N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/DKK · Tanskan kruunu · vuosi 2017 Tanskan kruunun kurssi 2017

Euro vahvistui Tanskan kruunua vastaan 0,14 % vuonna 2017

Vuonna 2017 EKP julkaisi Tanskan kruunun viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,4386 Tanskan kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 7,4455 28.12.2017 ja matalimmillaan 7,4331 27.2.2017. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2017 oli 7,4449.

Keskikurssi 2017
7,4386
Muutos vuoden aikana
▲ +0,14 %
Ylin
7,4455 28.12.2017
Alin
7,4331 27.2.2017

Kurssikehitys

EUR/DKK vuonna 2017

255 julkaisua 2.1.2017–29.12.2017.

Näin monta Tanskan kruunua eurolla sai vuonna 2017

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2017

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/DKK: kuukausien keskikurssit 2017
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu7,43557,43387,43757,437322
Helmikuu7,43487,43317,43787,433220
Maaliskuu7,43567,43317,44127,437923
Huhtikuu7,43767,43507,43967,438318
Toukokuu7,44007,43657,44407,439822
Kesäkuu7,43767,43577,44037,436622
Heinäkuu7,43667,43617,43717,436421
Elokuu7,43797,43547,43937,438423
Syyskuu7,44017,43717,44237,442321
Lokakuu7,44297,44077,44407,441222
Marraskuu7,44207,44107,44347,441722
Joulukuu7,44337,44157,44557,444919
Koko vuosi7,43867,43317,44557,4449255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2017

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/DKK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2017
Päivä1 EUR = DKK1 DKK = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.7,43490,1345+0,01 %
ti 3.1.7,43410,1345−0,01 %
ke 4.1.7,43430,1345±0,00 %
to 5.1.7,43410,1345±0,00 %
pe 6.1.7,43430,1345±0,00 %
ma 9.1.7,43390,1345−0,01 %
ti 10.1.7,43390,1345±0,00 %
ke 11.1.7,43380,1345±0,00 %
to 12.1.7,43420,1345+0,01 %
pe 13.1.7,43500,1345+0,01 %
ma 16.1.7,43610,1345+0,01 %
ti 17.1.7,43640,1345±0,00 %
ke 18.1.7,43610,1345±0,00 %
to 19.1.7,43600,1345±0,00 %
pe 20.1.7,43590,1345±0,00 %
ma 23.1.7,43620,1345±0,00 %
ti 24.1.7,43610,1345±0,00 %
ke 25.1.7,43660,1345+0,01 %
to 26.1.7,43670,1345±0,00 %
pe 27.1.7,43690,1345±0,00 %
ma 30.1.7,43750,1345+0,01 %
ti 31.1.7,43730,1345±0,00 %
Helmikuu
ke 1.2.7,43700,1345±0,00 %
to 2.2.7,43780,1344+0,01 %
pe 3.2.7,43760,1345±0,00 %
ma 6.2.7,43720,1345−0,01 %
ti 7.2.7,43530,1345−0,03 %
ke 8.2.7,43420,1345−0,01 %
to 9.2.7,43470,1345+0,01 %
pe 10.2.7,43440,1345±0,00 %
ma 13.2.7,43590,1345+0,02 %
ti 14.2.7,43590,1345±0,00 %
ke 15.2.7,43450,1345−0,02 %
to 16.2.7,43410,1345−0,01 %
pe 17.2.7,43340,1345−0,01 %
ma 20.2.7,43330,1345±0,00 %
ti 21.2.7,43330,1345±0,00 %
ke 22.2.7,43320,1345±0,00 %
to 23.2.7,43350,1345±0,00 %
pe 24.2.7,43440,1345+0,01 %
ma 27.2.7,43310,1345−0,02 %
ti 28.2.7,43320,1345±0,00 %
Maaliskuu
ke 1.3.7,43330,1345±0,00 %
to 2.3.7,43360,1345±0,00 %
pe 3.3.7,43370,1345±0,00 %
ma 6.3.7,43370,1345±0,00 %
ti 7.3.7,43400,1345±0,00 %
ke 8.3.7,43350,1345−0,01 %
to 9.3.7,43370,1345±0,00 %
pe 10.3.7,43310,1345−0,01 %
ma 13.3.7,43400,1345+0,01 %
ti 14.3.7,43380,1345±0,00 %
ke 15.3.7,43390,1345±0,00 %
to 16.3.7,43430,1345+0,01 %
pe 17.3.7,43430,1345±0,00 %
ma 20.3.7,43460,1345±0,00 %
ti 21.3.7,43530,1345+0,01 %
ke 22.3.7,43720,1345+0,03 %
to 23.3.7,43560,1345−0,02 %
pe 24.3.7,43780,1344+0,03 %
ma 27.3.7,44040,1344+0,03 %
ti 28.3.7,44060,1344±0,00 %
ke 29.3.7,44120,1344+0,01 %
to 30.3.7,43860,1344−0,03 %
pe 31.3.7,43790,1344−0,01 %
Huhtikuu
ma 3.4.7,43740,1345−0,01 %
ti 4.4.7,43750,1345±0,00 %
ke 5.4.7,43540,1345−0,03 %
to 6.4.7,43500,1345−0,01 %
pe 7.4.7,43630,1345+0,02 %
ma 10.4.7,43630,1345±0,00 %
ti 11.4.7,43720,1345+0,01 %
ke 12.4.7,43690,1345±0,00 %
to 13.4.7,43760,1345+0,01 %
ti 18.4.7,43810,1344+0,01 %
ke 19.4.7,43870,1344+0,01 %
to 20.4.7,43810,1344−0,01 %
pe 21.4.7,43690,1345−0,02 %
ma 24.4.7,43900,1344+0,03 %
ti 25.4.7,43960,1344+0,01 %
ke 26.4.7,43950,1344±0,00 %
to 27.4.7,43870,1344−0,01 %
pe 28.4.7,43830,1344−0,01 %
Toukokuu
ti 2.5.7,43700,1345−0,02 %
ke 3.5.7,43720,1345±0,00 %
to 4.5.7,43650,1345−0,01 %
pe 5.5.7,43690,1345+0,01 %
ma 8.5.7,43870,1344+0,02 %
ti 9.5.7,43950,1344+0,01 %
ke 10.5.7,44090,1344+0,02 %
to 11.5.7,44010,1344−0,01 %
pe 12.5.7,44020,1344±0,00 %
ma 15.5.7,43950,1344−0,01 %
ti 16.5.7,43940,1344±0,00 %
ke 17.5.7,44030,1344+0,01 %
to 18.5.7,44140,1344+0,01 %
pe 19.5.7,44110,1344±0,00 %
ma 22.5.7,44320,1344+0,03 %
ti 23.5.7,44400,1343+0,01 %
ke 24.5.7,44150,1344−0,03 %
to 25.5.7,44090,1344−0,01 %
pe 26.5.7,44150,1344+0,01 %
ma 29.5.7,44050,1344−0,01 %
ti 30.5.7,43960,1344−0,01 %
ke 31.5.7,43980,1344±0,00 %
Kesäkuu
to 1.6.7,43940,1344−0,01 %
pe 2.6.7,43920,1344±0,00 %
ma 5.6.7,43980,1344+0,01 %
ti 6.6.7,43840,1344−0,02 %
ke 7.6.7,43870,1344±0,00 %
to 8.6.7,43830,1344−0,01 %
pe 9.6.7,43780,1344−0,01 %
ma 12.6.7,43670,1345−0,01 %
ti 13.6.7,43650,1345±0,00 %
ke 14.6.7,43630,1345±0,00 %
to 15.6.7,43600,1345±0,00 %
pe 16.6.7,43610,1345±0,00 %
ma 19.6.7,43710,1345+0,01 %
ti 20.6.7,43780,1344+0,01 %
ke 21.6.7,44030,1344+0,03 %
to 22.6.7,43880,1344−0,02 %
pe 23.6.7,43720,1345−0,02 %
ma 26.6.7,43640,1345−0,01 %
ti 27.6.7,43570,1345−0,01 %
ke 28.6.7,43660,1345+0,01 %
to 29.6.7,43670,1345±0,00 %
pe 30.6.7,43660,1345±0,00 %
Heinäkuu
ma 3.7.7,43660,1345±0,00 %
ti 4.7.7,43670,1345±0,00 %
ke 5.7.7,43690,1345±0,00 %
to 6.7.7,43690,1345±0,00 %
pe 7.7.7,43710,1345±0,00 %
ma 10.7.7,43660,1345−0,01 %
ti 11.7.7,43650,1345±0,00 %
ke 12.7.7,43690,1345+0,01 %
to 13.7.7,43670,1345±0,00 %
pe 14.7.7,43650,1345±0,00 %
ma 17.7.7,43650,1345±0,00 %
ti 18.7.7,43710,1345+0,01 %
ke 19.7.7,43690,1345±0,00 %
to 20.7.7,43670,1345±0,00 %
pe 21.7.7,43680,1345±0,00 %
ma 24.7.7,43610,1345−0,01 %
ti 25.7.7,43610,1345±0,00 %
ke 26.7.7,43680,1345+0,01 %
to 27.7.7,43620,1345−0,01 %
pe 28.7.7,43640,1345±0,00 %
ma 31.7.7,43640,1345±0,00 %
Elokuu
ti 1.8.7,43690,1345+0,01 %
ke 2.8.7,43840,1344+0,02 %
to 3.8.7,43810,1344±0,00 %
pe 4.8.7,43880,1344+0,01 %
ma 7.8.7,43840,1344−0,01 %
ti 8.8.7,43860,1344±0,00 %
ke 9.8.7,43920,1344+0,01 %
to 10.8.7,43810,1344−0,01 %
pe 11.8.7,43700,1345−0,01 %
ma 14.8.7,43660,1345−0,01 %
ti 15.8.7,43710,1345+0,01 %
ke 16.8.7,43670,1345−0,01 %
to 17.8.7,43540,1345−0,02 %
pe 18.8.7,43630,1345+0,01 %
ma 21.8.7,43730,1345+0,01 %
ti 22.8.7,43770,1345+0,01 %
ke 23.8.7,43730,1345−0,01 %
to 24.8.7,43790,1344+0,01 %
pe 25.8.7,43910,1344+0,02 %
ma 28.8.7,43930,1344±0,00 %
ti 29.8.7,43930,1344±0,00 %
ke 30.8.7,43910,1344±0,00 %
to 31.8.7,43840,1344−0,01 %
Syyskuu
pe 1.9.7,43780,1344−0,01 %
ma 4.9.7,43710,1345−0,01 %
ti 5.9.7,43810,1344+0,01 %
ke 6.9.7,43930,1344+0,02 %
to 7.9.7,43920,1344±0,00 %
pe 8.9.7,44020,1344+0,01 %
ma 11.9.7,43970,1344−0,01 %
ti 12.9.7,44000,1344±0,00 %
ke 13.9.7,44040,1344+0,01 %
to 14.9.7,43990,1344−0,01 %
pe 15.9.7,44090,1344+0,01 %
ma 18.9.7,44160,1344+0,01 %
ti 19.9.7,44140,1344±0,00 %
ke 20.9.7,44120,1344±0,00 %
to 21.9.7,44070,1344−0,01 %
pe 22.9.7,44070,1344±0,00 %
ma 25.9.7,44020,1344−0,01 %
ti 26.9.7,44040,1344±0,00 %
ke 27.9.7,44140,1344+0,01 %
to 28.9.7,44020,1344−0,02 %
pe 29.9.7,44230,1344+0,03 %
Lokakuu
ma 2.10.7,44180,1344−0,01 %
ti 3.10.7,44240,1344+0,01 %
ke 4.10.7,44270,1344±0,00 %
to 5.10.7,44240,1344±0,00 %
pe 6.10.7,44270,1344±0,00 %
ma 9.10.7,44300,1344±0,00 %
ti 10.10.7,44280,1344±0,00 %
ke 11.10.7,44300,1344±0,00 %
to 12.10.7,44380,1343+0,01 %
pe 13.10.7,44400,1343±0,00 %
ma 16.10.7,44390,1343±0,00 %
ti 17.10.7,44390,1343±0,00 %
ke 18.10.7,44380,1343±0,00 %
to 19.10.7,44400,1343±0,00 %
pe 20.10.7,44380,1343±0,00 %
ma 23.10.7,44370,1343±0,00 %
ti 24.10.7,44330,1343−0,01 %
ke 25.10.7,44290,1344−0,01 %
to 26.10.7,44320,1344±0,00 %
pe 27.10.7,44070,1344−0,03 %
ma 30.10.7,44100,1344±0,00 %
ti 31.10.7,44120,1344±0,00 %
Marraskuu
ke 1.11.7,44150,1344±0,00 %
to 2.11.7,44180,1344±0,00 %
pe 3.11.7,44210,1344±0,00 %
ma 6.11.7,44190,1344±0,00 %
ti 7.11.7,44230,1344+0,01 %
ke 8.11.7,44340,1343+0,01 %
to 9.11.7,44220,1344−0,02 %
pe 10.11.7,44200,1344±0,00 %
ma 13.11.7,44160,1344−0,01 %
ti 14.11.7,44140,1344±0,00 %
ke 15.11.7,44260,1344+0,02 %
to 16.11.7,44180,1344−0,01 %
pe 17.11.7,44100,1344−0,01 %
ma 20.11.7,44140,1344+0,01 %
ti 21.11.7,44140,1344±0,00 %
ke 22.11.7,44200,1344+0,01 %
to 23.11.7,44200,1344±0,00 %
pe 24.11.7,44210,1344±0,00 %
ma 27.11.7,44240,1344±0,00 %
ti 28.11.7,44230,1344±0,00 %
ke 29.11.7,44230,1344±0,00 %
to 30.11.7,44170,1344−0,01 %
Joulukuu
pe 1.12.7,44200,1344±0,00 %
ma 4.12.7,44180,1344±0,00 %
ti 5.12.7,44150,1344±0,00 %
ke 6.12.7,44210,1344+0,01 %
to 7.12.7,44150,1344−0,01 %
pe 8.12.7,44170,1344±0,00 %
ma 11.12.7,44330,1343+0,02 %
ti 12.12.7,44230,1344−0,01 %
ke 13.12.7,44310,1344+0,01 %
to 14.12.7,44330,1343±0,00 %
pe 15.12.7,44430,1343+0,01 %
ma 18.12.7,44400,1343±0,00 %
ti 19.12.7,44350,1343−0,01 %
ke 20.12.7,44430,1343+0,01 %
to 21.12.7,44470,1343+0,01 %
pe 22.12.7,44430,1343−0,01 %
ke 27.12.7,44500,1343+0,01 %
to 28.12.7,44550,1343+0,01 %
pe 29.12.7,44490,1343−0,01 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Tanskan kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026