N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SGD · Singaporen dollari · vuosi 2001 Singaporen dollarin kurssi 2001

Euro vahvistui Singaporen dollaria vastaan 1,12 % vuonna 2001

Vuonna 2001 EKP julkaisi Singaporen dollarin viitekurssin 254 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,6039 Singaporen dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,6631 17.12.2001 ja matalimmillaan 1,5320 7.6.2001. Vuoden viimeinen kurssi 28.12.2001 oli 1,6306.

Keskikurssi 2001
1,6039
Muutos vuoden aikana
▲ +1,12 %
Ylin
1,6631 17.12.2001
Alin
1,5320 7.6.2001

Kurssikehitys

EUR/SGD vuonna 2001

254 julkaisua 2.1.2001–28.12.2001.

Näin monta Singaporen dollaria eurolla sai vuonna 2001

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2001

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SGD: kuukausien keskikurssit 2001
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,63021,59341,65511,619422
Helmikuu1,60671,57791,64171,612120
Maaliskuu1,61141,58821,64341,592922
Huhtikuu1,61651,58391,64171,615719
Toukokuu1,58551,53461,62941,534622
Kesäkuu1,54971,53201,57011,545121
Heinäkuu1,56911,53221,60061,579122
Elokuu1,58551,55461,61491,593923
Syyskuu1,59291,55171,62871,612320
Lokakuu1,63971,61261,65881,647723
Marraskuu1,62541,60771,66271,629822
Joulukuu1,63891,61811,66311,630618
Koko vuosi1,60391,53201,66311,6306254

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2001

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 254 päivää
EUR/SGD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2001
Päivä1 EUR = SGD1 SGD = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.1,63760,6106+1,55 %
ke 3.1.1,65050,6059+0,79 %
to 4.1.1,63890,6102−0,70 %
pe 5.1.1,65510,6042+0,99 %
ma 8.1.1,64160,6092−0,82 %
ti 9.1.1,62850,6141−0,80 %
ke 10.1.1,63250,6126+0,25 %
to 11.1.1,65300,6050+1,26 %
pe 12.1.1,65400,6046+0,06 %
ma 15.1.1,63690,6109−1,03 %
ti 16.1.1,63280,6124−0,25 %
ke 17.1.1,62810,6142−0,29 %
to 18.1.1,63540,6115+0,45 %
pe 19.1.1,63360,6121−0,11 %
ma 22.1.1,61200,6203−1,32 %
ti 23.1.1,63820,6104+1,63 %
ke 24.1.1,61840,6179−1,21 %
to 25.1.1,59340,6276−1,54 %
pe 26.1.1,61150,6205+1,14 %
ma 29.1.1,60560,6228−0,37 %
ti 30.1.1,60740,6221+0,11 %
ke 31.1.1,61940,6175+0,75 %
Helmikuu
to 1.2.1,63810,6105+1,15 %
pe 2.2.1,63420,6119−0,24 %
ma 5.2.1,64170,6091+0,46 %
ti 6.2.1,62470,6155−1,04 %
ke 7.2.1,63020,6134+0,34 %
to 8.2.1,60970,6212−1,26 %
pe 9.2.1,61230,6202+0,16 %
ma 12.2.1,62230,6164+0,62 %
ti 13.2.1,61810,6180−0,26 %
ke 14.2.1,60190,6243−1,00 %
to 15.2.1,58470,6310−1,07 %
pe 16.2.1,58320,6316−0,09 %
ma 19.2.1,60090,6246+1,12 %
ti 20.2.1,57790,6338−1,44 %
ke 21.2.1,59560,6267+1,12 %
to 22.2.1,58000,6329−0,98 %
pe 23.2.1,58190,6322+0,12 %
ma 26.2.1,58790,6298+0,38 %
ti 27.2.1,59580,6266+0,50 %
ke 28.2.1,61210,6203+1,02 %
Maaliskuu
to 1.3.1,61790,6181+0,36 %
pe 2.3.1,63650,6111+1,15 %
ma 5.3.1,63140,6130−0,31 %
ti 6.3.1,62730,6145−0,25 %
ke 7.3.1,63520,6115+0,49 %
to 8.3.1,63650,6111+0,08 %
pe 9.3.1,64340,6085+0,42 %
ma 12.3.1,63200,6127−0,69 %
ti 13.3.1,61930,6176−0,78 %
ke 14.3.1,61830,6179−0,06 %
to 15.3.1,60430,6233−0,87 %
pe 16.3.1,58960,6291−0,92 %
ma 19.3.1,58820,6296−0,09 %
ti 20.3.1,60010,6250+0,75 %
ke 21.3.1,60320,6238+0,19 %
to 22.3.1,59000,6289−0,82 %
pe 23.3.1,59200,6281+0,13 %
ma 26.3.1,60200,6242+0,63 %
ti 27.3.1,60730,6222+0,33 %
ke 28.3.1,59200,6281−0,95 %
to 29.3.1,59120,6285−0,05 %
pe 30.3.1,59290,6278+0,11 %
Huhtikuu
ma 2.4.1,59170,6283−0,08 %
ti 3.4.1,60400,6234+0,77 %
ke 4.4.1,64020,6097+2,26 %
to 5.4.1,63100,6131−0,56 %
pe 6.4.1,62220,6164−0,54 %
ma 9.4.1,63810,6105+0,98 %
ti 10.4.1,62150,6167−1,01 %
ke 11.4.1,59780,6259−1,46 %
to 12.4.1,59280,6278−0,31 %
ti 17.4.1,59010,6289−0,17 %
ke 18.4.1,58390,6314−0,39 %
to 19.4.1,59240,6280+0,54 %
pe 20.4.1,63200,6127+2,49 %
ma 23.4.1,62910,6138−0,18 %
ti 24.4.1,62680,6147−0,14 %
ke 25.4.1,62580,6151−0,06 %
to 26.4.1,63700,6109+0,69 %
pe 27.4.1,64170,6091+0,29 %
ma 30.4.1,61570,6189−1,58 %
Toukokuu
ke 2.5.1,61710,6184+0,09 %
to 3.5.1,62080,6170+0,23 %
pe 4.5.1,62940,6137+0,53 %
ma 7.5.1,62380,6158−0,34 %
ti 8.5.1,61800,6180−0,36 %
ke 9.5.1,60800,6219−0,62 %
to 10.5.1,60720,6222−0,05 %
pe 11.5.1,58970,6290−1,09 %
ma 14.5.1,58920,6292−0,03 %
ti 15.5.1,59490,6270+0,36 %
ke 16.5.1,60160,6244+0,42 %
to 17.5.1,59460,6271−0,44 %
pe 18.5.1,58860,6295−0,38 %
ma 21.5.1,58560,6307−0,19 %
ti 22.5.1,57330,6356−0,78 %
ke 23.5.1,54980,6452−1,49 %
to 24.5.1,55160,6445+0,12 %
pe 25.5.1,55450,6433+0,19 %
ma 28.5.1,55540,6429+0,06 %
ti 29.5.1,54490,6473−0,68 %
ke 30.5.1,54840,6458+0,23 %
to 31.5.1,53460,6516−0,89 %
Kesäkuu
pe 1.6.1,53420,6518−0,03 %
ma 4.6.1,54450,6475+0,67 %
ti 5.6.1,53300,6523−0,74 %
ke 6.6.1,54800,6460+0,98 %
to 7.6.1,53200,6527−1,03 %
pe 8.6.1,53300,6523+0,07 %
ma 11.6.1,53950,6496+0,42 %
ti 12.6.1,53910,6497−0,03 %
ke 13.6.1,55180,6444+0,83 %
to 14.6.1,54320,6480−0,55 %
pe 15.6.1,56910,6373+1,68 %
ma 18.6.1,55880,6415−0,66 %
ti 19.6.1,55630,6425−0,16 %
ke 20.6.1,55020,6451−0,39 %
to 21.6.1,55810,6418+0,51 %
pe 22.6.1,55280,6440−0,34 %
ma 25.6.1,56540,6388+0,81 %
ti 26.6.1,56720,6381+0,11 %
ke 27.6.1,57010,6369+0,19 %
to 28.6.1,55190,6444−1,16 %
pe 29.6.1,54510,6472−0,44 %
Heinäkuu
ma 2.7.1,54080,6490−0,28 %
ti 3.7.1,54860,6457+0,51 %
ke 4.7.1,54140,6488−0,46 %
to 5.7.1,53700,6506−0,29 %
pe 6.7.1,53220,6527−0,31 %
ma 9.7.1,54750,6462+1,00 %
ti 10.7.1,56720,6381+1,27 %
ke 11.7.1,58040,6328+0,84 %
to 12.7.1,56540,6388−0,95 %
pe 13.7.1,56780,6378+0,15 %
ma 16.7.1,57640,6344+0,55 %
ti 17.7.1,56170,6403−0,93 %
ke 18.7.1,58020,6328+1,18 %
to 19.7.1,59240,6280+0,77 %
pe 20.7.1,60060,6248+0,51 %
ma 23.7.1,58310,6317−1,09 %
ti 24.7.1,58400,6313+0,06 %
ke 25.7.1,59890,6254+0,94 %
to 26.7.1,58210,6321−1,05 %
pe 27.7.1,57690,6342−0,33 %
ma 30.7.1,57730,6340+0,03 %
ti 31.7.1,57910,6333+0,11 %
Elokuu
ke 1.8.1,58980,6290+0,68 %
to 2.8.1,56650,6384−1,47 %
pe 3.8.1,56610,6385−0,03 %
ma 6.8.1,56890,6374+0,18 %
ti 7.8.1,56550,6388−0,22 %
ke 8.8.1,55460,6433−0,70 %
to 9.8.1,57210,6361+1,13 %
pe 10.8.1,57180,6362−0,02 %
ma 13.8.1,57830,6336+0,41 %
ti 14.8.1,57880,6334+0,03 %
ke 15.8.1,59020,6289+0,72 %
to 16.8.1,59490,6270+0,30 %
pe 17.8.1,60370,6236+0,55 %
ma 20.8.1,60800,6219+0,27 %
ti 21.8.1,59730,6261−0,67 %
ke 22.8.1,61490,6192+1,10 %
to 23.8.1,59930,6253−0,97 %
pe 24.8.1,59530,6268−0,25 %
ma 27.8.1,58940,6292−0,37 %
ti 28.8.1,58340,6316−0,38 %
ke 29.8.1,59270,6279+0,59 %
to 30.8.1,59160,6283−0,07 %
pe 31.8.1,59390,6274+0,14 %
Syyskuu
ma 3.9.1,57820,6336−0,99 %
ti 4.9.1,56570,6387−0,79 %
ke 5.9.1,55380,6436−0,76 %
to 6.9.1,55170,6445−0,14 %
pe 7.9.1,56970,6371+1,16 %
ma 10.9.1,58230,6320+0,80 %
ti 11.9.1,57320,6356−0,58 %
ke 12.9.1,57220,6361−0,06 %
to 13.9.1,57640,6344+0,27 %
pe 14.9.1,59790,6258+1,36 %
ma 17.9.1,60610,6226+0,51 %
ti 18.9.1,60670,6224+0,04 %
ke 19.9.1,61180,6204+0,32 %
to 20.9.1,60830,6218−0,22 %
pe 21.9.1,60220,6241−0,38 %
ma 24.9.1,61240,6202+0,64 %
ti 25.9.1,62320,6161+0,67 %
ke 26.9.1,62870,6140+0,34 %
to 27.9.1,62560,6152−0,19 %
pe 28.9.1,61230,6202−0,82 %
Lokakuu
ma 1.10.1,61260,6201+0,02 %
ti 2.10.1,63260,6125+1,24 %
ke 3.10.1,63910,6101+0,40 %
to 4.10.1,62130,6168−1,09 %
pe 5.10.1,64050,6096+1,18 %
ma 8.10.1,65330,6049+0,78 %
ti 9.10.1,65880,6028+0,33 %
ke 10.10.1,65470,6043−0,25 %
to 11.10.1,64970,6062−0,30 %
pe 12.10.1,64200,6090−0,47 %
ma 15.10.1,64700,6072+0,30 %
ti 16.10.1,64740,6070+0,02 %
ke 17.10.1,63960,6099−0,47 %
to 18.10.1,63640,6111−0,20 %
pe 19.10.1,64170,6091+0,32 %
ma 22.10.1,63900,6101−0,16 %
ti 23.10.1,62280,6162−0,99 %
ke 24.10.1,63130,6130+0,52 %
to 25.10.1,62350,6160−0,48 %
pe 26.10.1,62970,6136+0,38 %
ma 29.10.1,64970,6062+1,23 %
ti 30.10.1,65160,6055+0,12 %
ke 31.10.1,64770,6069−0,24 %
Marraskuu
to 1.11.1,66270,6014+0,91 %
pe 2.11.1,65720,6034−0,33 %
ma 5.11.1,63250,6126−1,49 %
ti 6.11.1,63050,6133−0,12 %
ke 7.11.1,63560,6114+0,31 %
to 8.11.1,62900,6139−0,40 %
pe 9.11.1,62920,6138+0,01 %
ma 12.11.1,62680,6147−0,15 %
ti 13.11.1,61370,6197−0,81 %
ke 14.11.1,60770,6220−0,37 %
to 15.11.1,61730,6183+0,60 %
pe 16.11.1,62390,6158+0,41 %
ma 19.11.1,62050,6171−0,21 %
ti 20.11.1,62100,6169+0,03 %
ke 21.11.1,61480,6193−0,38 %
to 22.11.1,61690,6185+0,13 %
pe 23.11.1,61660,6186−0,02 %
ma 26.11.1,61630,6187−0,02 %
ti 27.11.1,61240,6202−0,24 %
ke 28.11.1,61880,6177+0,40 %
to 29.11.1,62550,6152+0,41 %
pe 30.11.1,62980,6136+0,26 %
Joulukuu
ma 3.12.1,63680,6109+0,43 %
ti 4.12.1,63440,6118−0,15 %
ke 5.12.1,63740,6107+0,18 %
to 6.12.1,62980,6136−0,46 %
pe 7.12.1,63240,6126+0,16 %
ma 10.12.1,62310,6161−0,57 %
ti 11.12.1,63010,6135+0,43 %
ke 12.12.1,63610,6112+0,37 %
to 13.12.1,64150,6092+0,33 %
pe 14.12.1,65330,6049+0,72 %
ma 17.12.1,66310,6013+0,59 %
ti 18.12.1,65750,6033−0,34 %
ke 19.12.1,64780,6069−0,59 %
to 20.12.1,64700,6072−0,05 %
pe 21.12.1,64440,6081−0,16 %
ma 24.12.1,61810,6180−1,60 %
to 27.12.1,63600,6112+1,11 %
pe 28.12.1,63060,6133−0,33 %

Lataa CSV-tiedostona 254 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Singaporen dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026