N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/DKK · Tanskan kruunu · vuosi 2007 Tanskan kruunun kurssi 2007

Euro vahvistui Tanskan kruunua vastaan 0,03 % vuonna 2007

Vuonna 2007 EKP julkaisi Tanskan kruunun viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,4506 Tanskan kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 7,4624 21.12.2007 ja matalimmillaan 7,4395 11.7.2007. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2007 oli 7,4583.

Keskikurssi 2007
7,4506
Muutos vuoden aikana
▲ +0,03 %
Ylin
7,4624 21.12.2007
Alin
7,4395 11.7.2007

Kurssikehitys

EUR/DKK vuonna 2007

255 julkaisua 2.1.2007–31.12.2007.

Näin monta Tanskan kruunua eurolla sai vuonna 2007

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2007

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/DKK: kuukausien keskikurssit 2007
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu7,45397,45207,45667,455322
Helmikuu7,45417,45247,45587,452720
Maaliskuu7,44947,44797,45087,450822
Huhtikuu7,45307,45017,45607,450519
Toukokuu7,45197,44887,45367,448822
Kesäkuu7,44527,44157,44917,442221
Heinäkuu7,44107,43957,44167,440922
Elokuu7,44297,44087,44917,449123
Syyskuu7,45067,44677,45617,454420
Lokakuu7,45347,45097,45497,454723
Marraskuu7,45437,45177,45757,457522
Joulukuu7,45997,45667,46247,458319
Koko vuosi7,45067,43957,46247,4583255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2007

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/DKK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2007
Päivä1 EUR = DKK1 DKK = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.7,45660,1341+0,01 %
ke 3.1.7,45520,1341−0,02 %
to 4.1.7,45310,1342−0,03 %
pe 5.1.7,45320,1342±0,00 %
ma 8.1.7,45270,1342−0,01 %
ti 9.1.7,45380,1342+0,01 %
ke 10.1.7,45390,1342±0,00 %
to 11.1.7,45410,1342±0,00 %
pe 12.1.7,45290,1342−0,02 %
ma 15.1.7,45200,1342−0,01 %
ti 16.1.7,45240,1342+0,01 %
ke 17.1.7,45240,1342±0,00 %
to 18.1.7,45410,1342+0,02 %
pe 19.1.7,45400,1342±0,00 %
ma 22.1.7,45370,1342±0,00 %
ti 23.1.7,45410,1342+0,01 %
ke 24.1.7,45480,1341+0,01 %
to 25.1.7,45410,1342−0,01 %
pe 26.1.7,45420,1342±0,00 %
ma 29.1.7,45500,1341+0,01 %
ti 30.1.7,45420,1342−0,01 %
ke 31.1.7,45530,1341+0,01 %
Helmikuu
to 1.2.7,45480,1341−0,01 %
pe 2.2.7,45420,1342−0,01 %
ma 5.2.7,45390,1342±0,00 %
ti 6.2.7,45380,1342±0,00 %
ke 7.2.7,45240,1342−0,02 %
to 8.2.7,45290,1342+0,01 %
pe 9.2.7,45310,1342±0,00 %
ma 12.2.7,45370,1342+0,01 %
ti 13.2.7,45340,1342±0,00 %
ke 14.2.7,45330,1342±0,00 %
to 15.2.7,45410,1342+0,01 %
pe 16.2.7,45520,1341+0,01 %
ma 19.2.7,45540,1341±0,00 %
ti 20.2.7,45580,1341+0,01 %
ke 21.2.7,45550,1341±0,00 %
to 22.2.7,45550,1341±0,00 %
pe 23.2.7,45520,1341±0,00 %
ma 26.2.7,45370,1342−0,02 %
ti 27.2.7,45340,1342±0,00 %
ke 28.2.7,45270,1342−0,01 %
Maaliskuu
to 1.3.7,45070,1342−0,03 %
pe 2.3.7,44930,1342−0,02 %
ma 5.3.7,44820,1343−0,01 %
ti 6.3.7,44830,1343±0,00 %
ke 7.3.7,44790,1343−0,01 %
to 8.3.7,44820,1343±0,00 %
pe 9.3.7,44880,1342+0,01 %
ma 12.3.7,44970,1342+0,01 %
ti 13.3.7,45030,1342+0,01 %
ke 14.3.7,45070,1342+0,01 %
to 15.3.7,44980,1342−0,01 %
pe 16.3.7,44890,1342−0,01 %
ma 19.3.7,44810,1343−0,01 %
ti 20.3.7,44820,1343±0,00 %
ke 21.3.7,44920,1342+0,01 %
to 22.3.7,45010,1342+0,01 %
pe 23.3.7,45050,1342+0,01 %
ma 26.3.7,44970,1342−0,01 %
ti 27.3.7,45040,1342+0,01 %
ke 28.3.7,44930,1342−0,01 %
to 29.3.7,44990,1342+0,01 %
pe 30.3.7,45080,1342+0,01 %
Huhtikuu
ma 2.4.7,45030,1342−0,01 %
ti 3.4.7,45140,1342+0,01 %
ke 4.4.7,45400,1342+0,03 %
to 5.4.7,45420,1342±0,00 %
ti 10.4.7,45600,1341+0,02 %
ke 11.4.7,45480,1341−0,02 %
to 12.4.7,45570,1341+0,01 %
pe 13.4.7,45510,1341−0,01 %
ma 16.4.7,45450,1341−0,01 %
ti 17.4.7,45520,1341+0,01 %
ke 18.4.7,45360,1342−0,02 %
to 19.4.7,45270,1342−0,01 %
pe 20.4.7,45230,1342−0,01 %
ma 23.4.7,45210,1342±0,00 %
ti 24.4.7,45220,1342±0,00 %
ke 25.4.7,45110,1342−0,01 %
to 26.4.7,45070,1342−0,01 %
pe 27.4.7,45010,1342−0,01 %
ma 30.4.7,45050,1342+0,01 %
Toukokuu
ke 2.5.7,45230,1342+0,02 %
to 3.5.7,45170,1342−0,01 %
pe 4.5.7,45170,1342±0,00 %
ma 7.5.7,45160,1342±0,00 %
ti 8.5.7,45220,1342+0,01 %
ke 9.5.7,45250,1342±0,00 %
to 10.5.7,45180,1342−0,01 %
pe 11.5.7,45180,1342±0,00 %
ma 14.5.7,45130,1342−0,01 %
ti 15.5.7,45200,1342+0,01 %
ke 16.5.7,45330,1342+0,02 %
to 17.5.7,45360,1342±0,00 %
pe 18.5.7,45290,1342−0,01 %
ma 21.5.7,45340,1342+0,01 %
ti 22.5.7,45320,1342±0,00 %
ke 23.5.7,45240,1342−0,01 %
to 24.5.7,45140,1342−0,01 %
pe 25.5.7,45180,1342+0,01 %
ma 28.5.7,45180,1342±0,00 %
ti 29.5.7,45010,1342−0,02 %
ke 30.5.7,44940,1342−0,01 %
to 31.5.7,44880,1342−0,01 %
Kesäkuu
pe 1.6.7,44900,1342±0,00 %
ma 4.6.7,44910,1342±0,00 %
ti 5.6.7,44790,1343−0,02 %
ke 6.6.7,44670,1343−0,02 %
to 7.6.7,44660,1343±0,00 %
pe 8.6.7,44570,1343−0,01 %
ma 11.6.7,44570,1343±0,00 %
ti 12.6.7,44810,1343+0,03 %
ke 13.6.7,44740,1343−0,01 %
to 14.6.7,44610,1343−0,02 %
pe 15.6.7,44600,1343±0,00 %
ma 18.6.7,44400,1343−0,03 %
ti 19.6.7,44520,1343+0,02 %
ke 20.6.7,44420,1343−0,01 %
to 21.6.7,44350,1343−0,01 %
pe 22.6.7,44320,1344±0,00 %
ma 25.6.7,44260,1344−0,01 %
ti 26.6.7,44150,1344−0,01 %
ke 27.6.7,44230,1344+0,01 %
to 28.6.7,44250,1344±0,00 %
pe 29.6.7,44220,1344±0,00 %
Heinäkuu
ma 2.7.7,44100,1344−0,02 %
ti 3.7.7,44160,1344+0,01 %
ke 4.7.7,44150,1344±0,00 %
to 5.7.7,44150,1344±0,00 %
pe 6.7.7,44140,1344±0,00 %
ma 9.7.7,44040,1344−0,01 %
ti 10.7.7,43970,1344−0,01 %
ke 11.7.7,43950,1344±0,00 %
to 12.7.7,44140,1344+0,03 %
pe 13.7.7,44160,1344±0,00 %
ma 16.7.7,44130,1344±0,00 %
ti 17.7.7,44120,1344±0,00 %
ke 18.7.7,44120,1344±0,00 %
to 19.7.7,44100,1344±0,00 %
pe 20.7.7,44090,1344±0,00 %
ma 23.7.7,44080,1344±0,00 %
ti 24.7.7,44090,1344±0,00 %
ke 25.7.7,44100,1344±0,00 %
to 26.7.7,44130,1344±0,00 %
pe 27.7.7,44080,1344−0,01 %
ma 30.7.7,44080,1344±0,00 %
ti 31.7.7,44090,1344±0,00 %
Elokuu
ke 1.8.7,44080,1344±0,00 %
to 2.8.7,44140,1344+0,01 %
pe 3.8.7,44210,1344+0,01 %
ma 6.8.7,44260,1344+0,01 %
ti 7.8.7,44300,1344+0,01 %
ke 8.8.7,44390,1343+0,01 %
to 9.8.7,44330,1343−0,01 %
pe 10.8.7,44290,1344−0,01 %
ma 13.8.7,44270,1344±0,00 %
ti 14.8.7,44220,1344−0,01 %
ke 15.8.7,44170,1344−0,01 %
to 16.8.7,44190,1344±0,00 %
pe 17.8.7,44090,1344−0,01 %
ma 20.8.7,44120,1344±0,00 %
ti 21.8.7,44170,1344+0,01 %
ke 22.8.7,44150,1344±0,00 %
to 23.8.7,44160,1344±0,00 %
pe 24.8.7,44200,1344+0,01 %
ma 27.8.7,44230,1344±0,00 %
ti 28.8.7,44420,1343+0,03 %
ke 29.8.7,44640,1343+0,03 %
to 30.8.7,44720,1343+0,01 %
pe 31.8.7,44910,1342+0,03 %
Syyskuu
ma 3.9.7,44850,1343−0,01 %
ti 4.9.7,44870,1343±0,00 %
ke 5.9.7,44890,1342±0,00 %
to 6.9.7,44720,1343−0,02 %
pe 7.9.7,44670,1343−0,01 %
ma 10.9.7,44700,1343±0,00 %
ti 11.9.7,44730,1343±0,00 %
ke 12.9.7,44790,1343+0,01 %
to 13.9.7,44760,1343±0,00 %
pe 14.9.7,44880,1342+0,02 %
ma 17.9.7,44910,1342±0,00 %
ti 18.9.7,45080,1342+0,02 %
ke 19.9.7,45080,1342±0,00 %
to 20.9.7,45370,1342+0,04 %
pe 21.9.7,45320,1342−0,01 %
ma 24.9.7,45420,1342+0,01 %
ti 25.9.7,45610,1341+0,03 %
ke 26.9.7,45600,1341±0,00 %
to 27.9.7,45590,1341±0,00 %
pe 28.9.7,45440,1341−0,02 %
Lokakuu
ma 1.10.7,45490,1341+0,01 %
ti 2.10.7,45460,1341±0,00 %
ke 3.10.7,45440,1341±0,00 %
to 4.10.7,45270,1342−0,02 %
pe 5.10.7,45180,1342−0,01 %
ma 8.10.7,45170,1342±0,00 %
ti 9.10.7,45210,1342+0,01 %
ke 10.10.7,45170,1342−0,01 %
to 11.10.7,45100,1342−0,01 %
pe 12.10.7,45090,1342±0,00 %
ma 15.10.7,45110,1342±0,00 %
ti 16.10.7,45280,1342+0,02 %
ke 17.10.7,45390,1342+0,01 %
to 18.10.7,45390,1342±0,00 %
pe 19.10.7,45430,1342+0,01 %
ma 22.10.7,45490,1341+0,01 %
ti 23.10.7,45480,1341±0,00 %
ke 24.10.7,45420,1342−0,01 %
to 25.10.7,45460,1341+0,01 %
pe 26.10.7,45490,1341±0,00 %
ma 29.10.7,45460,1341±0,00 %
ti 30.10.7,45460,1341±0,00 %
ke 31.10.7,45470,1341±0,00 %
Marraskuu
to 1.11.7,45370,1342−0,01 %
pe 2.11.7,45400,1342±0,00 %
ma 5.11.7,45430,1342±0,00 %
ti 6.11.7,45420,1342±0,00 %
ke 7.11.7,45400,1342±0,00 %
to 8.11.7,45480,1341+0,01 %
pe 9.11.7,45380,1342−0,01 %
ma 12.11.7,45250,1342−0,02 %
ti 13.11.7,45250,1342±0,00 %
ke 14.11.7,45170,1342−0,01 %
to 15.11.7,45270,1342+0,01 %
pe 16.11.7,45330,1342+0,01 %
ma 19.11.7,45290,1342−0,01 %
ti 20.11.7,45240,1342−0,01 %
ke 21.11.7,45440,1341+0,03 %
to 22.11.7,45490,1341+0,01 %
pe 23.11.7,45510,1341±0,00 %
ma 26.11.7,45540,1341±0,00 %
ti 27.11.7,45670,1341+0,02 %
ke 28.11.7,45680,1341±0,00 %
to 29.11.7,45740,1341+0,01 %
pe 30.11.7,45750,1341±0,00 %
Joulukuu
ma 3.12.7,45660,1341−0,01 %
ti 4.12.7,45690,1341±0,00 %
ke 5.12.7,45740,1341+0,01 %
to 6.12.7,45870,1341+0,02 %
pe 7.12.7,45940,1341+0,01 %
ma 10.12.7,46070,1340+0,02 %
ti 11.12.7,46070,1340±0,00 %
ke 12.12.7,46070,1340±0,00 %
to 13.12.7,46140,1340+0,01 %
pe 14.12.7,46220,1340+0,01 %
ma 17.12.7,46230,1340±0,00 %
ti 18.12.7,46200,1340±0,00 %
ke 19.12.7,46140,1340−0,01 %
to 20.12.7,46200,1340+0,01 %
pe 21.12.7,46240,1340+0,01 %
ma 24.12.7,46120,1340−0,02 %
to 27.12.7,45680,1341−0,06 %
pe 28.12.7,45660,1341±0,00 %
ma 31.12.7,45830,1341+0,02 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Tanskan kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026