N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2010 Sekelin kurssi 2010

Euro heikkeni sekeliä vastaan 13,21 % vuonna 2010

Vuonna 2010 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 4,9457 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 5,4058 4.1.2010 ja matalimmillaan 4,6285 8.6.2010. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2010 oli 4,7321.

Keskikurssi 2010
4,9457
Muutos vuoden aikana
▼ −13,21 %
Ylin
5,4058 4.1.2010
Alin
4,6285 8.6.2010

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2010

258 julkaisua 4.1.2010–31.12.2010.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2010

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2010

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2010
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu5,29645,19725,40585,197220
Helmikuu5,12585,08615,19165,134720
Maaliskuu5,07724,98845,16414,990323
Huhtikuu4,97734,91605,03584,947220
Toukokuu4,76404,65894,93814,757921
Kesäkuu4,70484,62854,79194,763922
Heinäkuu4,92364,78745,00604,933322
Elokuu4,89064,81324,98754,841722
Syyskuu4,87924,79674,97474,951722
Lokakuu5,01924,97155,06915,042821
Marraskuu4,97704,78925,10224,789222
Joulukuu4,76184,69614,83784,732123
Koko vuosi4,94574,62855,40584,7321258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2010

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2010
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.5,40580,1850−0,85 %
ti 5.1.5,38940,1855−0,30 %
ke 6.1.5,35690,1867−0,60 %
to 7.1.5,32930,1876−0,52 %
pe 8.1.5,30100,1886−0,53 %
ma 11.1.5,35050,1869+0,93 %
ti 12.1.5,34350,1871−0,13 %
ke 13.1.5,34170,1872−0,03 %
to 14.1.5,33790,1873−0,07 %
pe 15.1.5,28860,1891−0,92 %
ma 18.1.5,29590,1888+0,14 %
ti 19.1.5,27360,1896−0,42 %
ke 20.1.5,23900,1909−0,66 %
to 21.1.5,22530,1914−0,26 %
pe 22.1.5,26370,1900+0,73 %
ma 25.1.5,27260,1897+0,17 %
ti 26.1.5,25970,1901−0,24 %
ke 27.1.5,23120,1912−0,54 %
to 28.1.5,22590,1914−0,10 %
pe 29.1.5,19720,1924−0,55 %
Helmikuu
ma 1.2.5,19160,1926−0,11 %
ti 2.2.5,15800,1939−0,65 %
ke 3.2.5,18170,1930+0,46 %
to 4.2.5,15440,1940−0,53 %
pe 5.2.5,12260,1952−0,62 %
ma 8.2.5,09900,1961−0,46 %
ti 9.2.5,12560,1951+0,52 %
ke 10.2.5,15060,1942+0,49 %
to 11.2.5,12290,1952−0,54 %
pe 12.2.5,08750,1966−0,69 %
ma 15.2.5,10460,1959+0,34 %
ti 16.2.5,11330,1956+0,17 %
ke 17.2.5,12270,1952+0,18 %
to 18.2.5,09060,1964−0,63 %
pe 19.2.5,08610,1966−0,09 %
ma 22.2.5,12920,1950+0,85 %
ti 23.2.5,11230,1956−0,33 %
ke 24.2.5,11040,1957−0,04 %
to 25.2.5,11850,1954+0,16 %
pe 26.2.5,13470,1948+0,32 %
Maaliskuu
ma 1.3.5,13620,1947+0,03 %
ti 2.3.5,13020,1949−0,12 %
ke 3.3.5,14000,1946+0,19 %
to 4.3.5,16410,1936+0,47 %
pe 5.3.5,12950,1950−0,67 %
ma 8.3.5,13930,1946+0,19 %
ti 9.3.5,10320,1960−0,70 %
ke 10.3.5,11060,1957+0,15 %
to 11.3.5,09180,1964−0,37 %
pe 12.3.5,11370,1956+0,43 %
ma 15.3.5,09690,1962−0,33 %
ti 16.3.5,10990,1957+0,26 %
ke 17.3.5,10540,1959−0,09 %
to 18.3.5,09250,1964−0,25 %
pe 19.3.5,05540,1978−0,73 %
ma 22.3.5,04670,1981−0,17 %
ti 23.3.5,04700,1981+0,01 %
ke 24.3.4,99710,2001−0,99 %
to 25.3.5,00340,1999+0,13 %
pe 26.3.4,98940,2004−0,28 %
ma 29.3.4,98840,2005−0,02 %
ti 30.3.4,99510,2002+0,13 %
ke 31.3.4,99030,2004−0,10 %
Huhtikuu
to 1.4.4,98260,2007−0,15 %
ti 6.4.4,95250,2019−0,60 %
ke 7.4.4,93710,2025−0,31 %
to 8.4.4,91600,2034−0,43 %
pe 9.4.4,93910,2025+0,47 %
ma 12.4.5,00280,1999+1,29 %
ti 13.4.5,00800,1997+0,10 %
ke 14.4.5,03580,1986+0,56 %
to 15.4.5,01040,1996−0,50 %
pe 16.4.5,00750,1997−0,06 %
ma 19.4.5,01980,1992+0,25 %
ti 20.4.5,02500,1990+0,10 %
ke 21.4.4,98110,2008−0,87 %
to 22.4.4,98590,2006+0,10 %
pe 23.4.4,96370,2015−0,45 %
ma 26.4.4,95650,2018−0,15 %
ti 27.4.4,95910,2016+0,05 %
ke 28.4.4,97090,2012+0,24 %
to 29.4.4,94410,2023−0,54 %
pe 30.4.4,94720,2021+0,06 %
Toukokuu
ma 3.5.4,93810,2025−0,18 %
ti 4.5.4,89960,2041−0,78 %
ke 5.5.4,84900,2062−1,03 %
to 6.5.4,80540,2081−0,90 %
pe 7.5.4,82690,2072+0,45 %
ma 10.5.4,85880,2058+0,66 %
ti 11.5.4,77170,2096−1,79 %
ke 12.5.4,76020,2101−0,24 %
to 13.5.4,72710,2115−0,70 %
pe 14.5.4,70750,2124−0,41 %
ma 17.5.4,65890,2146−1,03 %
ti 18.5.4,67710,2138+0,39 %
ke 19.5.4,67220,2140−0,10 %
to 20.5.4,70690,2125+0,74 %
pe 21.5.4,79990,2083+1,98 %
ma 24.5.4,71770,2120−1,71 %
ti 25.5.4,73010,2114+0,26 %
ke 26.5.4,73070,2114+0,01 %
to 27.5.4,70430,2126−0,56 %
pe 28.5.4,74460,2108+0,86 %
ma 31.5.4,75790,2102+0,28 %
Kesäkuu
ti 1.6.4,70720,2124−1,07 %
ke 2.6.4,71030,2123+0,07 %
to 3.6.4,70510,2125−0,11 %
pe 4.6.4,67470,2139−0,65 %
ma 7.6.4,63910,2156−0,76 %
ti 8.6.4,62850,2161−0,23 %
ke 9.6.4,66070,2146+0,70 %
to 10.6.4,64000,2155−0,44 %
pe 11.6.4,67240,2140+0,70 %
ma 14.6.4,69260,2131+0,43 %
ti 15.6.4,68410,2135−0,18 %
ke 16.6.4,69140,2132+0,16 %
to 17.6.4,72010,2119+0,61 %
pe 18.6.4,72410,2117+0,08 %
ma 21.6.4,73000,2114+0,12 %
ti 22.6.4,71090,2123−0,40 %
ke 23.6.4,73600,2111+0,53 %
to 24.6.4,73740,2111+0,03 %
pe 25.6.4,74770,2106+0,22 %
ma 28.6.4,79190,2087+0,93 %
ti 29.6.4,73750,2111−1,14 %
ke 30.6.4,76390,2099+0,56 %
Heinäkuu
to 1.7.4,78740,2089+0,49 %
pe 2.7.4,87860,2050+1,91 %
ma 5.7.4,87150,2053−0,15 %
ti 6.7.4,89390,2043+0,46 %
ke 7.7.4,89670,2042+0,06 %
to 8.7.4,89970,2041+0,06 %
pe 9.7.4,89480,2043−0,10 %
ma 12.7.4,86200,2057−0,67 %
ti 13.7.4,85760,2059−0,09 %
ke 14.7.4,90250,2040+0,92 %
to 15.7.4,94910,2021+0,95 %
pe 16.7.5,00600,1998+1,15 %
ma 19.7.4,99900,2000−0,14 %
ti 20.7.4,96270,2015−0,73 %
ke 21.7.4,94980,2020−0,26 %
to 22.7.4,96860,2013+0,38 %
pe 23.7.4,97340,2011+0,10 %
ma 26.7.4,98740,2005+0,28 %
ti 27.7.4,95850,2017−0,58 %
ke 28.7.4,93810,2025−0,41 %
to 29.7.4,94840,2021+0,21 %
pe 30.7.4,93330,2027−0,31 %
Elokuu
ma 2.8.4,92110,2032−0,25 %
ti 3.8.4,97820,2009+1,16 %
ke 4.8.4,98750,2005+0,19 %
to 5.8.4,95360,2019−0,68 %
pe 6.8.4,96920,2012+0,31 %
ma 9.8.4,97900,2008+0,20 %
ti 10.8.4,95880,2017−0,41 %
ke 11.8.4,92720,2030−0,64 %
to 12.8.4,87170,2053−1,13 %
pe 13.8.4,87280,2052+0,02 %
ma 16.8.4,87890,2050+0,13 %
ti 17.8.4,86180,2057−0,35 %
ke 18.8.4,86720,2055+0,11 %
to 19.8.4,85980,2058−0,15 %
pe 20.8.4,83830,2067−0,44 %
ma 23.8.4,82670,2072−0,24 %
ti 24.8.4,81320,2078−0,28 %
ke 25.8.4,81860,2075+0,11 %
to 26.8.4,83880,2067+0,42 %
pe 27.8.4,87740,2050+0,80 %
ma 30.8.4,85170,2061−0,53 %
ti 31.8.4,84170,2065−0,21 %
Syyskuu
ke 1.9.4,86260,2057+0,43 %
to 2.9.4,85710,2059−0,11 %
pe 3.9.4,84270,2065−0,30 %
ma 6.9.4,85580,2059+0,27 %
ti 7.9.4,82270,2074−0,68 %
ke 8.9.4,80120,2083−0,45 %
to 9.9.4,79670,2085−0,09 %
pe 10.9.4,81610,2076+0,40 %
ma 13.9.4,82620,2072+0,21 %
ti 14.9.4,84690,2063+0,43 %
ke 15.9.4,86930,2054+0,46 %
to 16.9.4,88140,2049+0,25 %
pe 17.9.4,86770,2054−0,28 %
ma 20.9.4,86580,2055−0,04 %
ti 21.9.4,87920,2050+0,28 %
ke 22.9.4,93390,2027+1,12 %
to 23.9.4,93140,2028−0,05 %
pe 24.9.4,94630,2022+0,30 %
ma 27.9.4,95840,2017+0,24 %
ti 28.9.4,95540,2018−0,06 %
ke 29.9.4,97470,2010+0,39 %
to 30.9.4,95170,2020−0,46 %
Lokakuu
pe 1.10.4,98990,2004+0,77 %
ma 4.10.4,97150,2011−0,37 %
ti 5.10.4,98450,2006+0,26 %
ke 6.10.4,98550,2006+0,02 %
to 7.10.5,01920,1992+0,68 %
pe 8.10.5,00040,2000−0,37 %
ma 11.10.5,01260,1995+0,24 %
ti 12.10.5,00850,1997−0,08 %
ke 13.10.5,01270,1995+0,08 %
to 14.10.5,04550,1982+0,65 %
pe 15.10.5,04620,1982+0,01 %
ma 18.10.4,97830,2009−1,35 %
ti 19.10.4,97780,2009−0,01 %
ke 20.10.5,01890,1992+0,83 %
to 21.10.5,05820,1977+0,78 %
pe 22.10.5,06910,1973+0,22 %
ma 25.10.5,04870,1981−0,40 %
ti 26.10.5,05650,1978+0,15 %
ke 27.10.5,03070,1988−0,51 %
to 28.10.5,04550,1982+0,29 %
pe 29.10.5,04280,1983−0,05 %
Marraskuu
ma 1.11.5,04680,1981+0,08 %
ti 2.11.5,06770,1973+0,41 %
ke 3.11.5,06230,1975−0,11 %
to 4.11.5,10220,1960+0,79 %
pe 5.11.5,04870,1981−1,05 %
ma 8.11.5,02840,1989−0,40 %
ti 9.11.5,05850,1977+0,60 %
ke 10.11.5,02070,1992−0,75 %
to 11.11.5,00970,1996−0,22 %
pe 12.11.5,03460,1986+0,50 %
ma 15.11.5,00440,1998−0,60 %
ti 16.11.4,98650,2005−0,36 %
ke 17.11.4,96630,2014−0,41 %
to 18.11.4,98350,2007+0,35 %
pe 19.11.4,97340,2011−0,20 %
ma 22.11.4,94370,2023−0,60 %
ti 23.11.4,94170,2024−0,04 %
ke 24.11.4,86580,2055−1,54 %
to 25.11.4,86140,2057−0,09 %
pe 26.11.4,86320,2056+0,04 %
ma 29.11.4,83450,2068−0,59 %
ti 30.11.4,78920,2088−0,94 %
Joulukuu
ke 1.12.4,79750,2084+0,17 %
to 2.12.4,80150,2083+0,08 %
pe 3.12.4,79910,2084−0,05 %
ma 6.12.4,82110,2074+0,46 %
ti 7.12.4,83780,2067+0,35 %
ke 8.12.4,80870,2080−0,60 %
to 9.12.4,79370,2086−0,31 %
pe 10.12.4,78170,2091−0,25 %
ma 13.12.4,79010,2088+0,18 %
ti 14.12.4,82220,2074+0,67 %
ke 15.12.4,78370,2090−0,80 %
to 16.12.4,75990,2101−0,50 %
pe 17.12.4,76120,2100+0,03 %
ma 20.12.4,73900,2110−0,47 %
ti 21.12.4,73820,2111−0,02 %
ke 22.12.4,71830,2119−0,42 %
to 23.12.4,70030,2128−0,38 %
pe 24.12.4,69760,2129−0,06 %
ma 27.12.4,71170,2122+0,30 %
ti 28.12.4,71140,2123−0,01 %
ke 29.12.4,69610,2129−0,32 %
to 30.12.4,71770,2120+0,46 %
pe 31.12.4,73210,2113+0,31 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026