N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ILS · Israelin sekeli · vuosi 2004 Sekelin kurssi 2004

Euro vahvistui sekeliä vastaan 6,31 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi sekelin viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 5,5706 sekeliä. Kurssi oli korkeimmillaan 5,9538 29.12.2004 ja matalimmillaan 5,4066 15.4.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 5,8922.

Keskikurssi 2004
5,5706
Muutos vuoden aikana
▲ +6,31 %
Ylin
5,9538 29.12.2004
Alin
5,4066 15.4.2004

Kurssikehitys

EUR/ILS vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Israelin sekeliä eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ILS: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu5,58065,48395,65565,590721
Helmikuu5,64445,55395,71805,573120
Maaliskuu5,52615,46745,59995,518323
Huhtikuu5,44995,40665,56165,427020
Toukokuu5,50645,44845,59205,558321
Kesäkuu5,48585,41955,58685,467822
Heinäkuu5,51485,43655,56845,436522
Elokuu5,52235,43975,61145,458522
Syyskuu5,48675,42155,56015,560122
Lokakuu5,56995,47635,69465,678221
Marraskuu5,72165,65705,80015,800122
Joulukuu5,82215,75705,95385,892223
Koko vuosi5,57065,40665,95385,8922259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/ILS: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = ILS1 ILS = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.5,54050,1805−0,03 %
ma 5.1.5,54170,1805+0,02 %
ti 6.1.5,57560,1794+0,61 %
ke 7.1.5,57560,1794±0,00 %
to 8.1.5,55930,1799−0,29 %
pe 9.1.5,58100,1792+0,39 %
ma 12.1.5,62420,1778+0,77 %
ti 13.1.5,59860,1786−0,46 %
ke 14.1.5,59550,1787−0,06 %
to 15.1.5,60480,1784+0,17 %
pe 16.1.5,48390,1824−2,16 %
ma 19.1.5,52530,1810+0,75 %
ti 20.1.5,55550,1800+0,55 %
ke 21.1.5,57600,1793+0,37 %
to 22.1.5,57600,1793±0,00 %
pe 23.1.5,64160,1773+1,18 %
ma 26.1.5,65560,1768+0,25 %
ti 27.1.5,58800,1790−1,20 %
ke 28.1.5,61260,1782+0,44 %
to 29.1.5,59110,1789−0,38 %
pe 30.1.5,59070,1789−0,01 %
Helmikuu
ma 2.2.5,56410,1797−0,48 %
ti 3.2.5,55390,1801−0,18 %
ke 4.2.5,62800,1777+1,33 %
to 5.2.5,60450,1784−0,42 %
pe 6.2.5,59550,1787−0,16 %
ma 9.2.5,69090,1757+1,70 %
ti 10.2.5,68910,1758−0,03 %
ke 11.2.5,68190,1760−0,13 %
to 12.2.5,66800,1764−0,24 %
pe 13.2.5,68660,1759+0,33 %
ma 16.2.5,66380,1766−0,40 %
ti 17.2.5,66460,1765+0,01 %
ke 18.2.5,71800,1749+0,94 %
to 19.2.5,71800,1749±0,00 %
pe 20.2.5,66730,1765−0,89 %
ma 23.2.5,61020,1782−1,01 %
ti 24.2.5,62040,1779+0,18 %
ke 25.2.5,62920,1776+0,16 %
to 26.2.5,66160,1766+0,58 %
pe 27.2.5,57310,1794−1,56 %
Maaliskuu
ma 1.3.5,59990,1786+0,48 %
ti 2.3.5,56570,1797−0,61 %
ke 3.3.5,59080,1789+0,45 %
to 4.3.5,47160,1828−2,13 %
pe 5.3.5,46740,1829−0,08 %
ma 8.3.5,56140,1798+1,72 %
ti 9.3.5,55580,1800−0,10 %
ke 10.3.5,52730,1809−0,51 %
to 11.3.5,53060,1808+0,06 %
pe 12.3.5,52120,1811−0,17 %
ma 15.3.5,52770,1809+0,12 %
ti 16.3.5,53890,1805+0,20 %
ke 17.3.5,49860,1819−0,73 %
to 18.3.5,49330,1820−0,10 %
pe 19.3.5,53080,1808+0,68 %
ma 22.3.5,55550,1800+0,45 %
ti 23.3.5,56040,1798+0,09 %
ke 24.3.5,49710,1819−1,14 %
to 25.3.5,51500,1813+0,33 %
pe 26.3.5,50130,1818−0,25 %
ma 29.3.5,49740,1819−0,07 %
ti 30.3.5,47490,1827−0,41 %
ke 31.3.5,51830,1812+0,79 %
Huhtikuu
to 1.4.5,52770,1809+0,17 %
pe 2.4.5,56160,1798+0,61 %
ma 5.4.5,46450,1830−1,75 %
ti 6.4.5,45870,1832−0,11 %
ke 7.4.5,47120,1828+0,23 %
to 8.4.5,46680,1829−0,08 %
ti 13.4.5,46860,1829+0,03 %
ke 14.4.5,42110,1845−0,87 %
to 15.4.5,40660,1850−0,27 %
pe 16.4.5,41040,1848+0,07 %
ma 19.4.5,41120,1848+0,01 %
ti 20.4.5,43050,1841+0,36 %
ke 21.4.5,41540,1847−0,28 %
to 22.4.5,41190,1848−0,06 %
pe 23.4.5,43190,1841+0,37 %
ma 26.4.5,44570,1836+0,25 %
ti 27.4.5,43010,1842−0,29 %
ke 28.4.5,46560,1830+0,65 %
to 29.4.5,47250,1827+0,13 %
pe 30.4.5,42700,1843−0,83 %
Toukokuu
ma 3.5.5,48010,1825+0,98 %
ti 4.5.5,48050,1825+0,01 %
ke 5.5.5,54200,1804+1,12 %
to 6.5.5,54200,1804±0,00 %
pe 7.5.5,53500,1807−0,13 %
ma 10.5.5,48380,1824−0,93 %
ti 11.5.5,48450,1823+0,01 %
ke 12.5.5,48550,1823+0,02 %
to 13.5.5,47330,1827−0,22 %
pe 14.5.5,45870,1832−0,27 %
ma 17.5.5,44840,1835−0,19 %
ti 18.5.5,51650,1813+1,25 %
ke 19.5.5,50440,1817−0,22 %
to 20.5.5,47760,1826−0,49 %
pe 21.5.5,47760,1826±0,00 %
ma 24.5.5,51880,1812+0,75 %
ti 25.5.5,51670,1813−0,04 %
ke 26.5.5,53240,1808+0,28 %
to 27.5.5,52640,1809−0,11 %
pe 28.5.5,59200,1788+1,19 %
ma 31.5.5,55830,1799−0,60 %
Kesäkuu
ti 1.6.5,56100,1798+0,05 %
ke 2.6.5,56510,1797+0,07 %
to 3.6.5,55580,1800−0,17 %
pe 4.6.5,57260,1794+0,30 %
ma 7.6.5,58680,1790+0,25 %
ti 8.6.5,54950,1802−0,67 %
ke 9.6.5,56550,1797+0,29 %
to 10.6.5,44980,1835−2,08 %
pe 11.6.5,43710,1839−0,23 %
ma 14.6.5,44110,1838+0,07 %
ti 15.6.5,45500,1833+0,26 %
ke 16.6.5,43020,1842−0,45 %
to 17.6.5,42050,1845−0,18 %
pe 18.6.5,41950,1845−0,02 %
ma 21.6.5,43770,1839+0,34 %
ti 22.6.5,44360,1837+0,11 %
ke 23.6.5,44110,1838−0,05 %
to 24.6.5,46810,1829+0,50 %
pe 25.6.5,46120,1831−0,13 %
ma 28.6.5,48970,1822+0,52 %
ti 29.6.5,46840,1829−0,39 %
ke 30.6.5,46780,1829−0,01 %
Heinäkuu
to 1.7.5,45260,1834−0,28 %
pe 2.7.5,44380,1837−0,16 %
ma 5.7.5,49050,1821+0,86 %
ti 6.7.5,51610,1813+0,47 %
ke 7.7.5,53870,1805+0,41 %
to 8.7.5,53850,1806±0,00 %
pe 9.7.5,54570,1803+0,13 %
ma 12.7.5,55060,1802+0,09 %
ti 13.7.5,54650,1803−0,07 %
ke 14.7.5,56260,1798+0,29 %
to 15.7.5,56510,1797+0,04 %
pe 16.7.5,55120,1801−0,25 %
ma 19.7.5,56840,1796+0,31 %
ti 20.7.5,56800,1796−0,01 %
ke 21.7.5,55840,1799−0,17 %
to 22.7.5,52170,1811−0,66 %
pe 23.7.5,51650,1813−0,09 %
ma 26.7.5,47170,1828−0,81 %
ti 27.7.5,48910,1822+0,32 %
ke 28.7.5,44990,1835−0,71 %
to 29.7.5,44430,1837−0,10 %
pe 30.7.5,43650,1839−0,14 %
Elokuu
ma 2.8.5,43970,1838+0,06 %
ti 3.8.5,45970,1832+0,37 %
ke 4.8.5,44400,1837−0,29 %
to 5.8.5,44820,1835+0,08 %
pe 6.8.5,48810,1822+0,73 %
ma 9.8.5,55550,1800+1,23 %
ti 10.8.5,55460,1800−0,02 %
ke 11.8.5,55120,1801−0,06 %
to 12.8.5,55900,1799+0,14 %
pe 13.8.5,55510,1800−0,07 %
ma 16.8.5,59780,1786+0,77 %
ti 17.8.5,59680,1787−0,02 %
ke 18.8.5,58870,1789−0,14 %
to 19.8.5,61140,1782+0,41 %
pe 20.8.5,57310,1794−0,68 %
ma 23.8.5,56500,1797−0,15 %
ti 24.8.5,49900,1819−1,19 %
ke 25.8.5,50500,1817+0,11 %
to 26.8.5,48280,1824−0,40 %
pe 27.8.5,49580,1820+0,24 %
ma 30.8.5,46090,1831−0,64 %
ti 31.8.5,45850,1832−0,04 %
Syyskuu
ke 1.9.5,46370,1830+0,10 %
to 2.9.5,49140,1821+0,51 %
pe 3.9.5,48590,1823−0,10 %
ma 6.9.5,45340,1834−0,59 %
ti 7.9.5,44450,1837−0,16 %
ke 8.9.5,42150,1845−0,42 %
to 9.9.5,49690,1819+1,39 %
pe 10.9.5,50600,1816+0,17 %
ma 13.9.5,49920,1818−0,12 %
ti 14.9.5,48260,1824−0,30 %
ke 15.9.5,47970,1825−0,05 %
to 16.9.5,44610,1836−0,61 %
pe 17.9.5,46940,1828+0,43 %
ma 20.9.5,43390,1840−0,65 %
ti 21.9.5,49390,1820+1,10 %
ke 22.9.5,48620,1823−0,14 %
to 23.9.5,52240,1811+0,66 %
pe 24.9.5,51750,1812−0,09 %
ma 27.9.5,49680,1819−0,38 %
ti 28.9.5,52660,1809+0,54 %
ke 29.9.5,52930,1809+0,05 %
to 30.9.5,56010,1799+0,56 %
Lokakuu
pe 1.10.5,55390,1801−0,11 %
ma 4.10.5,49210,1821−1,11 %
ti 5.10.5,49680,1819+0,09 %
ke 6.10.5,48570,1823−0,20 %
to 7.10.5,48930,1822+0,07 %
pe 8.10.5,50000,1818+0,19 %
ma 11.10.5,51740,1812+0,32 %
ti 12.10.5,49370,1820−0,43 %
ke 13.10.5,47630,1826−0,32 %
to 14.10.5,52680,1809+0,92 %
pe 15.10.5,55240,1801+0,46 %
ma 18.10.5,58270,1791+0,55 %
ti 19.10.5,58810,1790+0,10 %
ke 20.10.5,60720,1783+0,34 %
to 21.10.5,59970,1786−0,13 %
pe 22.10.5,60410,1784+0,08 %
ma 25.10.5,66600,1765+1,10 %
ti 26.10.5,66800,1764+0,04 %
ke 27.10.5,69460,1756+0,47 %
to 28.10.5,69460,1756±0,00 %
pe 29.10.5,67820,1761−0,29 %
Marraskuu
ma 1.11.5,66270,1766−0,27 %
ti 2.11.5,65700,1768−0,10 %
ke 3.11.5,67640,1762+0,34 %
to 4.11.5,70820,1752+0,56 %
pe 5.11.5,70230,1754−0,10 %
ma 8.11.5,71840,1749+0,28 %
ti 9.11.5,71660,1749−0,03 %
ke 10.11.5,72280,1747+0,11 %
to 11.11.5,71330,1750−0,17 %
pe 12.11.5,71970,1748+0,11 %
ma 15.11.5,71830,1749−0,02 %
ti 16.11.5,68950,1758−0,50 %
ke 17.11.5,72190,1748+0,57 %
to 18.11.5,71490,1750−0,12 %
pe 19.11.5,69360,1756−0,37 %
ma 22.11.5,70930,1752+0,28 %
ti 23.11.5,72850,1746+0,34 %
ke 24.11.5,74550,1740+0,30 %
to 25.11.5,77320,1732+0,48 %
pe 26.11.5,78960,1727+0,28 %
ma 29.11.5,79260,1726+0,05 %
ti 30.11.5,80010,1724+0,13 %
Joulukuu
ke 1.12.5,80200,1724+0,03 %
to 2.12.5,81020,1721+0,14 %
pe 3.12.5,80630,1722−0,07 %
ma 6.12.5,85010,1709+0,75 %
ti 7.12.5,81290,1720−0,64 %
ke 8.12.5,77340,1732−0,68 %
to 9.12.5,77750,1731+0,07 %
pe 10.12.5,76310,1735−0,25 %
ma 13.12.5,78530,1729+0,39 %
ti 14.12.5,76050,1736−0,43 %
ke 15.12.5,76170,1736+0,02 %
to 16.12.5,79670,1725+0,61 %
pe 17.12.5,75700,1737−0,68 %
ma 20.12.5,79420,1726+0,65 %
ti 21.12.5,80390,1723+0,17 %
ke 22.12.5,81130,1721+0,13 %
to 23.12.5,83670,1713+0,44 %
pe 24.12.5,86330,1706+0,46 %
ma 27.12.5,87210,1703+0,15 %
ti 28.12.5,91930,1689+0,80 %
ke 29.12.5,95380,1680+0,58 %
to 30.12.5,90410,1694−0,83 %
pe 31.12.5,89220,1697−0,20 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sekelin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026