N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2015 Sekelin kurssi 2015

Euro heikkeni sekeliä vastaan 10,00 % vuonna 2015

Vuonna 2015 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 256 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 4,3122 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 4,7291 2.1.2015 ja matalimmillaan 4,0972 30.11.2015. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2015 oli 4,2481.

Keskikurssi 2015
4,3122
Muutos vuoden aikana
▼ −10,00 %
Ylin
4,7291 2.1.2015
Alin
4,0972 30.11.2015

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2015

256 julkaisua 2.1.2015–31.12.2015.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2015

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2015

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2015
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu4,58564,44754,72914,447521
Helmikuu4,41924,35984,48304,481620
Maaliskuu4,33254,23814,47964,279522
Huhtikuu4,24564,20954,33404,334020
Toukokuu4,30864,21344,36584,248420
Kesäkuu4,28914,21824,35354,221122
Heinäkuu4,16794,12024,21254,144023
Elokuu4,28364,13164,47204,409421
Syyskuu4,39174,32404,43764,400122
Lokakuu4,34144,24364,39614,258922
Marraskuu4,17604,09724,26794,097221
Joulukuu4,21994,11144,27004,248122
Koko vuosi4,31224,09724,72914,2481256

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2015

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 256 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2015
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.4,72910,2115+0,19 %
ma 5.1.4,71200,2122−0,36 %
ti 6.1.4,71400,2121+0,04 %
ke 7.1.4,68350,2135−0,65 %
to 8.1.4,67400,2139−0,20 %
pe 9.1.4,66140,2145−0,27 %
ma 12.1.4,66880,2142+0,16 %
ti 13.1.4,64620,2152−0,48 %
ke 14.1.4,63070,2160−0,33 %
to 15.1.4,56440,2191−1,43 %
pe 16.1.4,54200,2202−0,49 %
ma 19.1.4,56040,2193+0,41 %
ti 20.1.4,54560,2200−0,32 %
ke 21.1.4,55190,2197+0,14 %
to 22.1.4,56870,2189+0,37 %
pe 23.1.4,47660,2234−2,02 %
ma 26.1.4,49380,2225+0,38 %
ti 27.1.4,50300,2221+0,20 %
ke 28.1.4,47740,2233−0,57 %
to 29.1.4,44760,2248−0,67 %
pe 30.1.4,44750,2248±0,00 %
Helmikuu
ma 2.2.4,45600,2244+0,19 %
ti 3.2.4,45650,2244+0,01 %
ke 4.2.4,44490,2250−0,26 %
to 5.2.4,42290,2261−0,49 %
pe 6.2.4,43020,2257+0,17 %
ma 9.2.4,37910,2284−1,15 %
ti 10.2.4,37930,2283±0,00 %
ke 11.2.4,35980,2294−0,45 %
to 12.2.4,42040,2262+1,39 %
pe 13.2.4,42860,2258+0,19 %
ma 16.2.4,41210,2266−0,37 %
ti 17.2.4,41260,2266+0,01 %
ke 18.2.4,38720,2279−0,58 %
to 19.2.4,37430,2286−0,29 %
pe 20.2.4,37000,2288−0,10 %
ma 23.2.4,36020,2293−0,22 %
ti 24.2.4,47020,2237+2,52 %
ke 25.2.4,48300,2231+0,29 %
to 26.2.4,45520,2245−0,62 %
pe 27.2.4,48160,2231+0,59 %
Maaliskuu
ma 2.3.4,47960,2232−0,04 %
ti 3.3.4,45660,2244−0,51 %
ke 4.3.4,43340,2256−0,52 %
to 5.3.4,42700,2259−0,14 %
pe 6.3.4,38230,2282−1,01 %
ma 9.3.4,35730,2295−0,57 %
ti 10.3.4,33320,2308−0,55 %
ke 11.3.4,27600,2339−1,32 %
to 12.3.4,26900,2342−0,16 %
pe 13.3.4,25270,2351−0,38 %
ma 16.3.4,23810,2360−0,34 %
ti 17.3.4,26660,2344+0,67 %
ke 18.3.4,26830,2343+0,04 %
to 19.3.4,27770,2338+0,22 %
pe 20.3.4,37180,2287+2,20 %
ma 23.3.4,37080,2288−0,02 %
ti 24.3.4,30720,2322−1,46 %
ke 25.3.4,33140,2309+0,56 %
to 26.3.4,32390,2313−0,17 %
pe 27.3.4,31000,2320−0,32 %
ma 30.3.4,30190,2325−0,19 %
ti 31.3.4,27950,2337−0,52 %
Huhtikuu
ke 1.4.4,28110,2336+0,04 %
to 2.4.4,27620,2339−0,11 %
ti 7.4.4,26700,2344−0,22 %
ke 8.4.4,27460,2339+0,18 %
to 9.4.4,24460,2356−0,70 %
pe 10.4.4,21300,2374−0,74 %
ma 13.4.4,22390,2367+0,26 %
ti 14.4.4,21080,2375−0,31 %
ke 15.4.4,20950,2376−0,03 %
to 16.4.4,22060,2369+0,26 %
pe 17.4.4,23900,2359+0,44 %
ma 20.4.4,21330,2373−0,61 %
ti 21.4.4,21980,2370+0,15 %
ke 22.4.4,22360,2368+0,09 %
to 23.4.4,24640,2355+0,54 %
pe 24.4.4,24780,2354+0,03 %
ma 27.4.4,24970,2353+0,04 %
ti 28.4.4,25770,2349+0,19 %
ke 29.4.4,26010,2347+0,06 %
to 30.4.4,33400,2307+1,73 %
Toukokuu
ma 4.5.4,33670,2306+0,06 %
ti 5.5.4,31720,2316−0,45 %
ke 6.5.4,34650,2301+0,68 %
to 7.5.4,36580,2291+0,44 %
pe 8.5.4,33750,2305−0,65 %
ma 11.5.4,31180,2319−0,59 %
ti 12.5.4,34420,2302+0,75 %
ke 13.5.4,32350,2313−0,48 %
to 14.5.4,36180,2293+0,89 %
pe 15.5.4,33860,2305−0,53 %
ma 18.5.4,35690,2295+0,42 %
ti 19.5.4,31320,2318−1,00 %
ke 20.5.4,30500,2323−0,19 %
to 21.5.4,30310,2324−0,04 %
pe 22.5.4,30970,2320+0,15 %
ma 25.5.4,26900,2342−0,94 %
ti 26.5.4,24230,2357−0,63 %
ke 27.5.4,21340,2373−0,68 %
to 28.5.4,22770,2365+0,34 %
pe 29.5.4,24840,2354+0,49 %
Kesäkuu
ma 1.6.4,23420,2362−0,33 %
ti 2.6.4,25640,2349+0,52 %
ke 3.6.4,29320,2329+0,86 %
to 4.6.4,34160,2303+1,13 %
pe 5.6.4,31180,2319−0,69 %
ma 8.6.4,31390,2318+0,05 %
ti 9.6.4,31190,2319−0,05 %
ke 10.6.4,31880,2315+0,16 %
to 11.6.4,30730,2322−0,27 %
pe 12.6.4,31750,2316+0,24 %
ma 15.6.4,31070,2320−0,16 %
ti 16.6.4,30560,2323−0,12 %
ke 17.6.4,33400,2307+0,66 %
to 18.6.4,35030,2299+0,38 %
pe 19.6.4,32470,2312−0,59 %
ma 22.6.4,35350,2297+0,67 %
ti 23.6.4,23410,2362−2,74 %
ke 24.6.4,21820,2371−0,38 %
to 25.6.4,22490,2367+0,16 %
pe 26.6.4,25110,2352+0,62 %
ma 29.6.4,22500,2367−0,61 %
ti 30.6.4,22110,2369−0,09 %
Heinäkuu
ke 1.7.4,19630,2383−0,59 %
to 2.7.4,19000,2387−0,15 %
pe 3.7.4,17560,2395−0,34 %
ma 6.7.4,16220,2403−0,32 %
ti 7.7.4,13740,2417−0,60 %
ke 8.7.4,18600,2389+1,17 %
to 9.7.4,18630,2389+0,01 %
pe 10.7.4,21250,2374+0,63 %
ma 13.7.4,17940,2393−0,79 %
ti 14.7.4,15580,2406−0,56 %
ke 15.7.4,14380,2413−0,29 %
to 16.7.4,12020,2427−0,57 %
pe 17.7.4,13580,2418+0,38 %
ma 20.7.4,15320,2408+0,42 %
ti 21.7.4,13920,2416−0,34 %
ke 22.7.4,16100,2403+0,53 %
to 23.7.4,20470,2378+1,05 %
pe 24.7.4,19260,2385−0,29 %
ma 27.7.4,20710,2377+0,35 %
ti 28.7.4,16490,2401−1,00 %
ke 29.7.4,17080,2398+0,14 %
to 30.7.4,14200,2414−0,69 %
pe 31.7.4,14400,2413+0,05 %
Elokuu
ma 3.8.4,13160,2420−0,30 %
ti 4.8.4,16120,2403+0,72 %
ke 5.8.4,14250,2414−0,45 %
to 6.8.4,14510,2412+0,06 %
pe 7.8.4,17370,2396+0,69 %
ma 10.8.4,17540,2395+0,04 %
ti 11.8.4,22100,2369+1,09 %
ke 12.8.4,25180,2352+0,73 %
to 13.8.4,22640,2366−0,60 %
pe 14.8.4,21870,2370−0,18 %
ma 17.8.4,22700,2366+0,20 %
ti 18.8.4,24800,2354+0,50 %
ke 19.8.4,28250,2335+0,81 %
to 20.8.4,34490,2302+1,46 %
pe 21.8.4,37410,2286+0,67 %
ma 24.8.4,46540,2239+2,09 %
ti 25.8.4,44200,2251−0,52 %
ke 26.8.4,47200,2236+0,68 %
to 27.8.4,42550,2260−1,04 %
pe 28.8.4,41800,2263−0,17 %
ma 31.8.4,40940,2268−0,19 %
Syyskuu
ti 1.9.4,41350,2266+0,09 %
ke 2.9.4,42480,2260+0,26 %
to 3.9.4,43540,2255+0,24 %
pe 4.9.4,35950,2294−1,71 %
ma 7.9.4,38550,2280+0,60 %
ti 8.9.4,37630,2285−0,21 %
ke 9.9.4,32400,2313−1,20 %
to 10.9.4,36750,2290+1,01 %
pe 11.9.4,35320,2297−0,33 %
ma 14.9.4,39500,2275+0,96 %
ti 15.9.4,38310,2281−0,27 %
ke 16.9.4,35650,2295−0,61 %
to 17.9.4,38960,2278+0,76 %
pe 18.9.4,42770,2259+0,87 %
ma 21.9.4,40850,2268−0,43 %
ti 22.9.4,38640,2280−0,50 %
ke 23.9.4,40600,2270+0,45 %
to 24.9.4,43760,2253+0,72 %
pe 25.9.4,38070,2283−1,28 %
ma 28.9.4,40240,2271+0,50 %
ti 29.9.4,40480,2270+0,05 %
ke 30.9.4,40010,2273−0,11 %
Lokakuu
to 1.10.4,38560,2280−0,33 %
pe 2.10.4,38060,2283−0,11 %
ma 5.10.4,33940,2304−0,94 %
ti 6.10.4,34230,2303+0,07 %
ke 7.10.4,33750,2305−0,11 %
to 8.10.4,34310,2303+0,13 %
pe 9.10.4,34500,2301+0,04 %
ma 12.10.4,36230,2292+0,40 %
ti 13.10.4,39610,2275+0,77 %
ke 14.10.4,39490,2275−0,03 %
to 15.10.4,37030,2288−0,56 %
pe 16.10.4,35260,2297−0,41 %
ma 19.10.4,36110,2293+0,20 %
ti 20.10.4,39550,2275+0,79 %
ke 21.10.4,38240,2282−0,30 %
to 22.10.4,36110,2293−0,49 %
pe 23.10.4,31460,2318−1,07 %
ma 26.10.4,27760,2338−0,86 %
ti 27.10.4,27550,2339−0,05 %
ke 28.10.4,29160,2330+0,38 %
to 29.10.4,24360,2356−1,12 %
pe 30.10.4,25890,2348+0,36 %
Marraskuu
ma 2.11.4,26790,2343+0,21 %
ti 3.11.4,25440,2351−0,32 %
ke 4.11.4,23900,2359−0,36 %
to 5.11.4,23330,2362−0,13 %
pe 6.11.4,22980,2364−0,08 %
ma 9.11.4,22220,2368−0,18 %
ti 10.11.4,19890,2382−0,55 %
ke 11.11.4,18410,2390−0,35 %
to 12.11.4,17480,2395−0,22 %
pe 13.11.4,18360,2390+0,21 %
ma 16.11.4,17360,2396−0,24 %
ti 17.11.4,16550,2401−0,19 %
ke 18.11.4,16380,2402−0,04 %
to 19.11.4,15970,2404−0,10 %
pe 20.11.4,14730,2411−0,30 %
ma 23.11.4,12780,2423−0,47 %
ti 24.11.4,13000,2421+0,05 %
ke 25.11.4,10980,2433−0,49 %
to 26.11.4,11990,2427+0,25 %
pe 27.11.4,11300,2431−0,17 %
ma 30.11.4,09720,2441−0,38 %
Joulukuu
ti 1.12.4,11140,2432+0,35 %
ke 2.12.4,11370,2431+0,06 %
to 3.12.4,12910,2422+0,37 %
pe 4.12.4,18160,2391+1,27 %
ma 7.12.4,16780,2399−0,33 %
ti 8.12.4,22780,2365+1,44 %
ke 9.12.4,24940,2353+0,51 %
to 10.12.4,23100,2364−0,43 %
pe 11.12.4,22870,2365−0,05 %
ma 14.12.4,23790,2360+0,22 %
ti 15.12.4,24100,2358+0,07 %
ke 16.12.4,24100,2358±0,00 %
to 17.12.4,22000,2370−0,50 %
pe 18.12.4,22100,2369+0,02 %
ma 21.12.4,24160,2358+0,49 %
ti 22.12.4,27000,2342+0,67 %
ke 23.12.4,24850,2354−0,50 %
to 24.12.4,25740,2349+0,21 %
ma 28.12.4,25700,2349−0,01 %
ti 29.12.4,25400,2351−0,07 %
ke 30.12.4,26060,2347+0,16 %
to 31.12.4,24810,2354−0,29 %

Lataa CSV-tiedostona 256 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026