N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2006 Sekelin kurssi 2006

Euro vahvistui sekeliä vastaan 2,47 % vuonna 2006

Vuonna 2006 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 5,5920 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 5,8292 25.5.2006 ja matalimmillaan 5,3348 13.10.2006. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2006 oli 5,5677.

Keskikurssi 2006
5,5920
Muutos vuoden aikana
▲ +2,47 %
Ylin
5,8292 25.5.2006
Alin
5,3348 13.10.2006

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2006

255 julkaisua 2.1.2006–29.12.2006.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2006

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2006

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2006
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu5,59375,44305,66255,653322
Helmikuu5,61675,56995,66115,586720
Maaliskuu5,63975,60615,67565,651323
Huhtikuu5,62015,56745,67015,633218
Toukokuu5,71995,64695,82925,808622
Kesäkuu5,66155,58695,79815,654722
Heinäkuu5,62605,57535,74545,609321
Elokuu5,61115,56465,64945,610423
Syyskuu5,54045,45445,61665,454421
Lokakuu5,39175,33485,45705,442022
Marraskuu5,52845,40935,62905,591822
Joulukuu5,55275,48685,63325,567719
Koko vuosi5,59205,33485,82925,5677255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2006

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2006
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.5,44300,1837+0,18 %
ti 3.1.5,45660,1833+0,25 %
ke 4.1.5,53740,1806+1,48 %
to 5.1.5,58360,1791+0,83 %
pe 6.1.5,59670,1787+0,23 %
ma 9.1.5,58120,1792−0,28 %
ti 10.1.5,58880,1789+0,14 %
ke 11.1.5,60730,1783+0,33 %
to 12.1.5,60980,1783+0,04 %
pe 13.1.5,60470,1784−0,09 %
ma 16.1.5,57880,1793−0,46 %
ti 17.1.5,57130,1795−0,13 %
ke 18.1.5,60740,1783+0,65 %
to 19.1.5,58090,1792−0,47 %
pe 20.1.5,58210,1791+0,02 %
ma 23.1.5,66250,1766+1,44 %
ti 24.1.5,66130,1766−0,02 %
ke 25.1.5,65640,1768−0,09 %
to 26.1.5,65180,1769−0,08 %
pe 27.1.5,63940,1773−0,22 %
ma 30.1.5,60620,1784−0,59 %
ti 31.1.5,65330,1769+0,84 %
Helmikuu
ke 1.2.5,64080,1773−0,22 %
to 2.2.5,66110,1766+0,36 %
pe 3.2.5,65550,1768−0,10 %
ma 6.2.5,63650,1774−0,34 %
ti 7.2.5,64860,1770+0,21 %
ke 8.2.5,63040,1776−0,32 %
to 9.2.5,62190,1779−0,15 %
pe 10.2.5,62170,1779±0,00 %
ma 13.2.5,59470,1787−0,48 %
ti 14.2.5,61590,1781+0,38 %
ke 15.2.5,62530,1778+0,17 %
to 16.2.5,58060,1792−0,79 %
pe 17.2.5,56990,1795−0,19 %
ma 20.2.5,59580,1787+0,46 %
ti 21.2.5,60940,1783+0,24 %
ke 22.2.5,60750,1783−0,03 %
to 23.2.5,63320,1775+0,46 %
pe 24.2.5,60780,1783−0,45 %
ma 27.2.5,59030,1789−0,31 %
ti 28.2.5,58670,1790−0,06 %
Maaliskuu
ke 1.3.5,61830,1780+0,57 %
to 2.3.5,60780,1783−0,19 %
pe 3.3.5,64690,1771+0,70 %
ma 6.3.5,64520,1771−0,03 %
ti 7.3.5,60940,1783−0,63 %
ke 8.3.5,61790,1780+0,15 %
to 9.3.5,62280,1778+0,09 %
pe 10.3.5,61760,1780−0,09 %
ma 13.3.5,62960,1776+0,21 %
ti 14.3.5,64520,1771+0,28 %
ke 15.3.5,66600,1765+0,37 %
to 16.3.5,66910,1764+0,05 %
pe 17.3.5,67560,1762+0,11 %
ma 20.3.5,66620,1765−0,17 %
ti 21.3.5,65490,1768−0,20 %
ke 22.3.5,63810,1774−0,30 %
to 23.3.5,63020,1776−0,14 %
pe 24.3.5,60610,1784−0,43 %
ma 27.3.5,63280,1775+0,48 %
ti 28.3.5,65080,1770+0,32 %
ke 29.3.5,65280,1769+0,04 %
to 30.3.5,65880,1767+0,11 %
pe 31.3.5,65130,1770−0,13 %
Huhtikuu
ma 3.4.5,63580,1774−0,27 %
ti 4.4.5,65920,1767+0,42 %
ke 5.4.5,66400,1766+0,08 %
to 6.4.5,67010,1764+0,11 %
pe 7.4.5,61120,1782−1,04 %
ma 10.4.5,58340,1791−0,50 %
ti 11.4.5,56740,1796−0,29 %
ke 12.4.5,57530,1794+0,14 %
to 13.4.5,56980,1795−0,10 %
ti 18.4.5,61890,1780+0,88 %
ke 19.4.5,61360,1781−0,09 %
to 20.4.5,63560,1774+0,39 %
pe 21.4.5,61150,1782−0,43 %
ma 24.4.5,62000,1779+0,15 %
ti 25.4.5,62360,1778+0,06 %
ke 26.4.5,64220,1772+0,33 %
to 27.4.5,62770,1777−0,26 %
pe 28.4.5,63320,1775+0,10 %
Toukokuu
ti 2.5.5,68200,1760+0,87 %
ke 3.5.5,66950,1764−0,22 %
to 4.5.5,65900,1767−0,19 %
pe 5.5.5,67760,1761+0,33 %
ma 8.5.5,65770,1768−0,35 %
ti 9.5.5,64690,1771−0,19 %
ke 10.5.5,65680,1768+0,18 %
to 11.5.5,65140,1769−0,10 %
pe 12.5.5,74030,1742+1,57 %
ma 15.5.5,72130,1748−0,33 %
ti 16.5.5,70430,1753−0,30 %
ke 17.5.5,68050,1760−0,42 %
to 18.5.5,70050,1754+0,35 %
pe 19.5.5,69660,1755−0,07 %
ma 22.5.5,73790,1743+0,72 %
ti 23.5.5,76710,1734+0,51 %
ke 24.5.5,79840,1725+0,54 %
to 25.5.5,82920,1716+0,53 %
pe 26.5.5,78310,1729−0,79 %
ma 29.5.5,76540,1734−0,31 %
ti 30.5.5,80270,1723+0,65 %
ke 31.5.5,80860,1722+0,10 %
Kesäkuu
to 1.6.5,76060,1736−0,83 %
pe 2.6.5,78600,1728+0,44 %
ma 5.6.5,79810,1725+0,21 %
ti 6.6.5,74610,1740−0,90 %
ke 7.6.5,72600,1746−0,35 %
to 8.6.5,70300,1753−0,40 %
pe 9.6.5,66170,1766−0,72 %
ma 12.6.5,62970,1776−0,57 %
ti 13.6.5,64950,1770+0,35 %
ke 14.6.5,64660,1771−0,05 %
to 15.6.5,63140,1776−0,27 %
pe 16.6.5,61460,1781−0,30 %
ma 19.6.5,59230,1788−0,40 %
ti 20.6.5,60930,1783+0,30 %
ke 21.6.5,64100,1773+0,57 %
to 22.6.5,60220,1785−0,69 %
pe 23.6.5,58690,1790−0,27 %
ma 26.6.5,62250,1779+0,64 %
ti 27.6.5,64640,1771+0,43 %
ke 28.6.5,63140,1776−0,27 %
to 29.6.5,61260,1782−0,33 %
pe 30.6.5,65470,1768+0,75 %
Heinäkuu
ma 3.7.5,65740,1768+0,05 %
ti 4.7.5,61360,1781−0,77 %
ke 5.7.5,60330,1785−0,18 %
to 6.7.5,60090,1785−0,04 %
pe 7.7.5,59070,1789−0,18 %
ma 10.7.5,60250,1785+0,21 %
ti 11.7.5,58480,1791−0,32 %
ke 12.7.5,63920,1773+0,97 %
to 13.7.5,73180,1745+1,64 %
pe 14.7.5,74540,1741+0,24 %
ma 17.7.5,63600,1774−1,90 %
ti 18.7.5,58890,1789−0,84 %
ke 19.7.5,57530,1794−0,24 %
to 20.7.5,61930,1780+0,79 %
pe 21.7.5,67180,1763+0,93 %
ma 24.7.5,63150,1776−0,71 %
ti 25.7.5,60190,1785−0,53 %
ke 26.7.5,59130,1788−0,19 %
to 27.7.5,64240,1772+0,91 %
pe 28.7.5,60890,1783−0,59 %
ma 31.7.5,60930,1783+0,01 %
Elokuu
ti 1.8.5,61820,1780+0,16 %
ke 2.8.5,63790,1774+0,35 %
to 3.8.5,62630,1777−0,21 %
pe 4.8.5,63300,1775+0,12 %
ma 7.8.5,64630,1771+0,24 %
ti 8.8.5,60290,1785−0,77 %
ke 9.8.5,61480,1781+0,21 %
to 10.8.5,64940,1770+0,62 %
pe 11.8.5,60740,1783−0,74 %
ma 14.8.5,57000,1795−0,67 %
ti 15.8.5,56460,1797−0,10 %
ke 16.8.5,58590,1790+0,38 %
to 17.8.5,57050,1795−0,28 %
pe 18.8.5,60890,1783+0,69 %
ma 21.8.5,57780,1793−0,55 %
ti 22.8.5,63140,1776+0,96 %
ke 23.8.5,59370,1788−0,67 %
to 24.8.5,61410,1781+0,36 %
pe 25.8.5,60880,1783−0,09 %
ma 28.8.5,63530,1775+0,47 %
ti 29.8.5,63150,1776−0,07 %
ke 30.8.5,61710,1780−0,26 %
to 31.8.5,61040,1782−0,12 %
Syyskuu
pe 1.9.5,59620,1787−0,25 %
ma 4.9.5,61660,1780+0,36 %
ti 5.9.5,59050,1789−0,46 %
ke 6.9.5,58710,1790−0,06 %
to 7.9.5,58370,1791−0,06 %
pe 8.9.5,58460,1791+0,02 %
ma 11.9.5,58870,1789+0,07 %
ti 12.9.5,57830,1793−0,19 %
ke 13.9.5,54910,1802−0,52 %
to 14.9.5,56970,1795+0,37 %
pe 15.9.5,54180,1804−0,50 %
ma 18.9.5,51160,1814−0,54 %
ti 19.9.5,50580,1816−0,11 %
ke 20.9.5,49820,1819−0,14 %
to 21.9.5,50950,1815+0,21 %
pe 22.9.5,55240,1801+0,78 %
ma 25.9.5,51880,1812−0,61 %
ti 26.9.5,48410,1823−0,63 %
ke 27.9.5,45720,1832−0,49 %
to 28.9.5,46940,1828+0,22 %
pe 29.9.5,45440,1833−0,27 %
Lokakuu
ma 2.10.5,45700,1833+0,05 %
ti 3.10.5,44440,1837−0,23 %
ke 4.10.5,42840,1842−0,29 %
to 5.10.5,41570,1846−0,23 %
pe 6.10.5,35890,1866−1,05 %
ma 9.10.5,37200,1862+0,24 %
ti 10.10.5,38870,1856+0,31 %
ke 11.10.5,35200,1868−0,68 %
to 12.10.5,34650,1870−0,10 %
pe 13.10.5,33480,1874−0,22 %
ma 16.10.5,34000,1873+0,10 %
ti 17.10.5,34420,1871+0,08 %
ke 18.10.5,35920,1866+0,28 %
to 19.10.5,36700,1863+0,15 %
pe 20.10.5,39700,1853+0,56 %
ma 23.10.5,37570,1860−0,39 %
ti 24.10.5,37780,1859+0,04 %
ke 25.10.5,39170,1855+0,26 %
to 26.10.5,42540,1843+0,63 %
pe 27.10.5,44350,1837+0,33 %
ma 30.10.5,45560,1833+0,22 %
ti 31.10.5,44200,1838−0,25 %
Marraskuu
ke 1.11.5,40930,1849−0,60 %
to 2.11.5,47540,1826+1,22 %
pe 3.11.5,47470,1827−0,01 %
ma 6.11.5,48050,1825+0,11 %
ti 7.11.5,52170,1811+0,75 %
ke 8.11.5,53670,1806+0,27 %
to 9.11.5,52190,1811−0,27 %
pe 10.11.5,48480,1823−0,67 %
ma 13.11.5,51650,1813+0,58 %
ti 14.11.5,50020,1818−0,30 %
ke 15.11.5,48900,1822−0,20 %
to 16.11.5,52770,1809+0,71 %
pe 17.11.5,51370,1814−0,25 %
ma 20.11.5,51230,1814−0,03 %
ti 21.11.5,55120,1801+0,71 %
ke 22.11.5,53050,1808−0,37 %
to 23.11.5,55390,1801+0,42 %
pe 24.11.5,56630,1797+0,22 %
ma 27.11.5,62620,1777+1,08 %
ti 28.11.5,62900,1777+0,05 %
ke 29.11.5,61190,1782−0,30 %
to 30.11.5,59180,1788−0,36 %
Joulukuu
pe 1.12.5,59060,1789−0,02 %
ma 4.12.5,63320,1775+0,76 %
ti 5.12.5,62400,1778−0,16 %
ke 6.12.5,60210,1785−0,39 %
to 7.12.5,57130,1795−0,55 %
pe 8.12.5,56570,1797−0,10 %
ma 11.12.5,58120,1792+0,28 %
ti 12.12.5,53830,1806−0,77 %
ke 13.12.5,54000,1805+0,03 %
to 14.12.5,53810,1806−0,03 %
pe 15.12.5,52220,1811−0,29 %
ma 18.12.5,48680,1823−0,64 %
ti 19.12.5,48810,1822+0,02 %
ke 20.12.5,50200,1818+0,25 %
to 21.12.5,51700,1813+0,27 %
pe 22.12.5,52090,1811+0,07 %
ke 27.12.5,56970,1795+0,88 %
to 28.12.5,54150,1805−0,51 %
pe 29.12.5,56770,1796+0,47 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026