3.1,59700,6262−0,27 %
ma 22.3.1,59920,6253+0,14 %
ti 23.3.1,59550,6268−0,23 %
ke 24.3.1,59170,6283−0,24 %
to 25.3.1,58990,6290−0,11 %
pe 26.3.1,58650,6303−0,21 %
ma 29.3.1,58600,6305−0,03 %
ti 30.3.1,58150,6323−0,28 %
ke 31.3.1,57680,6342−0,30 %
Huhtikuu
to 1.4.1,58010,6329+0,21 %
ti 6.4.1,58400,6313+0,25 %
ke 7.4.1,59170,6283+0,49 %
to 8.4.1,59160,6283−0,01 %
pe 9.4.1,59410,6273+0,16 %
ma 12.4.1,59640,6264+0,14 %
ti 13.4.1,59810,6257+0,11 %
ke 14.4.1,59980,6251+0,11 %
to 15.4.1,59740,6260−0,15 %
pe 16.4.1,59800,6258+0,04 %
ma 19.4.1,60140,6245+0,21 %
ti 20.4.1,60090,6246−0,03 %
ke 21.4.1,59710,6261−0,24 %
to 22.4.1,60010,6250+0,19 %
pe 23.4.1,60100,6246+0,06 %
ma 26.4.1,60270,6239+0,11 %
ti 27.4.1,60240,6241−0,02 %
ke 28.4.1,60100,6246−0,09 %
to 29.4.1,60760,6220+0,41 %
pe 30.4.1,60450,6232−0,19 %
Toukokuu
ma 3.5.1,60440,6233−0,01 %
ti 4.5.1,60730,6222+0,18 %
ke 5.5.1,60350,6236−0,24 %
to 6.5.1,60960,6213+0,38 %
pe 7.5.1,60610,6226−0,22 %
ma 10.5.1,61100,6207+0,31 %
ti 11.5.1,61250,6202+0,09 %
ke 12.5.1,61030,6210−0,14 %
to 13.5.1,61200,6203+0,11 %
pe 14.5.1,61610,6188+0,25 %
ma 17.5.1,62300,6161+0,43 %
ti 18.5.1,62450,6156+0,09 %
ke 19.5.1,62650,6148+0,12 %
to 20.5.1,62610,6150−0,02 %
pe 21.5.1,62180,6166−0,26 %
ma 24.5.1,62360,6159+0,11 %
ti 25.5.1,62550,6152+0,12 %
ke 26.5.1,61890,6177−0,41 %
to 27.5.1,61460,6193−0,27 %
pe 28.5.1,61020,6210−0,27 %
ma 31.5.1,61300,6200+0,17 %
Kesäkuu
ti 1.6.1,61690,6185+0,24 %
ke 2.6.1,61290,6200−0,25 %
to 3.6.1,61410,6195+0,07 %
pe 4.6.1,60940,6213−0,29 %
ma 7.6.1,60930,6214−0,01 %
ti 8.6.1,61200,6203+0,17 %
ke 9.6.1,61330,6198+0,08 %
to 10.6.1,61290,6200−0,02 %
pe 11.6.1,60600,6227−0,43 %
ma 14.6.1,60700,6223+0,06 %
ti 15.6.1,60630,6225−0,04 %
ke 16.6.1,60730,6222+0,06 %
to 17.6.1,60000,6250−0,45 %
pe 18.6.1,59780,6259−0,14 %
ma 21.6.1,59890,6254+0,07 %
ti 22.6.1,60090,6246+0,13 %
ke 23.6.1,60640,6225+0,34 %
to 24.6.1,60390,6235−0,16 %
pe 25.6.1,60350,6236−0,02 %
ma 28.6.1,60140,6245−0,13 %
ti 29.6.1,59850,6256−0,18 %
ke 30.6.1,59760,6259−0,06 %
Heinäkuu
to 1.7.1,59890,6254+0,08 %
pe 2.7.1,59690,6262−0,13 %
ma 5.7.1,59600,6266−0,06 %
ti 6.7.1,59200,6281−0,25 %
ke 7.7.1,59240,6280+0,03 %
to 8.7.1,60200,6242+0,60 %
pe 9.7.1,60290,6239+0,06 %
ma 12.7.1,60270,6239−0,01 %
ti 13.7.1,60140,6245−0,08 %
ke 14.7.1,59900,6254−0,15 %
to 15.7.1,59950,6252+0,03 %
pe 16.7.1,59930,6253−0,01 %
ma 19.7.1,60450,6232+0,33 %
ti 20.7.1,61060,6209+0,38 %
ke 21.7.1,61040,6210−0,01 %
to 22.7.1,60200,6242−0,52 %
pe 23.7.1,59970,6251−0,14 %
ma 26.7.1,60320,6238+0,22 %
ti 27.7.1,60590,6227+0,17 %
ke 28.7.1,60570,6228−0,01 %
to 29.7.1,60720,6222+0,09 %
pe 30.7.1,60900,6215+0,11 %
Elokuu
ma 2.8.1,60690,6223−0,13 %
ti 3.8.1,60560,6228−0,08 %
ke 4.8.1,60000,6250−0,35 %
to 5.8.1,59960,6252−0,03 %
pe 6.8.1,59520,6269−0,28 %
ma 9.8.1,59430,6272−0,06 %
ti 10.8.1,59200,6281−0,14 %
ke 11.8.1,59240,6280+0,03 %
to 12.8.1,59330,6276+0,06 %
pe 13.8.1,59670,6263+0,21 %
ma 16.8.1,59670,6263±0,00 %
ti 17.8.1,59930,6253+0,16 %
ke 18.8.1,59420,6273−0,32 %
to 19.8.1,59420,6273±0,00 %
pe 20.8.1,59070,6287−0,22 %
ma 23.8.1,59240,6280+0,11 %
ti 24.8.1,59180,6282−0,04 %
ke 25.8.1,59010,6289−0,11 %
to 26.8.1,59200,6281+0,12 %
pe 27.8.1,58880,6294−0,20 %
ma 30.8.1,58810,6297−0,04 %
ti 31.8.1,58970,6290+0,10 %
Syyskuu
ke 1.9.1,59160,6283+0,12 %
to 2.9.1,59210,6281+0,03 %
pe 3.9.1,59410,6273+0,13 %
ma 6.9.1,59260,6279−0,09 %
ti 7.9.1,59560,6267+0,19 %
ke 8.9.1,59090,6286−0,29 %
to 9.9.1,59010,6289−0,05 %
pe 10.9.1,58470,6310−0,34 %
ma 13.9.1,58210,6321−0,16 %
ti 14.9.1,58700,6301+0,31 %
ke 15.9.1,58600,6305−0,06 %
to 16.9.1,58050,6327−0,35 %
pe 17.9.1,58510,6309+0,29 %
ma 20.9.1,58390,6314−0,08 %
ti 21.9.1,58660,6303+0,17 %
ke 22.9.1,58550,6307−0,07 %
to 23.9.1,57980,6330−0,36 %
pe 24.9.1,58650,6303+0,42 %
ma 27.9.1,58400,6313−0,16 %
ti 28.9.1,58460,6311+0,04 %
ke 29.9.1,58220,6320−0,15 %
to 30.9.1,57600,6345−0,39 %
Lokakuu
pe 1.10.1,57330,6356−0,17 %
ma 4.10.1,57770,6338+0,28 %
ti 5.10.1,57430,6352−0,22 %
ke 6.10.1,57120,6365−0,20 %
to 7.10.1,56970,6371−0,10 %
pe 8.10.1,56810,6377−0,10 %
ma 11.10.1,56650,6384−0,10 %
ti 12.10.1,56640,6384−0,01 %
ke 13.10.1,56460,6391−0,11 %
to 14.10.1,56420,6393−0,03 %
pe 15.10.1,56370,6395−0,03 %
ma 18.10.1,56590,6386+0,14 %
ti 19.10.1,56660,6383+0,04 %
ke 20.10.1,56290,6398−0,24 %
to 21.10.1,56720,6381+0,28 %
pe 22.10.1,56690,6382−0,02 %
ma 25.10.1,56330,6397−0,23 %
ti 26.10.1,56370,6395+0,03 %
ke 27.10.1,56650,6384+0,18 %
to 28.10.1,56230,6401−0,27 %
pe 29.10.1,56760,6379+0,34 %
Marraskuu
ma 1.11.1,56240,6400−0,33 %
ti 2.11.1,56370,6395+0,08 %
ke 3.11.1,56270,6399−0,06 %
to 4.11.1,56270,6399±0,00 %
pe 5.11.1,55810,6418−0,29 %
ma 8.11.1,56110,6406+0,19 %
ti 9.11.1,56010,6410−0,06 %
ke 10.11.1,55850,6416−0,10 %
to 11.11.1,55160,6445−0,44 %
pe 12.11.1,54940,6454−0,14 %
ma 15.11.1,54570,6470−0,24 %
ti 16.11.1,53930,6496−0,41 %
ke 17.11.1,53640,6509−0,19 %
to 18.11.1,54080,6490+0,29 %
pe 19.11.1,53440,6517−0,42 %
ma 22.11.1,53570,6512+0,08 %
ti 23.11.1,53810,6502+0,16 %
ke 24.11.1,53300,6523−0,33 %
to 25.11.1,53500,6515+0,13 %
pe 26.11.1,54700,6464+0,78 %
ma 29.11.1,54410,6476−0,19 %
ti 30.11.1,55210,6443+0,52 %
Joulukuu
ke 1.12.1,54310,6480−0,58 %
to 2.12.1,55010,6451+0,45 %
pe 3.12.1,54660,6466−0,23 %
ma 6.12.1,54560,6470−0,06 %
ti 7.12.1,53800,6502−0,49 %
ke 8.12.1,54150,6487+0,23 %
to 9.12.1,54460,6474+0,20 %
pe 10.12.1,53960,6495−0,32 %
ma 13.12.1,54200,6485+0,16 %
ti 14.12.1,54690,6465+0,32 %
ke 15.12.1,54050,6491−0,41 %
to 16.12.1,54550,6470+0,32 %
pe 17.12.1,54590,6469+0,03 %
ma 20.12.1,54150,6487−0,28 %
ti 21.12.1,54140,6488−0,01 %
ke 22.12.1,54220,6484+0,05 %
to 23.12.1,53790,6502−0,28 %
pe 24.12.1,53430,6518−0,23 %
ma 27.12.1,53540,6513+0,07 %
ti 28.12.1,53350,6521−0,12 %
ke 29.12.1,53090,6532−0,17 %
to 30.12.1,53300,6523+0,14 %
pe 31.12.1,52790,6545−0,33 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Singaporen dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026