N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/DKK · Tanskan kruunu · vuosi 2002 Tanskan kruunun kurssi 2002

Euro heikkeni Tanskan kruunua vastaan 0,10 % vuonna 2002

Vuonna 2002 EKP julkaisi Tanskan kruunun viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,4305 Tanskan kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 7,4405 4.1.2002 ja matalimmillaan 7,4246 29.8.2002. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2002 oli 7,4288.

Keskikurssi 2002
7,4305
Muutos vuoden aikana
▼ −0,10 %
Ylin
7,4405 4.1.2002
Alin
7,4246 29.8.2002

Kurssikehitys

EUR/DKK vuonna 2002

255 julkaisua 2.1.2002–31.12.2002.

Näin monta Tanskan kruunua eurolla sai vuonna 2002

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2002

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/DKK: kuukausien keskikurssit 2002
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu7,43297,42787,44057,428222
Helmikuu7,42997,42777,43397,431720
Maaliskuu7,43247,42977,43417,433620
Huhtikuu7,43417,43147,43677,434021
Toukokuu7,43567,43187,43917,432322
Kesäkuu7,43307,42817,43717,429220
Heinäkuu7,43017,42787,43447,429123
Elokuu7,42707,42467,42977,425222
Syyskuu7,42717,42567,43027,427421
Lokakuu7,42977,42737,43237,431923
Marraskuu7,42807,42617,43267,426121
Joulukuu7,42647,42507,42887,428820
Koko vuosi7,43057,42467,44057,4288255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2002

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/DKK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2002
Päivä1 EUR = DKK1 DKK = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.7,43880,1344+0,03 %
to 3.1.7,43800,1344−0,01 %
pe 4.1.7,44050,1344+0,03 %
ma 7.1.7,43890,1344−0,02 %
ti 8.1.7,43910,1344±0,00 %
ke 9.1.7,43830,1344−0,01 %
to 10.1.7,43390,1345−0,06 %
pe 11.1.7,43350,1345−0,01 %
ma 14.1.7,43260,1345−0,01 %
ti 15.1.7,43370,1345+0,01 %
ke 16.1.7,43060,1346−0,04 %
to 17.1.7,43010,1346−0,01 %
pe 18.1.7,43070,1346+0,01 %
ma 21.1.7,43210,1346+0,02 %
ti 22.1.7,43000,1346−0,03 %
ke 23.1.7,43070,1346+0,01 %
to 24.1.7,42990,1346−0,01 %
pe 25.1.7,42920,1346−0,01 %
ma 28.1.7,42780,1346−0,02 %
ti 29.1.7,42820,1346+0,01 %
ke 30.1.7,42840,1346±0,00 %
to 31.1.7,42820,1346±0,00 %
Helmikuu
pe 1.2.7,42820,1346±0,00 %
ma 4.2.7,42840,1346±0,00 %
ti 5.2.7,42850,1346±0,00 %
ke 6.2.7,42830,1346±0,00 %
to 7.2.7,42770,1346−0,01 %
pe 8.2.7,42800,1346±0,00 %
ma 11.2.7,42930,1346+0,02 %
ti 12.2.7,42970,1346+0,01 %
ke 13.2.7,43040,1346+0,01 %
to 14.2.7,42880,1346−0,02 %
pe 15.2.7,42840,1346−0,01 %
ma 18.2.7,42970,1346+0,02 %
ti 19.2.7,43010,1346+0,01 %
ke 20.2.7,43140,1346+0,02 %
to 21.2.7,42980,1346−0,02 %
pe 22.2.7,43250,1345+0,04 %
ma 25.2.7,43390,1345+0,02 %
ti 26.2.7,43160,1346−0,03 %
ke 27.2.7,43130,1346±0,00 %
to 28.2.7,43170,1346+0,01 %
Maaliskuu
pe 1.3.7,43090,1346−0,01 %
ma 4.3.7,43000,1346−0,01 %
ti 5.3.7,42970,1346±0,00 %
ke 6.3.7,43170,1346+0,03 %
to 7.3.7,43130,1346−0,01 %
pe 8.3.7,43250,1345+0,02 %
ma 11.3.7,43170,1346−0,01 %
ti 12.3.7,43170,1346±0,00 %
ke 13.3.7,43100,1346−0,01 %
to 14.3.7,43220,1345+0,02 %
pe 15.3.7,43330,1345+0,01 %
ma 18.3.7,43230,1345−0,01 %
ti 19.3.7,43410,1345+0,02 %
ke 20.3.7,43320,1345−0,01 %
to 21.3.7,43410,1345+0,01 %
pe 22.3.7,43390,1345±0,00 %
ma 25.3.7,43370,1345±0,00 %
ti 26.3.7,43350,1345±0,00 %
ke 27.3.7,43320,1345±0,00 %
to 28.3.7,43360,1345+0,01 %
Huhtikuu
ti 2.4.7,43280,1345−0,01 %
ke 3.4.7,43350,1345+0,01 %
to 4.4.7,43420,1345+0,01 %
pe 5.4.7,43350,1345−0,01 %
ma 8.4.7,43470,1345+0,02 %
ti 9.4.7,43460,1345±0,00 %
ke 10.4.7,43480,1345±0,00 %
to 11.4.7,43650,1345+0,02 %
pe 12.4.7,43670,1345±0,00 %
ma 15.4.7,43600,1345−0,01 %
ti 16.4.7,43330,1345−0,04 %
ke 17.4.7,43520,1345+0,03 %
to 18.4.7,43440,1345−0,01 %
pe 19.4.7,43440,1345±0,00 %
ma 22.4.7,43190,1346−0,03 %
ti 23.4.7,43140,1346−0,01 %
ke 24.4.7,43270,1345+0,02 %
to 25.4.7,43390,1345+0,02 %
pe 26.4.7,43360,1345±0,00 %
ma 29.4.7,43350,1345±0,00 %
ti 30.4.7,43400,1345+0,01 %
Toukokuu
to 2.5.7,43180,1346−0,03 %
pe 3.5.7,43340,1345+0,02 %
ma 6.5.7,43470,1345+0,02 %
ti 7.5.7,43380,1345−0,01 %
ke 8.5.7,43430,1345+0,01 %
to 9.5.7,43510,1345+0,01 %
pe 10.5.7,43600,1345+0,01 %
ma 13.5.7,43660,1345+0,01 %
ti 14.5.7,43510,1345−0,02 %
ke 15.5.7,43510,1345±0,00 %
to 16.5.7,43640,1345+0,02 %
pe 17.5.7,43710,1345+0,01 %
ma 20.5.7,43770,1345+0,01 %
ti 21.5.7,43780,1344±0,00 %
ke 22.5.7,43910,1344+0,02 %
to 23.5.7,43800,1344−0,01 %
pe 24.5.7,43680,1345−0,02 %
ma 27.5.7,43600,1345−0,01 %
ti 28.5.7,43630,1345±0,00 %
ke 29.5.7,43650,1345±0,00 %
to 30.5.7,43400,1345−0,03 %
pe 31.5.7,43230,1345−0,02 %
Kesäkuu
ma 3.6.7,43130,1346−0,01 %
ti 4.6.7,43330,1345+0,03 %
ke 5.6.7,43340,1345±0,00 %
to 6.6.7,43460,1345+0,02 %
pe 7.6.7,43510,1345+0,01 %
ma 10.6.7,43610,1345+0,01 %
ti 11.6.7,43610,1345±0,00 %
ke 12.6.7,43630,1345±0,00 %
to 13.6.7,43640,1345±0,00 %
pe 14.6.7,43710,1345+0,01 %
ma 17.6.7,43490,1345−0,03 %
ti 18.6.7,43220,1345−0,04 %
ke 19.6.7,43200,1346±0,00 %
to 20.6.7,43270,1345+0,01 %
pe 21.6.7,43250,1345±0,00 %
ma 24.6.7,43010,1346−0,03 %
ti 25.6.7,42830,1346−0,02 %
ke 26.6.7,43040,1346+0,03 %
to 27.6.7,42810,1346−0,03 %
pe 28.6.7,42920,1346+0,01 %
Heinäkuu
ma 1.7.7,42780,1346−0,02 %
ti 2.7.7,42830,1346+0,01 %
ke 3.7.7,42830,1346±0,00 %
to 4.7.7,42790,1346−0,01 %
pe 5.7.7,42780,1346±0,00 %
ma 8.7.7,42830,1346+0,01 %
ti 9.7.7,42780,1346−0,01 %
ke 10.7.7,42800,1346±0,00 %
to 11.7.7,42790,1346±0,00 %
pe 12.7.7,42820,1346±0,00 %
ma 15.7.7,42890,1346+0,01 %
ti 16.7.7,42880,1346±0,00 %
ke 17.7.7,42980,1346+0,01 %
to 18.7.7,43220,1345+0,03 %
pe 19.7.7,43150,1346−0,01 %
ma 22.7.7,43220,1345+0,01 %
ti 23.7.7,43310,1345+0,01 %
ke 24.7.7,43440,1345+0,02 %
to 25.7.7,43370,1345−0,01 %
pe 26.7.7,43390,1345±0,00 %
ma 29.7.7,43280,1345−0,01 %
ti 30.7.7,43150,1346−0,02 %
ke 31.7.7,42910,1346−0,03 %
Elokuu
to 1.8.7,42910,1346±0,00 %
pe 2.8.7,42950,1346+0,01 %
ma 5.8.7,42970,1346±0,00 %
ti 6.8.7,42750,1346−0,03 %
ke 7.8.7,42760,1346±0,00 %
to 8.8.7,42760,1346±0,00 %
pe 9.8.7,42770,1346±0,00 %
ma 12.8.7,42780,1346±0,00 %
ti 13.8.7,42770,1346±0,00 %
ke 14.8.7,42780,1346±0,00 %
to 15.8.7,42760,1346±0,00 %
pe 16.8.7,42640,1347−0,02 %
ma 19.8.7,42660,1347±0,00 %
ti 20.8.7,42680,1346±0,00 %
ke 21.8.7,42680,1346±0,00 %
to 22.8.7,42640,1347−0,01 %
pe 23.8.7,42530,1347−0,01 %
ma 26.8.7,42520,1347±0,00 %
ti 27.8.7,42530,1347±0,00 %
ke 28.8.7,42530,1347±0,00 %
to 29.8.7,42460,1347−0,01 %
pe 30.8.7,42520,1347+0,01 %
Syyskuu
ma 2.9.7,42560,1347+0,01 %
ti 3.9.7,42610,1347+0,01 %
ke 4.9.7,42630,1347±0,00 %
to 5.9.7,42690,1346+0,01 %
pe 6.9.7,42570,1347−0,02 %
ma 9.9.7,42590,1347±0,00 %
ti 10.9.7,42630,1347+0,01 %
ke 11.9.7,42580,1347−0,01 %
to 12.9.7,42570,1347±0,00 %
pe 13.9.7,42630,1347+0,01 %
ma 16.9.7,42660,1347±0,00 %
ti 17.9.7,42730,1346+0,01 %
ke 18.9.7,42890,1346+0,02 %
to 19.9.7,42900,1346±0,00 %
pe 20.9.7,43020,1346+0,02 %
ma 23.9.7,42970,1346−0,01 %
ti 24.9.7,42700,1346−0,04 %
ke 25.9.7,42720,1346±0,00 %
to 26.9.7,42760,1346+0,01 %
pe 27.9.7,42750,1346±0,00 %
ma 30.9.7,42740,1346±0,00 %
Lokakuu
ti 1.10.7,42740,1346±0,00 %
ke 2.10.7,42750,1346±0,00 %
to 3.10.7,42910,1346+0,02 %
pe 4.10.7,42850,1346−0,01 %
ma 7.10.7,42730,1346−0,02 %
ti 8.10.7,42750,1346±0,00 %
ke 9.10.7,42750,1346±0,00 %
to 10.10.7,42850,1346+0,01 %
pe 11.10.7,42930,1346+0,01 %
ma 14.10.7,42900,1346±0,00 %
ti 15.10.7,42920,1346±0,00 %
ke 16.10.7,42880,1346−0,01 %
to 17.10.7,43110,1346+0,03 %
pe 18.10.7,42980,1346−0,02 %
ma 21.10.7,42910,1346−0,01 %
ti 22.10.7,43150,1346+0,03 %
ke 23.10.7,43190,1346+0,01 %
to 24.10.7,43080,1346−0,01 %
pe 25.10.7,43150,1346+0,01 %
ma 28.10.7,43160,1346±0,00 %
ti 29.10.7,43210,1346+0,01 %
ke 30.10.7,43230,1345±0,00 %
to 31.10.7,43190,1346−0,01 %
Marraskuu
pe 1.11.7,43210,1346±0,00 %
ma 4.11.7,43230,1345±0,00 %
ti 5.11.7,43260,1345±0,00 %
ke 6.11.7,43170,1346−0,01 %
to 7.11.7,42970,1346−0,03 %
pe 8.11.7,42920,1346−0,01 %
ma 11.11.7,42840,1346−0,01 %
ti 12.11.7,42770,1346−0,01 %
ke 13.11.7,42620,1347−0,02 %
to 14.11.7,42650,1347±0,00 %
pe 15.11.7,42630,1347±0,00 %
ma 18.11.7,42630,1347±0,00 %
ti 19.11.7,42740,1346+0,01 %
ke 20.11.7,42630,1347−0,01 %
to 21.11.7,42610,1347±0,00 %
pe 22.11.7,42680,1346+0,01 %
ma 25.11.7,42650,1347±0,00 %
ti 26.11.7,42630,1347±0,00 %
ke 27.11.7,42630,1347±0,00 %
to 28.11.7,42620,1347±0,00 %
pe 29.11.7,42610,1347±0,00 %
Joulukuu
ma 2.12.7,42610,1347±0,00 %
ti 3.12.7,42630,1347±0,00 %
ke 4.12.7,42630,1347±0,00 %
to 5.12.7,42640,1347±0,00 %
pe 6.12.7,42610,1347±0,00 %
ma 9.12.7,42670,1346+0,01 %
ti 10.12.7,42730,1346+0,01 %
ke 11.12.7,42640,1347−0,01 %
to 12.12.7,42670,1346±0,00 %
pe 13.12.7,42560,1347−0,01 %
ma 16.12.7,42600,1347+0,01 %
ti 17.12.7,42730,1346+0,02 %
ke 18.12.7,42530,1347−0,03 %
to 19.12.7,42500,1347±0,00 %
pe 20.12.7,42510,1347±0,00 %
ma 23.12.7,42660,1347+0,02 %
ti 24.12.7,42610,1347−0,01 %
pe 27.12.7,42670,1346+0,01 %
ma 30.12.7,42810,1346+0,02 %
ti 31.12.7,42880,1346+0,01 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Tanskan kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026