N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2021 Sekelin kurssi 2021

Euro heikkeni sekeliä vastaan 10,87 % vuonna 2021

Vuonna 2021 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 3,8208 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 4,0086 25.2.2021 ja matalimmillaan 3,4658 17.11.2021. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2021 oli 3,5159.

Keskikurssi 2021
3,8208
Muutos vuoden aikana
▼ −10,87 %
Ylin
4,0086 25.2.2021
Alin
3,4658 17.11.2021

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2021

258 julkaisua 4.1.2021–31.12.2021.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2021

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2021

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2021
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu3,92493,80953,98923,981420
Helmikuu3,95813,92784,00864,007220
Maaliskuu3,94023,89183,98303,917823
Huhtikuu3,92053,89943,93733,919920
Toukokuu3,96233,90534,00083,960821
Kesäkuu3,91793,87603,96493,876322
Heinäkuu3,86683,84033,89243,840322
Elokuu3,79423,76943,83213,795122
Syyskuu3,77443,73633,80293,736322
Lokakuu3,72923,66703,74773,667021
Marraskuu3,55883,46583,63603,588722
Joulukuu3,54263,49313,59043,515923
Koko vuosi3,82083,46584,00863,5159258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2021

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2021
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.3,94300,2536−0,04 %
ti 5.1.3,92770,2546−0,39 %
ke 6.1.3,92890,2545+0,03 %
to 7.1.3,90270,2562−0,67 %
pe 8.1.3,89810,2565−0,12 %
ma 11.1.3,86760,2586−0,78 %
ti 12.1.3,84410,2601−0,61 %
ke 13.1.3,82120,2617−0,60 %
to 14.1.3,80950,2625−0,31 %
pe 15.1.3,95460,2529+3,81 %
ma 18.1.3,90180,2563−1,34 %
ti 19.1.3,93540,2541+0,86 %
ke 20.1.3,93730,2540+0,05 %
to 21.1.3,97750,2514+1,02 %
pe 22.1.3,98920,2507+0,29 %
ma 25.1.3,97160,2518−0,44 %
ti 26.1.3,96920,2519−0,06 %
ke 27.1.3,95560,2528−0,34 %
to 28.1.3,98250,2511+0,68 %
pe 29.1.3,98140,2512−0,03 %
Helmikuu
ma 1.2.3,97390,2516−0,19 %
ti 2.2.3,97270,2517−0,03 %
ke 3.2.3,96950,2519−0,08 %
to 4.2.3,95490,2529−0,37 %
pe 5.2.3,94560,2534−0,24 %
ma 8.2.3,94870,2532+0,08 %
ti 9.2.3,94010,2538−0,22 %
ke 10.2.3,94410,2535+0,10 %
to 11.2.3,95310,2530+0,23 %
pe 12.2.3,93770,2540−0,39 %
ma 15.2.3,93490,2541−0,07 %
ti 16.2.3,93040,2544−0,11 %
ke 17.2.3,92780,2546−0,07 %
to 18.2.3,94030,2538+0,32 %
pe 19.2.3,97000,2519+0,75 %
ma 22.2.3,96830,2520−0,04 %
ti 23.2.3,96550,2522−0,07 %
ke 24.2.3,96820,2520+0,07 %
to 25.2.4,00860,2495+1,02 %
pe 26.2.4,00720,2496−0,03 %
Maaliskuu
ma 1.3.3,98280,2511−0,61 %
ti 2.3.3,97000,2519−0,32 %
ke 3.3.3,96400,2523−0,15 %
to 4.3.3,98300,2511+0,48 %
pe 5.3.3,96060,2525−0,56 %
ma 8.3.3,96120,2524+0,02 %
ti 9.3.3,96020,2525−0,03 %
ke 10.3.3,95320,2530−0,18 %
to 11.3.3,95370,2529+0,01 %
pe 12.3.3,96370,2523+0,25 %
ma 15.3.3,94280,2536−0,53 %
ti 16.3.3,92970,2545−0,33 %
ke 17.3.3,91550,2554−0,36 %
to 18.3.3,92900,2545+0,34 %
pe 19.3.3,92130,2550−0,20 %
ma 22.3.3,94040,2538+0,49 %
ti 23.3.3,90990,2558−0,77 %
ke 24.3.3,89180,2570−0,46 %
to 25.3.3,90910,2558+0,44 %
pe 26.3.3,92610,2547+0,43 %
ma 29.3.3,92540,2548−0,02 %
ti 30.3.3,91330,2555−0,31 %
ke 31.3.3,91780,2552+0,11 %
Huhtikuu
to 1.4.3,91500,2554−0,07 %
ti 6.4.3,90050,2564−0,37 %
ke 7.4.3,92360,2549+0,59 %
to 8.4.3,89940,2564−0,62 %
pe 9.4.3,90930,2558+0,25 %
ma 12.4.3,91850,2552+0,24 %
ti 13.4.3,93000,2545+0,29 %
ke 14.4.3,93110,2544+0,03 %
to 15.4.3,92790,2546−0,08 %
pe 16.4.3,92860,2545+0,02 %
ma 19.4.3,92620,2547−0,06 %
ti 20.4.3,91660,2553−0,24 %
ke 21.4.3,90990,2558−0,17 %
to 22.4.3,92970,2545+0,51 %
pe 23.4.3,92560,2547−0,10 %
ma 26.4.3,91700,2553−0,22 %
ti 27.4.3,91740,2553+0,01 %
ke 28.4.3,92640,2547+0,23 %
to 29.4.3,93730,2540+0,28 %
pe 30.4.3,91990,2551−0,44 %
Toukokuu
ma 3.5.3,90530,2561−0,37 %
ti 4.5.3,90970,2558+0,11 %
ke 5.5.3,92120,2550+0,29 %
to 6.5.3,93120,2544+0,26 %
pe 7.5.3,94380,2536+0,32 %
ma 10.5.3,95370,2529+0,25 %
ti 11.5.3,99580,2503+1,06 %
ke 12.5.3,97320,2517−0,57 %
to 13.5.3,97740,2514+0,11 %
pe 14.5.3,97570,2515−0,04 %
ma 17.5.3,98880,2507+0,33 %
ti 18.5.4,00080,2500+0,30 %
ke 19.5.3,98380,2510−0,42 %
to 20.5.3,98490,2509+0,03 %
pe 21.5.3,96580,2522−0,48 %
ma 24.5.3,97910,2513+0,34 %
ti 25.5.3,97330,2517−0,15 %
ke 26.5.3,97430,2516+0,03 %
to 27.5.3,96190,2524−0,31 %
pe 28.5.3,94820,2533−0,35 %
ma 31.5.3,96080,2525+0,32 %
Kesäkuu
ti 1.6.3,96280,2523+0,05 %
ke 2.6.3,96490,2522+0,05 %
to 3.6.3,95980,2525−0,13 %
pe 4.6.3,94600,2534−0,35 %
ma 7.6.3,95220,2530+0,16 %
ti 8.6.3,95060,2531−0,04 %
ke 9.6.3,95540,2528+0,12 %
to 10.6.3,94660,2534−0,22 %
pe 11.6.3,93810,2539−0,22 %
ma 14.6.3,93030,2544−0,20 %
ti 15.6.3,92730,2546−0,08 %
ke 16.6.3,92690,2547−0,01 %
to 17.6.3,89290,2569−0,87 %
pe 18.6.3,89010,2571−0,07 %
ma 21.6.3,88490,2574−0,13 %
ti 22.6.3,87930,2578−0,14 %
ke 23.6.3,89030,2570+0,28 %
to 24.6.3,87910,2578−0,29 %
pe 25.6.3,88110,2577+0,05 %
ma 28.6.3,88340,2575+0,06 %
ti 29.6.3,87600,2580−0,19 %
ke 30.6.3,87630,2580+0,01 %
Heinäkuu
to 1.7.3,87480,2581−0,04 %
pe 2.7.3,87080,2583−0,10 %
ma 5.7.3,87130,2583+0,01 %
ti 6.7.3,86430,2588−0,18 %
ke 7.7.3,86500,2587+0,02 %
to 8.7.3,88230,2576+0,45 %
pe 9.7.3,89240,2569+0,26 %
ma 12.7.3,89200,2569−0,01 %
ti 13.7.3,88440,2574−0,20 %
ke 14.7.3,86720,2586−0,44 %
to 15.7.3,85530,2594−0,31 %
pe 16.7.3,87960,2578+0,63 %
ma 19.7.3,87810,2579−0,04 %
ti 20.7.3,88100,2577+0,07 %
ke 21.7.3,87550,2580−0,14 %
to 22.7.3,85240,2596−0,60 %
pe 23.7.3,85100,2597−0,04 %
ma 26.7.3,84870,2598−0,06 %
ti 27.7.3,84110,2603−0,20 %
ke 28.7.3,84920,2598+0,21 %
to 29.7.3,85210,2596+0,08 %
pe 30.7.3,84030,2604−0,31 %
Elokuu
ma 2.8.3,83210,2610−0,21 %
ti 3.8.3,82110,2617−0,29 %
ke 4.8.3,80350,2629−0,46 %
to 5.8.3,80350,2629±0,00 %
pe 6.8.3,79670,2634−0,18 %
ma 9.8.3,78510,2642−0,31 %
ti 10.8.3,78250,2644−0,07 %
ke 11.8.3,76940,2653−0,35 %
to 12.8.3,78170,2644+0,33 %
pe 13.8.3,78370,2643+0,05 %
ma 16.8.3,78710,2641+0,09 %
ti 17.8.3,79910,2632+0,32 %
ke 18.8.3,79000,2639−0,24 %
to 19.8.3,80240,2630+0,33 %
pe 20.8.3,78750,2640−0,39 %
ma 23.8.3,78570,2642−0,05 %
ti 24.8.3,77890,2646−0,18 %
ke 25.8.3,79250,2637+0,36 %
to 26.8.3,79320,2636+0,02 %
pe 27.8.3,80070,2631+0,20 %
ma 30.8.3,79980,2632−0,02 %
ti 31.8.3,79510,2635−0,12 %
Syyskuu
ke 1.9.3,78460,2642−0,28 %
to 2.9.3,80290,2630+0,48 %
pe 3.9.3,80230,2630−0,02 %
ma 6.9.3,79740,2633−0,13 %
ti 7.9.3,80180,2630+0,12 %
ke 8.9.3,79360,2636−0,22 %
to 9.9.3,79260,2637−0,03 %
pe 10.9.3,78710,2641−0,15 %
ma 13.9.3,77950,2646−0,20 %
ti 14.9.3,79680,2634+0,46 %
ke 15.9.3,78810,2640−0,23 %
to 16.9.3,77420,2650−0,37 %
pe 17.9.3,77520,2649+0,03 %
ma 20.9.3,76350,2657−0,31 %
ti 21.9.3,76640,2655+0,08 %
ke 22.9.3,75920,2660−0,19 %
to 23.9.3,74910,2667−0,27 %
pe 24.9.3,75000,2667+0,02 %
ma 27.9.3,74270,2672−0,19 %
ti 28.9.3,75050,2666+0,21 %
ke 29.9.3,74250,2672−0,21 %
to 30.9.3,73630,2676−0,17 %
Lokakuu
pe 1.10.3,73530,2677−0,03 %
ma 4.10.3,74560,2670+0,28 %
ti 5.10.3,74770,2668+0,06 %
ke 6.10.3,74520,2670−0,07 %
to 7.10.3,73530,2677−0,26 %
pe 8.10.3,73740,2676+0,06 %
ma 11.10.3,73580,2677−0,04 %
ti 12.10.3,72750,2683−0,22 %
ke 13.10.3,74080,2673+0,36 %
to 14.10.3,73720,2676−0,10 %
pe 15.10.3,74090,2673+0,10 %
ma 18.10.3,74020,2674−0,02 %
ti 19.10.3,74250,2672+0,06 %
ke 20.10.3,73570,2677−0,18 %
to 21.10.3,73790,2675+0,06 %
pe 22.10.3,73040,2681−0,20 %
ma 25.10.3,72070,2688−0,26 %
ti 26.10.3,71780,2690−0,08 %
ke 27.10.3,70620,2698−0,31 %
to 28.10.3,68590,2713−0,55 %
pe 29.10.3,66700,2727−0,51 %
Marraskuu
ma 1.11.3,63600,2750−0,85 %
ti 2.11.3,63000,2755−0,17 %
ke 3.11.3,62910,2756−0,02 %
to 4.11.3,60520,2774−0,66 %
pe 5.11.3,58750,2787−0,49 %
ma 8.11.3,58420,2790−0,09 %
ti 9.11.3,59280,2783+0,24 %
ke 10.11.3,59380,2783+0,03 %
to 11.11.3,57540,2797−0,51 %
pe 12.11.3,56000,2809−0,43 %
ma 15.11.3,55010,2817−0,28 %
ti 16.11.3,51480,2845−0,99 %
ke 17.11.3,46580,2885−1,39 %
to 18.11.3,49410,2862+0,82 %
pe 19.11.3,48870,2866−0,15 %
ma 22.11.3,48420,2870−0,13 %
ti 23.11.3,50140,2856+0,49 %
ke 24.11.3,51630,2844+0,43 %
to 25.11.3,54700,2819+0,87 %
pe 26.11.3,58630,2788+1,11 %
ma 29.11.3,56170,2808−0,69 %
ti 30.11.3,58870,2787+0,76 %
Joulukuu
ke 1.12.3,56230,2807−0,74 %
to 2.12.3,59040,2785+0,79 %
pe 3.12.3,56550,2805−0,69 %
ma 6.12.3,57260,2799+0,20 %
ti 7.12.3,54950,2817−0,65 %
ke 8.12.3,51760,2843−0,90 %
to 9.12.3,51300,2847−0,13 %
pe 10.12.3,49310,2863−0,57 %
ma 13.12.3,50400,2854+0,31 %
ti 14.12.3,52420,2838+0,58 %
ke 15.12.3,53500,2829+0,31 %
to 16.12.3,52480,2837−0,29 %
pe 17.12.3,54950,2817+0,70 %
ma 20.12.3,56080,2808+0,32 %
ti 21.12.3,57700,2796+0,45 %
ke 22.12.3,57750,2795+0,01 %
to 23.12.3,56630,2804−0,31 %
pe 24.12.3,57350,2798+0,20 %
ma 27.12.3,54650,2820−0,76 %
ti 28.12.3,52230,2839−0,68 %
ke 29.12.3,51790,2843−0,12 %
to 30.12.3,52040,2841+0,07 %
pe 31.12.3,51590,2844−0,13 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026