N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2009 Sekelin kurssi 2009

Euro vahvistui sekeliä vastaan 3,03 % vuonna 2009

Vuonna 2009 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 256 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 5,4668 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 5,7074 3.12.2009 ja matalimmillaan 5,0407 20.1.2009. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2009 oli 5,4524.

Keskikurssi 2009
5,4668
Muutos vuoden aikana
▲ +3,03 %
Ylin
5,7074 3.12.2009
Alin
5,0407 20.1.2009

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2009

256 julkaisua 2.1.2009–31.12.2009.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2009

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2009

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2009
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu5,17935,04075,31675,179621
Helmikuu5,24375,15385,36335,259120
Maaliskuu5,43545,28005,64695,575622
Huhtikuu5,52905,45225,63925,529920
Toukokuu5,55525,49595,63665,523720
Kesäkuu5,52605,46655,59345,514222
Heinäkuu5,47845,37315,56085,373123
Elokuu5,46945,36135,65585,439521
Syyskuu5,48135,36245,53525,503422
Lokakuu5,51945,46775,55155,551522
Marraskuu5,63525,57795,70595,705921
Joulukuu5,53735,42525,70745,452422
Koko vuosi5,46685,04075,70745,4524256

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2009

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 256 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2009
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.5,25220,1904−0,75 %
ma 5.1.5,23550,1910−0,32 %
ti 6.1.5,14770,1943−1,68 %
ke 7.1.5,26850,1898+2,35 %
to 8.1.5,30070,1887+0,61 %
pe 9.1.5,28980,1890−0,21 %
ma 12.1.5,22160,1915−1,29 %
ti 13.1.5,19450,1925−0,52 %
ke 14.1.5,12160,1953−1,40 %
to 15.1.5,07830,1969−0,85 %
pe 16.1.5,06950,1973−0,17 %
ma 19.1.5,08350,1967+0,28 %
ti 20.1.5,04070,1984−0,84 %
ke 21.1.5,05380,1979+0,26 %
to 22.1.5,12200,1952+1,35 %
pe 23.1.5,09900,1961−0,45 %
ma 26.1.5,18580,1928+1,70 %
ti 27.1.5,24220,1908+1,09 %
ke 28.1.5,31670,1881+1,42 %
to 29.1.5,26300,1900−1,01 %
pe 30.1.5,17960,1931−1,58 %
Helmikuu
ma 2.2.5,18800,1928+0,16 %
ti 3.2.5,23550,1910+0,92 %
ke 4.2.5,22480,1914−0,20 %
to 5.2.5,22240,1915−0,05 %
pe 6.2.5,15380,1940−1,31 %
ma 9.2.5,24170,1908+1,71 %
ti 10.2.5,24600,1906+0,08 %
ke 11.2.5,26070,1901+0,28 %
to 12.2.5,20300,1922−1,10 %
pe 13.2.5,17840,1931−0,47 %
ma 16.2.5,19340,1926+0,29 %
ti 17.2.5,22820,1913+0,67 %
ke 18.2.5,24690,1906+0,36 %
to 19.2.5,22960,1912−0,33 %
pe 20.2.5,22670,1913−0,06 %
ma 23.2.5,31570,1881+1,70 %
ti 24.2.5,31370,1882−0,04 %
ke 25.2.5,36330,1865+0,93 %
to 26.2.5,34220,1872−0,39 %
pe 27.2.5,25910,1901−1,56 %
Maaliskuu
ma 2.3.5,30710,1884+0,91 %
ti 3.3.5,32930,1876+0,42 %
ke 4.3.5,28000,1894−0,93 %
to 5.3.5,31480,1882+0,66 %
pe 6.3.5,37480,1861+1,13 %
ma 9.3.5,33870,1873−0,67 %
ti 10.3.5,42640,1843+1,64 %
ke 11.3.5,37190,1862−1,00 %
to 12.3.5,37660,1860+0,09 %
pe 13.3.5,38700,1856+0,19 %
ma 16.3.5,39460,1854+0,14 %
ti 17.3.5,35880,1866−0,66 %
ke 18.3.5,41720,1846+1,09 %
to 19.3.5,52900,1809+2,06 %
pe 20.3.5,45360,1834−1,36 %
ma 23.3.5,50020,1818+0,85 %
ti 24.3.5,49810,1819−0,04 %
ke 25.3.5,53590,1806+0,69 %
to 26.3.5,64690,1771+2,01 %
pe 27.3.5,60450,1784−0,75 %
ma 30.3.5,55810,1799−0,83 %
ti 31.3.5,57560,1794+0,31 %
Huhtikuu
ke 1.4.5,55900,1799−0,30 %
to 2.4.5,59790,1786+0,70 %
pe 3.4.5,60020,1786+0,04 %
ma 6.4.5,54730,1803−0,94 %
ti 7.4.5,52610,1810−0,38 %
ke 8.4.5,47850,1825−0,86 %
to 9.4.5,49830,1819+0,36 %
ti 14.4.5,52530,1810+0,49 %
ke 15.4.5,49350,1820−0,58 %
to 16.4.5,53310,1807+0,72 %
pe 17.4.5,45640,1833−1,39 %
ma 20.4.5,45370,1834−0,05 %
ti 21.4.5,45220,1834−0,03 %
ke 22.4.5,46600,1829+0,25 %
to 23.4.5,52540,1810+1,09 %
pe 24.4.5,61370,1781+1,60 %
ma 27.4.5,55910,1799−0,97 %
ti 28.4.5,52450,1810−0,62 %
ke 29.4.5,63920,1773+2,08 %
to 30.4.5,52990,1808−1,94 %
Toukokuu
ma 4.5.5,51900,1812−0,20 %
ti 5.5.5,51470,1813−0,08 %
ke 6.5.5,51810,1812+0,06 %
to 7.5.5,51660,1813−0,03 %
pe 8.5.5,51720,1813+0,01 %
ma 11.5.5,56190,1798+0,81 %
ti 12.5.5,61250,1782+0,91 %
ke 13.5.5,59280,1788−0,35 %
to 14.5.5,63660,1774+0,78 %
pe 15.5.5,60850,1783−0,50 %
ma 18.5.5,62310,1778+0,26 %
ti 19.5.5,60780,1783−0,27 %
ke 20.5.5,57680,1793−0,55 %
to 21.5.5,53760,1806−0,70 %
pe 22.5.5,49590,1820−0,75 %
ma 25.5.5,53340,1807+0,68 %
ti 26.5.5,55670,1800+0,42 %
ke 27.5.5,54300,1804−0,25 %
to 28.5.5,50780,1816−0,64 %
pe 29.5.5,52370,1810+0,29 %
Kesäkuu
ma 1.6.5,50650,1816−0,31 %
ti 2.6.5,56710,1796+1,10 %
ke 3.6.5,58710,1790+0,36 %
to 4.6.5,59150,1788+0,08 %
pe 5.6.5,59340,1788+0,03 %
ma 8.6.5,54290,1804−0,90 %
ti 9.6.5,51030,1815−0,59 %
ke 10.6.5,52480,1810+0,26 %
to 11.6.5,48520,1823−0,72 %
pe 12.6.5,52160,1811+0,66 %
ma 15.6.5,49310,1820−0,52 %
ti 16.6.5,46650,1829−0,48 %
ke 17.6.5,47230,1827+0,11 %
to 18.6.5,51260,1814+0,74 %
pe 19.6.5,51910,1812+0,12 %
ma 22.6.5,47260,1827−0,84 %
ti 23.6.5,54250,1804+1,28 %
ke 24.6.5,51420,1813−0,51 %
to 25.6.5,52630,1810+0,22 %
pe 26.6.5,58270,1791+1,02 %
ma 29.6.5,52560,1810−1,02 %
ti 30.6.5,51420,1813−0,21 %
Heinäkuu
ke 1.7.5,46160,1831−0,95 %
to 2.7.5,43960,1838−0,40 %
pe 3.7.5,44090,1838+0,02 %
ma 6.7.5,44980,1835+0,16 %
ti 7.7.5,48570,1823+0,66 %
ke 8.7.5,50810,1816+0,41 %
to 9.7.5,51780,1812+0,18 %
pe 10.7.5,55740,1799+0,72 %
ma 13.7.5,56080,1798+0,06 %
ti 14.7.5,53960,1805−0,38 %
ke 15.7.5,51910,1812−0,37 %
to 16.7.5,46700,1829−0,94 %
pe 17.7.5,50280,1817+0,65 %
ma 20.7.5,54280,1804+0,73 %
ti 21.7.5,53710,1806−0,10 %
ke 22.7.5,51560,1813−0,39 %
to 23.7.5,50810,1816−0,14 %
pe 24.7.5,48860,1822−0,35 %
ma 27.7.5,45220,1834−0,66 %
ti 28.7.5,38570,1857−1,22 %
ke 29.7.5,37480,1861−0,20 %
to 30.7.5,37530,1860+0,01 %
pe 31.7.5,37310,1861−0,04 %
Elokuu
ma 3.8.5,36130,1865−0,22 %
ti 4.8.5,56890,1796+3,87 %
ke 5.8.5,64150,1773+1,30 %
to 6.8.5,65580,1768+0,25 %
pe 7.8.5,61130,1782−0,79 %
ma 10.8.5,49500,1820−2,07 %
ti 11.8.5,49500,1820±0,00 %
ke 12.8.5,46970,1828−0,46 %
to 13.8.5,43770,1839−0,59 %
pe 14.8.5,41620,1846−0,40 %
ma 17.8.5,36190,1865−1,00 %
ti 18.8.5,40990,1848+0,90 %
ke 19.8.5,40070,1852−0,17 %
to 20.8.5,43600,1840+0,65 %
pe 21.8.5,44680,1836+0,20 %
ma 24.8.5,45790,1832+0,20 %
ti 25.8.5,43790,1839−0,37 %
ke 26.8.5,42000,1845−0,33 %
to 27.8.5,41550,1847−0,08 %
pe 28.8.5,47900,1825+1,17 %
ma 31.8.5,43950,1838−0,72 %
Syyskuu
ti 1.9.5,43600,1840−0,06 %
ke 2.9.5,41140,1848−0,45 %
to 3.9.5,44700,1836+0,66 %
pe 4.9.5,36240,1865−1,55 %
ma 7.9.5,39150,1855+0,54 %
ti 8.9.5,47030,1828+1,46 %
ke 9.9.5,49250,1821+0,41 %
to 10.9.5,48040,1825−0,22 %
pe 11.9.5,51660,1813+0,66 %
ma 14.9.5,49980,1818−0,30 %
ti 15.9.5,49690,1819−0,05 %
ke 16.9.5,51230,1814+0,28 %
to 17.9.5,51460,1813+0,04 %
pe 18.9.5,50300,1817−0,21 %
ma 21.9.5,47790,1826−0,46 %
ti 22.9.5,51460,1813+0,67 %
ke 23.9.5,51540,1813+0,01 %
to 24.9.5,50700,1816−0,15 %
pe 25.9.5,53520,1807+0,51 %
ma 28.9.5,50320,1817−0,58 %
ti 29.9.5,49670,1819−0,12 %
ke 30.9.5,50340,1817+0,12 %
Lokakuu
to 1.10.5,49020,1821−0,24 %
pe 2.10.5,47690,1826−0,24 %
ma 5.10.5,46770,1829−0,17 %
ti 6.10.5,49870,1819+0,57 %
ke 7.10.5,49790,1819−0,01 %
to 8.10.5,52070,1811+0,41 %
pe 9.10.5,50860,1815−0,22 %
ma 12.10.5,50570,1816−0,05 %
ti 13.10.5,51980,1812+0,26 %
ke 14.10.5,51830,1812−0,03 %
to 15.10.5,52540,1810+0,13 %
pe 16.10.5,50860,1815−0,30 %
ma 19.10.5,53930,1805+0,56 %
ti 20.10.5,54020,1805+0,02 %
ke 21.10.5,52670,1809−0,24 %
to 22.10.5,54480,1803+0,33 %
pe 23.10.5,54290,1804−0,03 %
ma 26.10.5,54140,1805−0,03 %
ti 27.10.5,52740,1809−0,25 %
ke 28.10.5,53660,1806+0,17 %
to 29.10.5,53780,1806+0,02 %
pe 30.10.5,55150,1801+0,25 %
Marraskuu
ma 2.11.5,57920,1792+0,50 %
ti 3.11.5,57790,1793−0,02 %
ke 4.11.5,59850,1786+0,37 %
to 5.11.5,62310,1778+0,44 %
pe 6.11.5,59290,1788−0,54 %
ma 9.11.5,60700,1783+0,25 %
ti 10.11.5,62910,1776+0,39 %
ke 11.11.5,63580,1774+0,12 %
to 12.11.5,62660,1777−0,16 %
pe 13.11.5,61230,1782−0,25 %
ma 16.11.5,62010,1779+0,14 %
ti 17.11.5,61250,1782−0,14 %
ke 18.11.5,64440,1772+0,57 %
to 19.11.5,63210,1776−0,22 %
pe 20.11.5,65300,1769+0,37 %
ma 23.11.5,68720,1758+0,60 %
ti 24.11.5,65510,1768−0,56 %
ke 25.11.5,66120,1766+0,11 %
to 26.11.5,69640,1755+0,62 %
pe 27.11.5,68970,1758−0,12 %
ma 30.11.5,70590,1753+0,28 %
Joulukuu
ti 1.12.5,69040,1757−0,27 %
ke 2.12.5,69670,1755+0,11 %
to 3.12.5,70740,1752+0,19 %
pe 4.12.5,68230,1760−0,44 %
ma 7.12.5,63850,1774−0,77 %
ti 8.12.5,62380,1778−0,26 %
ke 9.12.5,59370,1788−0,54 %
to 10.12.5,55830,1799−0,63 %
pe 11.12.5,56460,1797+0,11 %
ma 14.12.5,54110,1805−0,42 %
ti 15.12.5,51320,1814−0,50 %
ke 16.12.5,50950,1815−0,07 %
to 17.12.5,45580,1833−0,97 %
pe 18.12.5,45050,1835−0,10 %
ma 21.12.5,45250,1834+0,04 %
ti 22.12.5,42520,1843−0,50 %
ke 23.12.5,42990,1842+0,09 %
to 24.12.5,46680,1829+0,68 %
ma 28.12.5,46200,1831−0,09 %
ti 29.12.5,46600,1829+0,07 %
ke 30.12.5,44020,1838−0,47 %
to 31.12.5,45240,1834+0,22 %

Lataa CSV-tiedostona 256 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026