N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/SGD · Singaporen dollari · vuosi 2004 Singaporen dollarin kurssi 2004

Euro vahvistui Singaporen dollaria vastaan 3,79 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi Singaporen dollarin viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 2,1016 Singaporen dollaria. Kurssi oli korkeimmillaan 2,2323 29.12.2004 ja matalimmillaan 1,9948 13.4.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 2,2262.

Keskikurssi 2004
2,1016
Muutos vuoden aikana
▲ +3,79 %
Ylin
2,2323 29.12.2004
Alin
1,9948 13.4.2004

Kurssikehitys

EUR/SGD vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Singaporen dollaria eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/SGD: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu2,14152,10462,16982,104621
Helmikuu2,13232,11082,15352,111020
Maaliskuu2,08382,04592,12192,045923
Huhtikuu2,01931,99482,06112,034220
Toukokuu2,05412,03322,08632,072021
Kesäkuu2,07912,06022,09962,090122
Heinäkuu2,09952,07322,11142,073222
Elokuu2,08862,06482,11752,075422
Syyskuu2,07192,04482,09372,093722
Lokakuu2,09472,06972,12802,118921
Marraskuu2,14462,11862,17722,177222
Joulukuu2,20022,17492,23232,226223
Koko vuosi2,10161,99482,23232,2262259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/SGD: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = SGD1 SGD = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.2,14270,4667−0,11 %
ma 5.1.2,15130,4648+0,40 %
ti 6.1.2,16570,4617+0,67 %
ke 7.1.2,15270,4645−0,60 %
to 8.1.2,14230,4668−0,48 %
pe 9.1.2,15860,4633+0,76 %
ma 12.1.2,16980,4609+0,52 %
ti 13.1.2,15870,4632−0,51 %
ke 14.1.2,15140,4648−0,34 %
to 15.1.2,14220,4668−0,43 %
pe 16.1.2,12430,4707−0,84 %
ma 19.1.2,11400,4730−0,48 %
ti 20.1.2,14170,4669+1,31 %
ke 21.1.2,14280,4667+0,05 %
to 22.1.2,15290,4645+0,47 %
pe 23.1.2,15120,4649−0,08 %
ma 26.1.2,13180,4691−0,90 %
ti 27.1.2,12710,4701−0,22 %
ke 28.1.2,12690,4702−0,01 %
to 29.1.2,11930,4719−0,36 %
pe 30.1.2,10460,4751−0,69 %
Helmikuu
ma 2.2.2,11080,4738+0,29 %
ti 3.2.2,13020,4694+0,92 %
ke 4.2.2,12150,4714−0,41 %
to 5.2.2,12940,4696+0,37 %
pe 6.2.2,12360,4709−0,27 %
ma 9.2.2,14080,4671+0,81 %
ti 10.2.2,13540,4683−0,25 %
ke 11.2.2,12220,4712−0,62 %
to 12.2.2,14200,4669+0,93 %
pe 13.2.2,14610,4660+0,19 %
ma 16.2.2,13450,4685−0,54 %
ti 17.2.2,15350,4644+0,89 %
ke 18.2.2,14810,4655−0,25 %
to 19.2.2,14110,4670−0,33 %
pe 20.2.2,13570,4682−0,25 %
ma 23.2.2,13030,4694−0,25 %
ti 24.2.2,13480,4684+0,21 %
ke 25.2.2,13610,4681+0,06 %
to 26.2.2,11920,4719−0,79 %
pe 27.2.2,11100,4737−0,39 %
Maaliskuu
ma 1.3.2,12190,4713+0,52 %
ti 2.3.2,11380,4731−0,38 %
ke 3.3.2,07800,4812−1,69 %
to 4.3.2,08440,4798+0,31 %
pe 5.3.2,09090,4783+0,31 %
ma 8.3.2,11330,4732+1,07 %
ti 9.3.2,10710,4746−0,29 %
ke 10.3.2,10310,4755−0,19 %
to 11.3.2,09850,4765−0,22 %
pe 12.3.2,09730,4768−0,06 %
ma 15.3.2,09790,4767+0,03 %
ti 16.3.2,10130,4759+0,16 %
ke 17.3.2,08170,4804−0,93 %
to 18.3.2,07270,4825−0,43 %
pe 19.3.2,08790,4790+0,73 %
ma 22.3.2,08810,4789+0,01 %
ti 23.3.2,07380,4822−0,68 %
ke 24.3.2,06010,4854−0,66 %
to 25.3.2,05390,4869−0,30 %
pe 26.3.2,05640,4863+0,12 %
ma 29.3.2,04770,4884−0,42 %
ti 30.3.2,05230,4873+0,22 %
ke 31.3.2,04590,4888−0,31 %
Huhtikuu
to 1.4.2,06000,4854+0,69 %
pe 2.4.2,06110,4852+0,05 %
ma 5.4.2,02170,4946−1,91 %
ti 6.4.2,03240,4920+0,53 %
ke 7.4.2,02930,4928−0,15 %
to 8.4.2,03030,4925+0,05 %
ti 13.4.1,99480,5013−1,75 %
ke 14.4.1,99760,5006+0,14 %
to 15.4.2,00250,4994+0,25 %
pe 16.4.2,00780,4981+0,26 %
ma 19.4.2,01770,4956+0,49 %
ti 20.4.2,00130,4997−0,81 %
ke 21.4.2,00250,4994+0,06 %
to 22.4.2,01450,4964+0,60 %
pe 23.4.2,01280,4968−0,08 %
ma 26.4.2,01190,4970−0,04 %
ti 27.4.2,01750,4957+0,28 %
ke 28.4.2,01870,4954+0,06 %
to 29.4.2,01770,4956−0,05 %
pe 30.4.2,03420,4916+0,82 %
Toukokuu
ma 3.5.2,03320,4918−0,05 %
ti 4.5.2,04540,4889+0,60 %
ke 5.5.2,04440,4891−0,05 %
to 6.5.2,04550,4889+0,05 %
pe 7.5.2,04060,4901−0,24 %
ma 10.5.2,04500,4890+0,22 %
ti 11.5.2,03650,4910−0,42 %
ke 12.5.2,03350,4918−0,15 %
to 13.5.2,04080,4900+0,36 %
pe 14.5.2,03930,4904−0,07 %
ma 17.5.2,07280,4824+1,64 %
ti 18.5.2,06660,4839−0,30 %
ke 19.5.2,05580,4864−0,52 %
to 20.5.2,04800,4883−0,38 %
pe 21.5.2,06170,4850+0,67 %
ma 24.5.2,05230,4873−0,46 %
ti 25.5.2,07160,4827+0,94 %
ke 26.5.2,07110,4828−0,02 %
to 27.5.2,07410,4821+0,14 %
pe 28.5.2,08630,4793+0,59 %
ma 31.5.2,07200,4826−0,69 %
Kesäkuu
ti 1.6.2,07990,4808+0,38 %
ke 2.6.2,09440,4775+0,70 %
to 3.6.2,09320,4777−0,06 %
pe 4.6.2,08840,4788−0,23 %
ma 7.6.2,09960,4763+0,54 %
ti 8.6.2,09900,4764−0,03 %
ke 9.6.2,07380,4822−1,20 %
to 10.6.2,06370,4846−0,49 %
pe 11.6.2,06020,4854−0,17 %
ma 14.6.2,06790,4836+0,37 %
ti 15.6.2,07190,4826+0,19 %
ke 16.6.2,06970,4832−0,11 %
to 17.6.2,06630,4840−0,16 %
pe 18.6.2,06710,4838+0,04 %
ma 21.6.2,08370,4799+0,80 %
ti 22.6.2,07770,4813−0,29 %
ke 23.6.2,07720,4814−0,02 %
to 24.6.2,07460,4820−0,13 %
pe 25.6.2,07290,4824−0,08 %
ma 28.6.2,08560,4795+0,61 %
ti 29.6.2,08390,4799−0,08 %
ke 30.6.2,09010,4784+0,30 %
Heinäkuu
to 1.7.2,08750,4790−0,12 %
pe 2.7.2,08410,4798−0,16 %
ma 5.7.2,10740,4745+1,12 %
ti 6.7.2,11090,4737+0,17 %
ke 7.7.2,10990,4740−0,05 %
to 8.7.2,10830,4743−0,08 %
pe 9.7.2,10720,4746−0,05 %
ma 12.7.2,10430,4752−0,14 %
ti 13.7.2,10170,4758−0,12 %
ke 14.7.2,10700,4746+0,25 %
to 15.7.2,11140,4736+0,21 %
pe 16.7.2,10770,4745−0,18 %
ma 19.7.2,11110,4737+0,16 %
ti 20.7.2,11050,4738−0,03 %
ke 21.7.2,10390,4753−0,31 %
to 22.7.2,10460,4751+0,03 %
pe 23.7.2,09890,4764−0,27 %
ma 26.7.2,09290,4778−0,29 %
ti 27.7.2,09260,4779−0,01 %
ke 28.7.2,07720,4814−0,74 %
to 29.7.2,07740,4814+0,01 %
pe 30.7.2,07320,4823−0,20 %
Elokuu
ma 2.8.2,07140,4828−0,09 %
ti 3.8.2,06850,4834−0,14 %
ke 4.8.2,06670,4839−0,09 %
to 5.8.2,07450,4820+0,38 %
pe 6.8.2,07910,4810+0,22 %
ma 9.8.2,10250,4756+1,13 %
ti 10.8.2,10300,4755+0,02 %
ke 11.8.2,09510,4773−0,38 %
to 12.8.2,10290,4755+0,37 %
pe 13.8.2,10270,4756−0,01 %
ma 16.8.2,11740,4723+0,70 %
ti 17.8.2,11750,4723±0,00 %
ke 18.8.2,11350,4731−0,19 %
to 19.8.2,11250,4734−0,05 %
pe 20.8.2,10120,4759−0,53 %
ma 23.8.2,09330,4777−0,38 %
ti 24.8.2,07700,4815−0,78 %
ke 25.8.2,07030,4830−0,32 %
to 26.8.2,07390,4822+0,17 %
pe 27.8.2,06680,4838−0,34 %
ma 30.8.2,06480,4843−0,10 %
ti 31.8.2,07540,4818+0,51 %
Syyskuu
ke 1.9.2,07990,4808+0,22 %
to 2.9.2,07260,4825−0,35 %
pe 3.9.2,07120,4828−0,07 %
ma 6.9.2,05880,4857−0,60 %
ti 7.9.2,05670,4862−0,10 %
ke 8.9.2,04480,4890−0,58 %
to 9.9.2,07040,4830+1,25 %
pe 10.9.2,07800,4812+0,37 %
ma 13.9.2,07880,4810+0,04 %
ti 14.9.2,07060,4830−0,39 %
ke 15.9.2,06690,4838−0,18 %
to 16.9.2,05410,4868−0,62 %
pe 17.9.2,06610,4840+0,58 %
ma 20.9.2,04970,4879−0,79 %
ti 21.9.2,07460,4820+1,21 %
ke 22.9.2,07260,4825−0,10 %
to 23.9.2,08690,4792+0,69 %
pe 24.9.2,08110,4805−0,28 %
ma 27.9.2,07600,4817−0,25 %
ti 28.9.2,09090,4783+0,72 %
ke 29.9.2,08640,4793−0,22 %
to 30.9.2,09370,4776+0,35 %
Lokakuu
pe 1.10.2,09080,4783−0,14 %
ma 4.10.2,07380,4822−0,81 %
ti 5.10.2,07460,4820+0,04 %
ke 6.10.2,07720,4814+0,13 %
to 7.10.2,07760,4813+0,02 %
pe 8.10.2,07690,4815−0,03 %
ma 11.10.2,08270,4801+0,28 %
ti 12.10.2,07520,4819−0,36 %
ke 13.10.2,06970,4832−0,27 %
to 14.10.2,08140,4804+0,57 %
pe 15.10.2,08540,4795+0,19 %
ma 18.10.2,09430,4775+0,43 %
ti 19.10.2,09540,4772+0,05 %
ke 20.10.2,10650,4747+0,53 %
to 21.10.2,10810,4744+0,08 %
pe 22.10.2,10300,4755−0,24 %
ma 25.10.2,12770,4700+1,17 %
ti 26.10.2,12800,4699+0,01 %
ke 27.10.2,12600,4704−0,09 %
to 28.10.2,11510,4728−0,51 %
pe 29.10.2,11890,4719+0,18 %
Marraskuu
ma 1.11.2,12530,4705+0,30 %
ti 2.11.2,11860,4720−0,32 %
ke 3.11.2,12700,4701+0,40 %
to 4.11.2,13300,4688+0,28 %
pe 5.11.2,13310,4688±0,00 %
ma 8.11.2,13500,4684+0,09 %
ti 9.11.2,13260,4689−0,11 %
ke 10.11.2,14700,4658+0,68 %
to 11.11.2,13720,4679−0,46 %
pe 12.11.2,13690,4680−0,01 %
ma 15.11.2,13850,4676+0,07 %
ti 16.11.2,14060,4672+0,10 %
ke 17.11.2,14580,4660+0,24 %
to 18.11.2,14850,4654+0,13 %
pe 19.11.2,14500,4662−0,16 %
ma 22.11.2,14360,4665−0,07 %
ti 23.11.2,14970,4652+0,28 %
ke 24.11.2,15780,4634+0,38 %
to 25.11.2,16750,4614+0,45 %
pe 26.11.2,17270,4603+0,24 %
ma 29.11.2,16900,4610−0,17 %
ti 30.11.2,17720,4593+0,38 %
Joulukuu
ke 1.12.2,17490,4598−0,11 %
to 2.12.2,17710,4593+0,10 %
pe 3.12.2,18000,4587+0,13 %
ma 6.12.2,19550,4555+0,71 %
ti 7.12.2,19930,4547+0,17 %
ke 8.12.2,19010,4566−0,42 %
to 9.12.2,19590,4554+0,26 %
pe 10.12.2,18840,4570−0,34 %
ma 13.12.2,18690,4573−0,07 %
ti 14.12.2,18960,4567+0,12 %
ke 15.12.2,19540,4555+0,26 %
to 16.12.2,19730,4551+0,09 %
pe 17.12.2,18430,4578−0,59 %
ma 20.12.2,19940,4547+0,69 %
ti 21.12.2,19830,4549−0,05 %
ke 22.12.2,19400,4558−0,20 %
to 23.12.2,20480,4536+0,49 %
pe 24.12.2,22030,4504+0,70 %
ma 27.12.2,21860,4507−0,08 %
ti 28.12.2,22720,4490+0,39 %
ke 29.12.2,23230,4480+0,23 %
to 30.12.2,22850,4487−0,17 %
pe 31.12.2,22620,4492−0,10 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Singaporen dollarin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026