N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2000 Sekelin kurssi 2000

Euro heikkeni sekeliä vastaan 11,15 % vuonna 2000 (13.1.2000 alkaen)

Vuonna 2000 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 247 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 3,7506 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 4,2342 13.1.2000 ja matalimmillaan 3,4163 26.10.2000. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2000 oli 3,7620.

EKP alkoi julkaista sekelin kurssia 13.1.2000.

Keskikurssi 2000
3,7506
Muutos vuoden aikana
▼ −11,15 %
Ylin
4,2342 13.1.2000
Alin
3,4163 26.10.2000

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2000

247 julkaisua 13.1.2000–29.12.2000.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2000

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2000

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2000
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu4,11213,99904,23423,999013
Helmikuu3,98803,89334,07273,916621
Maaliskuu3,86333,81823,93423,838323
Huhtikuu3,83073,66693,92643,666918
Toukokuu3,75443,64413,90383,878022
Kesäkuu3,89953,81754,00503,901722
Heinäkuu3,84323,77853,91043,778521
Elokuu3,66023,56423,77973,564223
Syyskuu3,52193,43283,61943,527021
Lokakuu3,50613,41633,57213,481722
Marraskuu3,51973,45113,59063,554422
Joulukuu3,66163,58053,77043,762019
Koko vuosi3,75063,41634,23423,7620247

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2000

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 247 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2000
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
to 13.1.4,23420,2362–
pe 14.1.4,19770,2382−0,86 %
ma 17.1.4,12290,2425−1,78 %
ti 18.1.4,09790,2440−0,61 %
ke 19.1.4,13380,2419+0,88 %
to 20.1.4,13200,2420−0,04 %
pe 21.1.4,14010,2415+0,20 %
ma 24.1.4,10430,2436−0,86 %
ti 25.1.4,10480,2436+0,01 %
ke 26.1.4,09120,2444−0,33 %
to 27.1.4,08040,2451−0,26 %
pe 28.1.4,01920,2488−1,50 %
ma 31.1.3,99900,2501−0,50 %
Helmikuu
ti 1.2.3,95470,2529−1,11 %
ke 2.2.3,95100,2531−0,09 %
to 3.2.3,95170,2531+0,02 %
pe 4.2.3,99600,2503+1,12 %
ma 7.2.3,97950,2513−0,41 %
ti 8.2.4,02690,2483+1,19 %
ke 9.2.4,03590,2478+0,22 %
to 10.2.4,01500,2491−0,52 %
pe 11.2.3,99300,2504−0,55 %
ma 14.2.3,99880,2501+0,15 %
ti 15.2.3,96390,2523−0,87 %
ke 16.2.3,96440,2522+0,01 %
to 17.2.4,01680,2490+1,32 %
pe 18.2.3,99070,2506−0,65 %
ma 21.2.3,99750,2502+0,17 %
ti 22.2.4,06270,2461+1,63 %
ke 23.2.4,07270,2455+0,25 %
to 24.2.4,00080,2500−1,77 %
pe 25.2.3,96560,2522−0,88 %
ma 28.2.3,89330,2569−1,82 %
ti 29.2.3,91660,2553+0,60 %
Maaliskuu
ke 1.3.3,89500,2567−0,55 %
to 2.3.3,91220,2556+0,44 %
pe 3.3.3,88570,2574−0,68 %
ma 6.3.3,85550,2594−0,78 %
ti 7.3.3,84060,2604−0,39 %
ke 8.3.3,83240,2609−0,21 %
to 9.3.3,83110,2610−0,03 %
pe 10.3.3,82400,2615−0,19 %
ma 13.3.3,85990,2591+0,94 %
ti 14.3.3,81820,2619−1,08 %
ke 15.3.3,83420,2608+0,42 %
to 16.3.3,84870,2598+0,38 %
pe 17.3.3,83410,2608−0,38 %
ma 20.3.3,87150,2583+0,98 %
ti 21.3.3,86630,2586−0,13 %
ke 22.3.3,86190,2589−0,11 %
to 23.3.3,91260,2556+1,31 %
pe 24.3.3,93420,2542+0,55 %
ma 27.3.3,91690,2553−0,44 %
ti 28.3.3,85090,2597−1,69 %
ke 29.3.3,87880,2578+0,72 %
to 30.3.3,85330,2595−0,66 %
pe 31.3.3,83830,2605−0,39 %
Huhtikuu
ma 3.4.3,87250,2582+0,89 %
ti 4.4.3,84410,2601−0,73 %
ke 5.4.3,92640,2547+2,14 %
to 6.4.3,89100,2570−0,90 %
pe 7.4.3,85730,2592−0,87 %
ma 10.4.3,86380,2588+0,17 %
ti 11.4.3,87600,2580+0,32 %
ke 12.4.3,86640,2586−0,25 %
to 13.4.3,86030,2590−0,16 %
pe 14.4.3,85410,2595−0,16 %
ma 17.4.3,89740,2566+1,12 %
ti 18.4.3,84460,2601−1,35 %
ke 19.4.3,83380,2608−0,28 %
to 20.4.3,80790,2626−0,68 %
ti 25.4.3,76290,2658−1,18 %
ke 26.4.3,72190,2687−1,09 %
to 27.4.3,70480,2699−0,46 %
pe 28.4.3,66690,2727−1,02 %
Toukokuu
ti 2.5.3,72160,2687+1,49 %
ke 3.5.3,64410,2744−2,08 %
to 4.5.3,66290,2730+0,52 %
pe 5.5.3,65970,2732−0,09 %
ma 8.5.3,68540,2713+0,70 %
ti 9.5.3,70670,2698+0,58 %
ke 10.5.3,75050,2666+1,18 %
to 11.5.3,77050,2652+0,53 %
pe 12.5.3,73850,2675−0,85 %
ma 15.5.3,78530,2642+1,25 %
ti 16.5.3,75060,2666−0,92 %
ke 17.5.3,69390,2707−1,51 %
to 18.5.3,71870,2689+0,67 %
pe 19.5.3,69520,2706−0,63 %
ma 22.5.3,77190,2651+2,08 %
ti 23.5.3,82390,2615+1,38 %
ke 24.5.3,82290,2616−0,03 %
to 25.5.3,74410,2671−2,06 %
pe 26.5.3,81430,2622+1,87 %
ma 29.5.3,85460,2594+1,06 %
ti 30.5.3,90380,2562+1,28 %
ke 31.5.3,87800,2579−0,66 %
Kesäkuu
to 1.6.3,87890,2578+0,02 %
pe 2.6.3,87320,2582−0,15 %
ma 5.6.3,89340,2568+0,52 %
ti 6.6.3,91470,2554+0,55 %
ke 7.6.3,96170,2524+1,20 %
to 8.6.4,00500,2497+1,09 %
pe 9.6.3,93650,2540−1,71 %
ma 12.6.3,90760,2559−0,73 %
ti 13.6.3,93580,2541+0,72 %
ke 14.6.3,95560,2528+0,50 %
to 15.6.3,89820,2565−1,45 %
pe 16.6.3,91210,2556+0,36 %
ma 19.6.3,93880,2539+0,68 %
ti 20.6.3,90420,2561−0,88 %
ke 21.6.3,88440,2574−0,51 %
to 22.6.3,84840,2598−0,93 %
pe 23.6.3,85210,2596+0,10 %
ma 26.6.3,81750,2620−0,90 %
ti 27.6.3,83560,2607+0,47 %
ke 28.6.3,85260,2596+0,44 %
to 29.6.3,88000,2577+0,71 %
pe 30.6.3,90170,2563+0,56 %
Heinäkuu
ma 3.7.3,86180,2589−1,02 %
ti 4.7.3,86500,2587+0,08 %
ke 5.7.3,88540,2574+0,53 %
to 6.7.3,89190,2569+0,17 %
pe 7.7.3,87670,2580−0,39 %
ma 10.7.3,91040,2557+0,87 %
ti 11.7.3,90320,2562−0,18 %
ke 12.7.3,88430,2574−0,48 %
to 13.7.3,81950,2618−1,67 %
pe 14.7.3,83240,2609+0,34 %
ma 17.7.3,82680,2613−0,15 %
ti 18.7.3,82720,2613+0,01 %
ke 19.7.3,78090,2645−1,21 %
to 20.7.3,78670,2641+0,15 %
pe 21.7.3,83410,2608+1,25 %
ma 24.7.3,81590,2621−0,47 %
ti 25.7.3,85060,2597+0,91 %
ke 26.7.3,84520,2601−0,14 %
to 27.7.3,83960,2604−0,15 %
pe 28.7.3,79020,2638−1,29 %
ma 31.7.3,77850,2647−0,31 %
Elokuu
ti 1.8.3,77970,2646+0,03 %
ke 2.8.3,72900,2682−1,34 %
to 3.8.3,68390,2715−1,21 %
pe 4.8.3,68560,2713+0,05 %
ma 7.8.3,70080,2702+0,41 %
ti 8.8.3,68480,2714−0,43 %
ke 9.8.3,64750,2742−1,01 %
to 10.8.3,66930,2725+0,60 %
pe 11.8.3,70700,2698+1,03 %
ma 14.8.3,65040,2739−1,53 %
ti 15.8.3,68180,2716+0,86 %
ke 16.8.3,66960,2725−0,33 %
to 17.8.3,69070,2710+0,57 %
pe 18.8.3,68730,2712−0,09 %
ma 21.8.3,63850,2748−1,32 %
ti 22.8.3,61300,2768−0,70 %
ke 23.8.3,60060,2777−0,34 %
to 24.8.3,63630,2750+0,99 %
pe 25.8.3,64540,2743+0,25 %
ma 28.8.3,63790,2749−0,21 %
ti 29.8.3,61020,2770−0,76 %
ke 30.8.3,57070,2801−1,09 %
to 31.8.3,56420,2806−0,18 %
Syyskuu
pe 1.9.3,57420,2798+0,28 %
ma 4.9.3,61890,2763+1,25 %
ti 5.9.3,57170,2800−1,30 %
ke 6.9.3,55280,2815−0,53 %
to 7.9.3,49900,2858−1,51 %
pe 8.9.3,52110,2840+0,63 %
ma 11.9.3,47370,2879−1,35 %
ti 12.9.3,48520,2869+0,33 %
ke 13.9.3,49930,2858+0,40 %
to 14.9.3,50410,2854+0,14 %
pe 15.9.3,48300,2871−0,60 %
ma 18.9.3,45620,2893−0,77 %
ti 19.9.3,46850,2883+0,36 %
ke 20.9.3,43280,2913−1,03 %
to 21.9.3,45900,2891+0,76 %
pe 22.9.3,61940,2763+4,64 %
ma 25.9.3,55100,2816−1,89 %
ti 26.9.3,53610,2828−0,42 %
ke 27.9.3,57110,2800+0,99 %
to 28.9.3,55620,2812−0,42 %
pe 29.9.3,52700,2835−0,82 %
Lokakuu
ma 2.10.3,54980,2817+0,65 %
ti 3.10.3,53670,2827−0,37 %
ke 4.10.3,52340,2838−0,38 %
to 5.10.3,54950,2817+0,74 %
pe 6.10.3,52910,2834−0,57 %
ma 9.10.3,52580,2836−0,09 %
ti 10.10.3,57210,2799+1,31 %
ke 11.10.3,55640,2812−0,44 %
to 12.10.3,57210,2799+0,44 %
pe 13.10.3,54050,2824−0,88 %
ma 16.10.3,50650,2852−0,96 %
ti 17.10.3,48340,2871−0,66 %
ke 18.10.3,50460,2853+0,61 %
to 19.10.3,45020,2898−1,55 %
pe 20.10.3,48650,2868+1,05 %
ma 23.10.3,47480,2878−0,34 %
ti 24.10.3,48610,2869+0,33 %
ke 25.10.3,44490,2903−1,18 %
to 26.10.3,41630,2927−0,83 %
pe 27.10.3,43860,2908+0,65 %
ma 30.10.3,50560,2853+1,95 %
ti 31.10.3,48170,2872−0,68 %
Marraskuu
ke 1.11.3,52430,2837+1,22 %
to 2.11.3,56220,2807+1,08 %
pe 3.11.3,59060,2785+0,80 %
ma 6.11.3,55710,2811−0,93 %
ti 7.11.3,52500,2837−0,90 %
ke 8.11.3,52460,2837−0,01 %
to 9.11.3,51370,2846−0,31 %
pe 10.11.3,56720,2803+1,52 %
ma 13.11.3,54710,2819−0,56 %
ti 14.11.3,53180,2831−0,43 %
ke 15.11.3,53850,2826+0,19 %
to 16.11.3,52360,2838−0,42 %
pe 17.11.3,49940,2858−0,69 %
ma 20.11.3,47650,2876−0,65 %
ti 21.11.3,48030,2873+0,11 %
ke 22.11.3,47080,2881−0,27 %
to 23.11.3,47020,2882−0,02 %
pe 24.11.3,46170,2889−0,24 %
ma 27.11.3,45110,2898−0,31 %
ti 28.11.3,51170,2848+1,76 %
ke 29.11.3,55080,2816+1,11 %
to 30.11.3,55440,2813+0,10 %
Joulukuu
pe 1.12.3,58050,2793+0,73 %
ma 4.12.3,65450,2736+2,07 %
ti 5.12.3,60680,2773−1,31 %
ke 6.12.3,60980,2770+0,08 %
to 7.12.3,65820,2734+1,34 %
pe 8.12.3,63810,2749−0,55 %
ma 11.12.3,60220,2776−0,99 %
ti 12.12.3,59360,2783−0,24 %
ke 13.12.3,58250,2791−0,31 %
to 14.12.3,62210,2761+1,11 %
pe 15.12.3,67580,2720+1,48 %
ma 18.12.3,65900,2733−0,46 %
ti 19.12.3,62980,2755−0,80 %
ke 20.12.3,68790,2712+1,60 %
to 21.12.3,72470,2685+1,00 %
pe 22.12.3,75330,2664+0,77 %
ke 27.12.3,77040,2652+0,46 %
to 28.12.3,75950,2660−0,29 %
pe 29.12.3,76200,2658+0,07 %

Lataa CSV-tiedostona 247 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026