N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SGD · Singaporen dollari · vuosi 2022 Singaporen dollarin kurssi 2022

Euro heikkeni Singaporen dollaria vastaan 6,41 % vuonna 2022

Vuonna 2022 EKP julkaisi Singaporen dollarin viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,4512 Singaporen dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 1,5427 13.1.2022 ja matalimmillaan 1,3838 27.9.2022. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2022 oli 1,4300.

Keskikurssi 2022
1,4512
Muutos vuoden aikana
▼ −6,41 %
Ylin
1,5427 13.1.2022
Alin
1,3838 27.9.2022

Kurssikehitys

EUR/SGD vuonna 2022

257 julkaisua 3.1.2022–30.12.2022.

Näin monta Singaporen dollaria eurolla sai vuonna 2022

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2022

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SGD: kuukausien keskikurssit 2022
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,52861,50891,54271,511021
Helmikuu1,52741,51251,54191,520120
Maaliskuu1,49721,48311,51501,502823
Huhtikuu1,47751,45451,49851,454519
Toukokuu1,46211,45001,47221,468722
Kesäkuu1,46241,44511,47791,448322
Heinäkuu1,42111,40091,45871,408821
Elokuu1,40161,38571,41511,396923
Syyskuu1,39991,38381,41861,400122
Lokakuu1,40031,38521,41541,403821
Marraskuu1,41441,38781,43751,418022
Joulukuu1,43131,41951,44131,430021
Koko vuosi1,45121,38381,54271,4300257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2022

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/SGD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2022
Päivä1 EUR = SGD1 SGD = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.1,53330,6522+0,35 %
ti 4.1.1,53100,6532−0,15 %
ke 5.1.1,53400,6519+0,20 %
to 6.1.1,53880,6499+0,31 %
pe 7.1.1,53560,6512−0,21 %
ma 10.1.1,53440,6517−0,08 %
ti 11.1.1,53420,6518−0,01 %
ke 12.1.1,53580,6511+0,10 %
to 13.1.1,54270,6482+0,45 %
pe 14.1.1,54180,6486−0,06 %
ma 17.1.1,53740,6504−0,29 %
ti 18.1.1,53490,6515−0,16 %
ke 19.1.1,52930,6539−0,36 %
to 20.1.1,52610,6553−0,21 %
pe 21.1.1,52600,6553−0,01 %
ma 24.1.1,52160,6572−0,29 %
ti 25.1.1,51570,6598−0,39 %
ke 26.1.1,51620,6595+0,03 %
to 27.1.1,50890,6627−0,48 %
pe 28.1.1,51090,6619+0,13 %
ma 31.1.1,51100,6618+0,01 %
Helmikuu
ti 1.2.1,51990,6579+0,59 %
ke 2.2.1,52540,6556+0,36 %
to 3.2.1,52120,6574−0,28 %
pe 4.2.1,54190,6486+1,36 %
ma 7.2.1,53890,6498−0,19 %
ti 8.2.1,53490,6515−0,26 %
ke 9.2.1,53490,6515±0,00 %
to 10.2.1,53450,6517−0,03 %
pe 11.2.1,53390,6519−0,04 %
ma 14.2.1,52470,6559−0,60 %
ti 15.2.1,52650,6551+0,12 %
ke 16.2.1,52910,6540+0,17 %
to 17.2.1,52780,6545−0,09 %
pe 18.2.1,52550,6555−0,15 %
ma 21.2.1,52650,6551+0,07 %
ti 22.2.1,52680,6550+0,02 %
ke 23.2.1,52530,6556−0,10 %
to 24.2.1,51250,6612−0,84 %
pe 25.2.1,51760,6589+0,34 %
ma 28.2.1,52010,6579+0,16 %
Maaliskuu
ti 1.3.1,51500,6601−0,34 %
ke 2.3.1,50590,6641−0,60 %
to 3.3.1,50420,6648−0,11 %
pe 4.3.1,48720,6724−1,13 %
ma 7.3.1,48310,6743−0,28 %
ti 8.3.1,48560,6731+0,17 %
ke 9.3.1,49660,6682+0,74 %
to 10.3.1,50580,6641+0,61 %
pe 11.3.1,49490,6689−0,72 %
ma 14.3.1,49470,6690−0,01 %
ti 15.3.1,49930,6670+0,31 %
ke 16.3.1,49660,6682−0,18 %
to 17.3.1,49800,6676+0,09 %
pe 18.3.1,49520,6688−0,19 %
ma 21.3.1,49600,6684+0,05 %
ti 22.3.1,49570,6686−0,02 %
ke 23.3.1,49190,6703−0,25 %
to 24.3.1,49120,6706−0,05 %
pe 25.3.1,49190,6703+0,05 %
ma 28.3.1,49210,6702+0,01 %
ti 29.3.1,50510,6644+0,87 %
ke 30.3.1,50640,6638+0,09 %
to 31.3.1,50280,6654−0,24 %
Huhtikuu
pe 1.4.1,49850,6673−0,29 %
ma 4.4.1,49380,6694−0,31 %
ti 5.4.1,48670,6726−0,48 %
ke 6.4.1,48440,6737−0,15 %
to 7.4.1,48480,6735+0,03 %
pe 8.4.1,48010,6756−0,32 %
ma 11.4.1,48740,6723+0,49 %
ti 12.4.1,48030,6755−0,48 %
ke 13.4.1,47690,6771−0,23 %
to 14.4.1,47320,6788−0,25 %
ti 19.4.1,47630,6774+0,21 %
ke 20.4.1,47790,6766+0,11 %
to 21.4.1,48200,6748+0,28 %
pe 22.4.1,47840,6764−0,24 %
ma 25.4.1,47570,6776−0,18 %
ti 26.4.1,46660,6818−0,62 %
ke 27.4.1,46020,6848−0,44 %
to 28.4.1,45560,6870−0,32 %
pe 29.4.1,45450,6875−0,08 %
Toukokuu
ma 2.5.1,45850,6856+0,28 %
ti 3.5.1,46050,6847+0,14 %
ke 4.5.1,45590,6869−0,31 %
to 5.5.1,45610,6868+0,01 %
pe 6.5.1,46420,6830+0,56 %
ma 9.5.1,46760,6814+0,23 %
ti 10.5.1,46670,6818−0,06 %
ke 11.5.1,46220,6839−0,31 %
to 12.5.1,45290,6883−0,64 %
pe 13.5.1,45000,6897−0,20 %
ma 16.5.1,45310,6882+0,21 %
ti 17.5.1,45890,6854+0,40 %
ke 18.5.1,45980,6850+0,06 %
to 19.5.1,45760,6861−0,15 %
pe 20.5.1,45880,6855+0,08 %
ma 23.5.1,46390,6831+0,35 %
ti 24.5.1,47220,6793+0,57 %
ke 25.5.1,46760,6814−0,31 %
to 26.5.1,47090,6799+0,22 %
pe 27.5.1,46790,6812−0,20 %
ma 30.5.1,47190,6794+0,27 %
ti 31.5.1,46870,6809−0,22 %
Kesäkuu
ke 1.6.1,47000,6803+0,09 %
to 2.6.1,47010,6802+0,01 %
pe 3.6.1,47410,6784+0,27 %
ma 6.6.1,47320,6788−0,06 %
ti 7.6.1,46850,6810−0,32 %
ke 8.6.1,47690,6771+0,57 %
to 9.6.1,47790,6766+0,07 %
pe 10.6.1,46200,6840−1,08 %
ma 13.6.1,45380,6879−0,56 %
ti 14.6.1,45410,6877+0,02 %
ke 15.6.1,45190,6888−0,15 %
to 16.6.1,44510,6920−0,47 %
pe 17.6.1,45470,6874+0,66 %
ma 20.6.1,45890,6854+0,29 %
ti 21.6.1,46120,6844+0,16 %
ke 22.6.1,46150,6842+0,02 %
to 23.6.1,45890,6854−0,18 %
pe 24.6.1,46200,6840+0,21 %
ma 27.6.1,46410,6830+0,14 %
ti 28.6.1,46450,6828+0,03 %
ke 29.6.1,46070,6846−0,26 %
to 30.6.1,44830,6905−0,85 %
Heinäkuu
pe 1.7.1,45650,6866+0,57 %
ma 4.7.1,45870,6855+0,15 %
ti 5.7.1,44550,6918−0,90 %
ke 6.7.1,43050,6991−1,04 %
to 7.7.1,42550,7015−0,35 %
pe 8.7.1,42280,7028−0,19 %
ma 11.7.1,41780,7053−0,35 %
ti 12.7.1,41270,7079−0,36 %
ke 13.7.1,41340,7075+0,05 %
to 14.7.1,40650,7110−0,49 %
pe 15.7.1,41130,7086+0,34 %
ma 18.7.1,41530,7066+0,28 %
ti 19.7.1,42690,7008+0,82 %
ke 20.7.1,42040,7040−0,46 %
to 21.7.1,42180,7033+0,10 %
pe 22.7.1,41510,7067−0,47 %
ma 25.7.1,41760,7054+0,18 %
ti 26.7.1,40660,7109−0,78 %
ke 27.7.1,40880,7098+0,16 %
to 28.7.1,40090,7138−0,56 %
pe 29.7.1,40880,7098+0,56 %
Elokuu
ma 1.8.1,40870,7099−0,01 %
ti 2.8.1,41030,7091+0,11 %
ke 3.8.1,40690,7108−0,24 %
to 4.8.1,40370,7124−0,23 %
pe 5.8.1,40770,7104+0,28 %
ma 8.8.1,40580,7113−0,13 %
ti 9.8.1,41100,7087+0,37 %
ke 10.8.1,41070,7089−0,02 %
to 11.8.1,41510,7067+0,31 %
pe 12.8.1,41060,7089−0,32 %
ma 15.8.1,40360,7125−0,50 %
ti 16.8.1,39800,7153−0,40 %
ke 17.8.1,40510,7117+0,51 %
to 18.8.1,40530,7116+0,01 %
pe 19.8.1,39790,7154−0,53 %
ma 22.8.1,39580,7164−0,15 %
ti 23.8.1,38600,7215−0,70 %
ke 24.8.1,38570,7217−0,02 %
to 25.8.1,38570,7217±0,00 %
pe 26.8.1,39060,7191+0,35 %
ma 29.8.1,39500,7168+0,32 %
ti 30.8.1,39970,7144+0,34 %
ke 31.8.1,39690,7159−0,20 %
Syyskuu
to 1.9.1,40020,7142+0,24 %
pe 2.9.1,40130,7136+0,08 %
ma 5.9.1,39320,7178−0,58 %
ti 6.9.1,39470,7170+0,11 %
ke 7.9.1,39310,7178−0,11 %
to 8.9.1,40540,7115+0,88 %
pe 9.9.1,40630,7111+0,06 %
ma 12.9.1,41680,7058+0,75 %
ti 13.9.1,41860,7049+0,13 %
ke 14.9.1,40390,7123−1,04 %
to 15.9.1,40620,7111+0,16 %
pe 16.9.1,40250,7130−0,26 %
ma 19.9.1,40820,7101+0,41 %
ti 20.9.1,40740,7105−0,06 %
ke 21.9.1,40060,7140−0,48 %
to 22.9.1,39980,7144−0,06 %
pe 23.9.1,38970,7196−0,72 %
ma 26.9.1,38420,7224−0,40 %
ti 27.9.1,38380,7226−0,03 %
ke 28.9.1,38460,7222+0,06 %
to 29.9.1,39610,7163+0,83 %
pe 30.9.1,40010,7142+0,29 %
Lokakuu
ma 3.10.1,40150,7135+0,10 %
ti 4.10.1,41480,7068+0,95 %
ke 5.10.1,41240,7080−0,17 %
to 6.10.1,40570,7114−0,47 %
pe 7.10.1,39960,7145−0,43 %
ma 10.10.1,39390,7174−0,41 %
ti 11.10.1,39670,7160+0,20 %
ke 12.10.1,39410,7173−0,19 %
to 13.10.1,39490,7169+0,06 %
pe 14.10.1,38520,7219−0,70 %
ma 17.10.1,38960,7196+0,32 %
ti 18.10.1,39630,7162+0,48 %
ke 19.10.1,39310,7178−0,23 %
to 20.10.1,39590,7164+0,20 %
pe 21.10.1,39170,7185−0,30 %
ma 24.10.1,40080,7139+0,65 %
ti 25.10.1,40500,7117+0,30 %
ke 26.10.1,41040,7090+0,38 %
to 27.10.1,41540,7065+0,35 %
pe 28.10.1,40550,7115−0,70 %
ma 31.10.1,40380,7124−0,12 %
Marraskuu
ti 1.11.1,40170,7134−0,15 %
ke 2.11.1,39830,7152−0,24 %
to 3.11.1,38780,7206−0,75 %
pe 4.11.1,38910,7199+0,09 %
ma 7.11.1,40220,7132+0,94 %
ti 8.11.1,40220,7132±0,00 %
ke 9.11.1,40610,7112+0,28 %
to 10.11.1,39630,7162−0,70 %
pe 11.11.1,41990,7043+1,69 %
ma 14.11.1,41770,7054−0,15 %
ti 15.11.1,42380,7023+0,43 %
ke 16.11.1,42500,7018+0,08 %
to 17.11.1,42210,7032−0,20 %
pe 18.11.1,42290,7028+0,06 %
ma 21.11.1,41620,7061−0,47 %
ti 22.11.1,41670,7059+0,04 %
ke 23.11.1,42950,6995+0,90 %
to 24.11.1,43190,6984+0,17 %
pe 25.11.1,42770,7004−0,29 %
ma 28.11.1,43750,6957+0,69 %
ti 29.11.1,42370,7024−0,96 %
ke 30.11.1,41800,7052−0,40 %
Joulukuu
to 1.12.1,41950,7045+0,11 %
pe 2.12.1,42270,7029+0,23 %
ma 5.12.1,42710,7007+0,31 %
ti 6.12.1,42630,7011−0,06 %
ke 7.12.1,42860,7000+0,16 %
to 8.12.1,42560,7015−0,21 %
pe 9.12.1,42600,7013+0,03 %
ma 12.12.1,42840,7001+0,17 %
ti 13.12.1,42880,6999+0,03 %
ke 14.12.1,43490,6969+0,43 %
to 15.12.1,44060,6942+0,40 %
pe 16.12.1,44130,6938+0,05 %
ma 19.12.1,43780,6955−0,24 %
ti 20.12.1,43470,6970−0,22 %
ke 21.12.1,43660,6961+0,13 %
to 22.12.1,43560,6966−0,07 %
pe 23.12.1,43370,6975−0,13 %
ti 27.12.1,43000,6993−0,26 %
ke 28.12.1,43230,6982+0,16 %
to 29.12.1,43600,6964+0,26 %
pe 30.12.1,43000,6993−0,42 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Singaporen dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026